Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canımm bizimde karın çevresi 2 hafta geride :KK43: bugün kontrole gittim 1 haftada 2 gün ilerlemiş görünüyor. Erken doğabilir dediler
Benim de 2 hafta kadar geride, baska sorunlu bir bulgu olmadığı icin sadece yakin takip önerildi. Pazartesi bir kez daha perinatologa gidicem. Anlamli bi gelisme yoksa ya da daha geriye düştüyse bebegi erken almayi konuşacağız dediler 😏
Erken doğucaklar gibi yani ama hep diyorum bari 37 ye kadar filan kalsa :KK43: İnşallah o haftaları görürüz

Canım bende adacel aşı oldum tetanoz olmadım sadece onu oldum tetanoz ve boğmaca karışımı hastahanede drum istedi hastahanede vurdular.Dr a danismalisin ama ben hiç hem tetanoz hem adacel olan birini duymadım
Tesekkuler canım bende keske bari o son doz tetanozu olmasaydım diyorum simdi. Tek basına bogmaca asıda yokmus :KK43: Bi doktora sormak lazım ama biraz korktum acıkcası boğmaca olmazsam da bebek bişey kapar İngilterede diye :KK43:

Avent yeni doğan cam biberonun akışı fazla denmiş de üzerinde 2 numara emzikle geliyor ondan olabilir mi acaba? Onun yerine 1 numara almak gerekebilir.

Merhaba bende iki doz tetanoz aşısı oldum hatta son dozu 2 eylülde yaptırdım. 29+5 im bugün ve doğumu ingilterede yapıcam. Araştırırken bu 3 lü aşıya denk geldim ve ingilterede de bu 3 lü aşıyı yapıyorlar sanırım oralarda biraz daha salgın varmış :KK43: bende 3 lü olan bu aşıyı yaptırmak istiyorum ama acaba 2 doz tetanozdan sonra tekrar tetanoz içeren bir aşı bebeğe zarar verir mi bilemedim. Siz sadece tek doz bu 3 lü aşıyı mı yaptırdınız?
Merhabalar hiç bir bilgim yok ama fazla gelebilir diye düşünüyorum. Ben tek doz yaptırdım bu aşı tek doz yeterli oluyor çünkü. Siz yine de orada bir sağlıkçıya danışın isterseniz. Sağlıklı doğumlar diliyorum 🌸🌸

Avent yeni doğan cam biberonun akışı fazla denmiş de üzerinde 2 numara emzikle geliyor ondan olabilir mi acaba? Onun yerine 1 numara almak gerekebilir.
Ben de öyle yaptım 1 numara başlığı ayrı aldım. 2 numara ilk 14 gün için idealdi ama şimdi çabuk indirmeye başladı 1 numaraya geçeceğim.

Kusura bakmayın kızlar yazamadım. 23 Ağustos'ta ani başlayan şiddetli kanamayla 31 hafta 3 günlükken doğum yaptım. Plasenta previaydım. Hastaneye ucu ucuna yetiştik açıkçası. Bebeğim biraz entübe kaldı, şimdi kendi başına nefes alabiliyor çok şükür. Hala yenidoğan yoğunbakımda, yanındayım ben de. Mideden besleniyor. Emme yutma refleksinin gelişmesini bekliyoruz. Bizden haberler böyle. Günlerim çok yoğun ve yorgunluk içinde geçiyor, giremeyebilirim bir süre daha. Umarım herkes iyidir. Sağlıcakla kalın.
Geçmiş olsun canım , Umarım kısa süre içinde bebeğini kucağına alırsın :dua: iyi iyileşmeler tez zamanda inşallah :)

Kusura bakmayın kızlar yazamadım. 23 Ağustos'ta ani başlayan şiddetli kanamayla 31 hafta 3 günlükken doğum yaptım. Plasenta previaydım. Hastaneye ucu ucuna yetiştik açıkçası. Bebeğim biraz entübe kaldı, şimdi kendi başına nefes alabiliyor çok şükür. Hala yenidoğan yoğunbakımda, yanındayım ben de. Mideden besleniyor. Emme yutma refleksinin gelişmesini bekliyoruz. Bizden haberler böyle. Günlerim çok yoğun ve yorgunluk içinde geçiyor, giremeyebilirim bir süre daha. Umarım herkes iyidir. Sağlıcakla kalın.
Canım benim hayırlı olsun. Her şey geride kalıcak hemencecik eve gelecek bebiş hiç merak etme. Haftası güzel. Bir süre büyüyecek orada emmesini geliştirecek sen de bu süreçte iyileşeceksin zımba gibi karşılayacaksın bebişkoyu.

Merhaba 5 yıl yasmin doğum kontrol hapı kullandım. Hapı bıraktıktan 50 gün sonra adet oldum. 2. Adetim de 14 eylül gözükmekte hamile kalmak istiyorum. Eşim ile gün aşırı birlikte oluyoruz. Kaset testi adetim geçince mi yapmalıyım ?
Yasmin kullanıp, bıraktıktan ne kadar süre içerisinde hamile kaldınız ?

