Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
'Çok teşekkür ederim😂😍 İnşallah doğumdan sonra da kilosu, ufak üşütmeleri için aynısını yapmazlar. Herkes kendi çocuğuyla ilgilense ne kadar güzel olurdu
Kimse robot doğurmuyor insanoğluyuz hastalıkta oluyor kiloda alınıp veriliyor sen hiç canını sıkma canım. Emin ol çok müdahale eden insanlarda ya kıskançlık vardır ya kendini ispatlama çabası o yüzden he de geç. Bebisine odaklan sana en güzel rotayı bebeğin cizcek 🙏🥰

Bende bunu şipariş verdim eşim olmadığı zamanlarda kısa mesafelere gidersem zorlanmim inşallah memnun kalırım

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-10-23-14-34-81.jpg
    Screenshot_2024-09-10-23-14-34-81.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 99
Kimse robot doğurmuyor insanoğluyuz hastalıkta oluyor kiloda alınıp veriliyor sen hiç canını sıkma canım. Emin ol çok müdahale eden insanlarda ya kıskançlık vardır ya kendini ispatlama çabası o yüzden he de geç. Bebisine odaklan sana en güzel rotayı bebeğin cizcek 🙏🥰
Çok teşekkür ederim abla iyi ki varsın❤️❤️❤️

Bende 36+3 canim Allah’ın izniyle atlaticaz biraz zorluyor küçükler 🙏❤️
İnsallah canim benim ilk kizimda tansiyon sorunum yoktu doktor bugun dedi ikiz oldugu icin olabilir beni en cok zorlayan karnim odem olmus bugun ultrasyonu yaparken cihazi bastirdiginda bile o kadar canim acidi ki kiyafet bile giymekte zorlaniyorum🤦🏻‍♀️

Anestezisti dinlemek lazım 🙏🏻
Ben de şeyde zorlandım bir tek. Anestezi uzmanı tam iğneyi sokacak sancı geliyo kasılıyorum istediği şekilde duramıyorum🙈 biraz uğraştırdım🤣
Benim düşüncem çok başka, ne normal ne sezaryen ne spinal ne epidural hiçbir şeyi düşünmüyorum 😅 Ben komple en küçük kademeden başlayarak iğneden dahi korkuyorum 🤣 Okurken bile bişeyler oluyo 🤣🤣🤣

10 gün sonra kavuşuyorsunuz ne güzel🥹 Allah nazarlardan korusun. Neverin okunuşu çok daha farklı bence Neva'nın yabancı ismi olduğu belli olur ama yine de nasıl isimleri beğeniyorsun ona göre ben de aklıma gelirse söylerim🥰
İnsallah canim su aralar tansiyon ve asiri odem sorunumuz var o gune saglikla cikalim insallah🤲🏻
Evet amerikan ingilizcesinde o sekilde okunuyor ama ingiliz aksani farkli oldugu icin doktor bile bugun soyledi dedik cocugu uzmesinler zorbaliga ugramasin.
İsim olarak benim icin en cok anlami onemli ve tabi birde kulaga hos gelen olmasi ❤️

Benim düşüncem çok başka, ne normal ne sezaryen ne spinal ne epidural hiçbir şeyi düşünmüyorum 😅 Ben komple en küçük kademeden başlayarak iğneden dahi korkuyorum 🤣 Okurken bile bişeyler oluyo 🤣🤣🤣
Ahhahahah bende sizin gibiyim kara kara düşünüyorum hasta olunca korkudan hastaneye bile gidemiyorum iğne olayları herşey beni geriyo başlıyorum ağlamaya😁 ameliyat masasında dr.karnıma bişiler sürüyodu durun bana napıcaksınız ben bayılmadım daha diyip anestecinin elini tırmıklamıştım dr.da kesmiyorum korkma işaretliyorum demişti ağla ağla o masada hop bayılmışım😅

