Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
14e 9 sınır canım ben de günde 3 defa tansiyon ilaci kullaniyorum 12ye8 13e 8 genelde benim hep. Nabzim da 110un üzerinde. hep doktorum normal diyor. Yukseldigi zaman limonlu su iç uzan kuzum
Oyy sağ ol canım moral oldun. Sen de ne güzel kontrol altına almışsın, hep böyle devam etsin inşallah. Ben de korkmayayım diyorum olacak olur, napiyim yüksek seyrederse de herhalde 2-3 hafta ona göre ilaç kullanırım. Hiç ölçmeyip farkına da varmayabilirdim neticede..

Biraz canım sıkıldı kızlar. Geçen hafta 240 gram alınca diğer hafta az alır ama filan diye uyarmıştı bı hafta hiç almamış. Nst iyi çıktı. Doktor aynı bi değişiklik yok moralini bozma dedi ama işte. Zaten artık 33 e gelmişiz belki 34 te ciğer geliştirici iğne filanda yaparız dedi. Erken alıncak büyük ihtimalle ama hangi haftada bilemiyorum. İnşallah bu hafta alır bari kilo da alımı durmamış olur 😞🥺
İnşallah alır kilo kaşar peynir çok güzel kilo aldırıyor bi dene bu sefer inşallah ciğer geliştirici kaçıncı haftaya kadar zorunluymuş yani kaçıncı hafta doğum olursa gerek duyulmaz bişey dediler mi

Merhaba benimde gece bacak aram komple ıslandı doğum sandık 40+4 teyim hemen acile gittik elle muayane etti suyun falan gelmemiş dedi enfeksiyonun var belki ondan kaynaklı bir ıslanmadır dedi nst ye aldı onda da birşey çıkmadı gidip yarın gel kontrole tekrar dedi ama halen ara ara küçükte olsa ıslaklık oluyor tekrardan hastaneye gitsem mi tüp bebekten sonra olunca birşey olur korkusuyla diken üstündeyim
ne yaptınız ne dedi doktor gittiniz mi bi daha

Kızlar bu raporla ilgili bir şey soracağım. Ben çalışabilir raporu aldım da şimdi baktım sadece başlama tarihi var, bitiş tarihi yok. Arkadaşımın raporunda başlama ve bitiş tarihi var. Bir sıkıntı olur mu acaba?
Canım bitiş diye birşey yok aslında istediğin hafta çalışamaz raporu veriyor illa 37 ye kadar çalışmak zorunda değilsin ben 35 de artık çalışmaz raporu istiyorum da diyebilirsin memursun demi yani kamuda böyle

Kızlar merhaba kısmetse ekimin 18 i gibi doğumun olacak yaklaşık 1 hafta önce annem ve babam gelecekler inşallah belki ablamın da gelme ihtimali var izin ayarlayabilirse ama doğuma kayınvalidem de gelmek istiyor ben kayınvalidemin daha sonra gelmesini istiyorum hem kendimi biraz toplamak istiyorum hem de ablam gitmiş olur evde fazla kalabalık olmaz diye düşünüyorum çünkü evim 2+1 öyle geniş bir ev değil bunu uygun bir dille eşimle nasıl konuşabilirim eşimi de kırmak üzmek istemiyorum bir annem mi fazlalık diye düşünsün istemiyorum ama kayınvalidemin yanında ne bebeği emzirebilirim ne de ondan bir şey isteyebilirim çekinirim her türlü, o yüzden kendimi toparladıktan sonra gelmesini istiyorum
Bence de nasıl daha rahat olacaksan onu talep et çekinme benim de eşim ailesi başka ilde toplu bi gelmeyi düşünüyorlarmış bebek görme dedim ne zahmet ediyorlar herkesin işi gücü vardır biz ara tatilde gideriz hem annelerde mi Mevlüt yaparız miss 😃aşırı mantıklı buldu tüm akrabalar orada hem gelemeyenler görür takısını takar bende kimseyi ağırlamamış olurum 🤩🤩🤩 Sende başka ildeyse öyle söyle ister ama senden farklı olarak ben yanımda kimseyi annem ablam falan da kaldırmadım ilk çocuğumda bunda da gene kaldırmayacam edi büdü karı koca hallederiz gene inşallah

