Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar 70*120 anne yanı park yatak önerisi verebilir misiniz? Normalde park yatağı ablam vermişti ama biraz eski gibi geldi o yüzden yenisini alayım diyorum içinin döşeğini de o ölçüye göre aldığım için yeni yatağı mecburen 70*120 almam lazım üzerinde dönence olsun istemiyorum çünkü kullanmam öneriniz varsa teşekkürleeer
Kraft texas aldım civilden yatağı da hediyeydi. Şu an indirim var 3600

Bilemiyorum ki uygulamalarda falan daha az gösteriyor bu haftalar için kiloları . Doğum nasıl olur onu düşünüyorum. Ben de 3700 kg doğmuşum gerçi sanırım bana çekmiş :)
Ablamın da ilk bebeği için doktor kilolu vs demişti, en küçük o doğdu. 2750 grdı doğduğunda. Ultrason görüntüsü de pek fazla bağlayıcı değil galiba bu işi anlamadım. Benim doktorum da hep uzun boylu diyordu en son dedi çok uzun olmayacak. Potansiyeline ulaşıyor yavaş yavaş dedi. Ama uzun dediği zamanlara da baktım öyle çok büyük fark yok, haftasında ilerliyor işte yani. :) 31+1 de yaklaşık 42 cm di.

Üzülme canım benim de 1630 çıktı 32 de doktorum ısrarla normal ölçülerde olduğunu söyledi doktoruma güveniyorum hem doçent hem perinatolog benimkinin bacakları da geride ama endişelenme minyon bir çocuk olacak sadece dedi
Bana da belki minyon olur ama takip etmemiz lazım, en kötüyü düşünmemiz gerek dediler. Eşim ve ben minyon değiliz olabiliyor demek ki. İnşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız 🙏🏻

Park yatakta yoyko ve elele arasında kaldım ikisinin memnuniyeti de yüksek

Çok iyi anlıyorum insan üzülüyor ister istemez.. Benimde üzüntümün etkisi bir gün sürerdi sonra yemeye odaklanırdım ama bu sefer hala daha toparlanmış değilim. Olumlu düşünmeye çalışıyorum. Şükür bu haftalara geldik inşallah sağ salim alıcaz kucağımıza 🙏🌸
İnşallah sağlıkla kucağımıza alalım🙏🏻 hamilelikte yaşadıklarımı unutamayacağım sanırım -.-
Bebek için üzülmeyim diyorum ama elimde değil 😞 inşallah sıkıntı yoktur. Bu hafta tekrar gideceğim bakalım ne diyecekler

Canım bitiş diye birşey yok aslında istediğin hafta çalışamaz raporu veriyor illa 37 ye kadar çalışmak zorunda değilsin ben 35 de artık çalışmaz raporu istiyorum da diyebilirsin memursun demi yani kamuda böyle
Ben memur değil sigortalı çalışanım. Benim raporda başlama ve bitiş tarihi yazıyor. İstersem rapor alıp 35 te izne ayrılabilir miyim ?

Selam kizlar goruyorum ki hepimiz ayni seylerden bas agrisi yasiyoruz. Kulturumuzden oturu annelerimiz kayinvalidelerimiz yardimci olmak uzere hamileligin en zor olan son doneminde ve logusalik doneminde yanimiza gelmek istiyolar. Bende yurt disindayim kayinvalidem trde o gelemez gelsede zaten yapabilecegi seyler sinirli benim annem sozde benimle ayni ulkede bana kaldirdigi bir bardagi bas kalkinci yapan bir insan bazen diyorum acaba sorun bendemi inanin su surecte verdikleri stres daha kotu keske sadece esimle ve kizimla kalabilsem diyorum.
Ben ki herkese herseyi icin kosan yetisen asla dilime almayan bir insandim benim annem iki gun evimde ufak tefek isler yapinca cocuk gibi olmadik seylerden tartisma cikarip evine kaciyor dinleniyor sonrada hicbirsey olmamis hatali benmisim gibi kapiyi calip geliyor🤦🏻‍♀️ Su hamilelik sureci bana herseyi sorgulatmaya basladi malesefki verdigim
Kadar aile olabiliyormusuz ve bu cok aci insallah hepimiz vaktinde saglikla yavrularimiza kavusup toparlanir ve kendi rutin hayatimiza doneriz oyle bir evredeyim ki cevremde insan gormek istemiyorum artik😏

