Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Alttan muayene edince tetikliyor mu, beni doktorum dün alttan muayene etti de çatı için 🤷🏼‍♀️
Benim ki öyle dedi sancılarım çok olduğu için açılma bile varsa bakmayalim kanalda değil demişti. Bebeği büyütmeyi çok istiyor bu seferde 39 olsun derse şaşırmam. Açılma ve ya sancı yoksa bir şey olmaz ilk gebelik ise musaitlik olarak bakmıştır

Bence kötü düşünme, kötü senaryolar da çizme. Benim de ilk başlarda keton ve protein çıkmıştı idrarda. İnternette hep felaket senaryoları vardı. Doktoruma sonuç atmadan internete bakınca ağlamıştım. Doktoruma attım, bir oran varmış galiba o normal çıkmış dediki bunda bir şey yok. Ağladığımla kaldım. Bir de belki 25 e kadar değerlerin normal olabilir. Ben tahlillerime baktım da bir ara tsh düşmüş doktor bu haftalarda normal demişti. Bir ay sonra bakalım dedi o zaman normale döndü.
inşallah öyledir kardeşim benim de tek arzum bu ilk çocugum çok korkuyorum

Kızlar bu saatte uyanık olan var mı bilmiyorum ama moralim çok bozuk kayınvalidem 20 gündür bizde doğum yaptığımdan beri ben birazda annemin kalmasını istiyorum ona da kibarca gidersin dedim anlamadı ima ettim anlamadı neyse bugün eşimle tartıştım onun yanında sen birilerini görünce şımarıyosun biri bizde kalınca düzenimiz bozuluyor dedim kayınvalidem de duydu tabi olay çıkardı eşyalarını topladı yarın gidiyor ağladı falan senin de oğlun var göreceksin tarzı bişey dedi bana ya evlendiğimizde eşini kaybetti eşim de tek çocuk diye bizimle kaldı şimdi aynı şeyleri yapmak istiyor duygu sömürüsü yapıyor mahfetti beni de eşimi de lohusalığımı bilemedim valla kötü biri değil ama sürekli yapışmak istiyor benim yüzümden oğluna sarılamıyomuş ben ahlaksızmışım annem de bizdeydi anneme dediki evladı doğuruyosun ama ahlakını doğuramıyosun senlik bi durum yok falan yani bana ahlaksız demek istedi ben herşeye rağmen özür diledim bi de eşim üzülmesin diye böyle bi durumda ne yapardınız

Bebiş 3100 olmus 600 gram almıs 1 haftada resmen şaşırdım geriden geliyorken şahlandı. Ama kanala girmiş baya baya sezaryen istediğim için cumartesi hemen alalım dedi yani normal doğumda başlayabilir diye. 37+4 cıktı bugün
Bu süreçte beslenmene çok dikkat ettin de mi 600 gr almıs canım

Kızlar bu saatte uyanık olan var mı bilmiyorum ama moralim çok bozuk kayınvalidem 20 gündür bizde doğum yaptığımdan beri ben birazda annemin kalmasını istiyorum ona da kibarca gidersin dedim anlamadı ima ettim anlamadı neyse bugün eşimle tartıştım onun yanında sen birilerini görünce şımarıyosun biri bizde kalınca düzenimiz bozuluyor dedim kayınvalidem de duydu tabi olay çıkardı eşyalarını topladı yarın gidiyor ağladı falan senin de oğlun var göreceksin tarzı bişey dedi bana ya evlendiğimizde eşini kaybetti eşim de tek çocuk diye bizimle kaldı şimdi aynı şeyleri yapmak istiyor duygu sömürüsü yapıyor mahfetti beni de eşimi de lohusalığımı bilemedim valla kötü biri değil ama sürekli yapışmak istiyor benim yüzümden oğluna sarılamıyomuş ben ahlaksızmışım annem de bizdeydi anneme dediki evladı doğuruyosun ama ahlakını doğuramıyosun senlik bi durum yok falan yani bana ahlaksız demek istedi ben herşeye rağmen özür diledim bi de eşim üzülmesin diye böyle bi durumda ne yapardınız
Eşin hakkında söylediklerini annesinin duyması iyi olmamış, sonuçta aynı şey sana yapılsa senin annende üzülebilir ve tepki verebilir :KK43: ama ne olursa olsun karı koca arasına da girmemek gerekiyor, duyduysa bile duymamazlıktan gelebilirdi olgunluk, aile olmak bunu gerektirir. İki tarftan da baktım yani. İnsan neleri neleri yutuyor. Senin anneni de olaya dahil edip üstüne kırıcı sözler söylemesi de tuzu biberi olmuş yani. Aslında yapabileceğim çok bir yorum da yok canım, yaşanmaması gereken şeyler yaşanmış ve geri alamazsın. Geri alamayacağın şeyler içinde üzme kendini lütfen çünkğ elden bişey gelmez, canın sağ olsun, olabilir böyle şeyler :KK43:

