Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sen nasilsin canım ağrıların nasi oldu biraz daha toparladın mi kendini hastaneden çıktın mı?
Sen nasilsin canım ağrıların nasi oldu biraz daha toparladın mi kendini hastaneden çıktın mı?
Ben daha iyiyim çok şükür yani acımı hissetmiyorum desem yeridir sürekli aklım bebeğimde ağlayıp duruyorum belirsizlik çok kötü doktorlar ne zaman çıkacağını söylemiyor asla Allaha emanet edip geldim günde 10 dk görebiliyorum

Ben daha iyiyim çok şükür yani acımı hissetmiyorum desem yeridir sürekli aklım bebeğimde ağlayıp duruyorum belirsizlik çok kötü doktorlar ne zaman çıkacağını söylemiyor asla Allaha emanet edip geldim günde 10 dk görebiliyorum
Rabbim sabrınızı artırsın inşallah tez zamanda kavuşun yavrucağınla 🤗

Allah sabrınızı arttırsın inşallah 🙏 En kısa sürede kavuşun bebeğinize 🌸

Selam kızlar, benm doktor randevum 35.hafta olması gerekiyordu ama doktorun randevuları doldugu için 36.haftaya bulabildim.En son geçen hafta gittim şuan 34.haftadayim bu hafta mi gitsem acile nst için falan.Yani 36 yi beklesem geç olur mu kontrol için sizce

Hiç aklımda pizza yoktu denememistim sayende yaptım çok güzel oluyormuş şekeride çıkarmadı 😂
kocamı yolladım malzeme almaya, ben de yapcam :KK70:
Yaa 😂😂 Sosu için domates rendesine azıcık salça ve bir diş sarımsak koyup onu önden pişirince bayağı lezzetli oluyor 🙊 Bize kilo aldırmıyor ama bebiklere aldırıyor 🤩 Afiyet şifa olsun kızlaar 🌹😂

Kızlar nasılsınız doğum yaklaştı. 34. Haftamızdayız. erkenden gelmezse 4 haftamız kaldı sezaryen olacağım için🙈 hazırlıklar nasıl gidiyor doğum çantalarınızı hazırladınız mı. Artık yürümek bile zor
Ben de 35’teyim sanırım 3-4 haftamız kaldı bizim de 🥰 her şeyimiz hazır da valize koymadık henüz, bu hafta içi hurçlarımızı da valize koyup kapatıp doğumu bekleyeceğiz inş. Ama evet yürümek zor penguen gibi paytak paytak yürüyorum artık 😅

Kızlar bu arada AVM’lere gidiyorsanız suwen’e uğrayın mutlaka, cidden güzel indirim oluyor pijama ve geceliklerde. Her geldiğimde farklı modeller güzel indirimde oluyor. Şimdi bi tane pijama takımı aldım 400 TL’ye, aslında doğum sonrası evde diye düşündüm ama üst kısmını hastaneye de götüreceğim çok rahat efil efil

Kızlar nasılsınız doğum yaklaştı. 34. Haftamızdayız. erkenden gelmezse 4 haftamız kaldı sezaryen olacağım için🙈 hazırlıklar nasıl gidiyor doğum çantalarınızı hazırladınız mı. Artık yürümek bile zor
Yaklaşık 1 aydır sanırım hazır çantam. Günüm belli değil takvime göre 30 günüm kaldı. Hem de ne zor sancım çıktı ztn doktor istirahat et dedi.

Selam kızlar, benm doktor randevum 35.hafta olması gerekiyordu ama doktorun randevuları doldugu için 36.haftaya bulabildim.En son geçen hafta gittim şuan 34.haftadayim bu hafta mi gitsem acile nst için falan.Yani 36 yi beklesem geç olur mu kontrol için sizce
Ben nst dün girdim 35+4 tüm ilk nst oldu. Ama herkesin doktoru başka diyor. Acilden bir şikayetin yoksa nst alırlar mı bilmiyorum?

Anne olmayı en son damlasına kadar yaşıyorsun canım Allah sana sabır, güç, kuvvet versin. Akıl evlatta olunca insan kendini unutur tâbi merak etme en güzel şekilde cikicak

Bütün yavrularımız Allaha emanet canım benim biliyorum seni anlıyorum çok çok zor yaşadığın ama lütfen güçlü olmaya çalış süt felan istediler mi bebegin için?

