Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
2 Defa nst ye girdim şükür iyi çıktı kontrollerimi artık haftada 1 yapacağını söyledi sorduğunuz için teşekkür ederim 🥰
Oh hadi maşallah diyelim 🧿🙏 çocuk için de geçmiş olsun ya, flagyl çok beter bir ilaçtır, probiyotik şeylerden yedir derim vücudu toparlasın 🫶
Haftada bir muayene çok iyiymiş ben en son 33 te gittim, sonraki muayeneleri 35 ve 37 de yazdı doktor. Ben anlamıyorum çok mu rahat 🤔
kasılmam var diye 33te başka bir kurumda nst çektirmiştim sancılarım 20 altında çıkınca kendi takip edildiğim yerde nst de bakılmadı. Acaba 35 te gittiğimde bakılır mı bilmiyorum. Bir yandan da inşallah durumu iyi görmüştür, perinatolog nihayetinde ciddi bir şey olsa sıkça çağırırdı diyorum 🤩

Kızlar bence bu yeni doğan döneminde eşlerin kv ye olan tutumları çok önemli benim eşim simdiden kardeşlerine annesine kesinlikle kucağınıza almak fotoğraf cekmek gibi saçma sapan seylerde bulunmayın diye uyarıyor ben bile ilk zamanlar almayacağım kemikleri cok ince hassas olacak mikrop kapmaya yatkın olacak o yüzden kesinlikle istemiyorum diyor. Tabi tepkiler aman ellemeyiz ne kıymetli çocuğunuz var vs tarzında ben genel anestezi olacağım için aklım kalacaktı eşim böyle tepkiler vermese. Kayınvalidem çünkü nerde ne yapacağını bilmiyor kv kardesinin gelini doğum yaptığında hastaneye ziyarete gitmiştik bebeği annesi kundak yaparken hemen aldı bebeği bırak bırak beceremedin dedi kendi yaptı yatagına koydu kucagına alıstrma dedi ben şoka girmiştim acayip bozuldum direk herkesin içinde sakın benim bebeğime aynısını yapmaya kalkma diye uyardım bozuldu eminim cok sorunlar yasıyacaz ama tepkimi koyacağım kimseyi cekemem gebeliğimde bir faydasını görmedim sonrada olmasın bi zahmet. Tepkilerinizi bence simdiden belli edin yada eşiniz aracılığıyla belli ettirin derim herkes duracağı yeri bilsin.

Bugün hastanede miydin canım benfe gittim iki defa çekti nst ilki tam çıkmamış oynamış bebek falan ikinciyi çektiler
Evet canım bende hastanedydim keşke haberlesseydik görüşürduk ya 🤭 benimde oynamadı biseyler ye dedi doktor açtım zaten gittigimde, sonra tekrar çektiler. Senin nasıl durumlar bebis nasil

Oh hadi maşallah diyelim 🧿🙏 çocuk için de geçmiş olsun ya, flagyl çok beter bir ilaçtır, probiyotik şeylerden yedir derim vücudu toparlasın 🫶
Haftada bir muayene çok iyiymiş ben en son 33 te gittim, sonraki muayeneleri 35 ve 37 de yazdı doktor. Ben anlamıyorum çok mu rahat 🤔
kasılmam var diye 33te başka bir kurumda nst çektirmiştim sancılarım 20 altında çıkınca kendi takip edildiğim yerde nst de bakılmadı. Acaba 35 te gittiğimde bakılır mı bilmiyorum. Bir yandan da inşallah durumu iyi görmüştür, perinatolog nihayetinde ciddi bir şey olsa sıkça çağırırdı diyorum 🤩
Sağol canım gerçekten ilaç gaz yaptı bu seferde onla uğraşıyoruz karnim agriyor diyor yarın cocuk doktoruna götüreceğim inşallah. Benim daha önce erken doğum riski filan oldu bide gebelik sekeri olduğu için sanrım haftada 1 e düşürdü. Senin bir sıkıntın yoksa o yüzden 2 haftada 1 normal. Büyük ihtimal 35 te gittiğinde nst çekilir çünkü rutin çekilmesi gerekiyor diye biliyorum 🥰

O değil de kiyafetler yenidoğan 50 cm şimdiden 49 cm şuan 2 haftaya 53 54 cm olsa sığar mı acaba ben anlamadım bu işten bişe
Bende ruyamda oğlumu gördüm doğmadan ilk defa yüzünü gözünü net bi şekilde gördüm çok ilginçti. Boyu uzun geliyordu alt takımlarına gülüp ayaklarını keseyim pijamaların da bi süre daha giyelim annem falan demiştim 🤣🤣🫶🏻

