Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar ya benim göğüslerim küçük. Bralet kullanıyorum o yüzden günlük hayatımda. Şimdi hamilelikte büyümediler. Ama bedenim genişledi haliyle kilo alınca ve braletler sıkıyor. Şimdi ben şu son ay ve doğum sonrası için sütyen arayışındayım. Öneriniz var mı? Acaba diyorum yine normal bralet alsam ama eskiler s olduğu için s yerine M beden mi alsam? Kullanışlı olur mu? Bez tarzı emzirme sütyenleri de göğsüme hiç yakışmaz gibi geliyor. Sarmaz gibi. Öneriniz var mı siz neler aldınız? Şimdi 32 haftadayım daha hiç büyümedi. Doğum sonrası da aşırı bir büyüme beklemiyorum açıkçası sadece dolgunluk bekliyorum sizce de öyle mi olur?
Ben taa ikinci ayda filan suwen invisible almıştım. Öncesinde yıllardır sütyen değil spor sütyeni kullanıyordum bu arada. Bundan o kadar o kadar memnun kaldım ki anlatamam, iki rengini daha aldım, gerçekten yok gibi. Bazen unutup sütyenle yattığım bile oldu (ki normalde eve gelip çıkarırım daima) o kadar rahat. Esneyebiliyor emzirme döneminde de rahat edersiniz demişti satıcı, bence de öyle

Kızlar ya benim göğüslerim küçük. Bralet kullanıyorum o yüzden günlük hayatımda. Şimdi hamilelikte büyümediler. Ama bedenim genişledi haliyle kilo alınca ve braletler sıkıyor. Şimdi ben şu son ay ve doğum sonrası için sütyen arayışındayım. Öneriniz var mı? Acaba diyorum yine normal bralet alsam ama eskiler s olduğu için s yerine M beden mi alsam? Kullanışlı olur mu? Bez tarzı emzirme sütyenleri de göğsüme hiç yakışmaz gibi geliyor. Sarmaz gibi. Öneriniz var mı siz neler aldınız? Şimdi 32 haftadayım daha hiç büyümedi. Doğum sonrası da aşırı bir büyüme beklemiyorum açıkçası sadece dolgunluk bekliyorum sizce de öyle mi olur?
hermionegranger- hermionegranger- de yazmis aynisini ama suwen invisible soft tüm hamileligim boyunca kullandığım tek çeşit oldu. Goguslerim küçüktü biraz büyüdüler ama gayet iyi uyum sağladı sutyen hiç rahatsız etmedi. Emzirme döneminde de cok rahat kullanılabilecek bir model. Ben emzirme sutyeni almayı düşünmüyorum, bu sutyenden 2 3 tane daha alırım alırsam. Zaten kışa denk geleceğimiz için dekolteli, askili elbiseler de giyemeyecegiz. Görünme gibi bir derdi de yok o yüzden

Bu akşam bende de var eşim bile işten gelip sarılınca fark etti karnın çok sert dedi :/ niye öyle oldu acaba. Kaçıncı haftanız? Benimki 34+4
34+1 benimde. Ben bi de dakika tuttum 10 dakikada 1 e düştü sertleşme öyle gittim artık. Ama normal olduğunu söylediler daha fazla şiddetlenirse gel dediler. Hala devam ediyor mesela ama çözemedim. Canımı acıtcak kadar olması gerekiyormuş. Benim sertleşme olup bırakıyor.

O ilacın gaz ve karın ağrısı yapması çok doğal. Biterali de onu da zamanında çok içtim, tadı da iğrençtir 😆 acil şifalar dilerim.
Bende de gebelik diyabeti var aslında ama şükür kontrol altında. Açlıklarım zaten iyiydi, tokluklar da 100-110 gibi. Zaten toplamda 5 kilo aldım bugüne dek. Bebiş de ölçümlerde hep 1 hafta öndeydi ama anormal bir büyümesi olmadı çok şükür. Sen ne durumdasın??
Neyse iyi düşüneyim, ben de zaten bir ağrı sızı anormallik hissedersem giderim. Bir de herkese tarih veriliyo grupta heyecanlanıyorum acaba 35te bana da tarih verir mii 🫠
Senin ilk doğum şeklin nasıldı şimdi ne düşünüyorsun 🥰
Ay banada bi kere vermişlerdi flagyden ağzımda mantar yaptı böyle bisey yok zor geçirdim bebeklerin kullandığı pamukcuk ilaci ile geçmişti 😁 AA senin sekerin gayet iyiymiş canım. Bende cok kilo almadım aslında, dikkat ediyorum bebek normal çok şükür. Bana doktor gecen haftalarda sancim olduğu için 35 i görelim sabret zorda olmadıkça kalkma dedi eylülün 15 inden sonra rahatlarız dedi gelirse gelir dedi. Ama inşallah 37 yi görürüz 🤲 benim dogumum sezeryan olduğu için mecbur sezeryan olacağım. Spinal rahat oluyor bende Panik atak olduğu halde ben bile pimpirik bir insan olmama rağmen o anın heyecanı ile çok şükür güzel geçmişti. İnşallah buda öyle olur 🌸