Kizlar bir konuda yardiminiza ihtiyacim var kizimin adini Neva koyucagiz ama yurt disinda yani ingilterede yasiyoruz ingilizcede asla anlaminda kullanilan never ingiliz ingilizcesinde neva olarak kullaniliyor genelde🙄 herkes degil ama birkac kisiden duymustum cocukla dalga gecerler diye en son bugun doktorda soyleyince yanina bir isim daha eklemeye karar verdik ve sezeryan gunume 10 gun var🤦🏻‍♀️ bana Neva isminin yanina oneride bulunabilirmisiniz?
Neva cok hos isim ya benim de listemdeydi :) yanina Leyla, Ada falan aklima geliyor hem kolay okunan hem turkiyede de bilindik hem de avrupada da kullaniliyor.

İnsallah canim su aralar tansiyon ve asiri odem sorunumuz var o gune saglikla cikalim insallah🤲🏻
Evet amerikan ingilizcesinde o sekilde okunuyor ama ingiliz aksani farkli oldugu icin doktor bile bugun soyledi dedik cocugu uzmesinler zorbaliga ugramasin.
İsim olarak benim icin en cok anlami onemli ve tabi birde kulaga hos gelen olmasi ❤️
sayılı gün çabuk geçer diye boşuna dememişler. İnşallah hiçbir sorun çıkmadan sağlıkla gerçekleşir doğumun🥹❤️ Eylül bana da çok güzel geliyor ama çok da anlamlı değil😅 Yine de nevayla çok hoş olur bence

O kadar haklısın ki😂 Hele ki kesiden çok korktuğum için dikişsiz normal doğum olmaz mı acaba diyordum ama bebeğin kafası büyük. Her türlü yiyeceğim o bıçağı🥲 Allah yardımcımız olsun

Canım kızlar iyi geceler, umuyorum herkes için her şey yolundadır.

Çok şükür ki bir hafta sonunda idrar yolu enfeksiyonu sebebiyle yaşadığım sorunlardan kurtuldum ve kaşınmalarım tamamen bitti. Son bir fitilim daha kaldı. Onu da uyguladıktan sonra tamamen kesilmesini bekliyorum, resmen herhangi bir yanma hissetmeden tuvalete çıkabildiğim için ağlayacak kadar mutluyum.

Yarın Amerika için uçuşumuz var, heyecandan uyuyamıyorum. Yaklaşık 13 saatlik bir uçuş olacak, yanımızda kedimiz olacak, havalimanından ev en az 2 saat sürecek. Bu uzun süreci düşündükçe kendimi çok korku dolu hissediyorum ve bir şeylerin kötü gitmesinden çok endişe ediyorum. Ama kendmi rahatlatmaya çalışıyorum. Bazen gebe olanları pasaport kontrolünden geçirmediklerini duydum, en çok bu geriyor beni. Bakalım umarım sağsalim Amerikada tuttuğumuz eve de ulaştığımızı yazabilirim.

Bugün uçuşa elverişlilik raporu ve epikriz dosyalarım için kontrole gittik. Şükür her şeyin yolunda olduğunu söyledi doktorumuz. 33+6 da kilomuz 2244 boyumuz ise 45 cm ölçüldü. Pelvik uzunluğumuz 36 mm imiş, bir risk göremiyorum ded. Suyu, kafa çapının haftasıyla uyumlu olduğunu söyledi. Zaten vardığımızda da 13 eylülde randevuya çağırdı oradaki doktor da bakalım.

Pazartesiden itibaren doğum iznime ayrıldım. Bu iki günde gitmek için hazırlıklarımı tamamlayabileceğimi düşündüm ama hala valizlerimizin bile ağzını kapatamadık. Zamanın evde bu kadar kolayca akıp gitmesine inanamıyorum. Yarın tüm her şeyi halletmemiz için son gün olacak. Eşim de benimle geleceği için tüm nöbetlerini ay başında tutmak zorunda kaldı. Adamcağızı günlerdir neredeyse görmüyorum, hem de o olmadığı için aslında bu hazırlık işlerini de tek başıma yapmak zorunda kalıyorum. Biraz yoruldum sanırım.

