Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhabalar. Ben de 32 haftalık gebeyim. 2. Oğlumuz kısmetse. Bu sefer buralara pek bakamadım. Hep geriden geldim. Ta ki dün erken doğum yapan arkadaşları görünceye kadar 😅 pek hazırlık yapmadığım için uykum kaçtı tüm sayfalara bakıp güncel tarihe yetiştim 😅 bugün hemen bebeğin çamaşırlarını yıkadım 😅😅

Erken doğum yapan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum 🧿 Allah sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin 🙏🏻

Bu yüzden soranlara "Bakalım yaaa belli değil" diyorum 😈 Doğumdan sonra böyle yorumlar yapamazlar, sürpriz yapıcam onlara 🤣
Valla bende öyle yapıyorum. Nasıl doğacağını kendi seçecek diyorum ki gerçeğide bu. Deseniz ki ne istiyorsun, bende bilmiyorum. İkisini de yapmadım ki. Daha evvel hiç ameliyat olmadım, anestezi almadım, bölgesel uyuşturulmadım, normal doğumla doğurmadım. Akıbetimizi bekliyoruz teslim olduk sürece. Gerçekten çevredeki insanları anlamıyorum. Zaten belirsizlik bilinmezlik bambaşka bir hayata geçeceğiz onun kaygısı, bebek sağlıklı olsun bana bişi olmadan doğum olsun olursa eğer ne yapmalıyım milyon tane şey dönüyor kafamızda. Bebek bir mucizeydi, doğum da başka bir mucize bence. Ben en son şunu diyorum, su akıp yolunu bulacak. Korksamda, acısa da, zor da olsa geçecek ve daha iyi olacak sonuçta.. bebeğim ve kendim için sağlıklı olan ne ise o olsun istiyorum. Doğuran gurup arkadaşlarımızn hepsi mutlu, ne kadar güzel.. sıkıntıları olsa bile bebeklerine kavuşmuş olmak herşeyin ötesine geçmiş belli ki. Darısı hepimizin başına inşallah sağlıkla, mutlukla..

Kızlar bu konuştuklarınıza ek bir de karar verdiğimiz isimle ilgili abuk sabuk yorumlar beni çok sinir ediyor. Annem teyzem falan ay vazgeçmediniz şu isimden, ay bilmem kimler koyar o ismi, aman başka isim mi bulamadınızlar. Hele bi de karar verdik dememize rağmen sürekli yeni isim önerisiyle gelenler! Kaynanam desen ayrı, sürekli kendi hamileliğindeki karnının büyüyklüğüyle karşılaştırıyor falan, ne alakaysaa ya da sorduk sankii. Fenalık geçirtiyor bazen en yakınlar bile insana ya
Çok doğru diyorsun. Bende bununla alakalı sorun yaşadım. Kendi ailem hiçbir şekilde şu olsun bu demedi. Sadece güzel buldukları isimleri söylediler düşün bi diye. Eşimin yeğeni 10 yaş altı bir çocuk yani kendince bir isim belirlemiş, herkesinde kulağına koymuş. En son eşim bana söyleyince dedim ki, şu yaşımda bir tane çocuk doğurcam, müsade etsinlerde ikimiz koyalım adını dedim. Sonra kayınvalidem de aynı şeyi gündeme getirdi. Ya çok istiyor illa koy, olmadı göbek adı olsun, yok en azından hoca kulağına söylesin. O kadar münasebetsiz geldi ki bu konuşmalar bana, ne kadar sinir oldum anlatamam bile. Ben o ismi sevmiyorum koymayacağım onu dedim. Hadsizce sizin vermeniz gereken kararları başkaları değişik seviyesiz tavırlarla kendileri vermek istiyor. Yahu çocuğun anne babası demiyor mu, bu kararı onlar verecek yavrum, biz ismini seçemeyiz diye. Çok istiyorsun çocuğunun isim koymasını bir tane kardeş yap koysun çocuk adını.. değil mi ama ya..

İşallah♥️
Hastanedeyim hala o yüzden onların pompası var odamızda ama elle sağmak ve uyarmak bende şu an daha iyi gidiyor. Yarın pompayla daha etkili olmaya başlarmış sanırım ☺️
Evet evet başta açmak için kanalları ben de öyle yapmıştım daha etkili oluyor. Sen de iyisindir umarım 3. günden sonra her şey çok hafifleyecek merak etme ❣️❣️

Kızlaaarr isim mobbingine ben de maruz kalıyorum. Yani "Bu isim nasıl sence?" diye sorsam da öyle yorum yapsalar anlicam ama fikirlerini sormadığım hâlde ne münasebet?
Çok sevdiğim arkadaşımın densiz eşi abuk sabuk yorumlar yaptı. Öööğk falan dedi düşünebiliyor musunuz? Arkadaşımın hatırına gereken cevabı verememek beni içten içte daha çok sinirlendi. Yani bu mobbinge o kadar maruz kaldım ki en son bi arkadaşıma çattım ve adını ne koysam öyle sesleneceksin değil mi, sanane yani dedim. 🙈
Özür diledi ve tepkimin büyüklüğüne şaşırdı.
Ben de bu tarz yorumlardan bıktığımı ve hoşlanmadığımı söyledim. Artık ailemiz dışındaki herkese böyle tepki vericem. Zaten ailemiz bir yorum yapmıyor, nasıl isterseniz öyle yapın diyor. Herkes haddini bilsin aaaaaa. Bıktım.