Kızlar kayinvalide konusu gecmis. Başımdan geçen bir şeyi anlatayim da suskun insanların hadsizlik karsisinda susması nelere yol açabiliyor bir örnek olsun, asla huyuna suyuna gidicem diye kendi iç sesinizi bastırmayin.

ben üniversitede dogumhane stajindayken bir gebe alındı dogumhaneye. 40+4'teydi yanlis hatirlamiyorsam. Doktor ölü dogum olacağını iletti ekibe. Suni sancısı vs. çok cok zor bir süreçten sonra öngörüldüğü gibi miadında bir ölü dogum gerçekleştirmiş olduk. Hastanin daha sonraki süreçte öğrendiğimiz hikayesine göre, islemden 5 gün kadar önce siddetli kasilmalari hissettiğinde, kayinvalidesi ile baltalimani kemik hastanesine gitmişler. O hastanenin acilinde değerlendiren hekim, bebeğin çatı kemigi arasında sıkışmış durumda olduğunu, doğumun 1 saat içinde de belki 3 gün icinde de gerceklesebilecegini, kompleks bir müdahale gerekebilecegi için kadın doğum hekimi bulunduran bir hastaneye gitmesi gerektiğini, kemik hastanesinde müdahale için uygun sartlar olmadığını iletmis.
Gebenin kayinvalidesi ise başka bir hastaneye gitmek isteyen gelinine "bebek ne kadar icinde kalip beslenirse o kadar iyi, tut tutabildigin kadar." deyip eve götürmüş. Muhtemelen sezeryan ile zamanında sorunsuz bir dogum gerçekleştirebilecek bir kadın bebeğini kaybetmiş oldu hikayenin sonunda.
Aklı fikri yerinde, haddini bilen insanlarla karşılaşalim hepimiz 🙏
Ya inanmıyorum ne insanlar var ya …… o kız da nasıl kabul etmiş bunu Allahım ne kadar zor

Ay banada bi kere vermişlerdi flagyden ağzımda mantar yaptı böyle bisey yok zor geçirdim bebeklerin kullandığı pamukcuk ilaci ile geçmişti 😁 AA senin sekerin gayet iyiymiş canım. Bende cok kilo almadım aslında, dikkat ediyorum bebek normal çok şükür. Bana doktor gecen haftalarda sancim olduğu için 35 i görelim sabret zorda olmadıkça kalkma dedi eylülün 15 inden sonra rahatlarız dedi gelirse gelir dedi. Ama inşallah 37 yi görürüz 🤲 benim dogumum sezeryan olduğu için mecbur sezeryan olacağım. Spinal rahat oluyor bende Panik atak olduğu halde ben bile pimpirik bir insan olmama rağmen o anın heyecanı ile çok şükür güzel geçmişti. İnşallah buda öyle olur 🌸
Yaaa mantar yaptığını bilmiyordum çok tuhafmışş 🙄 senin de diyabetin kontrol altında olduğuna sevindim 😇 evet sanırım 35 i doldurunca bir tık daha rahatlıyor doktorlar, inşallah minimum 37'yi görürüz Allah izin verirse.. birinci rahat olduysa ikincide ne olacağını da bilmenin getirdiği rahatlık ve vücudunun da alışkanlığı ile çok daha güzel geçecektir eminim 🥰🙏

Ya inanmıyorum ne insanlar var ya …… o kız da nasıl kabul etmiş bunu Allahım ne kadar zor
Sorma, biz de çok konuştuk nasıl dayandı canı yanmadı mi vs diye ama sonrasında da o kadar farklı hikayelere şahit oldum ki bu kızcağızin kayinvalidesinin sözünü dinlemesi hiç tuhaf gelmemeye başladı ne yazık ki.. bi yerlerde çok zor hayatlar yaşanıyor. Her günümüze, hayatımıza, imkanlarımıza, bilincimize şükretmek lazım

Bende ruyamda oğlumu gördüm doğmadan ilk defa yüzünü gözünü net bi şekilde gördüm çok ilginçti. Boyu uzun geliyordu alt takımlarına gülüp ayaklarını keseyim pijamaların da bi süre daha giyelim annem falan demiştim 🤣🤣🫶🏻
Valla öyle olursa keserim patiklerini çorapla giyer kiviririm pacalarini

Oh hadi maşallah diyelim 🧿🙏 çocuk için de geçmiş olsun ya, flagyl çok beter bir ilaçtır, probiyotik şeylerden yedir derim vücudu toparlasın 🫶
Haftada bir muayene çok iyiymiş ben en son 33 te gittim, sonraki muayeneleri 35 ve 37 de yazdı doktor. Ben anlamıyorum çok mu rahat 🤔
kasılmam var diye 33te başka bir kurumda nst çektirmiştim sancılarım 20 altında çıkınca kendi takip edildiğim yerde nst de bakılmadı. Acaba 35 te gittiğimde bakılır mı bilmiyorum. Bir yandan da inşallah durumu iyi görmüştür, perinatolog nihayetinde ciddi bir şey olsa sıkça çağırırdı diyorum 🤩
Yok canım rahatlıktan değildir o, her şey yolunda olduğu için böyle yapıyordur bence. Ben de 31’de ve 35’te gittim birkaç gün önce. Doktorum son kontrolde 3 hafta sonra gelirsin dedi sonra sezaryen istediğimi söyleyince haftaya gel tarih belirleyelim dedi. Onun dışında da bebek hareketinde azalma, ciddi akıntı, kanama/lekelenme olursa gelirsin dedi 🙏🏻

