Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim bebişlerin kiloları senle aynı gidiyordu takip ettiğim kadarıyla 26. Haftada 1 kg, 28de 1400 olmuştu. Bakalım haftaya randevum 32+1 olmuş olucam. Kilo almaya devam etti mi durdu mu ne durumda çok merak ediyorum. Maşallah bebişine de 🥰❣️
Ay masallah canım senin ufakliklarinda olmuştur durmamıştır merak etme çok teşekkür ederim 🥹❤️

İlk gebelikleri olan arkadaşların heyecanını anlıyorum ama için rahat etsin diye söylüyorum bebek doğunca aslında o kurulan o odaları 3 4 yıl sonra lazım olacak 😊 gerçekten ihtiyacı olan bir kaç parça kıyafet ve sevgi dolu bir kucak🤩🤩
Hadi ya ben 1 yaşından sonra yatar orda diye düşünüyordum 🤔🤭 kıyafet konusunda da ben abarttım 1,5 2 yaş kıyafetleri bile var ama oda mesleğimden dolayı😅

Bugün kontrolüm vardı. Bebeklerin ağırlıpı 1 kilo 50 gr kadar olmuş☺️ bir bebekte şu an sıkıntı olmayan ama sınırda bir durum gördüğü için, bebekler 2 kg olana kadar perinatolog takibi önerdi. Rahim ağzım da yine 20 mm çıktı😒
Detaylıya girdiğim perinatologu aradım ama o da tatildeymiş. 15 ağustosa verdi randevuyu ama doktorum sıkı takip önerdi. 3-4 günde bir gibi. Bildiğiniz işinde çok iyi, İstanbul avrupa yakası doktorları var mı? Mümkünse bakırköy ve çevresi🥲
Bebişlere maşallah büyüyorlar tatlı tatlı. Kaçıncı haftadaydın acaba 2kg ağırlık ortalama kaç haftaya tekabül edecek?

Acıbademde ibrahim bildirici var ama maslakta ve özel sigorta yoksa çok pahalı maalesef. Yine direkt dr bilmesem de koç üniversitesi hastanesi ve acıbadem halkalıyı çok duydum hem sgk geçiyor hem de yenidoğan bakım olanakları vs iyi. Ama tabi 3-4 günde bir gitmek gerekecekse yakında güvenilir biri makul bir seçenek olacaktır. İnşallah arkadaşlardan bilen biri yazar.

Rahim ağzı kısalması varsa progestan fitil ve kasılma önleyiciler de verebiliyorlar. Öyle bir öneri gelirse şaşırma. Benden tavsiye magnimore plus alabilirsin eğer mg açısından sorun yoksa. En azından kasları falan rahatlatır. Bazen doktorlar yatmana gerek yok dese de durum rutine binene dek ağırdan al mümkün mertebe uzan derim nacizane.

Güzel haberler bekliyoruz:KK36:

Kendini hiç kötü hissetme canım benim şu an düzeni kurulu bi evim bile yok adanaya tayinim çıktı eş durumu tayini 15 gün sonra belli olacak eşimin tayini çıkarsa ev bulup tutup taşınıcaz elimin tayini çıkmaz ben izne ayrılıcam 1 yıl daha eski görev yerinde devam edicez bebişe aldığım her şey şu an Mersin de annemin evinde yani başımda bir huni eksik 😂😂😂😂
Ahh canım Allah kolaylık versin sana ya 😊 bir an önce hallolur inşallah 🙏 😊

Bugün kontrolüm vardı. Bebeklerin ağırlıpı 1 kilo 50 gr kadar olmuş☺️ bir bebekte şu an sıkıntı olmayan ama sınırda bir durum gördüğü için, bebekler 2 kg olana kadar perinatolog takibi önerdi. Rahim ağzım da yine 20 mm çıktı😒
Detaylıya girdiğim perinatologu aradım ama o da tatildeymiş. 15 ağustosa verdi randevuyu ama doktorum sıkı takip önerdi. 3-4 günde bir gibi. Bildiğiniz işinde çok iyi, İstanbul avrupa yakası doktorları var mı? Mümkünse bakırköy ve çevresi🥲
Kaçıncı haftadasın canım ? Güzel bir takiple sorun olmaz umarım 🙏🏼🙏🏼🌸

