Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ay evet canım çok sağ ol ben de bu modelden almaya karar verdim. Yalnız bedeni M mi alsam bilemedim mağazada deneyip alayım ucuz bi şey de değil çünkü iadeyle falan uğraşmayım😅 trendyolda 800 küsür sepette. Hep bu civarda mı oluyor daha da düşüyor mu bilgin var mı
Yaa ben alırken adet fiyati 1200 tl idi. 😅 bir de kampanya vardı güya. Eger imkanın varsa ve magaza-trendtol fiyati farklıysa bir mağazada bedenini deneyip bulduktan sonra internetten al bence. Eger fiyat mağazada da böyle gerilemediyse iyi fırsat trendyolda.
Bu arada beden İçin belki yol gösterir (gerci çok standart ölçülerim yok ama 🤣)
178 boy, 85 kilo iken xl 42 almıştım. Sanırım 93 civarına ciktim hala gayet rahat oluyor bu beden.

En cok üzüldüğüm konu bu zaten eşim mahcup sıkıntılı evladını düşünmeyen beni mi düşünsün diyorum sonrada Allah herkesin kalbine göre versin
Evet canim aslinda degersizligi esine veriyorlar ,esimin aileside oyle bizimkiler bir tik daha iyi esimin annesi babasi maddi manevi anlamda sifir destek beklentiye girmemeye ogreneli yillar oldu bende esime degersiz yuklemeleri uzuyordu simdi biz guclendik ayaklandik sukur Allah a bazi seyler degisti esimde farkinda herseyin oyuzden ailesiyle ilgilenmediginde sorgulamiuor neden diye anliyorum cunku

Kızlar selammm🥹🥹 27 Ağustos 01.42 de Elay ve 01.43 te Leyla sezaryen ile dünyaya gözlerini açtılar🥹 ortalama 1400 gr doğdular. Şu an kuvözdeler. Genel sağlık durumları çok iyiymiş şükür🙏🏻 Kendi kendilerine nefes alıp veriyorlar. Hayırlısıyla kilolarını da toparlasınlar, hep birlikte eve geçelim🤍
Çok güzel bir duygu onları duymak, koklamak, öpmek🥹 doğduklarında başımın yanına geldiklerinde iyi ki öpüp koklamışım bir daha ten teması yapamadık çünkü. Doktor her şey böyle güzel giderse bir kaç gün sonra ten tene temas yaparız dedi. Bekliyoruz ☺️.
Ön süt dediğimiz kolostrumu sağdım bir kaç kez verdim cociklerime. Şimdi de devam sütünü getirmek için, iyi beslenme, meme uyarısı devam ediyoruz. Genelde 3-4. Günden sonra gelirmiş. Bende durumlar böyle🥹
Ayyy canim benim coook sevindim hepinizin iyi olmaniza cooook guzel haberler verdin masallah isimleri gibi guzel yasasinlar sagliklilar bundan guzel haber yok🙏🥰

benim de en yakınlarım yapıyor çok sinir oluyorum. en yakın arkadaşım ve teyzem özellikle. 50 kere konuşmamıza rağmen her sezaryen diyince burun kıvırmalar aaa tüh müh bişiler demeler. sağlık bu sonuçta, doktorum ne dediyse o. bu şekilde strese sokmanın ne anlamı var ki? teyzemin dediği şu, normal doğurayımmış ki çocuk dünyaya mücadeleyle gelsinmiş :KK70: işkence odasına da kapatalım tam olsunlar.
😁😁😁😁😁ay koptum

O kadar haklısın ki. Şu etraftaki insanların konuşmasından daha da kötü olan şey şu bence. Bide erkekler var öyle yorum yapma haddini kendinde bulan. Böyle sanki kendileri Doğum yapmış gibi daha önceden ay normal doğum daha iyi neden yapmıyorsun falan demeler. Düşük tehlikesi olan kadına ama senin yurumen lazım demeler falan. Ya seni de ana doğurmuş ama beyinsiz kalmışsın diyesim geliyor bazılarına. Senin haddine mi fikir beyan edip yorum yapıyorsun dimi ama? Gerizekali insanlar valla ben direk bana biri bisey dediğinde sen öyle dogurursun o zaman diyorum. Ağzı torba olsa büzerim gerçekten hiç tahammülüm kalmadı.
Bana da diyorlar esime diyorlarmis yuruyus yapiyormu bu yuruyus yapmasi lazim isdeki calisanlari yada annesi biseylrr diuor onu diuor bana bende tamam diyorum surekli😁😁😁

