Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Vajinaya aniden giren iğne batması neden olur kimse cevap vermedi dün geceden beri oluyor acile gitmem gerekiyor mı acaba ? Evde de yanlızım
Mesajını şimdi gördüm canım, 33+1’deyim. Bugün aynı şey bende de oluyor. Canımı acıtmıyor ama batma hissediyorum bebiş hareket hissettikçe. Afedersiniz kontrol ediyorum akıntı ya da başka bir şey var mı diye, bakıyorum o da yok. Ama diyorum ki hah şimdi çıktı bebek, hah gelecek şimdi diye. Öyle bir hissiyat uyandırıyor. İlk defa oldu böyle, ben de merak ettim 🤔

Kızlar bugün 33+3 çıktım randevudan çok şükür çok minik sancılarım dışında sancı kasılma çıkmadı. Serviks uzunluğum yine kısalmış 28 mm, 22ye düşerse halka gibi bir şey takılacakmış. Progestan fitillerin yanına bir de her gün iğne olucam 1 hafta boyunca o uzatabilir dedi. Artık kontrollerimiz haftalık olacakmış. 35. Haftayı rahat görürüz gibi dedi ama ayakta bile durmamı istemiyor. Bebek yarım makat pozisyonda olduğu için merkez ağırlığı çok aşağıdaymış bu da çok ağrı yapar dedi. Bebiş 2587 gram olmuş 🙏🏼🥹 Gelişimi durabilir dedim diye korktun çok yedin dimi dedi baya dalga geçti 😅 +- %10 yanılma payı olabiliyor kiloda ama yine de çok iyi dedi. 35. Haftaya kadar böyle beslenmeye devam et sonra biraz daha kısıtlamaya alıcam beslenmeni dedi. Boyu gününe gelmiş ama ssver ssver kafa evet 4 hafta önde senin benim gibi koca kafalı olacak genetik başka hiç bir sıkıntısı yok dedi 🙈🙈 Benden bilgiler bu kadar. Dua eden güzel dileklerini ileten tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum 🙏🏼🙏🏼☺️
Masallah size canım çok güzel gelişmeler bunlar Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤️🧿

Selam kızlarrr
Kontrol günümüzdü. Bebeklerim aynı büyüme grafiğinde büyümeye devam etmiş🙏🏻 1 hafta geriden geliyorlar hala.
Serviks 22mm hala. 4-5 hafta daha sabret dedi🤤🤤
22de sabit mi kaldı canım bana oralara düşerse halka gibi bişey takıcam dedi aynı hızda daha da düşmesin diye sanırım. İkiz gebeliklerde kilo dağılıyor tabi yine de çok iyi maşallah 🙏🏼🙏🏼🧿

Büyük kafayı yüksek zekaya bağlıyorlar genelde deyip kendimizi avutalım yina😂❤️ Bence de genetik ama acil doktoru bi garip bakınca şaşırdım en iyisi ben de gidince sorayım. İnşallah normaldir bebişlerimizin kafası🥹🌸 Kardeşimin kafası o kadar büyükmüş ki annem hastaneyi ayağa kaldırmış doğurana kadar😅
Ya rahim ağzındaki hızlı düşüş arada gerçek sancı yaşadığını da göstermiyor mu? Çünkü ben gerçek sancı yaşayınca bir anda düşmüştü ama gün boyu yaşadığım bu kasılmalar çok da etki etmiyor. Ağrın, sızın oluyor mu arada? Kasılmaları takip ediyor musun? İnşallah bir daha sorun çıkmaz❤️ Zaten muayenelerin haftada bire çekilmesi iyi olmuş. Yakından takip ederler.
Benim sancılar düne göre iyi ama dün ağrım ve sık sık kasılmam vardı diye ben de rahim ağzıma baktırmak istiyorum. Çünkü 13. haftada 51 mm ölçmüştü doktor. Sonra 19'da sancılı geçen 4 günüm oldu. Ardından perinatolog 38 ölçtü. Sonra pek de kısalmadı ama dün de sancılıydı o yüzden yine ölçtürmek istiyorum. Kısalmışsa sancının sebebini bulması için ısrar edeceğim. Seninkini buldular mı?
Kız sen ne zaman gidiyorsun kontrole?