evet evet resmen aynı hayatları yaşıyoruz :KK70: kardeşimin kınasında 6 aylıktım ve çok yorulmuştum, ağrım vardı. anca selamım olan komşunun kocası ağzını yayarak dedi ki biz(!) 6 aylıkken hoplayıp zıplıyoduk sen yürümekte bile zorlanıyosun. o an kal geldi bir şey diyemedim sonra kafamda çok sinir oldum :KK70:
aynı kişinin anası da ilk aylarımda şöyle demişti şimdiki hamileler çok nazlı, biz sırtımızda odun taşırdık. çıldırmalık :KK70:
Ben de sırtımda odun tasisam rahat edecek misin o zaman haketmis olur muyum hamileligimi falan demek lazım böylelerine Allah'tan ben herkesten uzakta yaşıyorum sağolsun zaten kimse de sormuyor nasılsin nasıl oldun diye o yüzden sorun yok 😂 geçen eşimin kuzeni kapıya geldi aylar sonra tesadüfen gelin gelsin bakayım bı karnı nasıl olmuş dedi 😂 sonra dedi aaa çok kibar olmuşsun hiç karnin da yok ne güzel dedi ama yüzünde en ufak gülümseme yoktu pek memnun kalmadı galiba😂

Ben de sırtımda odun tasisam rahat edecek misin o zaman haketmis olur muyum hamileligimi falan demek lazım böylelerine Allah'tan ben herkesten uzakta yaşıyorum sağolsun zaten kimse de sormuyor nasılsin nasıl oldun diye o yüzden sorun yok 😂 geçen eşimin kuzeni kapıya geldi aylar sonra tesadüfen gelin gelsin bakayım bı karnı nasıl olmuş dedi 😂 sonra dedi aaa çok kibar olmuşsun hiç karnin da yok ne güzel dedi ama yüzünde en ufak gülümseme yoktu pek memnun kalmadı galiba😂
Bak aklımdaydı söylemeyi unuttum bizzat bana dese derdim de eşim açmıştı kapıyı, bana hep gelin diyor ismim var benim yahu benm varolusum gelin olmak mı Deryayim ya ben 😂 ama dicem bı kere denk geleym 😁 Hep diyeceklerini önceden planlayıp o an gelince hiç bsey diyemeyen kişiyim ben evet 😂

Hayirli olsun canim durumlarinin iyi olmalarina cok sevindim insallah bian once toparlarlar evinize cikarsiniz beni tek biraktin🥹 bakalim benim ikizler gununu bekleyecekmi
Umarım beklerler ya☺️ bütün gün yattığım yerde nasıl geldi o su bilmiyorum. Doğacak zamanlarını kendileri seçiyorlar ☺️🤍

Çok doğru diyorsun. Bende bununla alakalı sorun yaşadım. Kendi ailem hiçbir şekilde şu olsun bu demedi. Sadece güzel buldukları isimleri söylediler düşün bi diye. Eşimin yeğeni 10 yaş altı bir çocuk yani kendince bir isim belirlemiş, herkesinde kulağına koymuş. En son eşim bana söyleyince dedim ki, şu yaşımda bir tane çocuk doğurcam, müsade etsinlerde ikimiz koyalım adını dedim. Sonra kayınvalidem de aynı şeyi gündeme getirdi. Ya çok istiyor illa koy, olmadı göbek adı olsun, yok en azından hoca kulağına söylesin. O kadar münasebetsiz geldi ki bu konuşmalar bana, ne kadar sinir oldum anlatamam bile. Ben o ismi sevmiyorum koymayacağım onu dedim. Hadsizce sizin vermeniz gereken kararları başkaları değişik seviyesiz tavırlarla kendileri vermek istiyor. Yahu çocuğun anne babası demiyor mu, bu kararı onlar verecek yavrum, biz ismini seçemeyiz diye. Çok istiyorsun çocuğunun isim koymasını bir tane kardeş yap koysun çocuk adını.. değil mi ama ya..
Ya kesinlikle haklısınız, benim yeğenim var çooook hevesli kuzeni olacağı için, çok seviyorum onun hevesini. İlk başlarda isim önerilerinde bulundu (yaşı 9), biz de değerlendiririz dedik, anne babası hemen peşin peşin dedi ki biz ancak öneride bulunabiliriz, bebeğin kendi anne babası kararı verir. O da evet haklısınız hangisini beğenirseniz o olsun dedi 🥹 yani anne baba gerçekten önemli

