2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar selamlar bugün randevum vardı doktorum gyno ferro sanol demir ilacı verdi ama her gün 1 adet kullanmam gerektiğini söyledi ilaç hakkında bilgisi olan var mı internet yorumları pek iç açıcı değildi :KK43:
bende asırı kabızlık yaptı degıstırttım doktoruma

Benimde fetal dna temiz canım geçen haftaki kontrolde kalpte beyaz nokta gördü üzerinde durmadı bile. Buraya yazmıştım hatta içim içimi yedi bir sürü araştırdım neler yazanlar var ama doktorum hiç önemli değil dedi ısrarla kas mas
Bişeyler dedi ondan oluyor dedi. Benimde seçimden sonra detaylı ultrasyon var bakalım bende stresliyim. İlki down dan sonlandı benim o yüzden ayrı bir stres var
Çok fazla böyle leke veya parlaklık görünüp ilerleyen haftalarda geçtiğini okudum. O nedenle için daha rahat ama tabi o stres illa oluyor. Haber veririm yarın umarım senin de çok güzel geçer detaylın :)

kizlar bugun 18.haftama girdim 17.haftamdan itibaren bebis hareketleri hissettim,ama su bi kac gundur hissetmiyorum sanki ,acaba bu haftalarda boyle mi oluyor, sizin nasil yani öyle her gün hissedicez diye bir durum yok mu,duzensiz mi oluyor ,ne zaman her gun hissetmeye basliyoruz :)carsamba doktora gitcem cok heyecanliyim her sey yolundadir ins 😍
Ben de 17 de hissetmeye başladım.sonra birkaç gün hissedemedim. Hatta aynı mesajı ben de yazdım buraya😅 birkaç gün sonra yeniden hissetmeye başladım.Galiba her gün hissedilemiyor.o 3 gün endişeli geçti hatta doktora gitmemek için zor tuttum kendimi ama sonradan yeniden hissetmeye başladım 🙂

Merhabalar üçlü testte bunların ne anlama geldiğini biliyor musunuz sonucum yeni çıktı henüz doktora gitmedim bu arada ikili yaptırmadım doktor geç gelmişsin diye yapmadı direk üçlü yapalım demişti
7C40070C-7A98-4B9F-A07C-85B54FAD8A04.jpeg

Ben bugün 20+4 oldum ama gün içinde hiç hareket hissetmiyorum ya genelllikle hareket halindeyim o yüzden ya da bilemedim. Akşamları da bazen yemekten sonra pık pık şeklinde hissediyorum gene böyle büyük dönme hareketleri falan değil, bu durum biraz tedirgin etmiyor değil. Çarşamba günü kontrolüm var gene strese girdiim.
Ben de 20+5 ama çok az hissediyorum bazen de hiç hissetmiyorum 2 gündür tık yok mesela

Gün içinde hareket ettiğimiz için bebek o sallantıda uyurmuş canım çok normal ben baya hissediyorum bebek hareketlerini haftam ilerde olduğu için ama gündüz hissetmiyorum anca yemek yiyip oturursam falan hissedebiliyorum için rahat olsun.
ben gün içinde o kadar hareketliyim ki kendimi dinleyecek zamanım da hiç olmuyor

kizlar bugun 18.haftama girdim 17.haftamdan itibaren bebis hareketleri hissettim,ama su bi kac gundur hissetmiyorum sanki ,acaba bu haftalarda boyle mi oluyor, sizin nasil yani öyle her gün hissedicez diye bir durum yok mu,duzensiz mi oluyor ,ne zaman her gun hissetmeye basliyoruz :)carsamba doktora gitcem cok heyecanliyim her sey yolundadir ins 😍
Ben de senin gibiyim 18+2 yim şu an ve çarşamba kontrolüm var. Ben de her gün hissetmiyorum 2 gün üstüste hissettim ama dün hissetmedim bugün de kalp atışını dinleyebildim. Çok şükür bir kere bile hissetmek o kadar güzel bir duygu ki, bence az hissetmemiz normal ki doktorlar ilk gebelikte 21 haftaya kadar hissedilmemesi normal diyor belki biz de hissetmeyecektik ama kendimizi çok dinliyoruz aklımız sürekli orda ☺️ gün gün artacaktır inşallah, insan tekmelendiğine sevinir mi yaa seviniyor işte 🥰

Kızlar merhaba, cumartesi günü kontrolüm var ve doktorum gelmeden tetanoz aşısı yaptır dedi. 21. Haftadayız, bugün yada yarın aşı yaptıracağım ama okuduğum kadarıyla yan etki yaşayanlar varmış. Doktoru yönlendiren yada aşıyı yaptıran var mı aranızda? Ateş falan yükselirse diye korkuyorum

Ben de senin gibiyim 18+2 yim şu an ve çarşamba kontrolüm var. Ben de her gün hissetmiyorum 2 gün üstüste hissettim ama dün hissetmedim bugün de kalp atışını dinleyebildim. Çok şükür bir kere bile hissetmek o kadar güzel bir duygu ki, bence az hissetmemiz normal ki doktorlar ilk gebelikte 21 haftaya kadar hissedilmemesi normal diyor belki biz de hissetmeyecektik ama kendimizi çok dinliyoruz aklımız sürekli orda ☺️ gün gün artacaktır inşallah, insan tekmelendiğine sevinir mi yaa seviniyor işte 🥰
19.haftamda hissetmeye başladım ve gerçekten artıyor tekmelemeleri sürekli hisseder hale geldim şimdi🥰çok güzel bir duygu gerçekten💕

Kızlar merhaba, cumartesi günü kontrolüm var ve doktorum gelmeden tetanoz aşısı yaptır dedi. 21. Haftadayız, bugün yada yarın aşı yaptıracağım ama okuduğum kadarıyla yan etki yaşayanlar varmış. Doktoru yönlendiren yada aşıyı yaptıran var mı aranızda? Ateş falan yükselirse diye korkuyorum
Bende haftaya tetanozun ilk dozunu yaptırcam diğerini de 1 ay sonra dedi. En son 5 sene önce yaptırmıştım kabul etmedi doktor 2 doz yaptıralım dedi. Daha önce yaptırdığımda benim kolum çok şişmişti üzerine yatmak imkansızdı birazda ateş yapmıştı yine aynı şeyleri yaşıcam büyük ihtimal. Ateşim çıkarsa parolla idare ederim diye düşünüyorum

Ben yaptırdım canım, kol ağrısı yaşadım baya 4 gün falan sürdü hatta. Ama ateş vs olmadı bende. Ateş olursa parol iç demişti hemşire.

Bende haftaya tetanozun ilk dozunu yaptırcam diğerini de 1 ay sonra dedi. En son 5 sene önce yaptırmıştım kabul etmedi doktor 2 doz yaptıralım dedi. Daha önce yaptırdığımda benim kolum çok şişmişti üzerine yatmak imkansızdı birazda ateş yapmıştı yine aynı şeyleri yaşıcam büyük ihtimal. Ateşim çıkarsa parolla idare ederim diye düşünüyorum
Bende parol mu alsam diye düşündüm, gece yatmadan bir tane içerim olmadı her ihtimale karşı

X