Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar ya burda birbirimize moral oluyoruz burayı çok seviyorum. Ama bi yandan da bazen tedirgin edici şeyler okuyorum. 34 haftada bebeğim hala makat diye kadınlar kulübünde geziniyordum. En son kaç haftaya kadar dönmüş bebekler falan diye. Biri yazmış ki makat bebekler sağlıklı olmayabilirmiş. Zaten sağlıklı ve aklı başında olsaymış baş aşağı dönmesi gerektiğini bilir ve dönermiş. Sağlık problemi yaşayabilirmiş vs. Sinirlendim yani. Bazen öyle olunca buraya giresim kaçıyor. Öyle içimi dökeyim dedim

Kızlar ya burda birbirimize moral oluyoruz burayı çok seviyorum. Ama bi yandan da bazen tedirgin edici şeyler okuyorum. 34 haftada bebeğim hala makat diye kadınlar kulübünde geziniyordum. En son kaç haftaya kadar dönmüş bebekler falan diye. Biri yazmış ki makat bebekler sağlıklı olmayabilirmiş. Zaten sağlıklı ve aklı başında olsaymış baş aşağı dönmesi gerektiğini bilir ve dönermiş. Sağlık problemi yaşayabilirmiş vs. Sinirlendim yani. Bazen öyle olunca buraya giresim kaçıyor. Öyle içimi dökeyim dedim
Yok daha neler yaa tövbeee öyle olsa doktorlar da bunu söyler dimi cahil insan dolu ortalık okumamak en güzeli o yorumları

Ya benim 3 haftadır böyle hep 1 hafta geriden geliyor farklı doktora da gittim orda da öyleydi. Diğer yerleri önde olduğu için kilo olarak hesaplamada iyi sanırım
Olabilir canım sağlıcakla doğsun hele normal doğum da düşünüyorsan boşver aşırı kilo olunca hemen bahaneyle sezeryana döndürmek istiyorlar

Ay kızlar bende aynı valla çok fenayım yanıyorum el ayaklarım ateş hiç bu kadar böyle değildim. son bir iki haftadır fena durumlar Eylül geldi yok nemden terden yanmalar başladı birde 34+3 olduk .

Kızlar kilo olayı da bence kilolu benek doğurmaktansa zayıf daha sağlıklı. Yani 3000/3200 ideal 1. Bebeğim erkek 3550 2. 2840 kız 3. Şuan 34+3 2550 graö erkek cinsiyet farkı sanırım ama kızımı çok kolay doğurdum dikiş filan olmadan miss. Sonrasında bir kilo aldı sütümle maşallah ayda 2000/1800 alıyordu ilk aylar öyle tosbik bir kız oldu ki anlatamam dpgum kilosuna çok takılmayın lütfen 🙏🏻

Evet haftalarımız yakındı hatta senin doktor doğum için erken tarih verimce şaşırmıştım. Ben 38'e kadar normal doğum istiyorum, sonrasında kafası büyüyeceği için sezeryene döner herhalde😅 İkimiz de sağlıkla kucağımıza alırız inşallah❤️
Kuzu snein kafa ölçüsü kaç yazıyor benimde haftasına göre 1 hafta ilerde yazıyor ultrason kağıdında ama doktor hiç birşey demedi bana zaten kafalar esnek oluyor ya sen ona takılma Allahın izniyle normal yaparsın inşalalh

Canım daha komik bi yorum görmedim 😀 sacmalama Allah aşkına ne alakası var Allah insanlara akıl fikir versin cidden takılma hiç lütfen son haftaya kadar dönebiliyor bebekler gayet

Aaa o nasıl bir bakış açısı nasıl bir cahillik ya kaçıncı yüzyıldayiz öyle bilmediğim gruplara açıkçası girmiyorum. Sen de kendini sıkma canına yazık en iyisi doktorundur bu kadar ciddi bir konuda tek muhatap onu al

Canım daha komik bi yorum görmedim 😀 sacmalama Allah aşkına ne alakası var Allah insanlara akıl fikir versin cidden takılma hiç lütfen son haftaya kadar dönebiliyor bebekler gayet
Baş aşağı dönen bebek bile yine ters dönebilir aynen biz ne yaparsak yapalım müdahale edemeyecegimiz şeyler var aynen çok sacmalamislar cidden

37+4 kontrolü bitti kızlar. Oğlum 3.500 kilo 51 cm olmuş. Nst sancı var tabii Baş aşağı ama Kanala girmemiş. 1 hafta önde dedi. Egzersizler verdi. Çatı muayenesi yapmadı. Haftaya cumartesi sabahtan gideceğim ilk çatı muayenesi yapıcak. Yerleri sil, emekle, secde pozisyonu yap, yürü ama sonra uzan dinlen dedi. Bizden böyle teyzeleri hâlâ gelmeye niyeti yok.
Kuzu sen iki defa normal yaptın gene de çatı muayenesi neden yapalım diyorlar ki birde squat yap bisiklet pedalı çevir oda inşallah teşvik eder doğumu sağlıcakla gelsin

Ay kızlar bende aynı valla çok fenayım yanıyorum el ayaklarım ateş hiç bu kadar böyle değildim. son bir iki haftadır fena durumlar Eylül geldi yok nemden terden yanmalar başladı birde 34+3 olduk .
Sabah ayrı gun içinde ayrı birde dışarı çıktıysam ayri duş alıyorum. 37+4 yim. Umarım sen dahs ilerlemeden tezden serinler hava bizler çektik. Büyüdükçe zorluyor ve vücudumuz çok değişiyor. Saç diplerimin otururken terledigi bilmem durduk yere ter atıyorsun. Buz aküleri ellerine ve ayaklarına iyi gelir ama dikkat et üşütmede

Kuzu sen iki defa normal yaptın gene de çatı muayenesi neden yapalım diyorlar ki birde squat yap bisiklet pedalı çevir oda inşallah teşvik eder doğumu sağlıcakla gelsin
Doktorum onu aslinda tetiklemek için diyor ama yapmıyor bana kalsa yapsın oda hep ilerlesin diyor bebek 😂 3.500 hocam bir de artı ise ne olucak diyorum halldersin ederiz diyor seviyorum doktorumu. Hepsini dedi bugün yaptım başladım ztn. Kanala girerse gelir bence sonra ki muayenede sabah gideceğim o şekilde yapacak hayırlısi

X