Bi de bunun "SEN DAHA DUR " versiyonu var.. Hamile kalırsın sen daha dur daha miden bulacanak. Sen daha dur hareketlenecek kaburgalarını tekma atacak. Sen daha dur doğum şöyle olacak böyle olacak. Sen daha dur uykun kalmayacak. Sen daha dur hele bi dişi çıksın, ayaklansın, okula başlasın sen o zaman gör vs vs vs... Hiç bitmiyorlar hiç...
Yaaa bana da diyorlar iyi uyu onu yap bunu yap benide korku basti esime diuorum cevremde okadar olumsuz annelik duygusu yukleniyor ki ben cok korkuyorum nasil olacak yapabilecekmiuim su sira herkes uyu diyor haklilar kimseyede kizmiyorum ama surekli bana korku yukluyorlar

Kızlar bu konuştuklarınıza ek bir de karar verdiğimiz isimle ilgili abuk sabuk yorumlar beni çok sinir ediyor. Annem teyzem falan ay vazgeçmediniz şu isimden, ay bilmem kimler koyar o ismi, aman başka isim mi bulamadınızlar. Hele bi de karar verdik dememize rağmen sürekli yeni isim önerisiyle gelenler! Kaynanam desen ayrı, sürekli kendi hamileliğindeki karnının büyüyklüğüyle karşılaştırıyor falan, ne alakaysaa ya da sorduk sankii. Fenalık geçirtiyor bazen en yakınlar bile insana ya
Hahahahah rakip mi goruyor senj😁😁😁

Aynen çünkü kasılmam var diyince ilk sordukları soruda bugün yoruldun mu, iş yaptın mı oldu. Artık durmak gerek sanırım.
Kızlar rica ediyorum is yapmayın ben önceki hamileliğimde en son halıları serip oh bitti dedigim günün ertesi günü 35.haftada gebelik zehirlenmesi ve açılma ile doğuma alındım aşırı yorulmak doğumu tetikliyor

Ööğğk mü dedi 🙄 tövbeler olsun senin suratına bir kusarım deseydin 😆 millet ne kadar hadsiz ya. Bana da ay başak mı olcak başaklar çok fena falan dediklerinde deliriyorum. Yahu burada bir mucize var yemişim sizin astrolojinizi, ki terazi de olabilir bakalım 😃
Ben burclarla ilgilu geyikler yapiyorum vallahi sorduklarinda😁😁😁herkese anlam yuklememeye calisiyorum gercekten sinir geciriyorsun oyuzden onlari onayliyorum hep

Oh hadi maşallah diyelim 🧿🙏 çocuk için de geçmiş olsun ya, flagyl çok beter bir ilaçtır, probiyotik şeylerden yedir derim vücudu toparlasın 🫶
Haftada bir muayene çok iyiymiş ben en son 33 te gittim, sonraki muayeneleri 35 ve 37 de yazdı doktor. Ben anlamıyorum çok mu rahat 🤔
kasılmam var diye 33te başka bir kurumda nst çektirmiştim sancılarım 20 altında çıkınca kendi takip edildiğim yerde nst de bakılmadı. Acaba 35 te gittiğimde bakılır mı bilmiyorum. Bir yandan da inşallah durumu iyi görmüştür, perinatolog nihayetinde ciddi bir şey olsa sıkça çağırırdı diyorum 🤩
Ayy canim seninle ayniyiz bende 33 de gittim 35 dr cagirdi oda haftaya

Kızlar kayinvalide konusu gecmis. Başımdan geçen bir şeyi anlatayim da suskun insanların hadsizlik karsisinda susması nelere yol açabiliyor bir örnek olsun, asla huyuna suyuna gidicem diye kendi iç sesinizi bastırmayin.

