Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Tamam.aliyim rahat mi canim.onunla gezdirmek ise yariyormu acaba siz nasilsiniz nasil oldunuz kim.kaliyor yaninda
Bunu çok sevdi ya evde bile içinde durmak istiyor, bana da inanılmaz rahat geldi ama her bebek o kadar farklı ki, yataş junoyu hiç sevmedi mesela kimi bebekler de ondan başka yerde uyuyamıyor. Annem kalıyor canım yanımda ilk 3 ay falan kalacak sanırım ☺️☺️🌸

Kizlar bir konuda yardiminiza ihtiyacim var kizimin adini Neva koyucagiz ama yurt disinda yani ingilterede yasiyoruz ingilizcede asla anlaminda kullanilan never ingiliz ingilizcesinde neva olarak kullaniliyor genelde🙄 herkes degil ama birkac kisiden duymustum cocukla dalga gecerler diye en son bugun doktorda soyleyince yanina bir isim daha eklemeye karar verdik ve sezeryan gunume 10 gun var🤦🏻‍♀️ bana Neva isminin yanina oneride bulunabilirmisiniz?
Ay coook zor sen uluslararasi bir isim koyman lazim dedigi gibi ulken dunyanin en merkezi ulkesi turkiyede bile artik 2 ismin biri yurtdisini dusunerek koyuyorlar baris arduc ile gupse ozayin kizlqrinin ismi jan asya

Bunu çok sevdi ya evde bile içinde durmak istiyor, bana da inanılmaz rahat geldi ama her bebek o kadar farklı ki, yataş junoyu hiç sevmedi mesela kimi bebekler de ondan başka yerde uyuyamıyor. Annem kalıyor canım yanımda ilk 3 ay falan kalacak sanırım ☺️☺️🌸
Ne guzel cok sevindim annenin kalmasina zor demi tek kalinmaz desteksiz ,yatas juno.dedigin reflu yatagi olan mi ? Ama icinde cok guzel duruyor 5 bin tl fiyatida😁😁😁

Kızlar bir sorum daha olacak ben doğumdan sonra magnet yaptırmak istiyorum sadece yakınlarimiza vermek için. Darüşşafakaya yaptıranlar vardı memnunlar mi, bide sadece ordaki örneklerden mi seçmek gerekiyor , bide sayı sınırı var mı Max 20 tane falan yaptıracağım çünkü
Evet ben çok beğendim ama sanırım en az 50 taneydi. Sadece oradaki örnekler

Ah kuzumm herkesin aile dinamiği farkli herkesin kendine göre isi gücü var ne yazikki ama insan bu dönemde daha cok ilgi alaka ve destek istiyor tabiki. Ama inan su akar yolunu bulur bu gunleri ilerde gulumseyerek hatirlayacagiz hicbir kotu gun ve korku kalici degil sag saglim atlatacagiz insallah bebislerimizi kucagimiza alacagiz
Evet beklenti icinde olmak hayal.kirikligi uzuntu oluyor empati yapiyorum haklilar da annem olsaydi psikoloji olarak yeterdi bana kadin ayarlayacagim.parali 10 gun gelsin gitsin

Ne guzel cok sevindim annenin kalmasina zor demi tek kalinmaz desteksiz ,yatas juno.dedigin reflu yatagi olan mi ? Ama icinde cok guzel duruyor 5 bin tl fiyatida😁😁😁
Tek baya zor olur gibi özellikle ilk hafta ama bi yerden sonra mecbur kalıcaz 😁😁 Anne kucağı formundaymış bu kanguru belki de premature diye çok sevdi uyurken bile göğsümde bununla uyuyor bazen 🙈🙈 Alırken çok kararsızdım ama arkadaşlarım çok önermişti, kullanamayanlar da dolaptan satıyor ordan da temiz bakabilirsin 2. El 🌸🌸Evet o reflu yatağı dedikleri içine gömülüyor daha küçücük 😂😂 Belki biraz büyüyünce sever. Sen nasılsın doğum yaklaştı heyecan var mı 🤗🤗

Son düzenleme:
Yok kendi isi ve calisan sorunuda var su 2 gundur agliyorum kendi kendime , yeterli olacakmiyim yapabilecekmiyim dikislerimde agrilarimda olacak ilk hafta annem olur diye inaniyordum ama oda yok diyemiyorum gel diye babaminda yasi var babamda bebek gibi biri kadin tutacagim 10 gun baska sansim yok
Kendine daha gelmemiş zaman için çok yükleniyorsun yapma lütfen canım odaklanman gereken tek şey sağlıkla doğsun, sağlıkla doğuruyum. Sonrası için ne planlarsan planla elinde olmaz belki her şey değişir bile