Tabi ki bizim psikolojimiz daha önemli kırılmamamızda ama bence ilk defa doğum yapan biri için aynı olmuyor o şeyler mesela ben evde tek başına iken sancım suyum gelse o an tek olduğum için stres olurum. Eşim uzakta çalışıyor ailem uzakta yaşıyor. Daha önce doğum yapmış insanlar belki panik olmaz ama ben o an yanımda gerçekten biri olsun isterim. Aktif araç kullanan biri de değilim o halde takside kullanmak istemem gibi gibi… dinamikler farklı yani herkesin aynı olmuyor her şeyi.

Anlıyorum, ben sen yalnız kalmak istiyorsun,rahatsın ama eşin senin yalnız kalmanı istemiyor gibi anlamıştım yazdığından o yüzden o şekilde yorumladım. Burada sen yanında kimin kalmasını istiyorsun o kısım önemli oluyor sadece.

Tabi ki hepimiz içi dinamikler farklı, yine aynı sonuca bağlanıyor aslında biz istiyorsak olsunlar istemiyorsak olmasınlar :KK66:

Kızlar cuma gecesi durduk yere bir yere vurmadan etmeden başımın arkasında koca bir şişlik çıktı, ağlatan nefesimi kesen görmemi bulanıklaştıran bir ağrıyla birlikte resmen canımı okudu. Eşime hemen ambulans çağır hastaneye bile gidemem böyle diye bağırmışım. Sonra buz aküsü ile en yakın hastanenin kadın doğum aciline gittik. Bursa şehir Hastanesine. Tansiyonum 15/11 çıktı, idrarda protein de çıkınca gebelik zehirlenmesi teşhisi ile beni direk doğumhaneye çıkardılar. Çıkarken özellikle sordum doktorum ve hastanem başka burda doğum yapmak istemiyorum diye, doğumhanede illa doğum olmuyor ebe gözetiminde olursunuz diyip karga tulumba saat 10da beni doğumhaneye aldılar, acilde damar yolum açılmıştı. Parol ve tansiyon için serumlar reçete edilmişti. Annem yetisemedi kayınvalidem gelmiş refakatçi olarak 1.30da aldılar yanıma o gelene kadar hiçbir tedavi uygulamadilar, neyse o geldi ben tabi ağrıdan ve acıdan sürekli ağlıyordum, kendisi 25 dakika koridor gezip hemşire/doktor gibi bir şey bulmuş 3 doktor odaya gelip 3 tane ilaç adı yazıp bunlar sana acil uygulansın sabaha kadar rahat uyu sabah doğumu konuşalım diyip gittiler. O sırada benim kendi annem geldi refakatçi değişimi oldu. Gece 3.30a kadar yine hiçbir tedavi ve ilacı alamadım , tansiyon yüksekliğinden kusmaya çift görmeye başlayınca dosyamızı topladık üstümüzü giyindik gidelim diye bu sefer de bize, kafanıza göre gidemezsiniz doktor hanım ne zaman onay verirse o zaman gideceksiniz saatlerce de sürebilir dediler. Tedaviye girerken sadece ben imza atmıştım ama çıkmak için eşimden yazılı onay ve imza istediler, bende yapmadıkları hizmeti yazmak istemedim ama, bebeğin hareketleri ve benim sağlık durumum sürekli kötüye gittiği için dedikleri dilekçeyi yazdım. Ona rağmen beni 14/9 tansiyon ve o halde 4.35e kadar beklettiler. En son polisi arayarak kurtuldum. 112yi aradım ve tıbbi müdahaleye ihtiyacım olduğunu ve beni zorla tuttuklarını söyleyince biz doktordan imza alırız diyip beni bıraktılar. Hastanenin ve doğumhane olduğu iddia edilen yerin durumu ve insanlara davranışlarıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum kötü etkilenebiliriz. Bende bir şeyler koptu ve değişti hem aşırı stres oldum hemde psikolojim berbat oldu. Sabah erkenden doruk nilüfer hastanesine gittim doktorum şehir dışında olduğu için başka birine gözüktüm bir sürü tahlil test verdim, doğuma bir sebep göremediler. Evde tansiyon takibi verdiler. Velhasıl kelam durup dururken çocuğu alacaklardı.... Tansiyondan dolayı çocuk çok strese girmiş seni doğuma alıyoruz dediler sonra da sezeryan yasak normal doğum deneyeceksin suni sancı vereceğiz dediler. Sağlam çocuğuma Allah bilir ne olacaktı. Gerçekten psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Olabilecek en yakın zamanda sezeryen olmayı düşünüyorum...
Ay çok geçmiş olsun ya ne saçma bir davranış gerçekten tebrik ederim sizi hemen çocuğu almalarına falan müsade etmemişsiniz 🙏

