Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben de bunu aldım canım. Hastaneye giderken götürmek için 3 tane de ebebek aziz bebe den yenidoğan aldım ama 50 cm yazıyor. Bebek 33+2 de 47 cm di. Galiba o yenidoğanlar hiç giymeden elimde kalacak 😀
Bana da 35+4 te 49 cm dedi. İlk aklıma gelen ay küçük gelicek galiba demek oldu 😂 çok almadım ama hastane çıkışı alındı yani merakla bekliyorum sonucu ne olucak

Kızlar iyi akşamlar, mevsim geçişlerinden nasibimi aldım bende. Grip oldum hala işte çalışıyorum izin de almak istemiyorum. Nasıl geçirebilirim bu dönemi, masum ilaç var mı alıp kullansam
Burun spreyi parol dışında bişe vermiyolar ama enfeksiyon varsa kanda antibiyotik veriyolar ıhlamur zencefil iç en iyisi geçmiş olsun

Canım o mavili olanı ben de favoriledim kumaşı nasıl internetten mi aldın ve kaç tlye
Canım ben Bursa’da bebek kıyafetleri satan yerden aldım ama orda tanıdık birine sorduğumuzda en iyisi gaye bebe dedi hastane çıkışlarında kumaşı falan çok güzel yumuşacık benim aldığım fiyata internette gördüm trendyolda biraz daha pahalı

Eklentiler

• IMG_8841.png
    IMG_8841.png
    392,4 KB · Görüntüleme: 66
Selam kızlar. Benim detaylı ultrasonda rahim damarlarından birinde çentik vardı. Coraspin ve oksaparla 32. Haftaya kadar geldim 32 de coraspin kestik. Gebelik diyabetim var diye dikkat de ediyorum önceden karın çevresi büyükken şimdilerde normale dönmüştü.

Şunu anlamadım iki hafta önce 33+1 de iken, bpd:32+6, hc:35+3, hc*: 34+4 ac:33+6 idi.
Bugün 35+1 de ise, bpd:33+6, hc:34+1, hc*: 33+3, ac:34+6 şeklinde. Kilo da 2324 e bugün ise 2483 şeklinde.

Acaba beslenemiyor geriye mi düşmeye başladı diye endişelendim. Doktora çentik şeyini hatırlattım sorun yok suyun da iyi dedi. Hep biraz önden giderdi şimdi 4 gün geride duruyo ortalamada. Hc azalmış görünüyor mesela, böyle bir şey mümkün mü yahu 🥹

Ay valla kan değerlerim de iyi çıkıyo kafama göre yiyip içesim var besinsiz mi kaldım nedir.

Bu arada bana da sezaryen günü verildi, 38+0 - 25 eylüle 😇❤️🧿 kasılmalarım var, haftaya nst çektireceğim inşallah. Ayrıca eski 3 karın operasyonum yüzünden ağrılarım var, hepinizin dualarını bekliyorum 🙏 umarım telaşa kapılmadan, beklendiği gibi ilerler sürecim..

Genel cerrah ile de görüştürdü doktorum. Normalde sezaryende yatay kesi atılır ama sende belki dikeye de dönmemiz gerekebilir dediler. Umarım her iki tarafı da kesmeleri gerekmez 😟 bebek iyi olsun da ne yapalım..

Selam kızlar. Benim detaylı ultrasonda rahim damarlarından birinde çentik vardı. Coraspin ve oksaparla 32. Haftaya kadar geldim 32 de coraspin kestik. Gebelik diyabetim var diye dikkat de ediyorum önceden karın çevresi büyükken şimdilerde normale dönmüştü.

Şunu anlamadım iki hafta önce 33+1 de iken, bpd:32+6, hc:35+3, hc*: 34+4 ac:33+6 idi.
Bugün 35+1 de ise, bpd:33+6, hc:34+1, hc*: 33+3, ac:34+6 şeklinde. Kilo da 2324 e bugün ise 2483 şeklinde.

