Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Hahah sen çözmüşsün kv’yi 😀 biz yavrularımıza sağlıkla kavuşmak için dua edelim kavuşalım da kim ne derse desin 😀
Dışarıdaki kimseye bilgi vermiyorum ben. Kocamın ailesinde haftasına göre zayıf olduğunu söylemedim iyi deyip geçiyorum çocuk minik doğarsa şok olacaklar 😂
Çözdümde bir işime yaramıyor 😃
Aminnn aminnn kavuşalım sağlıkla gerisi boş ☺️ ayy bu sefer sen doğumdan cıkmıs halde bir şey derseler bu sefer sen cinlenirsin valla😀

Merhaba arkadaşlar, merak edenlerden Allah razı olsun. @ssver @Oyku22 Perlitik Perlitik 35+6 da doğum yaptım ben, iki gün evvel. Tansiyon yükselmesi ve idrarda protein sorunum vardı. 24 saatlik idrar takibimde riskli değerlerin ortaya çıkması nedeniyle yani gebelik zehirlenmesi riski sebebiyle ciğer geliştirici iğneleri olduktan sonra sezaryene alındım.

Ben giderek düzeliyorum şükür, ancak bebiş hala küvözde. Solunum sıkıntısı çekmiş, ertesi gün desteksiz solumaya başlamıştı Çok şükür ki. Gebelik diyabetimden ötürü kan şekerini regüle etmede zorlanıyormuş. Kan şekeri düşüyormuş sanırım. Yani drlar ona bağladı, ki şeker değerlerim kontrol altındaydı yine de kendimi suçluyorum ben mi bir şey yaptım diye. 2600 doğdu yavrum, ufacık bir şey. Taburculuğa ilişkin de net tarih verilmiyor. Yüreğim ağzımda günlerim zehir oldu. Hepinizden dua bekliyoruz.

Sütüm geldi ilk günden, tabii az miktarda ama git gide artıyor inşallah. lansinoh makinem vardı ama hastanedeki tipi kullanıyorum şimdilik pratik geldi. Sezaryen ağrım çok yok, beklediğimden kolay gerçekleşti doğum da. Epidural spinal kombine aldım sıfır baş ve bel ağrısı, 10 dk da falan doğurdum yani.
Hastaneye giderken her ihtimali düşünüp her şeyi fazla fazla alın derim. Kıyafetler, kremler, ilaçlar bolca yanınızda olsun. Depend çok kullanışlı, 2 paket bile alınabilir. Ben pijama kullanmadım, gecelik ile çok rahat ettim.

Psikolojim hiç yerinde değil duygularımı kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Foruma çok uğramıyorum, Allah hepinize kolaylık versin, sağlıklı sıhhatli içinize sinen şekilde süreciniz devam etsin inşallah. Minik meleklerimize bolca sağlık diliyorum 🙏🧿
En kısa zamanda çıkar inşallah gözün aydın olsun rabbim analı babalı büyütsün. İyilerle karşılaştırsın bahtı açık olsun inşallah

Şuan sende de hormonlar yüksek iyice batar hâliyle ha evet hos bir üslup değil. Bebeğe de umarım bu şekil düz kalmaz. Allah yardımcın olsun canım
Bebek dogunca asiri duskun ve ilgili olur cunku kopegime karsi asiri düşkün ilgili aklı çıkıyor. Ama bana karsi veya kendi ailesine karsi soguktur. Dusuncelidir fedakardir ama sozle davranisla sarilip opeyim vs diyerek belli etmez uzak ve mesafelidir. Anneme de direkt kusura bakmayin evde islerim var dedi düz ve sert ses tonuyla cok zoruma gitti öyle azarlar sekilde konusmasi. 2 gundur modum dusuk trip atiyorum hic umursamiyor daha da sinir oluyorum kendi kendime, tansiyonum yukseliyor hep

Hep böyleydi eşim ama ben hamileyken sanki daha düz soguk ve umursamaz oldu. Bilmiyorum ama bana batiyo sürekli hareketleri laflari umursamaz tavirlari
Hamilelikte hassas olduğumuz için öyle geliyor evet erkekler bize göre normal zamanda da düzler ama hamilelikte daha sinir bozucu oluyorlar ben kurabiye yakmıştım ağlıyordum eşim beni gördü buna mı ağlıyorsın ne olacak dedi gitti ben sinirimden 1 saat ağlamıştım hiç umursamıyor takmıyor diye hamilelikten böyle bi kurabiyeye ağlayacağım aklıma gelmezdi. Ama ne yaparsak kendimize yapıyoruz hamileliğine odaklan biz ki 10 sene önceki dediklerini unutmayız doğumdan sonra acısını çıkarırsın şimdi üzme kendini 🙂

