Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar hepinize teşekkür ediyorum 🙏🏻 fiziksel bir şeyim kalmadı ama psikolojik olarak bitmiş durumdayım çok yıprandım uyuyamıyorum sıçrıyorum sürekli panik haldeyim nefesim kesiliyor bana hiç iyi gelmedi bu deneyim. 3 tane dil altı içtim tansiyonum anca düştü, tansiyon düşünce şişik kendiliğinden kayboldu, resmen beyin kanaması geçirmişim ve müdahale edilmeden pıhtım kayboldu, buna da şükür diyorum. Yaşanacağı varmış. Salı günü kendi dokturuma gidicem artık en yakın zamanda sezeryen ile alınmasını istemeyi düşünüyorum böyle çok idare edemeyeceğim.

Sağlıkla kucağına al inşallah canım 🙏

Anlıyorum, ben sen yalnız kalmak istiyorsun,rahatsın ama eşin senin yalnız kalmanı istemiyor gibi anlamıştım yazdığından o yüzden o şekilde yorumladım. Burada sen yanında kimin kalmasını istiyorsun o kısım önemli oluyor sadece.

Tabi ki hepimiz içi dinamikler farklı, yine aynı sonuca bağlanıyor aslında biz istiyorsak olsunlar istemiyorsak olmasınlar :KK66:
Ya ben sürekli bende kalmasını istemem demek istedim ama o an yanımda biri olsun isterim tek gitmek istemem 🤣 ya ben anlatamadım kusura bakmayın 😊

Canım 32 den 34 e kadar beslenmene dikkat mi ettin dengelemek icin? Benim de 1 hafta 10 gün ilerde bebis.
Evet karpuz kavun ve üzümü kestim daha az dondurma yedim ekmeği sınırlı yedim abur cubur yemedim pilavda yememeye çalıştım falan. Yapabildiğim kadar tabi ama daha öncesinde ne isterse canım yiyordum 😞

Amin canım inşallah bnim ilk doğumda bende korkmuştum seni anlıyorum 🥰çok geç kalmasın doğum zor olur vs gibi düşünmüştüm iyi ki 38+0 3200 kesisiz kolay bi doğum oldu inşallah diyorum bu da öyle ilerler sizin gibi gidiyor kilosu şu anda bnm de doktorum aynı ilk kızımla normal diyor hadi inşallah diyelim güzel kesisiz kolay keyifli doğumlarımız olsun 🥰
Ayy ne güzel ya kesisiz olması ☺️ Allah bize de nasip eder inşallah 🙏 epidural veriyormuş doktorum ama kesi ve kesisiz artık bana bağlı sanırım☺️

Ayy ne güzel ya kesisiz olması ☺️ Allah bize de nasip eder inşallah 🙏 epidural veriyormuş doktorum ama kesi ve kesisiz artık bana bağlı sanırım☺️
Kuzum zeytinyağılı pamuk varya onu koy oraya yumuşatıyor doğum başladığında yap benim nişanım gelmişti 37.hafta çatı muayenesinde ben o zaman başladım masajta yapıyordum sonra ki hafta suyum geldi zaten

Ben daha iyiyim çok şükür yani acımı hissetmiyorum desem yeridir sürekli aklım bebeğimde ağlayıp duruyorum belirsizlik çok kötü doktorlar ne zaman çıkacağını söylemiyor asla Allaha emanet edip geldim günde 10 dk görebiliyorum
Kuzum maşallah çok güzel kilosu herşeyi neden göremedin haftası da iyi gene daha erken doğum yapanlar var şükür gelişmiştir bebeğin

Kızlar şu an 34+2yim ama goğüs uçlarımda uzun zamandır çatlak gibi bi görüntü var. Çatlak aralarindan beyaz beyaz bölgeler görünüyor normal mi acaba yoksa daha simdiden boyleyse doğumdan sonra daha mi kotu olacak😢

Bencede uzak durmak gerek inan cok ugrasiyorum ama ne gidiyolar nede gitmeme izin veriyolar herkesin imtihani farkli iste🙁
Arkadaşla rahatlıkla bağını kesiyorsun ama işte söz konusu aile olunca o kadar kolay olmuyor.Ben mesela ailemin toksik olduğunu lisede anladım ergen tribi dediler şuan 34 yaşındayım hala aynı şeyleri düşünüyorum.O yüzden üniversiteyi Türkiye'nin öteki ucunda okudum senede 2 veya 3 kere yanlarına gidiyordum çünkü bahanem de var.Sonra da aileme çok yakın bir şehire atandım 4 sene boyunca yine beni çok zorladılar gerçekten il dışına tayin hakkı verilir verilmez yine Türkiye'nin öteki ucuna geldim üstelik ne tanıdığım ne akraba ne arkadaş hiç bseyim yokken.Sonra da burda bı kaç ay içinde esimle tanıştım 😍 Yani aileler her zaman doğru olanı bilmiyo verilen kararlar her zaman doğru değil onların hissi diye bsey de yok.Ben çok şükür her donemimde ailemin karşı çıktığı ama kendi istedgm şeyi yapmaya çalıştım.Yapabildiklerimin (her zaman aynı özgüven ve imkanlar olmayabiliyordu) hiç birinden de çok şükür pişman olmadım iyi ki dedim 😇