Benim oluyor zaten sancım ama düzenli değil. Ebe de dedi kimi 40. Haftaya kadar sancı çekiyor ama doğurmuyor diye bizim de öyle olacak muhtemelen yapacak bişey yok. Hiç bir sebep söyleyemiyorlar kimisi böyle olur diyorlar. Herkesin farklı farklı işte. Sen de bu hafta git kesin kafandaki her şeyi sor nstni göster hatta tekrar çektir bize de haber ver ❣️❣️
Benim de yalancı sancılarım fazla fazla var ama onların rahim ağzını kısaltması daha zor. Seninki hızlı kısalmış diye acaba yine gerçek sancın mı oldu diye düşündüm. Bence de, kasılmalarla devam edip geç bile doğuracağız hissi var içimde😅 Hadi inşallah diyeyim🌸
Aslında rahim ağzının yumuşaması da kısalmalarda önemli etken. Sen progestana başlayalı ne kadar oldu? O rahim ağzını sertleştiriyor. Benim dün elle muayene yapıldı sert mi diye. Sert dedi çok şükür. Birazcık yumuşasa bile progestan başlıyorlar hemen çünkü yumuşaması rahim ağzını yalancı sancılara dayanıksız hâle getirebiliyor. Zaten progestan aldığın için sen dinlendikçe sertleşecektir inşallah. Ben de en çok rahim ağzımı kontrol ettirmek için gideceğim. Ağrılarım ve sancılarım hâlâ var. Eşimin müsait olacağı güne kadar geç kalmam inşallah

Ben bugün bi sebepten ötürü aşırı ağladım böyle hıçkıra hıckira o sırada karnım ağrıdı oturdum bebek bi süre hareket etmedi bi yerde toplandı şuan yavaş yavaş hareketlenmeye başladı bebeğime bisey olmusmudur çok üzgünüm 😔😔😔😔😔😔
İyi olduğuna eminim, biraz geçtikten sonra hareketlerini kontrol edersin. Paniğe kapılma 😔❤️

Ben de dahiliye uzmanına gittim kızlar, tiroid değerlerimi gösterdim. Çok da sevdim doktoru ılıman, konuşkan bir tip. Tsh 3 değerim için güzel ama 2-3 arası tutalım dedi. Günlük 125lik ilaç kullanımımı 6 gün 125, 1 gün 150 şeklinde düzenledi. 1 ay sonra kontrol bakalım🤗
Geçmiş olsun❤️Gebelikte aksilikler üst üste olmuş sende tiroid, şeker, kasılmalar. Bebişinle çok güçlüsünüz hepsiyle baş ettiniz 32. haftayı doldurdunuz çok şükür🥹 Darısı 37. haftaya inşallah

Ben de dahiliye uzmanına gittim kızlar, tiroid değerlerimi gösterdim. Çok da sevdim doktoru ılıman, konuşkan bir tip. Tsh 3 değerim için güzel ama 2-3 arası tutalım dedi. Günlük 125lik ilaç kullanımımı 6 gün 125, 1 gün 150 şeklinde düzenledi. 1 ay sonra kontrol bakalım🤗
Senin de haberler güzel çok sevindim canım 🥰🥰 Evet vajinal baktı ultrasondan ölçemiyor artık önceden öyle ölçüyordu. Genelde sorun görmezlerse kolay kolay alttan bakmıyorlar gittiğinde takrar sorarsın. Güzel dileklerin için de çok teşekkür ederim 🙏🏼❣️❣️

Ben bugün bi sebepten ötürü aşırı ağladım böyle hıçkıra hıckira o sırada karnım ağrıdı oturdum bebek bi süre hareket etmedi bi yerde toplandı şuan yavaş yavaş hareketlenmeye başladı bebeğime bisey olmusmudur çok üzgünüm 😔😔😔😔😔😔
Hiçbir şey olmamıştır abla ama sen yine de negatif şeylerden uzak durmaya çalış🥺 Hissettiklerini hissedebiliyor bebeğin