Umarım beklerler ya☺️ bütün gün yattığım yerde nasıl geldi o su bilmiyorum. Doğacak zamanlarını kendileri seçiyorlar ☺️🤍
Yaaa hayırlı olsun gözünüz aydın ne güzel kavustunuz sağlıkla evinize de gelir bir an önce inşallah 😍🙏 doğum zamanını kendi seçecek diyor herkes ben neye güveniyorum bilmiyorum nedense oğluşum beni zor durumda bırakmaz diye inanıyorum öyle bir güç bağ hissediyorum 😂 inşallah sağlıkla zamanında tatlı tatlı gelir bizimki de 😍🙏yicem onu suratı geldi aklıma yine bak kanım kaynadı 😁

Ben bir de kayinvalidemi normalde çok sevmeme rağmen 4 5 kere sunu tekrarladı, bir kaç şey daha yapti. Eşim sen iyi niyetlisin ondan takılmiyorsun yoksa ben çekemiyorum annemi dedi 😅 hamileyken 7 kg almış bebek zaten 4.5 kg mus. Bende totalde 9 kg aldım bebeğim 2200 gram eee ne yapabilirim 😅

Kızlaaarr isim mobbingine ben de maruz kalıyorum. Yani "Bu isim nasıl sence?" diye sorsam da öyle yorum yapsalar anlicam ama fikirlerini sormadığım hâlde ne münasebet?
Çok sevdiğim arkadaşımın densiz eşi abuk sabuk yorumlar yaptı. Öööğk falan dedi düşünebiliyor musunuz? Arkadaşımın hatırına gereken cevabı verememek beni içten içte daha çok sinirlendi. Yani bu mobbinge o kadar maruz kaldım ki en son bi arkadaşıma çattım ve adını ne koysam öyle sesleneceksin değil mi, sanane yani dedim. 🙈
Özür diledi ve tepkimin büyüklüğüne şaşırdı.
Ben de bu tarz yorumlardan bıktığımı ve hoşlanmadığımı söyledim. Artık ailemiz dışındaki herkese böyle tepki vericem. Zaten ailemiz bir yorum yapmıyor, nasıl isterseniz öyle yapın diyor. Herkes haddini bilsin aaaaaa. Bıktım.
Ööğğk mü dedi 🙄 tövbeler olsun senin suratına bir kusarım deseydin 😆 millet ne kadar hadsiz ya. Bana da ay başak mı olcak başaklar çok fena falan dediklerinde deliriyorum. Yahu burada bir mucize var yemişim sizin astrolojinizi, ki terazi de olabilir bakalım 😃

Ööğğk mü dedi 🙄 tövbeler olsun senin suratına bir kusarım deseydin 😆 millet ne kadar hadsiz ya. Bana da ay başak mı olcak başaklar çok fena falan dediklerinde deliriyorum. Yahu burada bir mucize var yemişim sizin astrolojinizi, ki terazi de olabilir bakalım 😃
Evet yaaa bildiğin öööğk dedi. Arkadaşımın hatırına ve benden 4 yaş küçük olmasını göz önünde bulundurarak "Bunu hatırlatıcam sana kendi çocuğun olacağı zaman" dedim geçtim ama gereken cevabı vermemiş olmak çok canımı sıktı. Bir daha yorum yaparsa cevabını vericem ama, yetti artık.
Kimseye bir şey beğendiremedik ay, kilomuzmuş bebeğimizin adıymış burcuymuş doğum şeklimizmiş 🤣 Şaka gibi.

Kızlar bu konuştuklarınıza ek bir de karar verdiğimiz isimle ilgili abuk sabuk yorumlar beni çok sinir ediyor. Annem teyzem falan ay vazgeçmediniz şu isimden, ay bilmem kimler koyar o ismi, aman başka isim mi bulamadınızlar. Hele bi de karar verdik dememize rağmen sürekli yeni isim önerisiyle gelenler! Kaynanam desen ayrı, sürekli kendi hamileliğindeki karnının büyüyklüğüyle karşılaştırıyor falan, ne alakaysaa ya da sorduk sankii. Fenalık geçirtiyor bazen en yakınlar bile insana ya
Benim kendi annanem sağ Allah uzun ömür versin 87 yaşında 😊 bize sürekli müslüman adı koyun nerden buldunuz bu ismi diyip duruyor, her gün arıyorum genelde her gün söylüyor 🤣 çocuğun adı da Doruk yani bence dinde çok bir sakıncası yoktur ama 🤣

İnanır mısın babam bile sezaryen doğurma dedi geçen gün hzhxjxx ne alaka olduk bi anda eşimle. Herif bile şaşırdı niye böyle şeyleri konuşuyorlar falan diye.
Hayır babam sezaryenin ne olduğunu bile bilmiyordur içerik olarak faydasını zararını yani nerden ne duymuşsa artık 😂
Benimkiler de normal dogurma sezeryan ol diyor😮‍💨ve normal dogumun zorluklarından bahsedip gozumu korkutmaya calisiyorlar😮‍💨 yüksek tansiyon var bende ilac kullaniyorum korkuyorlar normal dogumda heyecanlanirsam diye. Aksi durum olsa zaten doktor verir en son karari normal mi olacak sezeryan mi

X