Tek baya zor olur gibi özellikle ilk hafta ama bi yerden sonra mecbur kalıcaz 😁😁 Anne kucağı formundaymış bu kanguru belki de premature diye çok sevdi uyurken bile göğsümde bununla uyuyor bazen 🙈🙈 Alırken çok kararsızdım ama arkadaşlarım çok önermişti, kullanamayanlar da dolaptan satıyor ordan da temiz bakabilirsin 2. El 🌸🌸Evet o reflu yatağı dedikleri içine gömülüyor daha küçücük 😂😂 Belki biraz büyüyünce sever. Sen nasılsın doğum yaklaştı heyecan var mı 🤗🤗
Canim annem gelmeyecekte ondan soruyum.dedim bende kadin tutacagim ozamana 10 gun baska sansim yok benimde 25 eylul cok heyecanliyim ama.cook korkuyorum annem yok kimsemde yok ondan dolayi basedebilirmiyim kadin tutarsam yeter herhalde

Kendine daha gelmemiş zaman için çok yükleniyorsun yapma lütfen canım odaklanman gereken tek şey sağlıkla doğsun, sağlıkla doğuruyum. Sonrası için ne planlarsan planla elinde olmaz belki her şey değişir bile
Tarihim yaklasti ondan 25 eylulde dogum yoksa iyiydim annem 2 gun once gelemiyorum dedi yikildim ama belli etmedim vicdan kimseye yuklemek istemiyorum sonra insanlarin ne annesi var ne babasi nede yaninda duran insani bir sekilde zorlugun icinden cikiyor bende onlari dusunuyorum surekli ya cok korku yuklediler birazda ondan oldu bu dogum sureclerinde fazla.duymamak lazim.insanlari herhalde

Canim annem gelmeyecekte ondan soruyum.dedim bende kadin tutacagim ozamana 10 gun baska sansim yok benimde 25 eylul cok heyecanliyim ama.cook korkuyorum annem yok kimsemde yok ondan dolayi basedebilirmiyim kadin tutarsam yeter herhalde
Eşin yanında olacak mı canım? En azından ilk 1 hafta biri olsa çok güzel olurdu. Yeri geldi depenti bile annem giydirdi çünkü hiç bir kuzenin arkadaşın akraban yok mu 1 haftacık kalacak. Ahh ben bile gelir kalırdım biliyor musun bebiş olmasa

Tarihim yaklasti ondan 25 eylulde dogum yoksa iyiydim annem 2 gun once gelemiyorum dedi yikildim ama belli etmedim vicdan kimseye yuklemek istemiyorum sonra insanlarin ne annesi var ne babasi nede yaninda duran insani bir sekilde zorlugun icinden cikiyor bende onlari dusunuyorum surekli ya cok korku yuklediler birazda ondan oldu bu dogum sureclerinde fazla.duymamak lazim.insanlari herhalde
Canımm ilk 1 hafta destek şart 😢 ilk günler ayağa bile kalkamıyosun desteksiz, dependi bile giyemiyosun..bebişi alıp emzirmek için bile yeri geliyor desteğe ihtiyaç duyuyo insan😞 ama geçiyor 1 hafta sonra baya toparlayıp işlerini halletmeye başlıyorsun..2 kez bu süreci geçirmiş biri olarak söylüyorum, Allahım hepimize kolaylık versin💗

Eşin yanında olacak mı canım? En azından ilk 1 hafta biri olsa çok güzel olurdu. Yeri geldi depenti bile annem giydirdi çünkü hiç bir kuzenin arkadaşın akraban yok mu 1 haftacık kalacak. Ahh ben bile gelir kalırdım biliyor musun bebiş olmasa
Esimin kendi isi birakamiyor basini canim ne yazikki eksik elemanla calisiyor insan cok ama herkesin isi gucu kosturmasi cocugu var oyuzden kimseye de gelin diyemem temizlige gelen ablam var cok iyi insan , kendi ulkesinde isi ebe hemsire ona diyecegim 10 gun gelsin bana yeter hem bebege hem bana bakar 10 gun idare etse yeter demi canim,ahhh canim cook sagol dusunmen yeter soylemen yeter

