Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar merhaba nasılsınız :) Herkes odaları kurmuş bile , bizimse 22 Ağustos'ta gelecekmiş :KK43: çok geç kaldık diye düşünüyorum ya üff onun dışında çoğu şeyim hazır hemen hemen tabi bir de beşik alınacak . İşe gitmekten bir şey halledemiyorum bir de bu sıcaklardan o kadar bunaldım ki hiç bir şey yapasım yok ve hemen yoruluyorum :KK43:
Merhaba, ben oda kurmayı düşünmüyorum ve bebeğe ait tek bir eşya kıyafet bile almadım. Gelip kalacak olan kişiler için ikeanin hemnes divanıni aldım, oglumuz büyüdüğünde ise onu kullanmayi düşünüyorum belki yanına korkuluk alarak.Suan ise almayi planladgm şeyler genelde e bebekte gibi onları da sepete ekledim bekliyorum. Ağustos sonu belki de eylul gibi onları direk almayı düşünüyorum çünkü ara ara gidip gördüm ürünleri canlı canlı o yüzden herhangi bir yere gitmeden artık online siparişle halletmeyi düşünüyorum bebisin ihtiyaçlarını.Giyim kısmını da online alırım diye düşündüm o da yine eylül gibi olur herhalde.Buarada benim de ilk gebeliğim çok da heyecanlıyım o yüzden ama alışveriş kısmı için acele etmeye gerek yok gibi halledilir inşallah hepsi.Onemli olan bebislerimizin sağlığı yerinde olsun iyi olsun yeterli 😍🙏

Bende cuma gecesi 4 günlük kısa bir deniz tatiline gidicem, denizde olmak suya girmek bana çok iyi geliyor, 2 haftayı geçti çantalarım hazır onları da arabada gezdiriyorum zaten 🥲😅 pazartesi yüzünü gördüğümden beri acayip bir kavuşma istediği oldu bende, renkli ultrason fotoğrafıyla geziyorum evde, çocuğum çok güzel çocuğum çok güzel diye diye 😅😅 babası nazar olmasın diye çirkin diye seviyor 🙄 sensin çirkin diyip duruyorum 😅 bir de çok fena bir kıskançlık paylaşamama yüklendi geceleri kabusumdan uyanıyorum benim çocuğum diye Allah sonumuzu hayır etsin 🤭🤭
Ay hiç güleceğim yoktu. Çok tatlısın ya ben de tam tersi 'aaaa babası sana oynadı bak senin kucağında inmez' diye yer yapıyorum. Baksın babası 9 ay taşıdım yeter diyorum 😅😝

Bugün tüm oğlumun tüm kıyafetlerini yıkamayı bitirdim. Sokakta çalışma olduğu için uzun sürdü elektrik kesintisi çok yaptılar. Ütülemeye başlayıp hastane çantasını da hazırlayacağım inşallah. 31+1 olduk. Cuma günü de kontrol var. Kontrol yaklaşınca hâlâ heyecan doluyor içim sağlıkla kucağımiza alalım bebeklerimizi 🤲💙

Kızlar merhaba nasılsınız :) Herkes odaları kurmuş bile , bizimse 22 Ağustos'ta gelecekmiş :KK43: çok geç kaldık diye düşünüyorum ya üff onun dışında çoğu şeyim hazır hemen hemen tabi bir de beşik alınacak . İşe gitmekten bir şey halledemiyorum bir de bu sıcaklardan o kadar bunaldım ki hiç bir şey yapasım yok ve hemen yoruluyorum :KK43:

İlk gebelikleri olan arkadaşların heyecanını anlıyorum ama için rahat etsin diye söylüyorum bebek doğunca aslında o kurulan o odaları 3 4 yıl sonra lazım olacak 😊 gerçekten ihtiyacı olan bir kaç parça kıyafet ve sevgi dolu bir kucak🤩🤩

bende oda kurmayı düşünmüyorum açıkcası evde boş odamız olmasına rağmen. 1 tane anne yanı park beşik bunu 3 yaşına kadar kullanabiliyormuş çocuklar kilosuna göre, birde 5-6 çekmeceli şifonyer bizi 3 yaşa kadar idare eder gibi geliyor. park yatakta ne zaman yatamaz ise o zaman oda takımı almayı planlıyorum. Yatak tek kişilik büyük bir yatak ve yerden olacak ki küçük yaştan itibaren kullanabilsin diye örneği fikir olması açısından ekliyorum.