Merhaba 5 yıl yasmin doğum kontrol hapı kullandım. Hapı bıraktıktan 50 gün sonra adet oldum. 2. Adetim de 14 eylül gözükmekte hamile kalmak istiyorum. Eşim ile gün aşırı birlikte oluyoruz. Kaset testi adetim geçince mi yapmalıyım ?
Yasmin kullanıp, bıraktıktan ne kadar süre içerisinde hamile kaldınız ?
Bu kişiden kişiye değişir ikinci oğlumda 5 yıl ben de Yasmin kullanıp denemeye başlamıştık. 3 ay bekledik ztn hapın etkisi geçsin vücudum toparlansin diye 2 sonra da hamile kalmıştım. Yani ben 5 ay sonra gebe idim 3 ayı bekleme ama. Gebelik testi regli geçince yapmak sağlıklı kanda belki gözükür ama testte zor

Bu kişiden kişiye değişir ikinci oğlumda 5 yıl ben de Yasmin kullanıp denemeye başlamıştık. 3 ay bekledik ztn hapın etkisi geçsin vücudum toparlansin diye 2 sonra da hamile kalmıştım. Yani ben 5 ay sonra gebe idim 3 ayı bekleme ama. Gebelik testi regli geçince yapmak sağlıklı kanda belki gözükür ama testte zor
Çok teşekkür ederim ❣️

Ben yazmıştım. 0 ,1,2 numara tüm uçları da ayrı ayrı aylarda ( ayına uygun ) kullandım akışı fazla . Ve çok yumuşak. Yani güzel ve konforlu bir biberon o yüzden memeyi bırakma ihtimali artıyor onu içen bebeğin. Tabi her zaman dediğim gibi çocuk özelinde değişen bir durum

Kanala yerleşmiş olabilir. Benimki de öyle tam rahim ağzında kafasi 32.haftadan beri. Şu an 35+2yiz. Doktora bir danış derim
Size progesteron başlattı mı benim de 32 den itibaren dediğiniz gibi aslında selvik uzunluğu iyi dedi ama gene de erken doğum olmasın diye fitil verdi size de verdi mi

Canım öncelikle gözün aydın olsun. Umarım en kısa zamanda bebişini sağlıkla evine kucağına alırsın. Aklına takılan bişey olursa özelden de yazabilirsin. Bol bol dinlen güç topla annesi 🥰❣️❣️
Nasılsın canım oğlun nasil ? Ali Barlas miydi ismi
Canım benim hayırlı olsun. Her şey geride kalıcak hemencecik eve gelecek bebiş hiç merak etme. Haftası güzel. Bir süre büyüyecek orada emmesini geliştirecek sen de bu süreçte iyileşeceksin zımba gibi karşılayacaksın bebişkoyu.
Kuzum siz nasılsınız Yaz bebeğimiz nasıl?

Ben yazmıştım. 0 ,1,2 numara tüm uçları da ayrı ayrı aylarda ( ayına uygun ) kullandım akışı fazla . Ve çok yumuşak. Yani güzel ve konforlu bir biberon o yüzden memeyi bırakma ihtimali artıyor onu içen bebeğin. Tabi her zaman dediğim gibi çocuk özelinde değişen bir durum
Anladım, ben de avent almıştım ama o zaman başka alayım. İnşallah ihtiyaç olmaz da bulunsun.

Canım bende adacel aşı oldum tetanoz olmadım sadece onu oldum tetanoz ve boğmaca karışımı hastahanede drum istedi hastahanede vurdular.Dr a danismalisin ama ben hiç hem tetanoz hem adacel olan birini duymadım
Tr'de boğmaca aşısı karma aşı olabiliyor(difteri-boğmaca-tetanoz), o yüzden ayrıca tetanoza gerek olmaz. Ben Belçika'dayım, burada bana ve eşime boğmaca aşısı yaptılar. Buralarda yeni doğan için yaygın ve riskliymiş bu hastalık.

Canım hem geçmiş olsun 💐 hem de gözün aydın olsun 🌸

Bebişini sağlıkla kucağına almışsın çok şükür. İnşallah en kısa zamanda sağlıkla da evinize geçersiniz 🤲🏻

Gayet iyi ablaları. Kilo alıyor sürekli beslenmesini arttırıyorlar. Sanırım sütüm pek yetmeyecek. O yüzden hafif endişeliyim ama olsun kızım büyüsün bir şekilde hallolur.

Sanırım son 3 haftamız kaldı. Perşembe 1 aylık oluyoruz:)

İyiyiz canım 15. Günümüz bugün ilk başlar güzel uyuyorduk şimdi uyku sorunları başladı 🙈🙈 Ben de baya toparlandım artık bir çok işi kendim yapabiliyorum çok şükür. Sezaryen sonrası 1 hafta ağrıların tam geçmesi, 2 haftada eski hayatına dönme süreciymiş gerçekten. Evet Ali Barlas, biz Barloş diyoruz kısaca 🥰🥰

X