Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar doğuma giderken ailelere söylemeyi düşünüyor musunuz? Biz eşimle şöyle bir karar aldık. Odaya çıkarız kendimize geliriz ve öyle söyleriz diye. Bu durumu kuzenimle paylaştım. O da çok yanlış çok ihtiyacın olacak vs gibi gözümü korkuttu açıkcası. Şimdi de buna kafa patlatıyorum. Annemde kayınvalidemde herşeyi çok abartıyorlar ve ben şimdiden bunalıma giriyorum. Birde sezaryen falan olursam bebek benden önce odaya çıktığında orda olabilecek şeyleride tahmin ettiğim için müdahale edemeyeceğim diye sonradan gelmelerini istedim. Tabi bu kararımızdan ailelerin haberi yok. Yanlış mı yapıyorum sizce?

Bebekce92 Hemen bir soruyla geliyorum. Bebiğin poposunu ıslak pamukla mı yoksa ıslak mendille mi siliyorsuun? Ben ilk iki hafta pamuk sonra sleepy yenidoğan ıslak mendil düşünüyorum da. Zaman daraldıkça bir şeyleri nasıl yapacağıma dair korkularım çoğalmaya başladı.

Gerçekten insanları anlamak imkansız sürekli aynı cümleler ve herkes yaşıyor demekki , şehir bölge farketmeksizin. Ben bazen bozuyorum bazen de bunu bilerek çıktık yola sorun yok sağlığı yerinde olsun da diyorum. En garibime giden kişi de benim çevremde 11 senelik evli olup çocuk için senelerdir uğraşan;geçen sene hamile kalan dogum yapan yakın arkadaşımın sürekli hamileligim başından beri sürekli olumsuz konuşması. Ki benim de Bayadır bebek istedigimi kaybımızi bildiği halde. Artık dayanamadım söyleme bana söyle şeyler diye bağırdım

Ayy ben sirt ustu uyuyorum zaman zaman sag sol harici vallahi tehlikleli mi
Canıım sırt üstü uyumamaya çalış. Sol ağırlıklı sağ sol uyumak en sağlıklısı.

Doğum senin doğumun, bebikto senin bebikton. Sen nasıl mutlu olacaksan, iyi hissedeceksen öyle yap bence. Kimseyi memnun etmek zorunda değilsin böyle bir günde. Psikolojik olarak ihtiyaç duymuyorsan kalan şeyler için eşin ve hemşireler gerekli desteği sağlar. Ben anneme ihtiyaç duyacağımı düşünüyorum, sen de kendini düşünerek bir karar ver. Önemli olan sen ve bebeğin o gün.

@ssver nasılsın? her şey yolunda umaumarım
Ah yaa ben de onu çok merak ediyorum, en son 1 hafta önce girmiş, bebik ve kendisi iyidir inşallah
Kizlar bide ozel cekim icin yaptirdim kiyafeti ,benim hic yok bebeklik resimlerim cocugumun olursa en guzel hatirasi ozel cekim olsun dedim insallah buyunce begenir resimlerini
Oiiy sevmez miii böyle düşünceli, iyi kalpli bir annesi varkenn

Tabi sizin kararınız ama sonra da haber vermedin diye tavır yaparlar mı, moralini bozabilirler

Yani hem kendi hem eşinizin ailesini en iyi siz tanırsınız, psikolojik olarak sizi daha zora sokacaklarini düşünüyorsanız cok bir şey diyemem ama bence kesinlikle eşinizin sizi beklerken yalnız olmaması daha iyi olurdu.
Arkadaşım doğumuna cok az bir zaman kala "biz hem kimseyi telaslandirmak istemiyoruz hem de bu özel anlari baş başa sakince karşılamak ve bize özel sekilde kalmasını istiyoruz." dedi. Benim düşüncelerim tersi yönünde olsa da tabiki hicbir sey soylemedim kendisine, kendilerini en iyi hissedecekleri durumun en doğrusu olduğunu, bunu da yalnızca kendilerinin bilebilecegini soyledim. Bu konuşmadan 3 gün kadar sonra doguma gitti. Arkadaşları olarak ben ve eşime haber verdiler. Ben arkadaşımın eşini arayip bir şeye ihtiyacınız var mı? Şu an hastaneye gelmemizi ister misiniz yoksa konuştuğumuz şekilde mı süreci geçirmek istiyorsunuz dediğimde eşi telefonda aglayarak "hicbir sey lazım değil, sadece insan lazım. Çıkın gelin lütfen." dedi.
Bu da gözümün önünde yaşanan bir örnek olunca acikcasi kendi düşüncemin -en azından benim icin- yerinde olduğuna karar verdim.
Eger aile büyüklerine karşı cekinceleriniz varsa belki bir arkadaş ya da kuzen vs gibi kişilerden destek alabilirsiniz.

Ben sancılar başlayınca hemen değil ama hastaneye giderken haber vermeyi düşünüyorum. Sebebi de anne baba duası da önemli özellikle babanın kızı için ettiği dua falan. Onların desteğinden de mahrum kalmak istemiyorum. Ama hemennhastaneye gelmeyin daha uzun sürecek falan gibi konuşulabilir.

Evet sende haklısın çok kararsızım bu konuda

İllaki yaparlar özellikle annem.. Acil gittik falan derim heralde bilmiyorum. Çünkü annem eşimin refakatçi olmasını istemiyor ben kalcam diyip duruyor
benim de üzerinde karar veremediğim bir konu. annem refakatçi olarak ben kalırım diyor ama ben eşimin yanında daha rahat olacağımı düşünüyorum. tabi ilk bebeğimiz olacak, tecrübesiziz, annem belki daha iyi yönlendirir ama stres anında beni tek sakinleştirebilen kişi eşim. bilemedim ne yapacağımı

Evet arkadaş olabilir eşimin yanında

Bende aynı şekilde düşünüyorum

En az birine haber vermem lazim biri anne ile ilgilenirken biri bebek ile ilgilenmeli bazen bizim planlarımız dışında gelişebilecek şeylere hazırlıklı olmak lazım benim fikrim ben sadece anneme haber vereceğim diğerlerine de ztn doğumdan sonra gerekirse gelin dedim

Valla tercih senin nasıl istiyosan öyle yap ama bence söylemelisin ilk torunsa sıcağı sıcağına ilk anı görmek isterler.sen doğumdayken eşin arayıp haber versin doğuma alındı diye biz öyle yapıcaz cümbür cemaat gitmek istemiyorum

Ben sadece anneme haber verip ötekine söylemesem olay olur o daha çok burnumdan gelir valla

Hastanede Gündüz annem gece eşim olsun istedim açıkça dedim anneme gece kalmana gerek yok. Evde de sana ihtiyacım olur yorulma diye razı ettim umarım istediğim gibi geçer süreç

Evet iki tarafında ilk torunu olacak evet dediğin gibi de olabilir belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…