Eklentiler

• WhatsApp Görsel 2024-07-31 saat 17.08.48_0a5b5c38.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-07-31 saat 17.08.48_0a5b5c38.jpg
    115,5 KB · Görüntüleme: 65
bir keresinde ciddi bacak krampıyla uyandım, bütün gün ağrıdı üzerine basamadım doktoruma söyledim her hangi bir takviye vermedi yürüyüş yap, geçmezse fizik tedavi dedi :/
belki sizinki ek vitamin ile de düzelmiyorsa farklı branşa danışmak gerekebilir.
Bende de 2 kere oldu dediginiz gibi. Asiri siddetli krampla uyandim ve butun gün ağrıdı yürürken. Doktorum magnezyum verdi gunde 2 3 soda ic dedi

Ya harfiyen uymak zorundasın demişti diyetisyen bende küçük bisey DİE onemsememistim aldığım lokmayı. Bidaha dikkat etmemiz gerekiyor. Yarı aç yarı tok gibiyim hele sabah kahvaltısından sonra hiç doymamış hissediyorum 🙃
Bana diyetisyen demişti ki, istersen kahvaltını iki kez yapabilirsin. Bir şeyler ye, bir süre sonra bir şeyler daha ye, ben bunu uyguluyorum aç hissedersem. Kendim kalkınca atıştırıyorum, sonra çocuklarla tekrar bir şeyler yiyorum. Fıstık ezmesi(şekersiz olacak), şekeri yükseltmiyor ve açlığa iyi geliyor. 1 dilim ta tam buğday ekmeği, sınırsız kaşar peyniri, istediğimiz kadar sebze, yumurta yiyebiliriz. Bunları deneyin isterseniz. Ancak anlıyorum, ben de özellikle geceleri çok acıkıyorum

Kızlar çekmece içi organizer aldınız mı ya? Bir sürü seçenek çıkıyor alıp memnun kaldığınız varsa onlardan alayım ben de
CAC4FE95-F584-46E3-B555-E555719BBB8E.jpeg

Beğendim ben baya canım. Bime gelmişti bir ara kutulardan onlar gibi yumuşak bir şey değilmiş sert kartonları. Kaliteli duruyorlar ☺️

Bugün tüm oğlumun tüm kıyafetlerini yıkamayı bitirdim. Sokakta çalışma olduğu için uzun sürdü elektrik kesintisi çok yaptılar. Ütülemeye başlayıp hastane çantasını da hazırlayacağım inşallah. 31+1 olduk. Cuma günü de kontrol var. Kontrol yaklaşınca hâlâ heyecan doluyor içim sağlıkla kucağımiza alalım bebeklerimizi 🤲💙
Valla iyi yaptın daha ağırlaşmadan yaptık en iyisi inan kafam rahat etti beni Bi hastane çantam kaldı artık bir süre kafam rahat keyfime bakmak istiyorum son zamanlar zaten herşey zor yok gazıydı bilmem nesiydi

Kızlar güncellememi yapıyorum 30+4 ten bugün kontrolümüz vardı bebek donduğu için asagida çok baskı hissediyormuşum kafası asagida olduğu için yeri de daraldığı için hareketleri daha az ama daha sert olması normalmiş . 1.800 gr 41 cm olmuş Suan 2.5 hafta önde görünüyor öyle söyledi doktor 33 ile uyumlu dedi . Suanlik hersey yolunda kontroller de 2 haftaya düştü artık bende durumlar bu şekilde ☺️🙏