Ben nst dün girdim 35+4 tüm ilk nst oldu. Ama herkesin doktoru başka diyor. Acilden bir şikayetin yoksa nst alırlar mı bilmiyorum?
İşte onu bilmiyorum hiç o yüzden sordum eğer 35 de net zorunluysa gideym şansımı deneyeym diye.İlk nst mi 33 de olmuştum zaten, bundan sonra düzenli nst fln mi gerekiyor acaba bilmiyorum.Bir şikayetim de yok çok şükür ama

İşte onu bilmiyorum hiç o yüzden sordum eğer 35 de net zorunluysa gideym şansımı deneyeym diye.İlk nst mi 33 de olmuştum zaten, bundan sonra düzenli nst fln mi gerekiyor acaba bilmiyorum.Bir şikayetim de yok çok şükür ama
Canım benim devlet hastanesi 36dan sonra istiyor nst. Ama özel 34te başlarız dedi. Yani hastane ya da doktor bakış açısıyla alakalı bence. Eğer riskli bir durum varsa tabi ki daha erken istiyor olabilirler. Ben ikisine de gidiyorum. Sanırım 34te giricem ilkine

Kızlar hepinize teşekkür ediyorum 🙏🏻 fiziksel bir şeyim kalmadı ama psikolojik olarak bitmiş durumdayım çok yıprandım uyuyamıyorum sıçrıyorum sürekli panik haldeyim nefesim kesiliyor bana hiç iyi gelmedi bu deneyim. 3 tane dil altı içtim tansiyonum anca düştü, tansiyon düşünce şişik kendiliğinden kayboldu, resmen beyin kanaması geçirmişim ve müdahale edilmeden pıhtım kayboldu, buna da şükür diyorum. Yaşanacağı varmış. Salı günü kendi dokturuma gidicem artık en yakın zamanda sezeryen ile alınmasını istemeyi düşünüyorum böyle çok idare edemeyeceğim.
Geçmiş olsun canım benim Allah tekrarını yaşatmasın hamilelik çok zorlu bir süreç hepimizin çeşit çeşit imtihanlardan geçtiği
İnşallah sağlıkla sıhhatle alırsın bebeğini kucağına 🙏
Panik yapmamaya çalış lütfen o da tansiyonunu tekrar yükseltir iyi olacak inş hersey 🙏💝

İnsallah🙏 sancılarınız ne şekilde çıkıyor? Benmde kasılmalarım var ama nst de az sancı çıkıyor daha doğrusu kasılmalarım nst ye denk gelmiyor ki doktorda anlasın🫤
benim de ilk çekidiğinde denk gelmedi kasılmalar. geçen hafta çekildiğinde de aslında çok hafif vardı, sonra cihaz takılmış kağıt basmadı bir süre. normalde bitirecekti ama öyle olunca bir 10 dakika daha uzattı ve şansa o 10 dakika sonunda denk geldi bir kasılma. ben yalancı kasılma olduğunu, sancı çıkmayacağını sanıyordum ki baya yüksek sancı çıktı haftama göre.

Eklentiler

• IMG_4117.jpg
    IMG_4117.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 38
Bana artık her hafta dedi doktorum her cumartesi randevu oluşturuyorum

36 ya kadar dayansın minik insallah. Ciğer geliştirici iğne oldunuz mu
öyle ön görülen bir erken doğum durumu yok çok şükür ama tabi süpriz her şey. Son haftalarda beklenen sancılar dedi doktorum düzensiz çünkü, her hafta kontrol ve Nst randevum olucak. 2860 şuan iyi gidiyoruz dedi bakalım ama her gün birkaç defa sancı çekiyorum alıştım gibi ☺️

Kuzum zeytinyağılı pamuk varya onu koy oraya yumuşatıyor doğum başladığında yap benim nişanım gelmişti 37.hafta çatı muayenesinde ben o zaman başladım masajta yapıyordum sonra ki hafta suyum geldi zaten
Aaa süper ben de deneyeyim. Zaten son haftalarda ilişkiye girmekte doğumu kolaylaştırırmış öyle okudum heralde kuru olmazsa orası doğum kolay oluyor ☺️

Benim 34. Haftada kontrolüm var. Doktorun o zaman nstye de girersin demişti. Kendi doktorumuz düzenli bir şekilde bakar herhalde artık 🤷‍♀️

X