ben üniversitede dogumhane stajindayken bir gebe alındı dogumhaneye. 40+4'teydi yanlis hatirlamiyorsam. Doktor ölü dogum olacağını iletti ekibe. Suni sancısı vs. çok cok zor bir süreçten sonra öngörüldüğü gibi miadında bir ölü dogum gerçekleştirmiş olduk. Hastanin daha sonraki süreçte öğrendiğimiz hikayesine göre, islemden 5 gün kadar önce siddetli kasilmalari hissettiğinde, kayinvalidesi ile baltalimani kemik hastanesine gitmişler. O hastanenin acilinde değerlendiren hekim, bebeğin çatı kemigi arasında sıkışmış durumda olduğunu, doğumun 1 saat içinde de belki 3 gün icinde de gerceklesebilecegini, kompleks bir müdahale gerekebilecegi için kadın doğum hekimi bulunduran bir hastaneye gitmesi gerektiğini, kemik hastanesinde müdahale için uygun sartlar olmadığını iletmis.
Gebenin kayinvalidesi ise başka bir hastaneye gitmek isteyen gelinine "bebek ne kadar icinde kalip beslenirse o kadar iyi, tut tutabildigin kadar." deyip eve götürmüş. Muhtemelen sezeryan ile zamanında sorunsuz bir dogum gerçekleştirebilecek bir kadın bebeğini kaybetmiş oldu hikayenin sonunda.
Aklı fikri yerinde, haddini bilen insanlarla karşılaşalim hepimiz 🙏
Cok uzuldum bu hikayeeye boule son beklemiyordum

Cok uzuldum bu hikayeeye boule son beklemiyordum
Maalesef, seneler sonra bile beni de hala etkileyen bir yaşanmışlık. Ders çıkartalım diye anlattim acikcasi belki buralara erişimi olan, kendini ifade edebilen insanlar olarak bu raddeye gelecek bir durumumuz olmayacaktır bizim ama haddi bildirilmemis cehaletin gidebileceği noktayı görmek adına, ders cikartmalik bir durum.

Oksapar tecrübesi olan var mı kızlaar? Doğumdan ne kadar önce bırakılıyor bu? Doktorum çok önceden 37'de bırakırız demişti diye hatırlıyorum ama sormayı unuttum. Ancak pazartesi sorabileceğiim. Bazı yerlerde doğum sonrasında da bir süre kullanıldığını falan okudum 😞

Uzulme normal ben oksururuken hapsiriken heryerdrn kaciriyorum😁😁birde geceleri agzima gelen yemekler mahvediyor
Yaa bazen çok gülerken filan da olmuştu ama epeydir olmuyordu. Şimdi üç gündür bu öksürük mahvetti beni sinirim bozuldu :/ reflü mü var acaba sende ondan mı yemek geliyor?

Ay evet canım çok sağ ol ben de bu modelden almaya karar verdim. Yalnız bedeni M mi alsam bilemedim mağazada deneyip alayım ucuz bi şey de değil çünkü iadeyle falan uğraşmayım😅 trendyolda 800 küsür sepette. Hep bu civarda mı oluyor daha da düşüyor mu bilgin var mı
Mağazada deneyin bence. Bi de kendi sitesinden alınca kupon verebilir ben geçen sabahlık almıştım kendi sitesinden ilk alışveriş kuponla daha uyguna gelmişti

Evet canim aslinda degersizligi esine veriyorlar ,esimin aileside oyle bizimkiler bir tik daha iyi esimin annesi babasi maddi manevi anlamda sifir destek beklentiye girmemeye ogreneli yillar oldu bende esime degersiz yuklemeleri uzuyordu simdi biz guclendik ayaklandik sukur Allah a bazi seyler degisti esimde farkinda herseyin oyuzden ailesiyle ilgilenmediginde sorgulamiuor neden diye anliyorum cunku
Bizde sanırım bu süreçte öğrenicez inşallah bizde güçlenicez insan bazen bazı seyleri ölse de unutmuyor bu dönemde yapılan yapılmayan seylerde bence onlara dahil 🤷🏼‍♀

Yaaa bana da diyorlar iyi uyu onu yap bunu yap benide korku basti esime diuorum cevremde okadar olumsuz annelik duygusu yukleniyor ki ben cok korkuyorum nasil olacak yapabilecekmiuim su sira herkes uyu diyor haklilar kimseyede kizmiyorum ama surekli bana korku yukluyorlar
Ya uyuyalım da ben uzun zamandır kesintisiz uyuyamıyorum ki 😄 sağa sola dönerken mutlaka uyanıyorum bi kere, en az 5-6 dk sürüyor dalmam. Neredeyse saat başı hadi 2 saat olsun WC, e gene geri dalmak uzun sürüyor… böyle böyle vücut alışıyor herhalde uykusuzluğa

Yaa bazen çok gülerken filan da olmuştu ama epeydir olmuyordu. Şimdi üç gündür bu öksürük mahvetti beni sinirim bozuldu :/ reflü mü var acaba sende ondan mı yemek geliyor?
Artik sona geldik herhalde yasadiklarimizi baska level olarak hayatimiza devam edecegiz benide korku basti annelik korkusu,bende gastrit var doktorum hamile kalinca hepsini kesti

X