Valla iyi yaptın daha ağırlaşmadan yaptık en iyisi inan kafam rahat etti beni Bi hastane çantam kaldı artık bir süre kafam rahat keyfime bakmak istiyorum son zamanlar zaten herşey zor yok gazıydı bilmem nesiydi
Aynen öyle sıcak yüzünden ztn ara vererek yapmak eziyet bir günümüz bir güne uymuyor. Şükürler olsun bitti çoğu işim ya aklım cok rahat

Kızlar, bebeğinin böbreklerinde genişleme olan var mı ?
Detaylıda çıkmıştı, erkek bebeklerde sıklıkla görülen bir durum, önemli görülmüyor doktorun gerek görürse zaten yönlendirir demişti perinatolog.
Geçen devlet hastanesindeki doktor sol böbrek genişlemesi 8mm, sağ 6.5mm dedi. Sınır 10mm bu haftalarda dedi. Doğumda ve sonrasında hatırlatmayı unutma, kontrol/takip edilecek dedi. Sünnet olunca çoğunlukla geçiyor diye de ekledi. Genişleme devam etmiş yani. Özeldeki esas doktorum da ciddi bir durum olmadığını söylüyor ama ne kadar kafama takmamaya çalışsam da aklımdan da pek gitmiyor 😔
Bu durumu yaşayan var mı? Bilen, tecrübesi olan ?

Kızlar burada arada yazıyorum bilen bilir bir 30. Hafta doldurma takıntım vardı, çok şükür demeye geldim. Arada kasılmalar oluyor endol ile idare ediyorum ama 32. Haftada endolü bırakınca ne yapıcam sorusu beynimi yiyor şimdiden. Nidilat falan gibi ilaçlar duydum ama verirler m bana bilmiyorum. Deneyimi olan arkadaş yazarsa sevinirim. Bu bitmek bilmeyen telaş hali ile ne yapıcaz biz ya :skandal:

iyice ağırlaşırız zor olur falan diye hastane çantasını yapıp kenara koyma taraftarıyım bu arada. Kafalar rahat olur hem, mis gibi :süslü:mini mini cicileri gördükçe duygulanıyorum hepimiz heves ettiğimiz gibi sağlıklı neşeli günlerde yavrularımızı giydirelim inşallah.

Ben de hastanede ikram hediye işini düşünmeye başladım. Kapı süsü, kendi tasarımımız hoşgeldin etiketi ile çikolata, tuzlu-tatlı kurabiye içecek falan düşündüm. Belki yakın çevre için açacak şeklinde magnet de olabilir ama dağıtmak için masraflı ve gereksiz geldi, millet çöpe atabilir yani. Ya da stk'lara bağış magnetler hediyeler de güzel olabilir. Ay zaten sezaryen olcam ağrı sızı içinde milletin göbeğini düşünmek istemedim.

Eşim de hastane çantasını ufaktan hazırlarken diyor ki emzirme önlüğünü unuttun. Yok dedim onu unutmadım ya bir zahmet ameliyatlı halimle çıksınlar odadan emzirme zamanı diye kızdım :duduk: erkekler bazen çok şeyyy ooff :KK48:

Kızlar güncellememi yapıyorum 30+4 ten bugün kontrolümüz vardı bebek donduğu için asagida çok baskı hissediyormuşum kafası asagida olduğu için yeri de daraldığı için hareketleri daha az ama daha sert olması normalmiş . 1.800 gr 41 cm olmuş Suan 2.5 hafta önde görünüyor öyle söyledi doktor 33 ile uyumlu dedi . Suanlik hersey yolunda kontroller de 2 haftaya düştü artık bende durumlar bu şekilde ☺️🙏
Bizim bebişlerin kiloları senle aynı gidiyordu takip ettiğim kadarıyla 26. Haftada 1 kg, 28de 1400 olmuştu. Bakalım haftaya randevum 32+1 olmuş olucam. Kilo almaya devam etti mi durdu mu ne durumda çok merak ediyorum. Maşallah bebişine de 🥰❣️

