Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bende de oluyor o asagiya doğru cok hissetmeye başladım artık bende cis harbi veriyor sürekli kasılma
Dr muayenede kanala girip girmediğini görüyordur, muhtemelen normal artık bu haftalarda baskı hissiyatı kasılma bende de idrar geldiğinde oluyor. Tuvalet sonrası bir nebze rahatlıyorum. Tuvaleti tutmamak lazım kesinlikle. Bir de arkadaşlar yalancı kasılma bunlar büyük ihtimalle, günde 10-15 kere olur yani kasılma, toplanma, sertleşme hissiyatı. Siz gene de drunuza söyleyin tabii de bariz bir kasık ağrısı, çok sıklaşan toplanma vs değilse artık 33 lü haftalarda falan normal yani tedirgin olmayın
Sağ ol canım valla Allah razı olsun rahatladım sayende limonlu su aklımda olsun, ben her gün birkaç kez ölçeyim en iyisi. Ona göre duruma bakayım.

Bu forumdaki tüm arkadaşlarım dualarımda, erken gelen ablalarımız abilerimize ana babalarıyla sağlıklı güzel günler, biz kalanlara da en az 37-38 li haftaları görmeyi diliyorum

anlık o kadar yükselmelerin sıkıntı olcağını sanmıyorum. Benim normalde 8-4, 9-5 falandı hep ama geçen gün doktorda 10-7 çıktı yani küçüğünü hayatımda bir kez hariç 7 gördüğümü bilmem. 20lerde leke geldiğinde panik olmştum acile gitmiştim o zaman 12-7 çıkmıştı sadece.

Biraz kişinin normaline göre değişen birşey tansiyon. Hatta mesela benim 4 çıktığında hemşire panik yapmıştı. Benim genelde düşük zaten diyince tamam o zaman diyip bıraktı :)

Bence arada ölçmeye devam et, yükselmiyorsa ya da sende bir anormallik yapmıyorsa stres yapma

34. Haftadayım 2.500 kg kilosu bu hafta kilosuna bir şey demedi ama hala suyum fazla ama ben baktığımda herkesin bu haftalarda bu kilo değil yani. Bir de 32. Hafta gittiğimde 2175 kg di o zaman kilosu fazla demişti.
Bnce normal kilosu yani normal doğum için endişe ediyorsan etme canım o anlamda güzel yerinde kilosu maşallah inşallah sağlıcakla istediğin gibi geçer doğum sürecin

Kızlar cuma gecesi durduk yere bir yere vurmadan etmeden başımın arkasında koca bir şişlik çıktı, ağlatan nefesimi kesen görmemi bulanıklaştıran bir ağrıyla birlikte resmen canımı okudu. Eşime hemen ambulans çağır hastaneye bile gidemem böyle diye bağırmışım. Sonra buz aküsü ile en yakın hastanenin kadın doğum aciline gittik. Bursa şehir Hastanesine. Tansiyonum 15/11 çıktı, idrarda protein de çıkınca gebelik zehirlenmesi teşhisi ile beni direk doğumhaneye çıkardılar. Çıkarken özellikle sordum doktorum ve hastanem başka burda doğum yapmak istemiyorum diye, doğumhanede illa doğum olmuyor ebe gözetiminde olursunuz diyip karga tulumba saat 10da beni doğumhaneye aldılar, acilde damar yolum açılmıştı. Parol ve tansiyon için serumlar reçete edilmişti. Annem yetisemedi kayınvalidem gelmiş refakatçi olarak 1.30da aldılar yanıma o gelene kadar hiçbir tedavi uygulamadilar, neyse o geldi ben tabi ağrıdan ve acıdan sürekli ağlıyordum, kendisi 25 dakika koridor gezip hemşire/doktor gibi bir şey bulmuş 3 doktor odaya gelip 3 tane ilaç adı yazıp bunlar sana acil uygulansın sabaha kadar rahat uyu sabah doğumu konuşalım diyip gittiler. O sırada benim kendi annem geldi refakatçi değişimi oldu. Gece 3.30a kadar yine hiçbir tedavi ve ilacı alamadım , tansiyon yüksekliğinden kusmaya çift görmeye başlayınca dosyamızı topladık üstümüzü giyindik gidelim diye bu sefer de bize, kafanıza göre gidemezsiniz doktor hanım ne zaman onay verirse o zaman gideceksiniz saatlerce de sürebilir dediler. Tedaviye girerken sadece ben imza atmıştım ama çıkmak için eşimden yazılı onay ve imza istediler, bende yapmadıkları hizmeti yazmak istemedim ama, bebeğin hareketleri ve benim sağlık durumum sürekli kötüye gittiği için dedikleri dilekçeyi yazdım. Ona rağmen beni 14/9 tansiyon ve o halde 4.35e kadar beklettiler. En son polisi arayarak kurtuldum. 112yi aradım ve tıbbi müdahaleye ihtiyacım olduğunu ve beni zorla tuttuklarını söyleyince biz doktordan imza alırız diyip beni bıraktılar. Hastanenin ve doğumhane olduğu iddia edilen yerin durumu ve insanlara davranışlarıyla ilgili yorum yapmak istemiyorum kötü etkilenebiliriz. Bende bir şeyler koptu ve değişti hem aşırı stres oldum hemde psikolojim berbat oldu. Sabah erkenden doruk nilüfer hastanesine gittim doktorum şehir dışında olduğu için başka birine gözüktüm bir sürü tahlil test verdim, doğuma bir sebep göremediler. Evde tansiyon takibi verdiler. Velhasıl kelam durup dururken çocuğu alacaklardı.... Tansiyondan dolayı çocuk çok strese girmiş seni doğuma alıyoruz dediler sonra da sezeryan yasak normal doğum deneyeceksin suni sancı vereceğiz dediler. Sağlam çocuğuma Allah bilir ne olacaktı. Gerçekten psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Olabilecek en yakın zamanda sezeryen olmayı düşünüyorum...

