Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Korse değilde eskiden anneler ince pazen battaniye, örtü gibi şeyler sarardı ki beli üşütmesin diye ilk birkaç gün ya da zaman korse önerilmiyor. Öneren doktor da var anlamıyorum bazen hangisi haklı. Belki toparlayıcı külot, eşofman almak mantıklı korse kadar sıkmıyor ama topluyorda ya bu konuda ben de hâlâ kararsızım ne yapacağım diye
Ben 2 ihtimali de düşünerek şundan aldım. Yapışkanlı bir sürü seviyesi var ilk başlarda çok sıkmam dik durmamı da sağlar yaralarımı daha kolay iyileştirir diye düşündüm. Telli ve kancalı korselerin kullanımı normalde bile zor o haldeyken düşünemiyorum. Böyle bir şey alternatif olabilir size de 🌸🌸

Eklentiler

• 0701BA64-6334-4C20-9E8E-C1C9E0B0F317.jpeg
    0701BA64-6334-4C20-9E8E-C1C9E0B0F317.jpeg
    76,3 KB · Görüntüleme: 39
Hemen aklına olumsuz şeyler getirme lütfen canım🥺 İnşallah vaktinde sağlıkla doğurursun. Büyük ihtimal enfeksiyondur veya bebek tekmesi bile olabilir. Bunu yaşayan çok var hatta sanki 22. haftada bende de oluyordu. Enfeksiyon mu diye nolur nolmaz randevu alman iyi olmuş. Geçmiş olsun tekrar❤️
Yanlız kalmak eşimin uzakta olması sanırım beni kötü etkiliyor fındık için merkezden uzakta bi yerde annem de kayınvalidem de yani kısacası herkes bir sey olsa tek naparım korkusu sanırım. Umarım hersey yolundadır yarın öğreneceğim 🤲🏻🤍

Mesajını şimdi gördüm canım, 33+1’deyim. Bugün aynı şey bende de oluyor. Canımı acıtmıyor ama batma hissediyorum bebiş hareket hissettikçe. Afedersiniz kontrol ediyorum akıntı ya da başka bir şey var mı diye, bakıyorum o da yok. Ama diyorum ki hah şimdi çıktı bebek, hah gelecek şimdi diye. Öyle bir hissiyat uyandırıyor. İlk defa oldu böyle, ben de merak ettim 🤔
Bende acıda oldu ben anlamadım ki canım neden oldu haftamız aynı acaba normal mi bebek büyüdükçe rahime baskı yapıyor sinir uçlarına yazıyor internette ondanmış o batma hissi sanırım ama ben panik oldum yarına sıra aldım gideceğim senide bilgilendireceğim mutlaka 🤍

Ben de fransadayım ve haftaya hem eşim hem ben boğmaca aşısı olacağız. Aslında tüm dünyada yayılmış boğmaca. Doktorum covidde takılan maskelerin başlatmş olabileceği söyleniyor dedi. O yüzden 1-2 senedir rutin boğmaca+tetanoz bir arada olan Repevax diye bir aşı yapılıyormş hamilelere burada.
Ben de hep yurt dışı haberlerini takip ediyordum. Sanırım boğmaca aşısını bazı ülkelerde hamilelikte zorunlu hale getirmeye çalışıyorlar. Bunlara dayanarak 32. haftamda adacel diye bir aşı oldum kendim özel aldım boğmaca tetanoz difteri üçlüsüni barındırıyor. Hiç bir aksilik yaşamadım kolum bile ağrımadı ve tek doz olunuyor.

Kızlar ben çok kaşınıyorum ya, aranızda yaşayan var mı bunu ?
Korkutmak hiç istemem ama bu hamilelikte kaşınmanın karaciğerle ilgili bişey olduğunu duymuştum bir arkadaşım yaşamıştı hatta. Eğer oysa ciddi bir durum olabilir doktoruna muhakkak söyle canım. Ama ellerin ayak tabanların vs kaşınıyorsa sadece ödemden de olabilir 🌸

Ben yine uyuyamıyorum çok ağırlaştım ya 😥😥 Yan yatsam karnım acıyor kalçalarım uyuşuyor, düz yatsam nefesim kesiliyor. Son 1 ay böyle geçecek sanırım 😔
+1 yine geceler haram oldu bak bu aralar şarkısı çalıyor kafamda. Herkes fosur fosur uyurken ben evde oflamalı yürümeler, su içmeler ve vantilatör karşısında oturmalar falan yapıyorum. Bu neymiş böyle ya 😅😅

Ben yine uyuyamıyorum çok ağırlaştım ya 😥😥 Yan yatsam karnım acıyor kalçalarım uyuşuyor, düz yatsam nefesim kesiliyor. Son 1 ay böyle geçecek sanırım 😔

+1 yine geceler haram oldu bak bu aralar şarkısı çalıyor kafamda. Herkes fosur fosur uyurken ben evde oflamalı yürümeler, su içmeler ve vantilatör karşısında oturmalar falan yapıyorum. Bu neymiş böyle ya 😅😅
Benim neyim eksik 🤣 Siz uyanıkken yatıp uyuyacak değildim heralde ☺️

Ben 2 ihtimali de düşünerek şundan aldım. Yapışkanlı bir sürü seviyesi var ilk başlarda çok sıkmam dik durmamı da sağlar yaralarımı daha kolay iyileştirir diye düşündüm. Telli ve kancalı korselerin kullanımı normalde bile zor o haldeyken düşünemiyorum. Böyle bir şey alternatif olabilir size de 🌸🌸
Güzelmiş favoriledim. Korse, toparlayıcı vs Eylül'de alacagim

X