Evet canım bende hastanedydim keşke haberlesseydik görüşürduk ya 🤭 benimde oynamadı biseyler ye dedi doktor açtım zaten gittigimde, sonra tekrar çektiler. Senin nasıl durumlar bebis nasil
Bebiş şükür canım bilmiyorum kilo normal sanırım 33 hafta 2200 dedi yüzünü bağa gösterdi gene baba 😂 aynen bende açtım aşağıya indim bi yemek yedik sonra tekrar çekildik seni gördüm mü acaba ya sabah gittik biz bu nst sancılar kaç olmalı ilkinden bi 60 falan gördükçe ikinci 30 40 ara ara tabi

Ben taa ikinci ayda filan suwen invisible almıştım. Öncesinde yıllardır sütyen değil spor sütyeni kullanıyordum bu arada. Bundan o kadar o kadar memnun kaldım ki anlatamam, iki rengini daha aldım, gerçekten yok gibi. Bazen unutup sütyenle yattığım bile oldu (ki normalde eve gelip çıkarırım daima) o kadar rahat. Esneyebiliyor emzirme döneminde de rahat edersiniz demişti satıcı, bence de öyle
Ay çok tşk ederim şimdi baktım da çok beğenilen bir model. Sanırım bunlar benim işimi görür.

hermionegranger- hermionegranger- de yazmis aynisini ama suwen invisible soft tüm hamileligim boyunca kullandığım tek çeşit oldu. Goguslerim küçüktü biraz büyüdüler ama gayet iyi uyum sağladı sutyen hiç rahatsız etmedi. Emzirme döneminde de cok rahat kullanılabilecek bir model. Ben emzirme sutyeni almayı düşünmüyorum, bu sutyenden 2 3 tane daha alırım alırsam. Zaten kışa denk geleceğimiz için dekolteli, askili elbiseler de giyemeyecegiz. Görünme gibi bir derdi de yok o yüzden
Ay evet canım çok sağ ol ben de bu modelden almaya karar verdim. Yalnız bedeni M mi alsam bilemedim mağazada deneyip alayım ucuz bi şey de değil çünkü iadeyle falan uğraşmayım😅 trendyolda 800 küsür sepette. Hep bu civarda mı oluyor daha da düşüyor mu bilgin var mı

Sorma, biz de çok konuştuk nasıl dayandı canı yanmadı mi vs diye ama sonrasında da o kadar farklı hikayelere şahit oldum ki bu kızcağızin kayinvalidesinin sözünü dinlemesi hiç tuhaf gelmemeye başladı ne yazık ki.. bi yerlerde çok zor hayatlar yaşanıyor. Her günümüze, hayatımıza, imkanlarımıza, bilincimize şükretmek lazım
Çok haklısın …

Yok canım rahatlıktan değildir o, her şey yolunda olduğu için böyle yapıyordur bence. Ben de 31’de ve 35’te gittim birkaç gün önce. Doktorum son kontrolde 3 hafta sonra gelirsin dedi sonra sezaryen istediğimi söyleyince haftaya gel tarih belirleyelim dedi. Onun dışında da bebek hareketinde azalma, ciddi akıntı, kanama/lekelenme olursa gelirsin dedi 🙏🏻
Ayy teşekkür ederim canım iyi olalım da bir şey atlanmasın aman 🥹❤️
Senin 36. Haftanda gün belirlenecek o zamann çok heyecanlııı🤩🙏 benim de acaba 37'de mi gün verecek 🤔
Evet bana da 32.haftadan itibaren bebek hareketlerini say demişti. Dediğin gibi ciddi bir sıkıntı olması halinde zaten atlar gideriz Allah korusun. Hepimizin süreci su gibi aksın gitsin 🙏🥰

Kaç haftalıksınız acaba benim de dün geceden beri sertleşme olmaya başladı
34+1. Benim ara ara oluyordu ama bunlar düzenli olmaya başladı. Hatta dün yine nts vardı ama o zaman hiç bişey yoktu. Bugün akşama doğru arttı dakika tuttum 10 dakikada 1 düştü. Hemşire iş yapma dedi bu arada kendini artık yormaman gerek ev işlerinden uzak dur dedi.

34+1. Benim ara ara oluyordu ama bunlar düzenli olmaya başladı. Hatta dün yine nts vardı ama o zaman hiç bişey yoktu. Bugün akşama doğru arttı dakika tuttum 10 dakikada 1 düştü. Hemşire iş yapma dedi bu arada kendini artık yormaman gerek ev işlerinden uzak dur dedi.
Ben de 3 gündür temizlik yapıyorum çok kendimi yormadan ama demekki etkiliyor

X