Senin nezdinde genel bir şey yazmak istiyorum. Unutmayalım ki doğumu biz yapıyoruz eşimiz değil dolayısıyla biri kırılacaksa o biz değil eşimiz olmalı diye düşünüyorum.
İlk doğumsa ardımızda yalnız kalmaması gereken bir çocuğunuz yoksa ailenizle de aynı şehirdeyseniz doğum filmlerdeki gibi sanki geldi 5 dk sonra doğurdum şeklinde olmuyor sonuçta aileniz gelebilir.
Benim kızımın doğumunda kimseyi istememiştim ki eşimin ne zaman göreve çağırılacağı belli olmuyordu, kendi ailem de 6 saatlik yoldan gelmişti yine de doğuma yetiştiler.

Eğer yorgunluk sonrası yükselip dinlenince düşüyorsa çok korkma derim, benim ilk gebeliğimde öyle yükseliyordu ama 5-10 dk dinlenince normale dönüyordu. Aynı sizin gibi ödemim falan da yoktu 40+6 da doğdu kızım.
Şimdi de 1 haftadır fazla eğilip kalkınca, efor sarf edince yükseldiğini hissediyorum ölçüyorum ya nazım biraz yüksek oluyor ya tansiyonum 130'larda oluyor. uzanıyorum 5-10 dakikaya kalmıyor düzeliyor.
Benim de kayınvalide 15 gün öncesinden gelme planları yapıyor. Tam izne ayrılacağım keyif yapacağım derken açıkçası evde misafir istemiyorum. daha önceden beni üzen bazı davranışları da büyük etken tabii. İstemediğimi eşime söyledim o da her şeyin farkında olduğu için bir şekilde kırmadan doğuma bir gün kala falan gelmesini sağlayacak.

Selam kizlar goruyorum ki hepimiz ayni seylerden bas agrisi yasiyoruz. Kulturumuzden oturu annelerimiz kayinvalidelerimiz yardimci olmak uzere hamileligin en zor olan son doneminde ve logusalik doneminde yanimiza gelmek istiyolar. Bende yurt disindayim kayinvalidem trde o gelemez gelsede zaten yapabilecegi seyler sinirli benim annem sozde benimle ayni ulkede bana kaldirdigi bir bardagi bas kalkinci yapan bir insan bazen diyorum acaba sorun bendemi inanin su surecte verdikleri stres daha kotu keske sadece esimle ve kizimla kalabilsem diyorum.
Ben ki herkese herseyi icin kosan yetisen asla dilime almayan bir insandim benim annem iki gun evimde ufak tefek isler yapinca cocuk gibi olmadik seylerden tartisma cikarip evine kaciyor dinleniyor sonrada hicbirsey olmamis hatali benmisim gibi kapiyi calip geliyor🤦🏻‍♀️ Su hamilelik sureci bana herseyi sorgulatmaya basladi malesefki verdigim
Kadar aile olabiliyormusuz ve bu cok aci insallah hepimiz vaktinde saglikla yavrularimiza kavusup toparlanir ve kendi rutin hayatimiza doneriz oyle bir evredeyim ki cevremde insan gormek istemiyorum artik😏
Allah ana babanın da hayırlısını versin. İnsan evlenip bir de çocuk olunca işler değişiyor malesef bazıları için. Benim de ilk doğumumda biz eşimle endişeyle bebeğe memeyi tutturmaya çalışırken bizzat kendi annem suratını ekşite ekşite ablanın sütü fışkırırdı yok ya senin hiç sütün gelmiyor demişti..moral vermek destek olmak yok yapacağı bir yemek onu da istemiyor insan ben de senin gibi canım hepinizden nefret ediyorum modundayım😅