Acaba beslenemiyor geriye mi düşmeye başladı diye endişelendim. Doktora çentik şeyini hatırlattım sorun yok suyun da iyi dedi. Hep biraz önden giderdi şimdi 4 gün geride duruyo ortalamada. Hc azalmış görünüyor mesela, böyle bir şey mümkün mü yahu 🥹

Ay valla kan değerlerim de iyi çıkıyo kafama göre yiyip içesim var besinsiz mi kaldım nedir.

Bu arada bana da sezaryen günü verildi, 38+0 - 25 eylüle 😇❤️🧿 kasılmalarım var, haftaya nst çektireceğim inşallah. Ayrıca eski 3 karın operasyonum yüzünden ağrılarım var, hepinizin dualarını bekliyorum 🙏 umarım telaşa kapılmadan, beklendiği gibi ilerler sürecim..

Genel cerrah ile de görüştürdü doktorum. Normalde sezaryende yatay kesi atılır ama sende belki dikeye de dönmemiz gerekebilir dediler. Umarım her iki tarafı da kesmeleri gerekmez 😟 bebek iyi olsun da ne yapalım..
Benimde çentik var ve kan sulandırıcıyı kestiğimiz hafta benimde hiç kilo almadı. Ondan olabilir belkide ya bilmiyorum ben kendimce acaba mı diyordum ama yarın sorucam doktora unutmazsam

Benimde çentik var ve kan sulandırıcıyı kestiğimiz hafta benimde hiç kilo almadı. Ondan olabilir belkide ya bilmiyorum ben kendimce acaba mı diyordum ama yarın sorucam doktora unutmazsam
Sor canım sen dikkat de ediyordun yeme içmene, inşallah şifa olmuştur, haber alırsan paylaş lütfen.
Coraspin mecbur kesiyoruz oksapar hiç işe yaramıyor mu anlamadım. Sen başka bir kan sulandırıcı ilaç kullanıyor musun? Bir de ölçünün azalması mümkün değildir diye düşünüyorum. Ya eskisi yanlıştı ya da bugünkü. Hani ilerlememesi başka şey de.. bu tuhaf geldi.
Gelecek hafta nst kendi doktoruma değil eve yakın bir hastanede gireceğim. Gitmişken muayene de olsam mı ne dersiniz yoksa hiç kafa karıştırmaya gerek yok mu zaten stresliyim yeterince 🙄

Ya bu fikir ayrılıkları beni sinir ediyor. Bana da doktor iyi beslen dinlen sola yat vs hiçbir şey demedi. Bazıları hemen böyle öneriler veriyor. Benim doktorum mu ilgisiz. Bu önerilerin bi etkisi yok diye mi söylemiyor bilemiyorum
Bizde şu an 36+1’deyiz. ben de bu hafta bebeğin suyunun azalmaya başladığını öğrendim doktordan erken gelebilir dedi, yapacak bir şeyim var mı dedim, hayır hareketlerini takip edip günlük hayatına devam edebilirsin, haftaya bir daha gel dedi. Eğer hareketlerinde azalma hissedersen de hemen geleceksin dedi 🤔

Sor canım sen dikkat de ediyordun yeme içmene, inşallah şifa olmuştur, haber alırsan paylaş lütfen.
Coraspin mecbur kesiyoruz oksapar hiç işe yaramıyor mu anlamadım. Sen başka bir kan sulandırıcı ilaç kullanıyor musun? Bir de ölçünün azalması mümkün değildir diye düşünüyorum. Ya eskisi yanlıştı ya da bugünkü. Hani ilerlememesi başka şey de.. bu tuhaf geldi.
Gelecek hafta nst kendi doktoruma değil eve yakın bir hastanede gireceğim. Gitmişken muayene de olsam mı ne dersiniz yoksa hiç kafa karıştırmaya gerek yok mu zaten stresliyim yeterince 🙄
Enox iğne kullanıyorum. Coraspin kullanırken vurduğumda bazen iğne yerindeki kan zor duruyordu karnımda çürükler oluyordu. Şimdi çürükler geçmeye başladı ve kan hiç çıkmıyor bile neredeyse. İğne o kadarda etkili değil galiba. Tüm olay coraspirindeymiş. İlk 240 gram aldı dediğinde 1625 gram demişti bu hafta 1610 dedi başta. Dedim geçen hafta 1625 ti. Pozisyondan filanda kaynaklı olabilir anlamadım. Zaten ölçümler tam net olmuyor. 1600 diyor ama 1500 filan ancadır gibi geliyor bana.