Sağol canım gerçekten ilaç gaz yaptı bu seferde onla uğraşıyoruz karnim agriyor diyor yarın cocuk doktoruna götüreceğim inşallah. Benim daha önce erken doğum riski filan oldu bide gebelik sekeri olduğu için sanrım haftada 1 e düşürdü. Senin bir sıkıntın yoksa o yüzden 2 haftada 1 normal. Büyük ihtimal 35 te gittiğinde nst çekilir çünkü rutin çekilmesi gerekiyor diye biliyorum 🥰
O ilacın gaz ve karın ağrısı yapması çok doğal. Biterali de onu da zamanında çok içtim, tadı da iğrençtir 😆 acil şifalar dilerim.
Bende de gebelik diyabeti var aslında ama şükür kontrol altında. Açlıklarım zaten iyiydi, tokluklar da 100-110 gibi. Zaten toplamda 5 kilo aldım bugüne dek. Bebiş de ölçümlerde hep 1 hafta öndeydi ama anormal bir büyümesi olmadı çok şükür. Sen ne durumdasın??
Neyse iyi düşüneyim, ben de zaten bir ağrı sızı anormallik hissedersem giderim. Bir de herkese tarih veriliyo grupta heyecanlanıyorum acaba 35te bana da tarih verir mii 🫠
Senin ilk doğum şeklin nasıldı şimdi ne düşünüyorsun 🥰

Kızlar ya benim göğüslerim küçük. Bralet kullanıyorum o yüzden günlük hayatımda. Şimdi hamilelikte büyümediler. Ama bedenim genişledi haliyle kilo alınca ve braletler sıkıyor. Şimdi ben şu son ay ve doğum sonrası için sütyen arayışındayım. Öneriniz var mı? Acaba diyorum yine normal bralet alsam ama eskiler s olduğu için s yerine M beden mi alsam? Kullanışlı olur mu? Bez tarzı emzirme sütyenleri de göğsüme hiç yakışmaz gibi geliyor. Sarmaz gibi. Öneriniz var mı siz neler aldınız? Şimdi 32 haftadayım daha hiç büyümedi. Doğum sonrası da aşırı bir büyüme beklemiyorum açıkçası sadece dolgunluk bekliyorum sizce de öyle mi olur?
Bence braletler daha kullanışlı olur dediğin gibi. Bende hep onlardan giydim gebelikte

Anneannemiz pamuklu çok güzel kumaş almış😍 emzirme örtüsü, omuz bezi, battaniye dikmiş harika hepsi ufak ufak ağız bezi bile çıkmış ☺️

Eklentiler

• IMG_20240828_195116.jpg
    IMG_20240828_195116.jpg
    155,6 KB · Görüntüleme: 63
Bende ruyamda oğlumu gördüm doğmadan ilk defa yüzünü gözünü net bi şekilde gördüm çok ilginçti. Boyu uzun geliyordu alt takımlarına gülüp ayaklarını keseyim pijamaların da bi süre daha giyelim annem falan demiştim 🤣🤣🫶🏻
Ay dün gece bende gördüm doğuruyodum yüzünü filan gördüm. Tanımadığım bilmediğim bir bebeği rüyamda gördüm çok ilginç geldi yaa. Bu aralar rüyalarım zaten film gibi kesintisiz garip 😁

Ay dün gece bende gördüm doğuruyodum yüzünü filan gördüm. Tanımadığım bilmediğim bir bebeği rüyamda gördüm çok ilginç geldi yaa. Bu aralar rüyalarım zaten film gibi kesintisiz garip 😁
Ya ben bunu merak ediyorum gerçekten. Acaba insan doğmadan çocuğunu görebilir mi rüyasında yoksa hani ne bileyim öyle imgesel bisey mi??? 🤣🤣 Ben geceleri pek uyuyamıyorum resmen vajinal kemik agrisi falan çekiyorum inanilmaz baskı var ve sadece ayaktayken olmuyor. Yani otururken ve yatarken bile hatta ağırlık hissediyorum. Dönmek vs zor olduğu için de uyuyamıyorum. Ama sabah ezanına doğru uyuya kalmıştım o zaman gördüm böyle bi rüya çok merak ediyorummmm 🫶🏻❤️❤️

Ya ben bunu merak ediyorum gerçekten. Acaba insan doğmadan çocuğunu görebilir mi rüyasında yoksa hani ne bileyim öyle imgesel bisey mi??? 🤣🤣 Ben geceleri pek uyuyamıyorum resmen vajinal kemik agrisi falan çekiyorum inanilmaz baskı var ve sadece ayaktayken olmuyor. Yani otururken ve yatarken bile hatta ağırlık hissediyorum. Dönmek vs zor olduğu için de uyuyamıyorum. Ama sabah ezanına doğru uyuya kalmıştım o zaman gördüm böyle bi rüya çok merak ediyorummmm 🫶🏻❤️❤️
Aynenn bende öyle merak ediyorum. Ultrasondaki görüntüsüne pek benzemiyordu gerçi ama 😅 Ben de işte iki üç gündür acaip derin uyuyorum vertigodan dolayı yüksek yastıkta yatmaya alıştım öyle düz yüksekte yatıyorum bi kaç saat öyle uyuyorum uyanınca bazen topuklarım uyuşmuş filan oluyor pozisyon değiştirip tekrar dalıyorum 😁

X