iyi akşamlar herkese 💕 bugün kontrole gittik, 31+0’dayız. Her şey yolundaydı şükür, doktorumuz öyle söyledi. Boyu 40 cm, kilosu 1456 gram olmuş ama genelde 31 haftalık bebekler 1700 gram falan oluyor sanırım. Kilosu kafama takıldı sadece. Dediğim gibi doktorum her şey yolunda dedi ama annelik işte, bir de insan tecrübesiz olunca evham yapıyor bazen 😅 Sezaryen doğumu sordum birde, 38den itibaren alıyoruz ama tercihim 39 dedi 🥰

Bana diyetisyen demişti ki, istersen kahvaltını iki kez yapabilirsin. Bir şeyler ye, bir süre sonra bir şeyler daha ye, ben bunu uyguluyorum aç hissedersem. Kendim kalkınca atıştırıyorum, sonra çocuklarla tekrar bir şeyler yiyorum. Fıstık ezmesi(şekersiz olacak), şekeri yükseltmiyor ve açlığa iyi geliyor. 1 dilim ta tam buğday ekmeği, sınırsız kaşar peyniri, istediğimiz kadar sebze, yumurta yiyebiliriz. Bunları deneyin isterseniz. Ancak anlıyorum, ben de özellikle geceleri çok acıkıyorum
Ya çok teşekkür ederim böyle açıklama yapmadığı için ben hep aç kalıyorum 🫠 bende gece acıkıyorum açlıktan uyuyamıyorum 🙈 bebek kilo az alır diye tedirginim ama kaşar tüketmek iyi geliyormuş bize serbestse bende yiyim de kızım az sevinsin 😄

iyi akşamlar herkese 💕 bugün kontrole gittik, 31+0’dayız. Her şey yolundaydı şükür, doktorumuz öyle söyledi. Boyu 40 cm, kilosu 1456 gram olmuş ama genelde 31 haftalık bebekler 1700 gram falan oluyor sanırım. Kilosu kafama takıldı sadece. Dediğim gibi doktorum her şey yolunda dedi ama annelik işte, bir de insan tecrübesiz olunca evham yapıyor bazen 😅 Sezaryen doğumu sordum birde, 38den itibaren alıyoruz ama tercihim 39 dedi 🥰
Benim doktorum özellikle her seferinde artı eksi 300 gram oynayabilir takılma diyor. Benim de bebiş bana ufak geliyor 2 hafta önde dedi mesela ama 37 cm 1510 gram nasıl önde oluyor 🤭🤣

Kendini hiç kötü hissetme canım benim şu an düzeni kurulu bi evim bile yok adanaya tayinim çıktı eş durumu tayini 15 gün sonra belli olacak eşimin tayini çıkarsa ev bulup tutup taşınıcaz elimin tayini çıkmaz ben izne ayrılıcam 1 yıl daha eski görev yerinde devam edicez bebişe aldığım her şey şu an Mersin de annemin evinde yani başımda bir huni eksik 😂😂😂😂

Bugün kontrolüm vardı. Bebeklerin ağırlıpı 1 kilo 50 gr kadar olmuş☺️ bir bebekte şu an sıkıntı olmayan ama sınırda bir durum gördüğü için, bebekler 2 kg olana kadar perinatolog takibi önerdi. Rahim ağzım da yine 20 mm çıktı😒
Detaylıya girdiğim perinatologu aradım ama o da tatildeymiş. 15 ağustosa verdi randevuyu ama doktorum sıkı takip önerdi. 3-4 günde bir gibi. Bildiğiniz işinde çok iyi, İstanbul avrupa yakası doktorları var mı? Mümkünse bakırköy ve çevresi🥲

X