bende oda kurmayı düşünmüyorum açıkcası evde boş odamız olmasına rağmen. 1 tane anne yanı park beşik bunu 3 yaşına kadar kullanabiliyormuş çocuklar kilosuna göre, birde 5-6 çekmeceli şifonyer bizi 3 yaşa kadar idare eder gibi geliyor. park yatakta ne zaman yatamaz ise o zaman oda takımı almayı planlıyorum. Yatak tek kişilik büyük bir yatak ve yerden olacak ki küçük yaştan itibaren kullanabilsin diye örneği fikir olması açısından ekliyorum.
Ben de odasını aldım ama beşik gibi almadım zaten montesori tarzında aldım yanıma da park beşik alacağım ama oda gelsin ki eşyalarını yerleştirelim istiyorum çünkü odada baya dağınık duruyor😊

Hadi ya ben 1 yaşından sonra yatar orda diye düşünüyordum 🤔🤭 kıyafet konusunda da ben abarttım 1,5 2 yaş kıyafetleri bile var ama oda mesleğimden dolayı😅
Ben de 1 yaşından sonra geçirmeyi düşünüyordum aldığım park beşik 1 yaşına kadar çünkü 🙈 Odayı alma sebebim de hem evde başkasına yatacak yer yoktu, hem de eşim vs birimizden biri dinlenmek istersek ya da hastalık vs olursa odaları ayırırız diye kendimize aldık aslında 😅😅 Kıyafet konusunda da yalnız değilsin 18 aylık bile aldım 😁🌸

Benim henüz boya ve yıkama işim duruyor kızlar. 🥲 Haftaya boya yapılacak, boyadan sonra mobilya teslimatı. Yıkamaya başlayacağım hemen. Yetişecek umarım 🙏🏻 Risk durumumuz olmasa bu zamanlara kalmazdık da kısmet işte naapalıım. Bu arada benim randevu da haftaya, 32+3'te. Bayağı merak ediyorum kilosunu. 🥹
34'ten sonra gelişim riskimiz olduğu için geriliyorum biraz.

Bebişlere maşallah büyüyorlar tatlı tatlı. Kaçıncı haftadaydın acaba 2kg ağırlık ortalama kaç haftaya tekabül edecek?

Acıbademde ibrahim bildirici var ama maslakta ve özel sigorta yoksa çok pahalı maalesef. Yine direkt dr bilmesem de koç üniversitesi hastanesi ve acıbadem halkalıyı çok duydum hem sgk geçiyor hem de yenidoğan bakım olanakları vs iyi. Ama tabi 3-4 günde bir gitmek gerekecekse yakında güvenilir biri makul bir seçenek olacaktır. İnşallah arkadaşlardan bilen biri yazar.

Rahim ağzı kısalması varsa progestan fitil ve kasılma önleyiciler de verebiliyorlar. Öyle bir öneri gelirse şaşırma. Benden tavsiye magnimore plus alabilirsin eğer mg açısından sorun yoksa. En azından kasları falan rahatlatır. Bazen doktorlar yatmana gerek yok dese de durum rutine binene dek ağırdan al mümkün mertebe uzan derim nacizane.

Güzel haberler bekliyoruz:KK36:

Sorma ben hiçbir şey de hissetmediğimden süpriz oluyor hep🫠 uygulamalara baktığımda 4-5 haftada 2 kiloya ulaşmaları gerekiyor gibi duruyor ama bilemiyorum. Gebelik başından beri de progestan fitil kullanıyorum valla. Şase magnezyumu da normal vitamine ek 2 haftadır alıyorum. Bakalım nasıl ilerleyecek bundan sonrası🙏🏻

28+2 yim canım. Evet o takibi ayarlamaya çalışıyoruz. Şu önümüzdeki 4 - 5 hafta önemli 🙏🏻
26-30 arası haftalık 150-200 gram aldı bebik ben de sık sık gitmiştim takip etme fırsatım oldu. 30dan sonra 200-250 arası oluyormuş sanırım haftalık alımı. Bir yerde yine yavaşlıyormuş 36mı 34mü emin değilim ona göre hesabını yaparsın bebişlerinin 💕💕 Bizi de habersiz bırakma 🌸

