Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Üzülme canım benim de 1630 çıktı 32 de doktorum ısrarla normal ölçülerde olduğunu söyledi doktoruma güveniyorum hem doçent hem perinatolog benimkinin bacakları da geride ama endişelenme minyon bir çocuk olacak sadece dedi
Kızlar ölçüler makineden makineye göre bile değişiyor o yüzden yüksekte çıkabilir diyorlar kafanıza takmayın önemli olan faydalı vitaminleri içeren yiyecekleri tüketin kuvvetli sağlıklı olsunlar kilo nedir ki hem zayıf doğa kar daha çabuk toparlıyor diyorlar

Kızlar ölçüler makineden makineye göre bile değişiyor o yüzden yüksekte çıkabilir diyorlar kafanıza takmayın önemli olan faydalı vitaminleri içeren yiyecekleri tüketin kuvvetli sağlıklı olsunlar kilo nedir ki hem zayıf doğa kar daha çabuk toparlıyor diyorlar
Tabi doğumdan sonra kilosu aşağı doğanda oluyor yüksek çıkanda. Yer daralıyor ölçümde haliyle sapmalar oluyor. Dediğiniz çok doğru faydalı beslenmek önemli

Ben memur değil sigortalı çalışanım. Benim raporda başlama ve bitiş tarihi yazıyor. İstersem rapor alıp 35 te izne ayrılabilir miyim ?
Onu çalıştığın yerle bir görüş canım ister ama zaten hastaneden o raporu alacaksın 37de de ayrılsan tekrardan işlem görülmesi görüyor bu seferde çalışamaz raporu diye geçiyor sonra da doğu. Yapınca doğum raporunu sunacaz iş yerine sizde de öyle midir işte sormak lazım sizde mesela doğum izninde o ile gittiğin 5 haftayı aktarma var mı ve ücretli mi bu izin sürelerin

Kızlar bugün çok fazla kasılmam var sanki yaa. Yani bebek hareketi mi kasılma mı anlayamıyorum. Hareketleri de artık böyle sert oluyor toplanma gibi oluyor. Ama kasılma gibide anlayamadım bir türlü

Allah ana babanın da hayırlısını versin. İnsan evlenip bir de çocuk olunca işler değişiyor malesef bazıları için. Benim de ilk doğumumda biz eşimle endişeyle bebeğe memeyi tutturmaya çalışırken bizzat kendi annem suratını ekşite ekşite ablanın sütü fışkırırdı yok ya senin hiç sütün gelmiyor demişti..moral vermek destek olmak yok yapacağı bir yemek onu da istemiyor insan ben de senin gibi canım hepinizden nefret ediyorum modundayım😅
Gercekten oyle anne babanin hayirlisida cok onemli omrum boyunca sirtimda yuk oldular stres verdiler en zor donemimde bile yanimda olmayacaklarsa ne anlami varki🙄 hani hep diyolar ya ana baba hakki diye bende hep diyorum evlat hakki yokmu yani🤷‍♀️

Ben de valla sanki kimseyi istemiyorum ama bir yandan da esimle becerebilirmiyiz hic tecrubemiz yokken diye endiseleniyoruz. Annem gelmek istiyor, guzel de is yapar ama iste benimkinin de huyu olumsuz olumsuz konusmak. Bebegin kilosu bir ara 2 hafta onde gidiyordu sonra yavas yavas normale gelmeye basladi yani 1 hafta ileri gibi falan. Ona bile ayy az cikmis bu sefer noldu falan diye moral bozmustu. Bi de fazla israrci kendi fikrinde falan. Yoruluruz falan ama birbirimizi kirmaktan iyidir diyerek hemen cagirmicam sanırım
Benimkide öyle işte canım moral bozuyor. Sezaryen oldum ağrılarım vardı çok yürüyemedim onda bile karşı odada doğum yapan kadın ne güzel yürüyor sen nasıl yürüyemiyorsun demişti 😂😂

Ama sizin ihtiyacınız olabilir canım çünkü ilk tecrübeniz olacaksa ve eğer sezaryen olursan en azından ilk gün bebeğin alt değişimi vs eşin yapabilir mi göbeğinde maşası da oluyor bir de minicik insan tutmaya bile çekinebiliyor

