Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar Selamlar, biraz geride kaldım tüm mesajları okuyamadım ancak umarım herkes için her şey yolundadır. Ya ben bebek odasının perdesi konusunda bir türlü karar veremiyorum. Kısa mı uzun mu, hangi renk, hangi tarz olmalı bilmiyorum. Pintererstte baktıklarımın trendyol gibi yerlerde karşılığı yok. Böyle soft, sakin ve şık olsun istiyorum. Siz neler tercih ettiniz? Bizim bir kızımız olacak. Fikir açısından odasının camını da ekliyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi haftalar :KK200: Eki Görüntüle 3464614 Eki Görüntüle 3464615
Uzun arayışlardan sonra, gitmemize de 15 gün kala perdeye ancak karar verebildik. Yerimiz dar olduğu için yere kadar olan tüm modeller çok boğacaktı. Ondan katlamalı olarak tercih ettik, kullanımının da zor olduğunu biliyorum ama mecbur kaldık. Haftaya cumartesi teslim edilecek, o yüzden henüz son hali yok ancak şartlar üzerinde anlaştık. Tek parça yerine 2 parça olarak yaptıracağız, camları birbirinden bağımsız açabilmek adına. Arkasında herhangi başka bir perde olmayacağı için black out astar dikerek teslim edecekler. Bursa'da olmalarına rağmen İstanbul için montaj hizmeti de sağlıyorlar. Modelimiz aşağıdaki gibi olacak. Takıldıktan sonra memnuniyetime göre de muhakkak yorum yaparım. Umarım bir fikir olur :KK200:

Perdecinin instagram linki : ARIKAN HOME (@arikan.home) • Instagram fotoğrafları ve videoları

1724835081567.png

Bi de bunun "SEN DAHA DUR " versiyonu var.. Hamile kalırsın sen daha dur daha miden bulacanak. Sen daha dur hareketlenecek kaburgalarını tekma atacak. Sen daha dur doğum şöyle olacak böyle olacak. Sen daha dur uykun kalmayacak. Sen daha dur hele bi dişi çıksın, ayaklansın, okula başlasın sen o zaman gör vs vs vs... Hiç bitmiyorlar hiç...
hayatının hangi evresinde olursan ol hep bir sonraki adımın kötüsünü düşündürüyorlar adama gerçekten de :KK70:

Kızlar selammm🥹🥹 27 Ağustos 01.42 de Elay ve 01.43 te Leyla sezaryen ile dünyaya gözlerini açtılar🥹 ortalama 1400 gr doğdular. Şu an kuvözdeler. Genel sağlık durumları çok iyiymiş şükür🙏🏻 Kendi kendilerine nefes alıp veriyorlar. Hayırlısıyla kilolarını da toparlasınlar, hep birlikte eve geçelim🤍
Çok güzel bir duygu onları duymak, koklamak, öpmek🥹 doğduklarında başımın yanına geldiklerinde iyi ki öpüp koklamışım bir daha ten teması yapamadık çünkü. Doktor her şey böyle güzel giderse bir kaç gün sonra ten tene temas yaparız dedi. Bekliyoruz ☺️.
Ön süt dediğimiz kolostrumu sağdım bir kaç kez verdim cociklerime. Şimdi de devam sütünü getirmek için, iyi beslenme, meme uyarısı devam ediyoruz. Genelde 3-4. Günden sonra gelirmiş. Bende durumlar böyle🥹
Allah analı babalı büyütsün 🤲🏻 sağlıklı huzurlu hayatları olsun inşallah iyi insanlarla karşılaştırsın Rabbim 🥰 en kısa zamanda evinize kavuştursun 🥹💜

evet evet resmen aynı hayatları yaşıyoruz :KK70: kardeşimin kınasında 6 aylıktım ve çok yorulmuştum, ağrım vardı. anca selamım olan komşunun kocası ağzını yayarak dedi ki biz(!) 6 aylıkken hoplayıp zıplıyoduk sen yürümekte bile zorlanıyosun. o an kal geldi bir şey diyemedim sonra kafamda çok sinir oldum :KK70:
aynı kişinin anası da ilk aylarımda şöyle demişti şimdiki hamileler çok nazlı, biz sırtımızda odun taşırdık. çıldırmalık :KK70:
ne diyorsunnn :KK70: gerçekten şaka gibiler, terbiye ve üslup aileden gelirin en güzel örneklerinden :KK70: Annesine bak oğlunu tanı ,, İnsanlar kiminle nasıl konuşmaları gerektiğini bilmiyorlar yazık onlara. Olabildiğince muhattap olmamak en güzeli