Kızlar cuma gecesi durduk yere bir yere vurmadan etmeden başımın arkasında koca bir şişlik çıktı, ağlatan nefesimi kesen görmemi bulanıklaştıran bir ağrıyla birlikte resmen canımı okudu. Eşime hemen ambulans çağır hastaneye bile gidemem böyle diye bağırmışım. Sonra buz aküsü ile en yakın hastanenin kadın doğum aciline gittik. Bursa şehir Hastanesine. Tansiyonum 15/11 çıktı, idrarda protein de çıkınca gebelik zehirlenmesi teşhisi ile beni direk doğumhaneye çıkardılar. Çıkarken özellikle sordum doktorum ve hastanem başka burda doğum yapmak istemiyorum diye, doğumhanede illa doğum olmuyor ebe gözetiminde olursunuz diyip karga tulumba saat 10da beni doğumhaneye aldılar, acilde damar yolum açılmıştı. Parol ve tansiyon için serumlar reçete edilmişti. Annem yetisemedi kayınvalidem gelmiş refakatçi olarak 1.30da aldılar yanıma o gelene kadar hiçbir tedavi uygulamadilar, neyse o geldi ben tabi ağrıdan ve acıdan sürekli ağlıyordum, kendisi 25 dakika koridor gezip hemşire/doktor gibi bir şey bulmuş 3 doktor odaya gelip 3 tane ilaç adı yazıp bunlar sana acil uygulansın sabaha kadar rahat uyu sabah doğumu konuşalım diyip gittiler. O sırada benim kendi annem geldi refakatçi değişimi oldu. Gece 3.30a kadar yine hiçbir tedavi ve ilacı alamadım , tansiyon yüksekliğinden kusmaya çift görmeye başlayınca dosyamızı topladık üstümüzü giyindik gidelim diye bu sefer de bize, kafanıza göre gidemezsiniz doktor hanım ne zaman onay verirse o zaman gideceksiniz saatlerce de sürebilir dediler. Tedaviye girerken sadece ben imza atmıştım ama çıkmak için eşimden yazılı onay ve imza istediler, bende yapmadıkları hizmeti yazmak istemedim ama, bebeğin hareketleri ve benim sağlık durumum sürekli kötüye gittiği için dedikleri dilekçeyi yazdım. Ona rağmen beni 14/9 tansiyon ve o halde 4.35e kadar beklettiler. En son polisi arayarak kurtuldum. 112yi aradım ve tıbbi müdahaleye ihtiyacım olduğunu ve beni zorla tuttuklarını söyleyince biz doktordan imza alırız diyip beni bıraktılar. Hastanenin ve doğumhane olduğu iddia edilen yerin durumu ve insanlara davranışlarıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum kötü etkilenebiliriz. Bende bir şeyler koptu ve değişti hem aşırı stres oldum hemde psikolojim berbat oldu. Sabah erkenden doruk nilüfer hastanesine gittim doktorum şehir dışında olduğu için başka birine gözüktüm bir sürü tahlil test verdim, doğuma bir sebep göremediler. Evde tansiyon takibi verdiler. Velhasıl kelam durup dururken çocuğu alacaklardı.... Tansiyondan dolayı çocuk çok strese girmiş seni doğuma alıyoruz dediler sonra da sezeryan yasak normal doğum deneyeceksin suni sancı vereceğiz dediler. Sağlam çocuğuma Allah bilir ne olacaktı. Gerçekten psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Olabilecek en yakın zamanda sezeryen olmayı düşünüyorum...
Kızlar hepinize teşekkür ediyorum 🙏🏻 fiziksel bir şeyim kalmadı ama psikolojik olarak bitmiş durumdayım çok yıprandım uyuyamıyorum sıçrıyorum sürekli panik haldeyim nefesim kesiliyor bana hiç iyi gelmedi bu deneyim. 3 tane dil altı içtim tansiyonum anca düştü, tansiyon düşünce şişik kendiliğinden kayboldu, resmen beyin kanaması geçirmişim ve müdahale edilmeden pıhtım kayboldu, buna da şükür diyorum. Yaşanacağı varmış. Salı günü kendi dokturuma gidicem artık en yakın zamanda sezeryen ile alınmasını istemeyi düşünüyorum böyle çok idare edemeyeceğim.

Kızlar hepinize teşekkür ediyorum 🙏🏻 fiziksel bir şeyim kalmadı ama psikolojik olarak bitmiş durumdayım çok yıprandım uyuyamıyorum sıçrıyorum sürekli panik haldeyim nefesim kesiliyor bana hiç iyi gelmedi bu deneyim. 3 tane dil altı içtim tansiyonum anca düştü, tansiyon düşünce şişik kendiliğinden kayboldu, resmen beyin kanaması geçirmişim ve müdahale edilmeden pıhtım kayboldu, buna da şükür diyorum. Yaşanacağı varmış. Salı günü kendi dokturuma gidicem artık en yakın zamanda sezeryen ile alınmasını istemeyi düşünüyorum böyle çok idare edemeyeceğim.
Hakkında en hayırlısı neyse o olsun canım. Sağlıkla sıhhatle kavuş minnoşuna 😍🤗

33+2 çanta hazır :21: şu 2-3 haftayı da doğurmadan atlabilirsem rahat edeceğim, o zamana kadar dikkat etmeye devam. cuma nst çekilecek yine bakalım, inşallah çıkmaz sancı bu sefer.
İnsallah🙏 sancılarınız ne şekilde çıkıyor? Benmde kasılmalarım var ama nst de az sancı çıkıyor daha doğrusu kasılmalarım nst ye denk gelmiyor ki doktorda anlasın🫤

Ben de 35’teyim sanırım 3-4 haftamız kaldı bizim de 🥰 her şeyimiz hazır da valize koymadık henüz, bu hafta içi hurçlarımızı da valize koyup kapatıp doğumu bekleyeceğiz inş. Ama evet yürümek zor penguen gibi paytak paytak yürüyorum artık 😅
Aynen benm de aynı mesaneme baskı yapıyor ayaklarıyla tekmeler atıyor iyice yürümekte zorlanıyorum😁 diğer oğlum erken doğmuştu insallah bunda 38 e kadar dayanabiliriz. Minik harçlar almıştım oğlum da onlara koyucam bende ☺️

X