Kızlar herkese iyi akşamlar, doktorum hareket takibi yap azalırsa hemen gel demişti bebeğin suyu azaldığı için. Bugün biraz hareketli bir gün geçirdim mecburen ama son 1 saattir eve gelir gelmez uzandım, kahve,soda içtim, çikolata yedim ve soluma uzandım. Belirgin bir hareket hissetmiyorum. Sadece oldukça ufak kıpırtılar hissediyorum. Kıpırtılar yeterli mi? Gerçekten tecrübesizim, ne zaman şüphe etmem gerekiyor hastaneye gitmek için? 1 2 saat daha mı beklemeliyim?

Benimde çentik var dr um 34 te kesecez ecopirin 150 yi dedi. Oksapara devam edecez. Bende korkuyorum
Keşke benimde 34 te kesseydi diye düşünüyorum bende. İyi geliyordu bence aspirin. Limonlu su içeyim diyorum oda tansiyonumu filan düşürür diye korkuyorum pek içemiyorumda. Bu çentik olayı çok görülüyor sanırım baya var böyle durumda olanlar insan başına gelince farkediyor

Kızlar selammm nasıl herkes? Tutun bebeleri bak büyüsünler🤗
Bugün bebeklerimi gördüm. Kilo almaya başladılar bu hafta. Aynı babalarına benziyorlar 🤣 100 tane bebek koysalar önüme, bizim olduklarını anlardım🙈
Oh maşallah 🧿 Erken doğum ihtimalleri olan kişilere umut oluyorsunuz gerçekten. Pozitifliğiniz hiç kaybolmasın 🌸 Bebişlerde hemen tombikleşsin 😇🌸

Kızlar 36+4 3 gunluk gunde 2 hurma 2 dilim ananas yiyorum. Adacayi bogurtlen cayi da icmeye baslayacagim ve squat egzersiz gareketleri de yapacagim doktorum da yap demisti. Dogum kolay olsun diye cinsel iliski sart mi esim cok cekiniyor çünkü ben de zorlamak istemiyorum açıkçası

Kızlar herkese iyi akşamlar, doktorum hareket takibi yap azalırsa hemen gel demişti bebeğin suyu azaldığı için. Bugün biraz hareketli bir gün geçirdim mecburen ama son 1 saattir eve gelir gelmez uzandım, kahve,soda içtim, çikolata yedim ve soluma uzandım. Belirgin bir hareket hissetmiyorum. Sadece oldukça ufak kıpırtılar hissediyorum. Kıpırtılar yeterli mi? Gerçekten tecrübesizim, ne zaman şüphe etmem gerekiyor hastaneye gitmek için? 1 2 saat daha mı beklemeliyim?

Bunu bende merak ediyorum kıpırtı yeterli oluyor mu acaba

Keşke benimde 34 te kesseydi diye düşünüyorum bende. İyi geliyordu bence aspirin. Limonlu su içeyim diyorum oda tansiyonumu filan düşürür diye korkuyorum pek içemiyorumda. Bu çentik olayı çok görülüyor sanırım baya var böyle durumda olanlar insan başına gelince farkediyor

O da risk canım 32 genelde kesiyorlar Allah sağlıkla kavuşturmayi nasip etsin

Oh maşallah 🧿 Erken doğum ihtimalleri olan kişilere umut oluyorsunuz gerçekten. Pozitifliğiniz hiç kaybolmasın 🌸 Bebişlerde hemen tombikleşsin 😇🌸
O kadar mucizeviler ki🥹🥹
Emzik emiyor, parmak emiyorlar cokkidi cokkidi🥹 her gördüğümde hayranlıktan deliriyorum. Kucağımıza da veriyorlar pazartesiden beri. Onlarla geçen o yarım saat çok değerli. Özlem çok zor ama bebeklerinize güvenin🤍 onlar çok çok güçlü 🤗🤗

X