Allah ana babanın da hayırlısını versin. İnsan evlenip bir de çocuk olunca işler değişiyor malesef bazıları için. Benim de ilk doğumumda biz eşimle endişeyle bebeğe memeyi tutturmaya çalışırken bizzat kendi annem suratını ekşite ekşite ablanın sütü fışkırırdı yok ya senin hiç sütün gelmiyor demişti..moral vermek destek olmak yok yapacağı bir yemek onu da istemiyor insan ben de senin gibi canım hepinizden nefret ediyorum modundayım😅
Ben de valla sanki kimseyi istemiyorum ama bir yandan da esimle becerebilirmiyiz hic tecrubemiz yokken diye endiseleniyoruz. Annem gelmek istiyor, guzel de is yapar ama iste benimkinin de huyu olumsuz olumsuz konusmak. Bebegin kilosu bir ara 2 hafta onde gidiyordu sonra yavas yavas normale gelmeye basladi yani 1 hafta ileri gibi falan. Ona bile ayy az cikmis bu sefer noldu falan diye moral bozmustu. Bi de fazla israrci kendi fikrinde falan. Yoruluruz falan ama birbirimizi kirmaktan iyidir diyerek hemen cagirmicam sanırım

34. Haftadayım 2.500 kg kilosu bu hafta kilosuna bir şey demedi ama hala suyum fazla ama ben baktığımda herkesin bu haftalarda bu kilo değil yani. Bir de 32. Hafta gittiğimde 2175 kg di o zaman kilosu fazla demişti.
Canım 32 den 34 e kadar beslenmene dikkat mi ettin dengelemek icin? Benim de 1 hafta 10 gün ilerde bebis.

Kızlar kundak tulum alan var mı? İlays beauty markasında var bir kundak tulum var ondan alsam mı almasam mı kararsızım. Kullanışlı oluyor mu acaba kundak tulumlar?

Çok sağol canım hepimizin inşallah istediği gibi geçsin sağ salim kavauşalım yavrularımıza 🧿❤️
Amin canım inşallah bnim ilk doğumda bende korkmuştum seni anlıyorum 🥰çok geç kalmasın doğum zor olur vs gibi düşünmüştüm iyi ki 38+0 3200 kesisiz kolay bi doğum oldu inşallah diyorum bu da öyle ilerler sizin gibi gidiyor kilosu şu anda bnm de doktorum aynı ilk kızımla normal diyor hadi inşallah diyelim güzel kesisiz kolay keyifli doğumlarımız olsun 🥰

Kızlar kundak tulum alan var mı? İlays beauty markasında var bir kundak tulum var ondan alsam mı almasam mı kararsızım. Kullanışlı oluyor mu acaba kundak tulumlar?
Canım ben bu modeli aldım yurtdisinda var bu marka cirtcirtli ve 6 aya kadar kullanılıyor hic çocuklarıma kundak yapmadım ama yeni anneler öneriyor uyanmalarını engelliyormuş bebeklerin deneyip göreceğim 😁linki bırakıyorum Ninana baby YenidoÄan Erkek Bebek Kundak - Dinozorlu 0-6 Ay Fiyatı, Yorumları - Trendyol

X