Bunu sana doktor mu dedi ? Yoksa Olmayan birşey icin mi sıkıntı yapıyorsun. Son haftalarda bu kadar stres asıl iyi değil. Bol bol dinlen, Kendine ve bebeğe endişe yükleme canım doktorun ile görüş bilgi al baktın için rahat etmedi başka doktora git cihazdan cihaza bile fark var ama kaygı yukleme kendine
Karın çevresi haftasından küçük diye doktor söyledi tabi. Aynı doktor ve aynı cihaz ile takipliyim başka doktora gitsem karşılaştıracak argümanım olmayacağı için gitmedim canım

Kızlar canım sıkıldı. Normalde tansiyonum 10-7, 9-7 falandır. Hamilelikte de öyle seyrediyordu. Haftada birkaç kez ölçüyorum. Bugün 130 82 gibi çıktı. Dr 140-90 ve üstü olursa haberleşelim dedi.

Geçen gün tam kan sayımı yaptırmıştım, normal. Bugün de korktum idrarda protein mi var acaba diye idrar tahlili yaptırdım o da normal çıktı şükür. 34+3'teyim ya yükselirse, erken doğum olursa diye kafayı yiyorum şu an. Hafif baş dolgunluğum var, ödem yok. Ne diyorsunuz, yorumlarınızı almak isterim 😟
Kahve tüketimin nasıl bazı hamilerde tansiyonu çıkarıyor tam ölçüme gitmeden içmiş miydin biraz kendini dinle bakalım ne yediğinde falan oluyor belki anlıktır hani ona göre dikakt edersin birde panik stres sinir anı yükseltiyo sakin kalmaya çalış inşallah

Karın çevresi haftasından küçük diye doktor söyledi tabi. Aynı doktor ve aynı cihaz ile takipliyim başka doktora gitsem karşılaştıracak argümanım olmayacağı için gitmedim canım
Neler yapabilirsini araştır canım. Olumsuza ya varsa olayına değil, iyiyi nasıl yaparima odaklan sen üzülme diyemem annelik fakat şuan bu durumun sıfasina odaklan

Oyy sağ ol canım moral oldun. Sen de ne güzel kontrol altına almışsın, hep böyle devam etsin inşallah. Ben de korkmayayım diyorum olacak olur, napiyim yüksek seyrederse de herhalde 2-3 hafta ona göre ilaç kullanırım. Hiç ölçmeyip farkına da varmayabilirdim neticede..
Kesinlikle kuzum önemli olan farkına varıp kontrol altına alabilmek. Yükseldiği zaman zaten illaki hissediyorsun basin ağırlaşıyor kulagin ugulduyor zonkluyor kalbin carpiyor vs ben alfamet kullaniyorum gunde 3 kere 14e 9u gecmedigi surece sıkıntı yok. Benim bazen 15e 10 oluyor limonlu su iciyorum duzeliyor

Kramp bende de çok oluyor bu ara. Magnezyum kullanmaya başladım. Birde hamile yastiklarindan almayı düşünüyorum bu ara. Gece rahat uyuyamayinca gündüzde çok zor geçiyor.
Kullanıyorum bende ama pek faydası olmuyo gibi.başta bende almayı düşündüm yastık yer kaplıyomuş büyükmüş vs.yorumlarda olumlu olmayınca vazgeçtim sonra nereye koycam kaldırcam uğrasamam

Benim de kayınvalidem gelmek istiyor. Tedirginim. Annem yanımda olsun istiyorum ama ikisi aynı anda olsun istemiyorum. Çünkü ikisi de baskın karakter, ikisi de ben bilirimci. Şimdiden geriliyorum. Kayınvalidemle yalnız kalmak istemiyorum o ilk zamanlarda. Onunla ve davranışlarıyla ilgili birtakım çekincelerim var.
Benim annem değilde kaynanam ben bilirimci ama cevabını verince siz bilirsiniz diyip çekiliyor Allahtan. Ben ilk zamanlarda uyuyabilmek için en azından yanımda birileri olsun istiyorum bir de ne bileyim biraz korkuyorum tabi yardımcı bilen birileri olsun isterim 😊

X