Gercekten oyle anne babanin hayirlisida cok onemli omrum boyunca sirtimda yuk oldular stres verdiler en zor donemimde bile yanimda olmayacaklarsa ne anlami varki🙄 hani hep diyolar ya ana baba hakki diye bende hep diyorum evlat hakki yokmu yani🤷‍♀️
Bence de evlat hakkı daha büyük sonuçta dünyay gelmeyi biz seçmedik 🤷🏻‍♀️ benim 30 lu yaşlarımda anladığım şey şu ki anne baba arkadaş farketmez seni kim moral olarak düşünüyorsa artık ya hayatından çıkmalı ya da olabildiğince uzakta durmalı. Herkes bir kere hayata geliyor sonuçta 🌸

Canım ben bu modeli aldım yurtdisinda var bu marka cirtcirtli ve 6 aya kadar kullanılıyor hic çocuklarıma kundak yapmadım ama yeni anneler öneriyor uyanmalarını engelliyormuş bebeklerin deneyip göreceğim 😁linki bırakıyorum Ninana baby YenidoÄan Erkek Bebek Kundak - Dinozorlu 0-6 Ay Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Teşekkür ederim, bakayım ona. Evet ben de baktığımda dönene kadar kundak iyi diyorlar ben de alayım deniyeyim diye düşünmüştüm o yüzden.

Bence de evlat hakkı daha büyük sonuçta dünyay gelmeyi biz seçmedik 🤷🏻‍♀️ benim 30 lu yaşlarımda anladığım şey şu ki anne baba arkadaş farketmez seni kim moral olarak düşünüyorsa artık ya hayatından çıkmalı ya da olabildiğince uzakta durmalı. Herkes bir kere hayata geliyor sonuçta 🌸
Bencede uzak durmak gerek inan cok ugrasiyorum ama ne gidiyolar nede gitmeme izin veriyolar herkesin imtihani farkli iste🙁

Katılıyorum kesinlikle o yüzden ahir zamanda insan akrabalarından uazaklaşıyor çünkü en çok onlar can yakıyor

Kızlar nasılsınız doğum yaklaştı. 34. Haftamızdayız. erkenden gelmezse 4 haftamız kaldı sezaryen olacağım için🙈 hazırlıklar nasıl gidiyor doğum çantalarınızı hazırladınız mı. Artık yürümek bile zor
33+2 çanta hazır :21: şu 2-3 haftayı da doğurmadan atlabilirsem rahat edeceğim, o zamana kadar dikkat etmeye devam. cuma nst çekilecek yine bakalım, inşallah çıkmaz sancı bu sefer.

Canım öncelikle hayırlı olsun ☺️ çok çok geçmiş olsun Allah'ın izniyle toparlayacak bebeğin kendini yıpratma arkadaşlar çok güzel yazmışlar stres yapmamaya çalış biliyorum zor ama sütün kesilmesin pozitif düşün 🌸 Dertlerini buraya yaz rahatlatır seni kafanı dağıtır hem ☺️ bu arada doğum tarihi , haftası ve kilosunu yazar mısın listeye ekleyeceğim izninle ☀️
Teşekkür ederim canım bebeğim hala oksijene bağlı 35+5 2900 doğdu 30 ağustosta

Benim 32de 1700 ölçtü. Kiloda sıkıntı yok karın çevresi küçük dedi. Aradaki fark açılmazsa sorun olmaz dediler ama elimde değil üzülüyorum
Benimde 31. haftada 1500 çıktı kilosu. Karnı biraz büyük dedi. İki gün ilerden gidiyormuş. Bu kötü birseymi peki dedim. Gayet normalmiş. Bana çok saçma geldi zaten, makine o kadar milimetrik hesap yapabiliyormuki?

Benimde 31. haftada 1500 çıktı kilosu. Karnı biraz büyük dedi. İki gün ilerden gidiyormuş. Bu kötü birseymi peki dedim. Gayet normalmiş. Bana çok saçma geldi zaten, makine o kadar milimetrik hesap yapabiliyormuki?
Hayır yüzde 12 hata payı var. Hatta ben hiç kilo almamış dediğimde bi daha ölçiyim filan dediğinde 10 20 gram oynadı. Tamamen o çektiği çizgiyle alakalı. Geniş tutarsa kilolu çıkıyor filan. Çokta yüzde yüz bir hesabı yok yani

X