Benim de yalancı sancılarım fazla fazla var ama onların rahim ağzını kısaltması daha zor. Seninki hızlı kısalmış diye acaba yine gerçek sancın mı oldu diye düşündüm. Bence de, kasılmalarla devam edip geç bile doğuracağız hissi var içimde😅 Hadi inşallah diyeyim🌸
Aslında rahim ağzının yumuşaması da kısalmalarda önemli etken. Sen progestana başlayalı ne kadar oldu? O rahim ağzını sertleştiriyor. Benim dün elle muayene yapıldı sert mi diye. Sert dedi çok şükür. Birazcık yumuşasa bile progestan başlıyorlar hemen çünkü yumuşaması rahim ağzını yalancı sancılara dayanıksız hâle getirebiliyor. Zaten progestan aldığın için sen dinlendikçe sertleşecektir inşallah. Ben de en çok rahim ağzımı kontrol ettirmek için gideceğim. Ağrılarım ve sancılarım hâlâ var. Eşimin müsait olacağı güne kadar geç kalmam inşallah
9 gündür kullanıyorum canım şimdi bu hafta iğneyle de takviye verdi. Demek ki kullanmasam daha da hızlı düşecekti. Aman aman sakın aksatma en kötü yakın biyerlere git yine aynı şekilde hissedersen 🙏🏼🌸

Kızlar merhaba bugünkü mesajlara bakamadım hiç benim sol bacağımda felaket bir ağrı var sabahtan beri ve geçmiyor aksine tüm bacağıma yayılıyor böyle romatizma ağrısı gibi büyüme ağrısı gibi resmen kemiğim ağrıyor üst bacağım alt bacağım komple artık ağrıdan ağlayacak vaziyete geldim 🥺

Geçmiş olsun❤️Gebelikte aksilikler üst üste olmuş sende tiroid, şeker, kasılmalar. Bebişinle çok güçlüsünüz hepsiyle baş ettiniz 32. haftayı doldurdunuz çok şükür🥹 Darısı 37. haftaya inşallah
Sağ ol canım, hashimotom uzun zamandır var o yüzden başından beri dikkatli gidiyorum. Şeker değerlerim de güzel çıkıyor şükür 🧿🥰 herkes bir şeylerle uğraşıyor kızlar ya, irili ufaklı sorunlarımız var. Allah beterinden korusun, az daha sabır. Senin güzel haberlerini de merakla bekliyorum 🫠
Bugünkü dahiliyeci de 34e kadar dikkat et eğilme kalkma, ağır kaldırma, sonra zaten ciğer gelişimi tamam oluyor dedi sanki endişelerimi biliyor gibi. Abi ne ağır kaldırması firdevs yöreoğluna bağladım eşim de katya oldu dicektim 🤣

Mesajını şimdi gördüm canım, 33+1’deyim. Bugün aynı şey bende de oluyor. Canımı acıtmıyor ama batma hissediyorum bebiş hareket hissettikçe. Afedersiniz kontrol ediyorum akıntı ya da başka bir şey var mı diye, bakıyorum o da yok. Ama diyorum ki hah şimdi çıktı bebek, hah gelecek şimdi diye. Öyle bir hissiyat uyandırıyor. İlk defa oldu böyle, ben de merak ettim 🤔
Ha geldi gelecek hissi son haftalarda olur. Aşağı indikçe baskı buna sebep oluyor

9 gündür kullanıyorum canım şimdi bu hafta iğneyle de takviye verdi. Demek ki kullanmasam daha da hızlı düşecekti. Aman aman sakın aksatma en kötü yakın biyerlere git yine aynı şekilde hissedersen 🙏🏼🌸
Haklısın iyi ki geç kalmadan kullanmaya başlamışsın. Yakında sertleştirir, kısalmanın hızı azalır büyük ihtimalle. Sen yeter ki dinlen. Çok geçmiş olsun❤️ Ben de sürekli süre tutuyorum işte aklım hep karnımda. Her durumda yine de doktora gideceğim inşallah

Hayır olmamistir. Ama hissetmiştir annesi karnını bol bol ovala, uzan ve onunla konuş. Ağlayınca kasmışsındir kendini bilmeden. Gönlünü ferah tut canim

X