Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kizlar bugun benim de kontrolüm vardi. 10 gun once perinatologum suyun normal seviyede olsa da biraz az demisti, geri kalan hersey normaldi ve kafasi asagi donmustu. Ama bugun yani 33+1 de yeniden yukari donmus. Suyum da hala biraz az oldugu icin haftalik takip istedi.
Bir de 15 gun once idrar tahlilimde(burada her ay düzenli bakılıyor) lokosit yuksekti ama üreme görülmemişti. Tekrar test yapalım emin olalım dedi. Ama sen bir yandan cranberry suyu iç dedi. Öyle yani fikir olsun size de diye anlatmak istedim.

Bana da aynı şeyi söylediler aynı şeyleri yaşıyoruz. Diğer bulgularda sorun olmadığı için bekleyebildiğimiz kadar bekleyelim dediler sizin ne zaman ortaya çıktı kaçıncı haftadasınız

Güzel haberler ile gel inşallah

Erkek bebek bekleyenler hastanede ilk giydireceğiniz kıyafet neler fotoğraf atar mısınız ilk kıyafete hala karar veremedim. İlk ya
İlk hastane çıkışını basit bişey aldım ama fotoğraf çekimi için de bu siteden bunu yaptırdım belki fikir olur

Eklentiler

• e2d1450c-8bc2-4ee5-b215-24488f8a36b3.jpeg
    97 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_8831.png
    572 KB · Görüntüleme: 49
Bana da aynı şeyi söylediler aynı şeyleri yaşıyoruz. Diğer bulgularda sorun olmadığı için bekleyebildiğimiz kadar bekleyelim dediler sizin ne zaman ortaya çıktı kaçıncı haftadasınız
Ben 32+5im su an. 29lardayken gittigimde karin çevresinde sorun oldugunu ilettiler. 2 hafta boyunca protein ağırlıklı bir beslen, sol yanina uzanarak istirahat et sonra perinatolog gorsun, onun yonlendirmesine gite devam edelim dedi doktorum. 2 hafta sonra perinatologa gittim. Plesantanin damarlarini vs inceledi. Sorun yok ama karin hala 2 hafta geride dedi. Minyon bir bebek de olabilir belki yine de takip gerekir dedi. Surec icinde Karin cevresi geriligine baska bir sorun eslik etmeye baslarsa bebegi erken almayi konusabilecegimizi soyledi. Bu sekilde 2 hafta civarina sabit kalip bir de extra sorun eklenmezse ya da aradaki farki kapatmaya baslamissa da kendi gelmek istedigi zamana kadar kalir dedi. Pazartesi perinatolog bir kez daha bakacak. Kilo artisi varsa, karin cevresi sabit kalmis ya da arayi kapatmaya baslamissa bi daha gorusmeyiz dedi.

Demekki damarlarla ilgili bir şey olmasada gerilik olabiliyor şaşırdım Damarlarda sıkıntı yoksa belki birden kilo alırlar. İnşallah birden bire devam ederler bebişleriniz

37.haftada doğsa mesela bebek 35 haftalık büyümüş mü oluyor ben anlamadım. Neden böyle oldu onu da anlamadım
Ya aslında bu hafta değerlendirmesi son adete göre yapılıyor ya belki bebek geç döllenmede oldu. Bu göz önüne alınmıyor. Bir ebenin verdiği bilgide görmüştüm. Geri ileri olması hep o tarihe göre yapılıyor ama belki bebek zaten o haftasında.

Allah yardımcın olsun, inşallah ekstra bir şey çıkmaz.

Demekki damarlarla ilgili bir şey olmasada gerilik olabiliyor şaşırdım Damarlarda sıkıntı yoksa belki birden kilo alırlar. İnşallah birden bire devam ederler bebişleriniz
Ben de beslenme saglayan damarlarda sorun olmamasina ragmen geri kalmasina sasirdim acikcasi ama perinatologun bile bir aciklamasi yok. En son minyon bir bebek olacaktir belki dediler. 2 haftalik dinlenme donemimde 300 gram artış olup 1600gr a ulasmisti.. Yeterli dediler. Simdi pazartesi artis olacak mi merak ediyorum. Haftada ortalama 100- 150 gram almasi iyi, bu sekilde devam ederse sorun yok dedi doktor ama 100 gram alaarak ilerlerse epey düşük olacak doğum ağırlığı ben bu konu yuzunden buyuk bir sorun yasayacagimizi sanmıyorum kizlar, icim ferah nedense bir sorun varmis gibi hissetmiyorum. Cunku elden gelen bir sey de yok. Nasil nihayete erecekse oyle olacak
Ferah tutun icinizi, stres yapip bebisi hormonlarla daha da zora sokmaya gerek yok. Guzelliklerle, iyilikle gelecekler.

Geçmiş olsunn ve de çok tebrikler sen iyisin bebek iyi ya önemli olan o en yakın zamanda evinize de gidin birlikte inşallah
Geçmiş olsun canım. Panik yapma. Sınır değerlere yakın. Uzun süre inmezse önlemini almazsan o zaman problem. Belki bir ilaçla vs dengeye getirirler. Hayırlı haberler.

geçmiş olmuş telaşlanmayın stres daha çok yükseltiyor belki anlık birşeydir , hastanede önlem alırlar hayırlı haberlerinizi bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…