Canımm ilk 1 hafta destek şart 😢 ilk günler ayağa bile kalkamıyosun desteksiz, dependi bile giyemiyosun..bebişi alıp emzirmek için bile yeri geliyor desteğe ihtiyaç duyuyo insan😞 ama geçiyor 1 hafta sonra baya toparlayıp işlerini halletmeye başlıyorsun..2 kez bu süreci geçirmiş biri olarak söylüyorum, Allahım hepimize kolaylık versin💗
Yaaa hadiyaaa ne diyeyim annemde dediki babam icin cocuk gibi yemegi var asi var dedi gel diyemedim ben en iyisi temizlige gelen ablama rica ediyim neyapiyim bazen cok kalabalik icinde cok yanlizsin ne yazikki bizim donem oyle oldu en yakinimdakilerden bile beklentiye girmek istemiyorum olmazsa uzulup kirilmak istemiyorum bosa kendime yuk etmeyeyim parayla halledeyim ben bu isi ablada cok iyi kadin destek olur inaniyorum iside ebe hemsire ulkesini birakip gelmis mecburiyetten

Herkese selam❤️ Umarım hepiniz iyisinizdir. Buradan ve özelden soran herkese çok teşekkür ederim🥹 İyi ki varsınız. Siz de benim aklımdaydınız. Vakit bulunca okumaya çalışacağım ama herkes iyidir inşallah🌸
Merak edip soranlar için başıma gelenleri kısa bir özet geçiym. Birkaç hafta önce gelen misafirler: "Karnın düşmüş birkaç güne doğurursun." diye tutturdu. Tabii çok panik oldum çünkü doktora göre daha 33 bile olmamıştım. Doktora gittim. Bebek doğum kanalına girmişti. "Bir şey olmaz ama kendini çok yorma." dedi. Ben de karnın düşmüş diyenlere doktorumun söylediklerini aktardım ama ne fayda. İnsanlar o kadar düşüncesiz ki :KK43: Benim kaygı seviyeleri ne kadar yüksek biri olduğumu da biliyorlar ama durmadılar: "Doktorun seni rahatlatmıştır, birkaç güne doğuracaksın." diye tutturdular yine. Psikolojik destek almam gerekti. Aynısı kasılmalarım çok erken başladığında da başıma gelmişti. 18. haftalarda stresten yemeden içmeden kesilmiştim. Uyuyamıyordum bile. Doktorum: "Kasılma olabilir." diyordu ama çevredekiler: "Kasılma son ayda olur." diyordu. Birkaç haftam zehir olmuştu 🥲 O yüzden bu tip endişeleri olanları hep rahatlatmaya çalışıyorum ve ileride de denk geldikçe rahatlatacağım inşallah.
Konuya dönecek olursam: baktım ki ne yiyebiliyorum, ne uyuyabiliyorum, midem felaket durumda🥺 yardım aliym dedim. Danışanım hobilerime yönelmemin çok iyi geleceğini söyledi. Fakat stresten hobilerime bile dönemedim. Bir süre sonra tavsiyelerine kulak asmam gerektiğini anladım çünkü bedenimi mahvettim. Bebişe de yazık 🥺 Aldım elime evde bulduğum eşyaları, bebişe bir şeyler yapmaya başladım. Başta işe yaramıyordu ama toparladım çok şükür. Bedenimi dinlendirmiş oldum ve bebişe de çok tatlı şeyler yapmış oldum🥹❤️ Size de fotoğraflarını atmak isterim çekip mutlaka sizinle paylaşacağım.
Genel durumuma gelecek olursak. Kasılmalar saatte 5 kere olursa şükrediyorum🥲 Özellikle bazı günler aşırı fazlalar. Bebek doğum kanalına gireli 3 haftadan fazla oldu ama sorun olmadı çok şükür. Kasılmalarda yanıldıkları gibi yanıldılar. İnşallah sorun çıkmadan birkaç haftayı daha atlatırız da sağlıkla gelir bebişim. Doğum kanalına girmesi ekstra sırt ağrısına neden oldu ve pelvis kemiklerim acıyor 🥲 Yatakta sağa - sola dönmek bile işkence ama buna da şükür.
Sizler de iyisinizdir umarım. Hepimiz evlatlarımızı sağlıkla ve sağlıklarıyla kucağımıza alırız inşallah🥹❤️
Valla ben girmeyince doğurdun sandım hoşgeldin az kaldı hiç sıkma canını sona yaklastik

X