hayatının hangi evresinde olursan ol hep bir sonraki adımın kötüsünü düşündürüyorlar adama gerçekten de :KK70:
Hiç güzel günlerden, kolaylıklardan, Mutluluklardan bahseden yok. Gerçi uzun zamandır tüm toplum bu psikolojide malesef. Kimsenin umudu yok. Güzellikler, iyilikler, duygular o kadar arka plana atıldı ki.. Herkes olumsuzluk ve zorluk odaklı. Bu çok üzücü 😔

ne diyorsunnn :KK70: gerçekten şaka gibiler, terbiye ve üslup aileden gelirin en güzel örneklerinden :KK70: Annesine bak oğlunu tanı ,, İnsanlar kiminle nasıl konuşmaları gerektiğini bilmiyorlar yazık onlara. Olabildiğince muhattap olmamak en güzeli
kesinlikle bazı insanlardan özellikle bu dönemde ne kadar uzak o kadar iyi :KK70:

benim de en yakınlarım yapıyor çok sinir oluyorum. en yakın arkadaşım ve teyzem özellikle. 50 kere konuşmamıza rağmen her sezaryen diyince burun kıvırmalar aaa tüh müh bişiler demeler. sağlık bu sonuçta, doktorum ne dediyse o. bu şekilde strese sokmanın ne anlamı var ki? teyzemin dediği şu, normal doğurayımmış ki çocuk dünyaya mücadeleyle gelsinmiş :KK70: işkence odasına da kapatalım tam olsunlar.
İnanır mısın babam bile sezaryen doğurma dedi geçen gün hzhxjxx ne alaka olduk bi anda eşimle. Herif bile şaşırdı niye böyle şeyleri konuşuyorlar falan diye.
Hayır babam sezaryenin ne olduğunu bile bilmiyordur içerik olarak faydasını zararını yani nerden ne duymuşsa artık 😂

gerçekten şu insanlar neden susmak bilmiyorlar ?? Bende çok rahatsızım bu konudan, herkes kendisinin ya da bir tanıdığının kötü hikayelerini anlatıp karşı tarafın enerjisini düşürüyor. İnsanlar çok karamsar ve seni de öyle görmek istiyorlar. Lütfen elimizden geldiğince duymayalım ve görmeyelim. Her doğum kişiye özel, umarım sorunsuz sağlıkla kucağımıza alırız.
Amin ya inşallah, ilk doğum olduğu için tecrübesizim bilmiyorum millet kendince akıl vermeye çalışıyor ama bunu yaparken ne kadar strese soktuklarının farkında değiller 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Kızlar selammm🥹🥹 27 Ağustos 01.42 de Elay ve 01.43 te Leyla sezaryen ile dünyaya gözlerini açtılar🥹 ortalama 1400 gr doğdular. Şu an kuvözdeler. Genel sağlık durumları çok iyiymiş şükür🙏🏻 Kendi kendilerine nefes alıp veriyorlar. Hayırlısıyla kilolarını da toparlasınlar, hep birlikte eve geçelim🤍
Çok güzel bir duygu onları duymak, koklamak, öpmek🥹 doğduklarında başımın yanına geldiklerinde iyi ki öpüp koklamışım bir daha ten teması yapamadık çünkü. Doktor her şey böyle güzel giderse bir kaç gün sonra ten tene temas yaparız dedi. Bekliyoruz ☺️.
Ön süt dediğimiz kolostrumu sağdım bir kaç kez verdim cociklerime. Şimdi de devam sütünü getirmek için, iyi beslenme, meme uyarısı devam ediyoruz. Genelde 3-4. Günden sonra gelirmiş. Bende durumlar böyle🥹
Oyyyy allah iki küçük kuzunuzu size bağışlasın, güzelliklerle dolu uzun ömürleri olsun inşallah 🥹 Hayırlı olsun ❤️❤️❤️