Merhaba, ben oda kurmayı düşünmüyorum ve bebeğe ait tek bir eşya kıyafet bile almadım. Gelip kalacak olan kişiler için ikeanin hemnes divanıni aldım, oglumuz büyüdüğünde ise onu kullanmayi düşünüyorum belki yanına korkuluk alarak.Suan ise almayi planladgm şeyler genelde e bebekte gibi onları da sepete ekledim bekliyorum. Ağustos sonu belki de eylul gibi onları direk almayı düşünüyorum çünkü ara ara gidip gördüm ürünleri canlı canlı o yüzden herhangi bir yere gitmeden artık online siparişle halletmeyi düşünüyorum bebisin ihtiyaçlarını.Giyim kısmını da online alırım diye düşündüm o da yine eylül gibi olur herhalde.Buarada benim de ilk gebeliğim çok da heyecanlıyım o yüzden ama alışveriş kısmı için acele etmeye gerek yok gibi halledilir inşallah hepsi.Onemli olan bebislerimizin sağlığı yerinde olsun iyi olsun yeterli 😍🙏
Tabi önemli olan onların sağlığı iyi olması 😊😊🙏 Bende biraz heyecanlıyım aslında daha erken bile yapabilirdim benim eşim frenledi biraz 😊 ama eşyaları yıkama hastane çantası falan hazırlamaya başlamadım o yüzden yorulmadan son zamanlara gelmeden hazırlayıp kafamda her şeyi okeylemek istiyorum 😊

Ben de 1 yaşından sonra geçirmeyi düşünüyordum aldığım park beşik 1 yaşına kadar çünkü 🙈 Odayı alma sebebim de hem evde başkasına yatacak yer yoktu, hem de eşim vs birimizden biri dinlenmek istersek ya da hastalık vs olursa odaları ayırırız diye kendimize aldık aslında 😅😅 Kıyafet konusunda da yalnız değilsin 18 aylık bile aldım 😁🌸
Ya bende aynı şeyi düşündüm uyuturken falan odasında yanında yatarım😊 bir de zaten alışveriş yapma hastalığım var önümüzde ki yaz giyeceği şeyleri falan aldım hep🤣

Ya bende aynı şeyi düşündüm uyuturken falan odasında yanında yatarım😊 bir de zaten alışveriş yapma hastalığım var önümüzde ki yaz giyeceği şeyleri falan aldım hep🤣
Ben de o kadar erken başlamışım ki 0-6 ay arasına bir süre sonra sıkıldım ileri sardım yazlıklarını bile aldım. Diyorum yazın bebekler donla bezle geziyor bunları kim giyecek ama durduramıyorum işte 😅😅

Kızlar az önce sanırım Braxton hicks yaşadım ilk defa. Karnım top gibi oldu kasıldı kaldı. 4 saatlik falan yol geldik ondan mı oldu acaba? Daha önce hiç olmamıştı. Çok değişikti tedirgin oldum

Ibrahim Bildirici var mı en iyilerden ama özel sigortan yoksa pahali gelebilir.

Tabi önemli olan onların sağlığı iyi olması 😊😊🙏 Bende biraz heyecanlıyım aslında daha erken bile yapabilirdim benim eşim frenledi biraz 😊 ama eşyaları yıkama hastane çantası falan hazırlamaya başlamadım o yüzden yorulmadan son zamanlara gelmeden hazırlayıp kafamda her şeyi okeylemek istiyorum 😊
Evet ben de evle ilgilendim bu süreçte ya tadilat hala bitmedi eşya konusunda sabunluk bile almam gerekiyor öyle bir sıfırdan eşya almak diyebilirim her ayrıntıyı düşünmek aşırı yordu gerçekten ama o yüzden Mayıs ayinda başladık sürece.Bunu gördükten sonra bebek alışverişi şuan en basit şey gibi geliyor bana😂 o yüzden arastirmami yaptım zaten inşallah online alicam hepsini.Bide bazı şeyleri de ihtiyaç oldukça almayı düşünüyorum çünkü gerçekten gerekmeyen bı şeyi almak da istemiyorum onu da ancak süreç içinde anlayabilecegim. Zaman ve imkan varsa tabi erkenden de alınabilir ama gecikmesi de sorun değil bence stres yapmaya gerek yok halledilir 😂😍🙏

X