Bu aralıkta bebiş odamızın perdeleri takıldı. Çok memnun kaldım, neredeyse 1 hafta içinde internetten ölçü aldılar hazırladılar ve başka şehirde olmalarına rağmen montajını da yaptılar.

Bu arada küvetle ilgili bir arkadaşımın tavsiyesi ile biz şu takımı almıştık. Henüz kullanmadığımız için bir yorum yapamıyorum ancak çok memnun kaldığını söylediğinde bir indirim zamanında hamile bile değilken almıştık biz. Belki sizin için de bir fikir olur.

Bu arada tekrar tozlanıp kirlenme ihtimaline karşı biz bebek odasındaki hiçbir şeyi silip yerleştirmedik. Çünkü dönüşümüz neredeyse kasım ortasını bulacak. Biz gelmeden bir gün önce en azından detaylı evi silip süpürmesi için anneme gelen ablayı çağırmayı düşünüyorum. Sizin attığınız odaları gördükçe hevesim ve mutluluğum da artıyor. Umuyorum her şey yolunda gider de bu aşamaları ben de gerçekleştirebilirim.

Eklentiler

• IMG_6072.jpeg
    IMG_6072.jpeg
    112,3 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_6074.jpeg
    IMG_6074.jpeg
    81,3 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_6073.jpeg
    IMG_6073.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_6065.jpeg
    IMG_6065.jpeg
    86,1 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar bebişim 2600 36. Haftası cok mu zayıf karın çevresi 2 hafta geriden geliyor sürekli bunu düşünüyorum istemsizce. Gereksiz insanlar can sıkıyor sürekli kıyaslama yapıyorlar bugün bile kayınvalidem yiğeni doğum yapmış 3800 doğurmuş tosunmuş maşallahmış diye diye laf soktu sağolsun hassasım inadına yapıyor sanki…

sayılı gün çabuk geçer diye boşuna dememişler. İnşallah hiçbir sorun çıkmadan sağlıkla gerçekleşir doğumun🥹❤️ Eylül bana da çok güzel geliyor ama çok da anlamlı değil😅 Yine de nevayla çok hoş olur bence
İnsallah hepimiz saglikla sihhatle kavusalim yavrularimiza. Evet anlami yok oyle bakalim Nevayi kesin degistirmeyecegiz biz zaten Nevayi kullanacagiz okulda sosyal hayatta yani yabancilarin ortaminda kendisi buyudukce istedigini kullansin biz uzulmesine sebep olmayalim diye bi ek isim koyacagiz bakalim kismetinde ne var kizimin🤗 Aslinda iki isim hic tercihim deildi ama kismet😅

Kızlar bebişim 2600 36. Haftası cok mu zayıf karın çevresi 2 hafta geriden geliyor sürekli bunu düşünüyorum istemsizce. Gereksiz insanlar can sıkıyor sürekli kıyaslama yapıyorlar bugün bile kayınvalidem yiğeni doğum yapmış 3800 doğurmuş tosunmuş maşallahmış diye diye laf soktu sağolsun hassasım inadına yapıyor sanki…
Doktorun normal diyorsa kimseyi dinleme. Ağzı olan konuşuyor maalesef. Benim bebiş de şu an 1 hafta geri görünüyor, 34. Haftadayım 2070 civarı. Benim kayınvalide de duysa bir şeyler der çünkü normalde zayıf olduğum için hamileliğin başından beri bana yemek ye bebek beslensin, beslenmez bak sen de beslen taşıyamazsın vs diyordu. Eşime annene söyleme, uğraşamam söyleyecekleriyle dedim. Doktorum bana normal diyor, senin tipinde olacak yapısı bu diyor. İlk zaman geri kaldı diye üzüldüm ama bir arkadaşım hiç ona bakma benim kardeşim 2300 doğurdu haftasında şimdi maşallahı var falan diyor. Bir doktor var o diyorki çocukta herhangi bir sıkıntıdan kaynaklanmıyorsa ha 2500 kilo doğmuş ha 4000 kilo bizim için fark yok diyor.

X