Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar korseden bahsedilmiş peki var mı bildiğiniz bir marka ? Memnun kaldığınız ya da :)
3 kademeli korse kullanmayı düşünüyordum ama ablam ilk etapta rahim ile birlikte kalçanı da toplayacak olandan kullansan iyi olur dedi. bunları alacağım bende.
Kızlar bebek eğitimine gitmek lazım mı benm ilk olucak giden var mı nerelere gidiliyor
bebek gelişimi üzerine kitaplar okuyorum, aynı zamanda instagramda belli başlı ebeleri takip ediyorum. Hastanemizin sağlamış olduğu arada eğitimler var onlara katılmaya çalışıyorum. Sizde eğer ulaşım sorunu olur ise online eğitimler oluyor ücretli ve ücretsiz değişiyor. Mesela Acıbadem hastanesi ücretsiz online seminerleri vardı. Gün içerisinde müsaitseniz kayıt yaptırıp katılabilirsiniz. Saatleri bana uymadığı için katılamamıştım ben.

bir ara benim sol kalçam çok ağrıyordu, biraz inceleme yaptığımda sol taraftan geçen siyatik sinirin sıkışmasından dolayı ağrı oluşuyormuş. Youtube üzerinde siyatik sinir sıkışması yazınca fizyoterapistlerce önerilen egzersizler vardı sadece o tarafı çalıştıran. sürekli yapmaya çalıştım ama maalesef uzun bir süre ağrısını da çektim. Sonra sonra geçti.
doktorum da aynısını söyledi. Vakalar göçmenlerle birlikte artışa geçti, tetanoz ile birlikte boğmaza aşısını da yapmak istiyorum dedi. Adacel adında bir ilac, 28. haftamda yapmayı uygun buldu
Kızlar ben çok kaşınıyorum ya, aranızda yaşayan var mı bunu ?
kaşınma benimde göbek ve göğüs çevremde ara ara oluyor, sürekli nemlendirmeye çalışıyorum. Gerildiği için vücut ondan dolayı olabilir. Başka yerleriniz kaşınıyorsa sebebini bilmiyorum.

Kızlar birkac gundur gaz sancisi gibi sancim var ve aniden makatima dogru bi zorlanma hissediyorum sanki cok tuvaletim gelmis gibi ama buyuk tuvalete rahat cikamiyorum
İhmal etme takip et sancılarınla beraber kendiliğinden ıkınma oluyosa dr.git benim öyle başlamıştı gece 12den sabah 8 kadar sancı eşliğinde kendimi kabız sanmıştım dr.yeni gitmiştim önemsemedim kabızım heralde diyerek odada kıvrandım wcde ıkınma hissiyatı geliyodu tuvaletım cıkacak diye zar zor yaptım tamam gecti derken yeniden başladı kanama oldu esım dıo kalk gıdelım yok dur gecer sabah olsun duruma göre gideriz sabaha karşı kustum sancılar sıklaşınca hemen annemi aradım kaynanamı aradım dedi doğum başlamış geldiler gittik meğer ben doğuruyomusum evde suyumda gelmeyince rahatlıyım diye cıksın diye uğrasırken oğlumun gelceğini nerden bileyim

Ayyyy benim de biranda sanki asiri buyuk tuvaletim gelmis gibi oldu anlik sanci ile birlikte. Ama suan iyiyim sukur gecti. Yine olursa veya siddetlenirse gideyim mutlaka

Adaceli nerden aldınız? Ben istanbuldayım bizim buradaki eczane satılmıyor falan dedi.

Cok tesekkur ederim evet gaz sancisi gibi bir sanci ve kabizlik da var gibi
Çok geçmiş olsun iyi gelecek bir şeyler yiyip içmeyi denedin mi acaba inşallah geçer
Insallah sadece kabizliktir
İnşallah ya Başka bir şey olsa günlerce sürmezdi herhalde çünkü annem anlatıyordu: bir çocuğunda tuvalete gitme hissiyatı gelmiş. Ayağa kalkayım demiş ama kalkamamış. Çömelmiş bir anda. O hissiyat kuvvetlenmiş, sonra suyu gelmiş. Yatıramamışlar bile. Eşi 2 metre adammış o bile yatıramamış, annem kilitlenmiş bağırıyormuş Sonra ebe gelmiş. Emekler pozisyona getirebilmişler o şekilde doğurmuş. Bu günlerce sürmemiş, birkaç saatte doğurmuş. Yani sorun olduğunu düşünmüyorum. Sen iyisi mi sancına iyi gelecek bir şeyler ye, olmadı doktora gidersin Çok geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim kuzum şuan daha iyiyim sanirim benimki gercekten gaz sancisiydi kabiz olmusum sanirim ama daha iyiyim şükür. Anlik buyuk tuvaletim gelmis gibi oluyordu siddetli ve agri giriyordu ama gecti sabah