Hamilelikte hassas olduğumuz için öyle geliyor evet erkekler bize göre normal zamanda da düzler ama hamilelikte daha sinir bozucu oluyorlar ben kurabiye yakmıştım ağlıyordum eşim beni gördü buna mı ağlıyorsın ne olacak dedi gitti ben sinirimden 1 saat ağlamıştım hiç umursamıyor takmıyor diye hamilelikten böyle bi kurabiyeye ağlayacağım aklıma gelmezdi. Ama ne yaparsak kendimize yapıyoruz hamileliğine odaklan biz ki 10 sene önceki dediklerini unutmayız doğumdan sonra acısını çıkarırsın şimdi üzme kendini 🙂
O umursamadikca ilgi gostermedikce kendimi daha da dolduruyorum daha da sinir oluyorum tansiyonum dusmuyor hic inan. 2 gundur modum dusuk tripliyim bal gibi farkinda ama salak yapiyor. Ben uyardikca dile getirdikce inadina yapiyor sanki ya

Bugün 34+2 ile kontrol randevuma gittim ama doktorum kongrede olduğu için başka bir doktor baktı ilgiliydi ama hasta çok olduğu için bebeğimin yüzünü göremedim hala ona üzülüyorum 🥲 sadece kilo gelişim vs hakkında bilgi verdi. İlaçlara devam dedi geldim 🤷‍♀️

Ben de dünden beri eşime yine gıcığım kızlar. Çook seviyorum esimi çok iyi biridir sagolsun ama biraz düz biri sevgisini dile getirmez gelip sarilip öpeyim demez temas sevmiyor yani.en son da 2 gun once annem carsida bir cay icelim mi dedi kadincagız esim gayet düz bir ses tonuyla kusura bakmayin evde islerim var dedi. Bir zoruma gitti bir uzuldum. 2 gundur trip atiyorum hic orali olmuyor yine bal gibi farkinda eminim. Uslup benim icin her seydir. Bana yapsa umursamam ama anneme boyle salakca ses tonuyla azarlar gibi cevap vermesi sinirlerimi ziplatti. Zaten tansiyon problemim var gunde 4 kez ilac aliyorum sinirden dusundukce tansiyonum cikiyor. Kac kez de uyardim ustelik tamam diyor yine yapiyor
böyle durumlarda sergilenebilecek en güzel tavır umursamamayı öğrenmek. Evet cidden bunu yapabilirsek daha rahat insanlar olabiliriz. Çünkü ben bir şeyi kafama çok taktığımda, sinirlendiğimde ya da üzüldüğümde uzun süre unutamıyorum ve hayatımı etkiliyor. Ben de bu gibi durumlarda şunu yapmaya başladım, bir şey yaşandı mı? Evet. Geri alabilir miyim? Hayır. Peki elimden bir şey geliyor mu? Ona da hayır. O zaman aklına geldikçe savuşturmaya çalış çünkü artık yaşananı geri alamayız. Bide herkeste işler mi bilmiyorum ama ben kendimi tutup, sesimi çıkarmadığımda sessiz durup tepkisiz kaldığımda işe yarıyor, aklında bulunsun canım 😅

O umursamadikca ilgi gostermedikce kendimi daha da dolduruyorum daha da sinir oluyorum tansiyonum dusmuyor hic inan. 2 gundur modum dusuk tripliyim bal gibi farkinda ama salak yapiyor. Ben uyardikca dile getirdikce inadina yapiyor sanki ya
Anlıyorum bende öyle takarım ki benim umursadığım şeyi umursamazsa ama işte hormonlardan aşırı büyük görüyoruz olanları. Evet hatalı bir tavır yapmış olabilir ama 1 2 laf edip takmamak gerekli. Her şey yerini buluyor 3 hafta falan önce eşimde aileme bi hata da bulundu çok kızdım ama aynı duruma düştüler karma işte bu sefer bende onun davrandığı gibi davrandım Allah büyük işte. Erkekler anlamıyor ben illa aynısını yaparım öyle anlar zorla empatiden anlıyorlar.

Kızlar lansinoh göğüs ucu kremi alacağım. 10 gr olan var 40 gr olan var hangisinden aldınız siz? 10 gr yeterli olur mu acaba boşa para vermek istemiyorum. Yeterli olur mu olmaz mı bilemedim

Kızlar pilates topu almak istiyorum. 65 cm mi 75 cm mi almalıyım acaba
IMG_8190.jpeg

X