2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben de yeni yeni hissediyorm bazen hic olmuyor bazen ust uste oluyor 20. Haftaya bir geleydik bakaydik hele her gun var mi ses☺☺

Ben 17+2 ten sonra hissetmeye başladım ilk hafta ara araydı ama şu an 20+3üm son 1 haftadır çok yoğun hissediyorum zamanla daha çok hissedeceksin. Hele bazen birazdan hareket edecek diyorum ediyor topluyor kendini sonra vuruyor onu da yeni anlamaya başladım :)

kalsiyum birikmesi yapiyo nasil olsa niptin var ya kafan rahat olsun

Ben bugün 20+4 oldum ama gün içinde hiç hareket hissetmiyorum ya genelllikle hareket halindeyim o yüzden ya da bilemedim. Akşamları da bazen yemekten sonra pık pık şeklinde hissediyorum gene böyle büyük dönme hareketleri falan değil, bu durum biraz tedirgin etmiyor değil. Çarşamba günü kontrolüm var gene strese girdiim.

kalsiyum birikmesi yapiyo nasil olsa niptin var ya kafan rahat olsun
Evet ona dua ediyorum yoksa şimdi yaptırsam günler saatler geçmezdi. Amniyosentez falan dediler biraz kafam bozuldu ama araştırdım çok insanda çıkmış zaten grade1 sonradan geçmiş hep. Başta takmadım da doktorum 2 kere arayınca biraz rahatsız oldum. Yarın rahatlayacağım inanıyorum.

Bence normal gün içerisinde hareketli isen uyur zaten dinlendiğin zaman ben burdayım der bi kaç defa dışında hiç hissetmiyorum ben desem yeridir Perşembe benimde kontolüm var cuma da detaylıya gideceğim perinatolojiden olmuyor mu bu detaylı oda başka yere mi yönlendiriyor tam anlamadım 20 22 arası olmak istiyordum bende ama takipte olduğum doktor bu hafta istedi anlam veremedim

Gün içinde hareket ettiğimiz için bebek o sallantıda uyurmuş canım çok normal ben baya hissediyorum bebek hareketlerini haftam ilerde olduğu için ama gündüz hissetmiyorum anca yemek yiyip oturursam falan hissedebiliyorum için rahat olsun.

Evet ben de öyleyim bazen aşağıda bazen göbek deliğinin oralarda, ama dün ve bugün aşağıda doluluk hissiyatı var. Ben de endişeleniyorum.
Bende bazen aynı şekilde hissediyorum kızlar. Sürekli değil ama gün içindr bazen aşağılara vuruyor bazen göbek deliğinin oralarda vuruyor. Geçen gün detaylım vardı herşey normaldi ama yine de kontrole gittiğimde bunu soracağım. Genel olarak uzandığında gerindiğinde falan o kısımlara vuruyormuş normal kabul ediliyormuş. Ama insan yinede endişeleniyor

Ben bunu doktora sormuştum canım. 24.haftaya kadar hareketler düzensiz hissedilebilir demişti. Hareket ediyordur ama her hareketi sen hissetmiyorsundur sadece güçlü olanları hissettiğin için sana öyle gelir dedi

Bence de bişey yoktur canım kendi de görmek istemiştir. Ben de gen testi yaptırdım içim daha rahat Hayırlı haberlerle gel inşallah

Nasıl geçti detaylı mesajlar çoktu hepsini okuyamadım
Ya aslında güzeldi her şey basit bir parlama var dedi bağırsakta kanaman olduysa onu içmiştir çok önemli değil zaten gen testin var dedi. 1 kere kanamam oldu o da 2 ay önce. Neyse çıkınca raporu doktora attım doktor da beni aradı parlama mevzusunu söyledi bir sonraki geldiğinde ben de bakayım dedi. Dün gece bir daha aradı meğer benim mesajım dün iletilmiş ona. O beni ilk gün mesajımı görmeden rapora bakarak aramış aynı hastanede oldum detaylı çünkü. Detaylı bakan doktor kendi doktoruma bilgi vermiş. Ben de ondan biraz tedirgin olunca sen bu hafta gel rahatlarsın hem ben de bir an önce bakayım dedi öyle yaniii. Gen testim olduğu için içim rahat bir de grade 1 seviyesinde. Bağırsakta parlaklık down riski ve kistik fibrozis hastalığı riskiymiş.

tansıyonun dusuk cıkması gereklıymıs yukselmesı tehlıkelı dıye okumustum

Bende cuma gideceğim Rabbim kötü haberden korusun bizleri inşallah sağlıkla alalım kucaklarımıza
tansıyonun dusuk cıkması gereklıymıs yukselmesı tehlıkelı dıye okumustum
Öylemi teşekkür ederim Allah razı olsun

Benimde fetal dna temiz canım geçen haftaki kontrolde kalpte beyaz nokta gördü üzerinde durmadı bile. Buraya yazmıştım hatta içim içimi yedi bir sürü araştırdım neler yazanlar var ama doktorum hiç önemli değil dedi ısrarla kas mas
Bişeyler dedi ondan oluyor dedi. Benimde seçimden sonra detaylı ultrasyon var bakalım bende stresliyim. İlki down dan sonlandı benim o yüzden ayrı bir stres var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…