Evet özelde bı açıklama yapmadı ama olmaz dedi
Genel anestezi biraz gereksiz oluyor önemli durumlar harici tercih edilmiyor. Bazı özel doktorlar sırf özel diye her kararı hastaya bırakmıyor. Genel anestezinin risklerini almak istememiş olabilir. Genel anestezi daha uzun ameliyatlar için tercih ediliyo. Bence doktorunuza güvenin.

Canım senin açından bakınca annesi biraz böyle durumları bahane edip çok kalma peşinde bu durum senin sinirini bozmuş. Yalnız ya şimdi doğum torun bahanesiyle durabildiği kadar durmak istiyor tabi. Sen de artık gitsin isteyebilirsin bu çok normal. Ama keske bunu eşin halledebilse sen yüz göz olmasan. Yani benim eşim annemin duyacağı şekilde gitsin artık anlamına gelen şeyler söylese çok bozulurum. Bana gizliden söylese ben de artık anneme derim ki sağ ol anne yeterince düzenini bozdun artık evine geçebilirsin. Biraz da kayınvalidem kalsın. Sonra o da gitsin artık mecbur tek bakacağız bu cocuğa nereye kadar başkası kalacak ki falan der durumu çözmeye çalışırdım. Annelere evlatların dedikleri batmaz. Ama damat ya da gelinin dediği batar. Ama kaynanan da yani hiç mülayim bir kadın değilmiş duyup da duymazdan gelip sonra ayrıca oğluna söyleyebilirdi. Böyle düşünmenize alındım ben gidiyorum artık dese bile daha iyi yani. Eşiniz de uygun şekilde açıklama yapardı. Daha da olgun olsa zaten direkt içine atar giderdi de neyse. Ortalığı karıştırmış yani o da hiç alttan almamış. Eşiniz de arada kalmıştır. Kötü bi durum olmuş tabi. Ama yapacak bi şey yok kendinizi dolduruşa getirmeyin stresinizden bebiş de etkilenir çünkü. Kendinizi de suçlamayın eşinizi de kayınvalisenizi de. Gülüp geçmek lazım maalesef artık cocuklarımızdan sorumluyuz bunlarla kendimizi yıpratmamak lazım

Ya senin kaynanan benim bile aşırı sinirimi bozuyor ya. Hatırlıyorum ilk doğduğunda da sütün yok diye darliyordu. Esinle konuşmuştun da bi süre uzak kalsın benden demiştin kantinde takilmislardi. Ben yerinde olsam hic tinlamazdim, üzülüyorsa da üzülsün. Lohusa lohusa ben uzulecegime, tekrar sütüm kesilecegine o üzülsün. Ayrica ben de eşinin ölmüş olması sebebiyle bebegi kullanip evde olabildiğince kalmayi planladigini düşünüyorum. Amaci iyi niyetli bi sekilde sana yardimci olmak degil de, sanki oğluna yakın olmak gibi geliyor.

Herkese merhaba arkadaşlar bir süre bakamadım buralara yoğunluğum vardı umarım herkes iyidir🙋🏻‍♀️ park beşiğin içine yatak bakıyorum yataş markasından aldım ama ince geldi biraz gözüme. İlk etapta büyüyene kadar kullanabilir belki ama kademesini aşağı indirdikçe kilosu arttıkça mantıklı gelmiyor. Sizin öneriniz nedir ne aldınız

X