Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kusura bakmayın kızlar yazamadım. 23 Ağustos'ta ani başlayan şiddetli kanamayla 31 hafta 3 günlükken doğum yaptım. Plasenta previaydım. Hastaneye ucu ucuna yetiştik açıkçası. Bebeğim biraz entübe kaldı, şimdi kendi başına nefes alabiliyor çok şükür. Hala yenidoğan yoğunbakımda, yanındayım ben de. Mideden besleniyor. Emme yutma refleksinin gelişmesini bekliyoruz. Bizden haberler böyle. Günlerim çok yoğun ve yorgunluk içinde geçiyor, giremeyebilirim bir süre daha. Umarım herkes iyidir. Sağlıcakla kalın.
Canım öncelikle gözün aydın olsun. Umarım en kısa zamanda bebişini sağlıkla evine kucağına alırsın. Aklına takılan bişey olursa özelden de yazabilirsin. Bol bol dinlen güç topla annesi 🥰❣️❣️

Kusura bakmayın kızlar yazamadım. 23 Ağustos'ta ani başlayan şiddetli kanamayla 31 hafta 3 günlükken doğum yaptım. Plasenta previaydım. Hastaneye ucu ucuna yetiştik açıkçası. Bebeğim biraz entübe kaldı, şimdi kendi başına nefes alabiliyor çok şükür. Hala yenidoğan yoğunbakımda, yanındayım ben de. Mideden besleniyor. Emme yutma refleksinin gelişmesini bekliyoruz. Bizden haberler böyle. Günlerim çok yoğun ve yorgunluk içinde geçiyor, giremeyebilirim bir süre daha. Umarım herkes iyidir. Sağlıcakla kalın.
Aaa Artemis hayırlı olsun öncelikle bebeğiniz, inşallah tez zamanda toparlanır ve evinize sağlıcakla dönersiniz. Kolaylıklar diliyorum 🤲🏻🥰

Ben en son cumartesi gitmiştim, 33+2 de. 2,5 kg ve 47 cm di. Amin inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alıp, sağlıkla mutlulukla büyütelim inşallah 🙏🏻 Ben normal istiyorum evet ama bakalım gidişat ne gösterecek. İnşallah normal olur 🤲🏻 Senin ilk bebiş normal miydi sezeryan mı?
İnşallahhh gönlüne göre olur normal yaptım canım şükür nasip oldu inşalalh sana da nasip olur 38+0 da doğmuştu

Şişlide bir eczaneden aldım getirttim ama öyle çok beklemedim ertesi gün geldi depolarında varmış sanırım. Soğuk kompresle birlikte verdiler dolapta muhafaza ettim. Randevuma gittiğimde de doktorum yaptırdı. 30-34 arası oluyor sanırım. Başka eczanelere de sorun isterseniz
Merhaba bende iki doz tetanoz aşısı oldum hatta son dozu 2 eylülde yaptırdım. 29+5 im bugün ve doğumu ingilterede yapıcam. Araştırırken bu 3 lü aşıya denk geldim ve ingilterede de bu 3 lü aşıyı yapıyorlar sanırım oralarda biraz daha salgın varmış :KK43: bende 3 lü olan bu aşıyı yaptırmak istiyorum ama acaba 2 doz tetanozdan sonra tekrar tetanoz içeren bir aşı bebeğe zarar verir mi bilemedim. Siz sadece tek doz bu 3 lü aşıyı mı yaptırdınız?

Kızlar bugün akşam kayinvalideme gittik bende kabiz gibiydim zeytinyağı iciyim dedim tatlı kasiginin yarisina doldurdum içtim sonra bi yanma hissettim boğazımda bi tat aldım çörek otu yagiymis 😟 şişesi buyuk ve aynı zeytinyağına benzediği için anlayamadım şuan sürekli ağzıma geliyor ve internette baktım hamileler kesinlikle tuketmemelidir yazıyor agliycam ya bisey olur mu sizce 😟😟
Kusmaya calissaydin

Normal yapanlarda alabilir demi bu karnı toparlasın diye demi beden normal kendi bedeninizi mi seçtiniz hani darlığı falan nasıl ki

Canin doktoruna sor bence. Normal ve sezeryan farklı olabiliyormuş. En büyüğü buydu onu aldım olmazsa iade ederim diye düşündüm kiz kardeşim şuan benim doğum öncesi kilomda onda deneyeceğim

Merhaba bende iki doz tetanoz aşısı oldum hatta son dozu 2 eylülde yaptırdım. 29+5 im bugün ve doğumu ingilterede yapıcam. Araştırırken bu 3 lü aşıya denk geldim ve ingilterede de bu 3 lü aşıyı yapıyorlar sanırım oralarda biraz daha salgın varmış :KK43: bende 3 lü olan bu aşıyı yaptırmak istiyorum ama acaba 2 doz tetanozdan sonra tekrar tetanoz içeren bir aşı bebeğe zarar verir mi bilemedim. Siz sadece tek doz bu 3 lü aşıyı mı yaptırdınız?
Canım bende adacel aşı oldum tetanoz olmadım sadece onu oldum tetanoz ve boğmaca karışımı hastahanede drum istedi hastahanede vurdular.Dr a danismalisin ama ben hiç hem tetanoz hem adacel olan birini duymadım

Ooyy, çook geçmiş olsuunn 🙏🏻 Geçip gidecek bu günler de. En kısa zamanda sağlıkla evinize dönün inşallah 🌹 Tüm bunları unutup güzel güzel anılar biriktirin sonra 🙏🏻

Kızlar bebişinin karın çevresi geriden gelen varmı ? Bizimki 2 hafta geriden geliyor doktor eğer bidaha ki kontrol de de 3 hafta geriye düşerse 16 sında bebeği almak zorunda kalacağız dedi canım cok sıkıldı 😕
Canımm bizimde karın çevresi 2 hafta geride :KK43: bugün kontrole gittim 1 haftada 2 gün ilerlemiş görünüyor. Erken doğabilir dediler

Canımm bizimde karın çevresi 2 hafta geride :KK43: bugün kontrole gittim 1 haftada 2 gün ilerlemiş görünüyor. Erken doğabilir dediler
Benim de 2 hafta kadar geride, baska sorunlu bir bulgu olmadığı icin sadece yakin takip önerildi. Pazartesi bir kez daha perinatologa gidicem. Anlamli bi gelisme yoksa ya da daha geriye düştüyse bebegi erken almayi konuşacağız dediler 😏

Kanala yerleşmiş olabilir. Benimki de öyle tam rahim ağzında kafasi 32.haftadan beri. Şu an 35+2yiz. Doktora bir danış derim
Yarın sorucam kontrolüm var yarın. Bugün vurdu baya bi canımı yaktı. Ortalardaydı yine aşağılara inmiş sürekli değiştiriyor kendini ama yukarı çıkmaya pek niyetlenmiyor :)

Kızlar bebişinin karın çevresi geriden gelen varmı ? Bizimki 2 hafta geriden geliyor doktor eğer bidaha ki kontrol de de 3 hafta geriye düşerse 16 sında bebeği almak zorunda kalacağız dedi canım cok sıkıldı 😕
Yarın kontrolüm var benimde az kilo almış veya hiç kilo almamış olursa 3 haftaya çıkıcak gerilik. Banada ciğer geliştirici iğne filan yaparız dedi. Yarın bir şeyler belli olcak gibi ama hayırlısı 😕

Hayırlı olsun en kısa sürede ikiniz de iyi olur ve evinize dönersiniz umarım

X