Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Arkadaşlar merhaba ben 3 gün önce lokal anesteziyle sezeryan oldum. Dün hastaneden taburcu oldum. 2 gündür hayatımda yaşamadığım bi baş ağrısı yaşıyorum. Yattığım yerden kalkıp sütü zor veriyorum. Bugün ağrı boynuma vurdu. Benimle aynı durumu yaşayan var mı ?
Hayırlı uğurlu olsun. Umarım ikinizde iyisinizdir. Benim kardeşim sezeryanli idi sade kahve ve bitter çikolata önerdi doktoru ve bolca su demişti. Çok gecmis olsun bebeğiniz ile Güzel günler görün 🤲💙

Aa kız benimkiler niye beni zırt pırt çağırıp kan alıyor idrar alıyor allahlla 😐 e ben herkes yaşıyor sanıyordum en son 11inde gittim doğum sonrası 5 gün geleceksin dedi çocuk için devlet tarafından yapılan zorunlu topuk kan alma muhabbeti var falan dedi hatta🙄🙄
Bende telefondan konuşup bilgi veriyorum ayda 1 kere arıyo nasıl gidiyo süreç var mı sıkıntın burdada kan idrar verebilirsin diyo sabahları hiç gelecek halim yok diyorum😅 hastanede topuk kanı alınıyosa 1 hafta sonra kontrol ıcın sağlık ocağında aldırmayı düşünmüyorum hastanede alınmış daha niye aldırıyim üstünden cok fazla zaman geçmiyor 2 kere alınmasına gerek yok ilk oğlumda da 1 kere aldırmıştım.

Merhaba arkadaşlar 36+4 haftamdayım artık çalışamaz raporu aldım doğum iznime ayrıldım ama raporu ne Mebbiste nede e nabızda göremiyorum böyle bir durum yaşayan var mı?
Benim raporumu müdür başyardımcım 1 hafta sonra girmişti. Kontrol et girmezse söyle bide bazıları mazeret izni yerine sağlık raporu kısmına giriyor ona dikkat et.

Ya üzülme doktorlar o kadar moral bozmaya müsait ki onlar için sıradan her söylem bizim kafamıza takılıyor. 36. Haftada da bana da dedi bu bebek iri tamam zaten sezeryan olacağım bir sıkıntı olur mu diyorum öyle dudak büküp bakıyor haftaya bakar karar veririz dedi . E ne yapayım haftaya kadar aç mı durayım kilo almasın diye önerin ne diye sorasım geldi o kadar mod düşürücü ki tavırları
Yani işin özü kilolu veya zayıf hiç önemli değil her bebek Başka sağlıkla zamanında gelsinler inşallah
Ne diyim öyle inan ben de bıktım bu hormonların verdiği duyguslaliktan vs hayirlisiyla artik

Kızlar selam sabah nstye girdim sancı 15- 17 saçma aralıklardaydı yakın zamanda gelmeye niyeti yok dedim . Evi az topladım bı kahve içtim uzandım daha geleli 1 buçuk saat olmamıştı ki suyum gelmeye başladı. Bizimkileri doktoru aradım gel dedi doktorum. Ben doğurdum 😂 şaka gibi
Canim oglusunla güzel ömrünüz olsun gözün aydın 😍

O nasıl minyonlukmuş öyle çocuk 38 olduğunda tam normal dogurmalık olacak belki daha bile fazla olur kilosu o zamanda normal zor gel sezeryan derler çok kilo sıkıntı aslında bazı doktorlar artık bnce saçmalıyor ya
Yok ben 37+5 oldum bugün 35 den beri 100 Gr almış ama bir sorun bişe demedi sadece minyon olcak dedi ama nerdeyse 2.5 haftada 100 Gr az geldi bana

tsh normal benimde ama serbest t4 0.90 üstü olmalıymıs ne yazikki sizin ki yine iyi benim 0.62 çıktı yeniden kan testi istedi başka bir hastaneden sonuçlar çıkınca tedavi yöntemi için bilgi veririm. insallah herşey güzel olur.
rabbim sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin
En az 0.90 olmalı diye size doktorunuz mu söyledi? Benim de t4 en son haziranda olduğum testte 0.64 çıkmış doktor bana hiç düşük müşük demedi..

En az 0.90 olmalı diye size doktorunuz mu söyledi? Benim de t4 en son haziranda olduğum testte 0.64 çıkmış doktor bana hiç düşük müşük demedi..
ne yazikki banada herşey iyi dedi meger bu t4 kan sonucu 2 gün sonra cıkıyormuş sonucu 12 gün sonra ben e nabızda olagandısıları gör tıklayıp gidip sordum direk sevk etti dahiliyeye ordanda endokronolojiye sevk edildim acil gidip dahiliyeden kayıt açtır endokronolojiye direk randevu alınmıyor dahiliye açmalı

ne yazikki banada herşey iyi dedi meger bu t4 kan sonucu 2 gün sonra cıkıyormuş sonucu 12 gün sonra ben e nabızda olagandısıları gör tıklayıp gidip sordum direk sevk etti dahiliyeye ordanda endokronolojiye sevk edildim acil gidip dahiliyeden kayıt açtır endokronolojiye direk randevu alınmıyor dahiliye açmalı
0.90 2 ve 3 trimesterda alt sınır siz kaç haftalık hamilesiniz

Benim nerdeyse her ay tsh bakıldı. t4 baktım da 0,82 ama doktorum düşük demedi. Acı badem hastanesi sayfasında
  • Hamileliğin son üç ayında ise tiroid fonksiyonlarının değerlendirilmesinde 0, 38 – 4, 0 mU/L aralığı esas alınır.
yazmışlar.
Neyse bakalım size ne diyecekler.
bu değer tsh için geçerli serbest t4 için değil ne yazikki tsh benimde mormal ama serbest t4 düşük :KK43:

X