Yaa canım kaç haftalıksın o başında ki şişlik neymiş iyi misin peki görme durumun tansiyonun falan mesela ambulans çagırıldıgıbda direk kendi hastanene gitmek istediğini söylesen gitmezler mi çoo üzüldüm bunları yaşamana inşallah bir daha olmaz huzurlu gönlünce bir doğum gerçekleştirirsin

Çok geçmiş olsun canım. Nasıl bir stres yaşatmışlar sana yok yere. Allah korumuş. İş bilmez insanlara denk gelince böyle oluyor işte. İyiki zamanında çıkıp gitmişsin ordan.
Pekio kafandaki şişliğin sebebi neymiş, tansiyon mu? Şuan nasılsın?

Çok çok geçmiş olsun. Hamd olsun ki bebeği onların eline birakmamissin direnmissin masallah. Eğer iyi hissetmiyorsan sorun da yoksa bebeğine kavusmayi istemek normal. Doktorun gelince değerlendirirsiniz ben de olsam senin gibi hissederdim. Kıyamam neler yaşatmışlardır Allah bildiği gibi yapsın onları bu kadar nasıl kolaycı, ilgisiz, duyarsız olabilirler anlamıyorum. Zor ama Sen moralini yüksek tut bebeğim içimde ve iyi hâlâ güzelce büyüyor diyerek teselli olmaya çalış canım. Çok çok çok geçmis olsun

Yahu bu nasıl bisey ya … eziyet ediyorlar resmen insanlara yazık gunah çok üzülüyorum böyle şeylere gerçekten canım Allah yardımcın olmuş çok şükür. Sk şimdi iyisin şartlama kendini sende lütfen doktorunla konuşunca rahatlarsın

Ahh canım çok stres yaşamışsın. Cok geçmiş olsun bende gebelik zehirlenmesi yaşıyorum dr un her hafta çağırıp plan yapacaktir

Çok geçmiş olsun canım ağzım açık okudum hepsini. Cidden Allah düşürmesin bunların eline, benim kistim patladığında buna benzer şeyler yaşamıştım ve çıkamamıştım hastaneden. Yatırmamışlardı da yer yok diye, koridorda sonuçları beklettiler saatlerce 3 saatte bir kan alıp sonra da eksik almışız, lab sonuçları bozuk deyip deyip 1 güne yakın darma perişan acılar içinde tutmuşlardı. Ettikleri yeminlerde yerin dibine batsın. Kendine geldiğin en yakın zamanda şikayet etmelisin hepsini. Şimdi daha iyisin dimi?

Merhaba, eşine biliyorsun benim yardıma ihtiyacım olacak bir dönem, annen benimkiler gittiğinde gelirse hem yanımızda daha uzun süre birileri kalmış olur biz de daha rahat ederiz diyebilirsin. Aslında aynen bize yazdığın gibi bile söylesen olur bence. Sadece annen ve babanın yanında doğal olarak daha rahat olacağını, daha rahat bir şeyler isteyebileceğini ekleyebilirsin.

Senin nezdinde genel bir şey yazmak istiyorum. Unutmayalım ki doğumu biz yapıyoruz eşimiz değil dolayısıyla biri kırılacaksa o biz değil eşimiz olmalı diye düşünüyorum.
İlk doğumsa ardımızda yalnız kalmaması gereken bir çocuğunuz yoksa ailenizle de aynı şehirdeyseniz doğum filmlerdeki gibi sanki geldi 5 dk sonra doğurdum şeklinde olmuyor sonuçta aileniz gelebilir.
Benim kızımın doğumunda kimseyi istememiştim ki eşimin ne zaman göreve çağırılacağı belli olmuyordu, kendi ailem de 6 saatlik yoldan gelmişti yine de doğuma yetiştiler.

Eğer yorgunluk sonrası yükselip dinlenince düşüyorsa çok korkma derim, benim ilk gebeliğimde öyle yükseliyordu ama 5-10 dk dinlenince normale dönüyordu. Aynı sizin gibi ödemim falan da yoktu 40+6 da doğdu kızım.
Şimdi de 1 haftadır fazla eğilip kalkınca, efor sarf edince yükseldiğini hissediyorum ölçüyorum ya nazım biraz yüksek oluyor ya tansiyonum 130'larda oluyor. uzanıyorum 5-10 dakikaya kalmıyor düzeliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…