Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
KaKızlar sizinkiler bişey mi ya 😂😂 anlatayım da gülün (ama sinirden) 😂 benim kv önce doğuma girmek istedi sonra genç olsa 3.yü doğurmak istedi sonracığıma foşur foşur sütü aktığını, cildinin o hamileliğinde çok güzel olduğunu söyleyip aa sende neden leke çıkmadı dedi hemen ardından plesantamı ve kolostrum sütümü cildine sürmek için istedi ☺️☺️☺️ gençleştiriyormuş arkadaşlar ☺️ allahtan eşim cevap veriyor ama yinede nato kafa nato mermer 🥲
Uf ya bazıları ellerinde olsa çocuklarının çocuklarını da kendileri doğuracak. Ne kadar kıskançlar😑

İlk kayınvalidem benim ilk doğumumda doğuma gitmeme izin vermemişti😂 5 dk bire düştü gitmem lazım diyorum. Yok sen anlamazsın gün sancısı onlar boşuna özele gidiyorsun fln bir de, Su ve leke yokmuş en son oğlu kızdı evdemi doğsun diye bir gittik doktora 4 cm açılma doğum başlamış. Allah akıl fikir versin hepsine
Valla sadece Allah bizi korusun ve bol sabır versin diyebiliyorum artık 🙏🏻

Valla benim rüyalarıma emzirdiği bile giriyo o kadar bozdu psikolojimi
Onda o potansiyel var. Benim de ilk çocuğumda kvalidem bazı müdahalelerde bulunmaya çalışmıştı ama çok cesareti yoktu. Yoksa benim çocuk bakma yöntemlerim ona göre tamamen yanlıştı. Aradan seneler geçtikten sonra itiraf etmişti. Senin yaptığın doğruymuş, ben o zamanlar çok endişeleniyordum demişti.

Kızlar selammm🥹🥹 27 Ağustos 01.42 de Elay ve 01.43 te Leyla sezaryen ile dünyaya gözlerini açtılar🥹 ortalama 1400 gr doğdular. Şu an kuvözdeler. Genel sağlık durumları çok iyiymiş şükür🙏🏻 Kendi kendilerine nefes alıp veriyorlar. Hayırlısıyla kilolarını da toparlasınlar, hep birlikte eve geçelim🤍
Çok güzel bir duygu onları duymak, koklamak, öpmek🥹 doğduklarında başımın yanına geldiklerinde iyi ki öpüp koklamışım bir daha ten teması yapamadık çünkü. Doktor her şey böyle güzel giderse bir kaç gün sonra ten tene temas yaparız dedi. Bekliyoruz ☺️.
Ön süt dediğimiz kolostrumu sağdım bir kaç kez verdim cociklerime. Şimdi de devam sütünü getirmek için, iyi beslenme, meme uyarısı devam ediyoruz. Genelde 3-4. Günden sonra gelirmiş. Bende durumlar böyle🥹
Ayyy ne güzel yaaa maşallahhh Rabbim kavuştursun sağlıcakla tezden

Kızlar bu konuştuklarınıza ek bir de karar verdiğimiz isimle ilgili abuk sabuk yorumlar beni çok sinir ediyor. Annem teyzem falan ay vazgeçmediniz şu isimden, ay bilmem kimler koyar o ismi, aman başka isim mi bulamadınızlar. Hele bi de karar verdik dememize rağmen sürekli yeni isim önerisiyle gelenler! Kaynanam desen ayrı, sürekli kendi hamileliğindeki karnının büyüyklüğüyle karşılaştırıyor falan, ne alakaysaa ya da sorduk sankii. Fenalık geçirtiyor bazen en yakınlar bile insana ya
Kesinlikle buna bnde sinir oluyor sanki başkalarının gönlünü etmeliyiz sizin seçtiğiniz isim ne bnde daha karar veremedim kura çekecez bu gidişle 😂

Kızlar kayinvalide konusu gecmis. Başımdan geçen bir şeyi anlatayim da suskun insanların hadsizlik karsisinda susması nelere yol açabiliyor bir örnek olsun, asla huyuna suyuna gidicem diye kendi iç sesinizi bastırmayin.

ben üniversitede dogumhane stajindayken bir gebe alındı dogumhaneye. 40+4'teydi yanlis hatirlamiyorsam. Doktor ölü dogum olacağını iletti ekibe. Suni sancısı vs. çok cok zor bir süreçten sonra öngörüldüğü gibi miadında bir ölü dogum gerçekleştirmiş olduk. Hastanin daha sonraki süreçte öğrendiğimiz hikayesine göre, islemden 5 gün kadar önce siddetli kasilmalari hissettiğinde, kayinvalidesi ile baltalimani kemik hastanesine gitmişler. O hastanenin acilinde değerlendiren hekim, bebeğin çatı kemigi arasında sıkışmış durumda olduğunu, doğumun 1 saat içinde de belki 3 gün icinde de gerceklesebilecegini, kompleks bir müdahale gerekebilecegi için kadın doğum hekimi bulunduran bir hastaneye gitmesi gerektiğini, kemik hastanesinde müdahale için uygun sartlar olmadığını iletmis.
Gebenin kayinvalidesi ise başka bir hastaneye gitmek isteyen gelinine "bebek ne kadar icinde kalip beslenirse o kadar iyi, tut tutabildigin kadar." deyip eve götürmüş. Muhtemelen sezeryan ile zamanında sorunsuz bir dogum gerçekleştirebilecek bir kadın bebeğini kaybetmiş oldu hikayenin sonunda.
Aklı fikri yerinde, haddini bilen insanlarla karşılaşalim hepimiz 🙏

X