Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar az önce sanırım Braxton hicks yaşadım ilk defa. Karnım top gibi oldu kasıldı kaldı. 4 saatlik falan yol geldik ondan mı oldu acaba? Daha önce hiç olmamıştı. Çok değişikti tedirgin oldum
Ayaklarınızı biraz yükseğe uzatıp dinlenin. Bacaklarınızda ödem olduysa onu da azaltır bu.

Bugün kontrolüm vardı. Bebeklerin ağırlıpı 1 kilo 50 gr kadar olmuş☺️ bir bebekte şu an sıkıntı olmayan ama sınırda bir durum gördüğü için, bebekler 2 kg olana kadar perinatolog takibi önerdi. Rahim ağzım da yine 20 mm çıktı😒
Detaylıya girdiğim perinatologu aradım ama o da tatildeymiş. 15 ağustosa verdi randevuyu ama doktorum sıkı takip önerdi. 3-4 günde bir gibi. Bildiğiniz işinde çok iyi, İstanbul avrupa yakası doktorları var mı? Mümkünse bakırköy ve çevresi🥲
Bakırköy uzmanlar tıp merkezi Rıdvan beye gitmiştim ben canım istersen bir ara sor

Damarlarıyla ilgili bir sıkıntı var filan dedi mi? Benim darlık var dedide ondan geriden geliyor sana bir şey dediler mi?
Bebeklerden birindeki şu dalgayı beğenmediğini iletti. Aşağı çok fazla iniyormuş.

Eklentiler

• 02e21c1f-8d59-4465-99d0-840e49ad376d.jpeg
    02e21c1f-8d59-4465-99d0-840e49ad376d.jpeg
    88,4 KB · Görüntüleme: 113
Tabi önemli olan onların sağlığı iyi olması 😊😊🙏 Bende biraz heyecanlıyım aslında daha erken bile yapabilirdim benim eşim frenledi biraz 😊 ama eşyaları yıkama hastane çantası falan hazırlamaya başlamadım o yüzden yorulmadan son zamanlara gelmeden hazırlayıp kafamda her şeyi okeylemek istiyorum 😊
Bende sırf acil bir şey olur da ben hastanedeyken baskasi eve girer bana çanta hazırlamaya çalışır diye erkenden hazırladım 😅🤣

Sana bir şey önerdiler mi peki? Benim ekstra rahim ağzı da kısalmış. Öncesinde zorunlu 3 kürtajım var belki o da etkili oldu bilemiyorum.
Yok yapıcak bir şey yok takip edicez dedi. Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum. Kan sulandırıcı kullanıyordum zaten. Kullanmayanlarda başlıyorlarmış sanırım. Rahim ağzım iyi o konuda bi sıkıntı yok şükür. Bazı yerlerde sonradan düzelen varmış bu durum. Benimde en son gittiğimde damarlar iyi kan akımı filan iyi dedi. Bu hafta ne dicek merak ediyorum inşallah benimkide düzelmiş geçmiştir🙏Bakalım sana ne dicek perinatoloji. Güzel haberlerini bekliyoruz 🌸

X