Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim de pazar günü 32+0 dı. O zaman benim de bir haftam fazla oluyor. Ben de 36. Haftada ayrılayım o zaman. Ben yanlış hesaplamışım diyorum ki izin yetmiyor 1 hafta rapor almam gerekecek 1. Dönemi kaptmak için doğumdan sonra ama fazlalık bile oluyormuş. 😌
Benim kafam karıştı arkadaşım ya , ben geçen cuma 32+1 de çalışabilir aldım, 04 ekimde çalışamaz iznine ayrılcam 37.haftada. Sonrasında 13 hafta saymayacak mıyız?

Kızlar selam, dudağımda minik bir uçuk çıktı. Daha önce uçuk cikartip doktoruna danışan birileri var mı aramızda, herhangi bir sey kullanmayı düşünmüyorum zaten ama bebek için bir sorun olur mu merak ettim
Doktor bana uçuk kremi yazmıştı ama ben kullanmadım. Sarımsak sürdüm. İki üç güne kabuk bağladı sonra geçti

Benim kafam karıştı arkadaşım ya , ben geçen cuma 32+1 de çalışabilir aldım, 04 ekimde çalışamaz iznine ayrılcam 37.haftada. Sonrasında 13 hafta saymayacak mıyız?

Yok 16 hafta. Çalışabilir aldığımız zaman doğum öncesinde 16 haftanın ne kadarını kullanmadıysak sonrasına ekleniyor.
Yani analık iznimiz başladıktan itibaren 16 hafta, ertelemek süreyi değiştirmiyor; sadece bebişlerle daha uzun zaman geçirebiliyoruz işe başlamadan :)

Yok 16 hafta. Çalışabilir aldığımız zaman doğum öncesinde 16 haftanın ne kadarını kullanmadıysak sonrasına ekleniyor.
Yani analık iznimiz başladıktan itibaren 16 hafta, ertelemek süreyi değiştirmiyor; sadece bebişlerle daha uzun zaman geçirebiliyoruz işe başlamadan :)
Bana o kadar güzel bir haber verdin ki canım çok sağol ya, çünkü ben de sömestra 2 hafta kala döneceğim diye çok üzülüyordum😊 şimdi ben 37 ye kadar beklememe de gerek yok o halde çünkü sömestr tatilinin ilk haftasına gelecek 36. Haftada bu kız kaçar 😂

Bana o kadar güzel bir haber verdin ki canım çok sağol ya, çünkü ben de sömestra 2 hafta kala döneceğim diye çok üzülüyordum😊 şimdi ben 37 ye kadar beklememe de gerek yok o halde çünkü sömestr tatilinin ilk haftasına gelecek 36. Haftada bu kız kaçar 😂
Aynen öyle canım ben de dün 32+0 da çalışabilir aldım 36+0 da 30 eylülde başlatacağım izni kısmetse😇 2 hafta da sömestr tatili. Baya toparlar kuzular 🫠🥰

Aynen öyle canım ben de dün 32+0 da çalışabilir aldım 36+0 da 30 eylülde başlatacağım izni kısmetse😇 2 hafta da sömestr tatili. Baya toparlar kuzular 🫠🥰
Ben 36. Hafta 28 eylülde ayrılacağım inşallah nasıl da denk gelmiş hepimizinki aynı haftaya 😀

Eğer çoğul gebelik değilse doğum sonrası maalesef 16 hafta kullanılmaz en fazla 13 hafta . 5 hafta öncesi 8 de sonrası. O 3 haftayı istesen de çalışıp aktaramiyorsun. Tabi bu dediğim kamu çalışanları için özel sektör veya işçiler için durum değişebilir ona tam hakim değilim

Kızlar selam ben aralıkta doğuracağım normalde o gruptayım ama bir şey sormak istiyorum 32 de çalışabilir raporu alıp 35, 36 gibi çalışamaz alabiliyoruz değil mi? 20 ekime denk geliyor 32. Haftam tam maaş almak için ekimi tamamlamayı düşünüyorum

Eğer çoğul gebelik değilse doğum sonrası maalesef 16 hafta kullanılmaz en fazla 13 hafta . 5 hafta öncesi 8 de sonrası. O 3 haftayı istesen de çalışıp aktaramiyorsun. Tabi bu dediğim kamu çalışanları için özel sektör veya işçiler için durum değişebilir ona tam hakim değilim
Eveet doğrusu aynen böyle kızlar. 👍🏻

Kızlar selam ben aralıkta doğuracağım normalde o gruptayım ama bir şey sormak istiyorum 32 de çalışabilir raporu alıp 35, 36 gibi çalışamaz alabiliyoruz değil mi? 20 ekime denk geliyor 32. Haftam tam maaş almak için ekimi tamamlamayı düşünüyorum
Alabilirsin yani bazen istek dışı bile 32 alıyorsun ama 34 de doktor risk var calisamazsin diyebilir. Ya da sen çok yoruluyorum yapamıyorum da diyebilirsin. Özetle alabilirsin :)

Günaydın kızlar🥰 bugün kontrolümüz vardı 32+1, çalışabilir raporumu aldım 35 haftaya kadar çalışacağım sonra da yıllık iznimi kullanıp 37yi doldururum diye düşündüm 🤲🏻
Oğluşum gayet iyi çok şükür, 1900 kg 40 cm olmuş yavrucum. Doktor iyi bakmışsın dedi çok sevindim böyle deyince 🧿 şu an durumumuz sezaryen gösteriyor plasentadan dolayı malum bakalım bizde haberler böyle 😇

Evet Hollandadayim ben. Burda farklıymış Türkiye'den.
Geçen kontrole gittiğimde bebek şekerden etkilenmemis dedi. Hem suyu fazla değilmiş hemde kilosu gayet normal dedi. İnşallah doğuma kadar sorun olmaz.
İnşallah 🙏 şuan benimkide etkilenmemis ama bu hafta çok fazla uyamadigim zaman oldu cuma kontrolde belli olur 🫠

Maşallah çok güzel bir haftaya gelmişsin, 1 hafta sonra artık kafan tamamen rahat olur umuyorum🫠🙏 drun izin vermiş ama bu hafta çok yüklenme, ufaktan başla spora ve yeme içmeye derim canım. 37den itibaren sıkılaştırırsın 🫶

Yurt dışı ölçümler bizden değişik, aynen. Senin açlıklar iyi tokluk mu sıkıntılı? Kaçamak yaparsan yanına alakasız da olsa ayran ya da yoğurt takıl derim, bir de öyle dene. Çok az kaldı artık ya sabır, sonra pişman olmayalım tarçınlı süt falan iç nefsini köreltsin 170 yüksekmiş çünkü dikkatli ol 🙏😇
Ben uydugum sürece aclikta toklukta hiç yukselmiyor gayet iyi 170 i kaçamak yapinca görüyorum 😵‍💫 bu hafta evde düzen bozuldu haliyle benim diyette biraz alt üst oldu cuma kontrolde ortaya çıkar bakalım 🥴

X