Ya çok şaşırdım en azından sancının çoğunu evde tamamlamış olmuşsun. Hiç karın ağrısı gibi başka şikayetlerin de yok muydu? Doğum kanalına nasıl sancı olmadan girmiş Bakalım burada farklı doğum öyküleri de dinleyeceğiz eylül-ekim aylarında inşallah

Çok teşekkür ederim kuzum şuan daha iyiyim sanirim benimki gercekten gaz sancisiydi kabiz olmusum sanirim ama daha iyiyim şükür. Anlik buyuk tuvaletim gelmis gibi oluyordu siddetli ve agri giriyordu ama gecti sabah
Zaten bahsedilen şey olsa duramazdın birkaç gün. Annemden biliyorum Çok geçmiş olsun gebelik demek hazımsızlık demekmiş onu fark ettik

Nasılsıııın berfuto napıyosuun? Ağrıların ne durumdaa? Haberlerini bekliyoruz.
Canım benim günaydın.

Süt sağıyorum ağlıyorum gülüyorum geçiyor günler:)
Ağrılar var dikiş yarasında kalkarken otururken ama geçecek. Sezaryen olacak tüm arkadaşlara söylüyorum en önemli şey birinin sürekli destek olması. Otururken kalkarken ayakkabı giyerken duşta sürekli destek lazım.

Bugün görüş günümüz. Eşim gömlek giyeceğim diyor:) Öyle heyecanlı ve hevesliyiz. Güzelce süslenip kızımızın yanına gideceğiz.
Bir sürü paket süt götürüyoruz inşallah yarar:)

Yeni fotoğraflarla dönerim bugün. Teşekkür ederim merak ettiğin için canım.

Ten teması çok iyi geliyormuş bebişlere, eşin iyi düşünmüş Zaten ilk süt bebek için o kadar faydalı ki, yarasın inşallah Yakında eve götüreceğiniz için heyecanlı olacaksınız
Doktor neden sezaryen tercih etti acaba? kordon sarktığı için mi?

Evet ama bugün muhtemelen vermeyecekler kucağımıza henüz çok narin dediler. Biz bebişe şık görünmek istedik:)

Benim biraz travmatik bir sürecim oldu kimseyi anlatarak tetiklemek ve korkutmak istemem ama 1 dakikadan az bir süreyle verilen zorunlu bir karardı. Kordon sarkmıştı zaten baya dışarıdaydı. Bir kasılma daha olsa kordon sıkışıp bebeği kaybediyorduk. Hatta gece olmasa bu olay bix 11 dakika içerisinde hastaneye yetişemesek benim de hayati tehlikem varmış.
Epikrize baktık, 3 dakika içerisinde doğumhanede ameliyathaneye gitmişiz 4. Dakika yaz doğmuş. Öyle bir kaos…
Yoksa doktorum zaten aşırı vajinal doğumcu bir adam. Sezaryen isteyeni bile vajinal doğurtuyor.

Prenses Yaz ' in güçlü annesi dualarimiz sizinle güzel haberlerinizi bekliyoruz

Ya Allah korumuş ikinizi, iyi ki de fark edilmiş. Bir daha olumsuzluklar sizi bulmasın inşallah
Burada bir abla erken doğumda normal doğumun tercih edildiğini yazmıştı, o yüzden sordum. Benim doktorum da normal doğumcu ama "Sezaryen çıktığından beri kaç anneyle bebeğim hayatı kurtuldu, bilemezsin." demişti bir keresinde. Çok şükür siz de onlardan biri oldunuz Allah doktorundan razı olsun
Belki de verirler kucağınıza ama vermeseler de mühim değil, hızlıca büyür zaten Annesinin sütünü de içsin, yarasın inşallah

Günaydın kızlar. Dün doktor kontrolüm vardı hamileliğimin başından beri hep çok fazla akıntım vardı. Çok takmıyodum o yüzden. Hamile değilken de çok akıntım olurdu çünkü. Son zamanlarda beyaz renkte nasıl desem böyle pıhtılaşmış gibi geliyodu. Ve ayakta gün içerisinde çok durduğum zaman daha fazla oluyo bende bunu fark ettim. Eve bi geliyodum iç çamaşırım ıpıslak su dökmüşsün gibi. Doktoruma söyledim dün kan ve idrar tahlili + kültürü istedi. Kültür sonucum daha çıkmadı ama diğer sonuçlarda biraz enfeksiyon çıktı. Antibiyotik ve vajinal yoldan kullanılan fitil verdi. Ben o fitili nasıl kullanıcam ya korkuyorum hiç sevmem böyle şeyleri kullanan oldu mu hiç? 25 temmuzda otele tatile gitmiştik eşimle orada havuza girmiştim. Acaba diyorum orada mı enfeksiyon kaptım Doktorum girme demişti halbuki tatile gidince dayanamadım birkaç kere girdim çok fazla girmedim çok uzun da durmadım gerçi ama yine de oradan mı kaptım acaba diyorum vicdan yaptım kendi kendime. Bebeğime enfeksiyon bulaşır diye çok korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…