Kızlar bu konuştuklarınıza ek bir de karar verdiğimiz isimle ilgili abuk sabuk yorumlar beni çok sinir ediyor. Annem teyzem falan ay vazgeçmediniz şu isimden, ay bilmem kimler koyar o ismi, aman başka isim mi bulamadınızlar. Hele bi de karar verdik dememize rağmen sürekli yeni isim önerisiyle gelenler! Kaynanam desen ayrı, sürekli kendi hamileliğindeki karnının büyüyklüğüyle karşılaştırıyor falan, ne alakaysaa ya da sorduk sankii. Fenalık geçirtiyor bazen en yakınlar bile insana ya

Kızlar ben en baştan normal doğurmak istemedigimi sezeryan istediğimi bu yaştan sonra normal doğum ile ugrasamayacagimi dr um dahil soran herkese de söyledim ki kararım net bilsinler. Ki zaten normal dogurmam da şuan imkansız dr um gönlüne göre oldu dedi ki normal doğumu destekleyen biri aslında. İnsanlar çok dengesiz benim de kayinpederim neden her hafta dr a gidiyorsunuz yok bebeğe kilo aldırmaya çalışıyorum neden kilo alsın istiyorsunuz. Her defasında sabırla açıkladım en sonunda geçen sorduğunda öyle sinirlendim ki kayinvalidem suratimdan anladı galiba baya azarladı kayinpederimi😅 zaten canım burnumda tüm düzenim bozuldu gerginim bir de saçma sapan insanlarla uğraşmak istemiyorum.

Hoşgelmiş Elay ve Leyla 💐💐🧿🧿

Kızlar bu konuştuklarınıza ek bir de karar verdiğimiz isimle ilgili abuk sabuk yorumlar beni çok sinir ediyor. Annem teyzem falan ay vazgeçmediniz şu isimden, ay bilmem kimler koyar o ismi, aman başka isim mi bulamadınızlar. Hele bi de karar verdik dememize rağmen sürekli yeni isim önerisiyle gelenler! Kaynanam desen ayrı, sürekli kendi hamileliğindeki karnının büyüyklüğüyle karşılaştırıyor falan, ne alakaysaa ya da sorduk sankii. Fenalık geçirtiyor bazen en yakınlar bile insana ya
Ben de bundan yana çok sıkıntılıyım ismini her duyan çok yaramaz olur yandın diyor😑 sanane kardeşim sanane yani 😭

bu isim konusu ciddi anlamda benim yaram oldu :) Erkek bebeğe Güneş ismi konur mu, kız ismi diyerek beni ve eşimi çıkmaza soktular. Halbuki biz o ismi , cinsiyeti belli değilken erkek isim önerileri arasında görüp çok beğenmiştik..
öyle ya da böyle zaman içerisinde Güneş isminden soğudum ve bu sefer herkes Güneş derken ben diyememeye başladım. Kabullenemedim ve ismini değiştirdik :)
emeği geçen herkese sitemli bir teşekkürüm var !

Hayirli olsun canim durumlarinin iyi olmalarina cok sevindim insallah bian once toparlarlar evinize cikarsiniz beni tek biraktin🥹 bakalim benim ikizler gununu bekleyecekmi

Maşallah canım güle güle büyüt güzel kızlarını 💕🥰 sen de iyisindir umarım 🙏 bian önce eve gelirler toparlanıp inş
çok tebrikler 💕🙏

Bi de bunun "SEN DAHA DUR " versiyonu var.. Hamile kalırsın sen daha dur daha miden bulacanak. Sen daha dur hareketlenecek kaburgalarını tekma atacak. Sen daha dur doğum şöyle olacak böyle olacak. Sen daha dur uykun kalmayacak. Sen daha dur hele bi dişi çıksın, ayaklansın, okula başlasın sen o zaman gör vs vs vs... Hiç bitmiyorlar hiç...
Çok doğru 😅 bazıları motive etmek yerine düşürmeyi tercih ediyor. Ben bunu sadece patavatsizlik olarak değerlendirmiyorum kötü bir niyet de var burada. Benim de bir arkadaş ayı benden öndeydi, istisnasız ne zaman konuşsak ohoo sen daha o haftalarda mısın bir de şu haftalara gel görürsün diye tepki veriyor 🙃 galiba en çabuk kim doğuracak yarışı içindeyiz 🤷🏻‍♀️

Tebrik ederim canım. Allah analı babalı büyütsün inşallah.. en zor kısım geçmiş, inşallah en kısa zamanda kucağına alıp evine dönersin🥰🤗

X