Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar ben de geçtiğimiz pazartesi günü kontrole gittim. Her şey iyiydi çok şükür. Plasenta aşağıda olduğu için alttan muayene yaptı, doğum kanalını kapatmıyor dedi. Ayrıca burada (Belçika) boğmaca vakaları yaygınmış. O yüzden bana ve eşime yarın boğmaca aşısı yapacaklar, çünkü bebek ilk 6 ay aşısız olacak. Allah korusun, Hollanda'da 4 bebek ölümü olmuş. Başka bir aşı da yapmadılar, tetanoz vs. Farklı bi uygulama.
Onun dışında diyabet diyetine devam ediyorum, şu aralar değerlerim daha dengeli neyse ki. Diyete de alıştım.
Buraya her zaman giremiyorum.

Herkese sağlık diliyorum.

Malesef kimseye zorla bişey yaptırmıyorsun zaten içinden gelmiyorsa yapmasınlar zaten Allah eşimden razı olsun gene ne varsa onda var sabah bulaşık makinesini boşaltmış o bile yeter
Haklısın en azından eşinle yardımlaşa yapıyorsanız ne güzel Allah razı olsun ondan ama insan başkalarından da bekliyor işte

Son haftalarda kasılmalar çok normal rahim hazırlık yapıyor diyorlar. Bir arkadaşım 35. haftada: "Artık karnım hep sert, arada yumuşuyor." demişti, vaktinde doğurdu maşallah. Benim bebişin hsreketleri de bazen aşağıda oluyor tamamen pozisyon kaynaklı İçini ferah tut lütfen

Benim de bugün aynı şekilde sağ bacağım ağrıyor, öyle çok bir iş falan da yapmadım. Özellikle topuğumun üstüne basamıyorum bile şu an. Ayaklarımı yukarı kaldırıp dinlendim ve sanki biraz iyi geldi gibi, dene istersen

Ben de fransadayım ve haftaya hem eşim hem ben boğmaca aşısı olacağız. Aslında tüm dünyada yayılmış boğmaca. Doktorum covidde takılan maskelerin başlatmş olabileceği söyleniyor dedi. O yüzden 1-2 senedir rutin boğmaca+tetanoz bir arada olan Repevax diye bir aşı yapılıyormş hamilelere burada.

Evet benim de sezaryen olacak ama doğamız gereği bedenimizde de böyle bir hazırlık var bir taraftan.
Bir de bugün yürürken bir anda sağ tarafımdan sancı girdi sanki çok değişikti acı gibi anlamadım, belli aralıklarla oldu. Daha önce böyle bir şey yaşamamıştım doğru düzgün tarif edememiş olabilirim. Acaba korkmalı mıyım

Kızlar hepsiburada da suwen markasında indirim var, ben 3 tane düğmeli pijama aldım bir bakın isterseniz ,2 tane L beden aldım bir tane de M. İnşallah bedenleri uyar
Bunlara baktım ama hiç uzun kollu göremedim ya, bide lohusayken giyilir mi acaba rahat olur mu? Ekim ayında doğum olacak kısa kollu ile üşürüm diye düşünüyorum

Ay bilmiyorum ki, doğum sancısını gaz sancısı sanıp saatlerce çeken insanım ben Karında olan o kasılmalar haricinde kasıkta gittikçe şiddetlenen adet sancısı benzeri bir şey oluyordu. İkisi aynı anda değildi. Karnım kasılıyordu gevşiyordu arkasından sancı giriyordu. Hani böyle yürümeye devam edilebilecek ya da ayakta durulabilecek bir şey değildi, terleten bir şeydi.
Onun dışında bazen bağlardaki gerilmeye bağlı ağrılar oluyor ki onlar geçiyor. Hani hapşırınca da olur ya, öyle. Normal o.

4-5 haftaya grupta büyük bir aksiyon olacak doğumlar doğumlaaar Dayanacağız o kadar, inanıyorum
Ben gerçekten burada olan herkesi çok benimsedim, bunu bütün kalbimle inanarak söylüyorum. Ortak kaygıları taşıyan, birlikte gün sayan, beraber gülüp beraber üzüldüğümüz, hep birlikte iyi temennilerde bulunup dua ettiğimiz, moral aradığımız, birbirini anlamaya çalışan bir avuç insan olduk, burası sanki bizim küçük dünyamız gibi oldu. Son zamanlarda düşünür oldum, doğumlardan biraz sonra acaba ne olacak diye, gönül bağı kurdum burayla Birgün buralardan hepimizin gitme ihtimali beni gerçekten incitiyor

Kızlar birkac gundur gaz sancisi gibi sancim var ve aniden makatima dogru bi zorlanma hissediyorum sanki cok tuvaletim gelmis gibi ama buyuk tuvalete rahat cikamiyorum

Kızlar birkac gundur gaz sancisi gibi sancim var ve aniden makatima dogru bi zorlanma hissediyorum sanki cok tuvaletim gelmis gibi ama buyuk tuvalete rahat cikamiyorum
Canim kesinlikle tedirgin etmek istemem ama büyük tuvaleti gelmiş hissi doğum belirtileri arasında okumuştum bikac yerde tabiki doktorunla bir görüş istersen
belkide bağırsak enfeksiyonu felan olmuşsundur bilemiyorum yine de ihmal etme emi canım geçmiş olsun cok

Birkaç gündür varmış arkadaşınki. O bebek doğum kanalına girince oluyormuş ve sonra doğum oluyormuş zaten. Annem anlatmıştı. İnşallah önemli bir şey değildir

Ayy carsamba her sey yolundaydi kontrolum vardi. Doktorum da suan izinli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…