2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Herkes çok marka kullandım ama yarısı sızdırıyo yarısıda pişik yapıo diyip bim marketin bezi ve migrosun bezini önermiş sleepy düşünüyordum bebeği olanlar bilgi verebilirmi
Ben sleepy hiç beğenmedim hep sızdırma yapıyordu sonra molfix e gectim sızdırma hic olmadi diyebilirim çok fazla dolarsa tada bez kayarsa sızdırma oluyo pişik filan yaşamadık biz ama hiçbirinde babyturco da denemiştim oda aynı sleepy gibiydi prima da kullandım oda güzel ama kalıpları küçük molfixin kalıpları da gayet büyük yani molfix beni en rahat ettireni canim

Devlet hastanesindeki kadın doğum bölümüne gitmen gerek doktora söyleyip perinatoloji ye yönlendirmesi gerek benim bugün 18 hafta bitti

Batman özel yaşam hastanesinde Kenan Kırteke. Benim doktorum Navdar Hoca.

Günaydın kızlar nasılsınız nasıl gidiyor sürçelerinizzz erkek kızı geçmiş heeee şimdi baktım tabloya maşallah Rabbim kucağımıza almayıda nasip etsin inşallah
Günaydınnn sonradan sonraya oğlanlar atak yaptı :) bütün 2024 ağustos bebeklerimiz sağlıkla doğsun yarıladık bile ağrılar akıntılar kanamalar azaldı çok şükür hepimizde bundan sonrası günlerimizi beklemek ve göbek büyütmek :)

Ayyy evet yaaa şaka Maka bende 18 haftalık oldum elbise giyiyorum kendime gülesim geliyor hayalim yıllsr sonra nasip oldu dün doğum günümdü içimde nasıl kelebekler uçuşuyordu anlatamam kızım ilk doğum günü mesajımı atan oldu gözlerim doldı doldu boşladı resmen hamd olsun bu günleri yaşatana gösterene

günaydın herkese iyi haftasonları:)
cinsiyet durumu beni de şaşırttı, kız senesi derken erkek bebişler almış başını gidiyor:)
bizim evde maalesef isim tartışması var, anne-baba karar veremezken bizim 2 çocuk da dahil oldu olaya.
bir türlü isim konusunda uzlaşamıyoruz. neyse böyle tatlı telaşlar olsun hep.
bir de detaylı stresi var herkes gibi bende de. dilerim hepimiz güzel haberlerle çıkarız detaylıdan.
yolu yarıladık, ben şimdiden rüyalarımda doğumu görüyorum sürekli. son haftaları düşünmek bile istemiyorum doğum stresi ile geçecek gibi bundan sonrası.
sağlıkla alalım kucaklarımıza bebeklerimizi inşallah.

Bende aynı şekilde bizim isim belli ama doğum beni de çok düşündürüyor korkularım var tam baygın olmaz istiyorum (cesaret bulsam normal için elimden ne geliyorsa yaparım) ama yok maalesef belden e korkuyorum o an o duygu düşüncesi çok güzel ama panik beni huzursuz ediyor Allah yardımcımız olsun

Doğum gününüz kutlu olsun benim de doğum günüm 2 gün önceydi karnımda bebeğimle yeni yaşımı kutlamak çok duygusaldı, Allah kucağımıza sağlıkla almak nasip etsin

Kızlar ağız kuruluğu yaşayan var mı ? Üç dört gündür yaşıyorum şekerim mi yükseliyor diye endişelendim

5 kilo almak normalmiş 6-7 aldık ama olsun
Sağlığınızla alakalı bir sıkıntınız yoksa çok takılmayın kiloya, onun hepsini siz almadınız zaten, kan hacmi arttı rahim büyüdü memeler büyüyor bebiş var suyu var plasenta var ohoo toplasan 6-7 kilo eder zaten emzirirken bi güzel veririz fazlamızı inşallah

Kızlar selam, ilk bebeğimizde down sendromu ve kalpte sorunlar göründüğü için sonlandırmıştık. Doktorum dün bizi çağırdı kalbe detaylı bakmak için. Gittik her şey çok güzel dedi çok şükür. Kalp oluşmuş şekli damarların çıkışı vs normal. Böbreklerde genişleme yok. Daha bir sürü şeye baktı. Zaten fetal dna yaptırmıştık çok şükür o da temiz. Ama gelin görün ki kalpte beyaz bir nokta vardı onu gösterip bu önemli değil eskidenn bunun down sendromlu bebeklerde olduğu söylenirdi bu tezi yalanladılar daha sonra böyle olmadığı ortaya çıktı diye bana anlattı ve bana bak stres ol diye söylemiyorum önemli değil sana gördüklerimi anlatıyorum sende görüyorsun diye dedi benimde tepemde ekran var ya bende görüyorum çünkü neyse ben takılmadım o an buna iki hafta sonra detaylıya randevu alabilirsin dedi çıktık. Eve geldim araştırayım dedim aman tanrım neler yazıyor kalpteki beyaz lekeyle ilgili. Ben şimdi öyle kafaya takıyorum ki başına gelen ya da duyan var mı? Fetal dna temiz olmasına rağmen rahat edemiyorum detaylı ultrasyon kaygısı yaşıyorum

amiiiiin walla ben de korkuyorum ama öte yandan doğum gerçekten insanın hayatında deneyimleyebileceği en farklı en özel anlardan biri. kadınlar bu konuda çok ayrıcalıklı bence. erkekler hiçbir zaman bu kutsal anları yaşayamayacak.
ben 2 çocuğumu da vajinal doğurdum, biri epiduralli diğeri epiduralsiz ve suni sancılı. bunu da tıbbi bir engel olmazsa vajinal isterim, tabiki kolay diyemem ama dediğim gibi bambaşka bir deneyim. o yüzden burdaki tüüüüüüm anne adayları sezaryen ya da vajinal çok güzel doğum hikayelerimiz olsun dilerim.
biraz korkmak da normal ya olsun o kadar:)

Merhaba kızlar bikaç gündür ev temizliği ile uğraşıyorum ama yürüyünce ben de kasık ağrısı ve çatı ağrısı oluyor normal mi acaba sizde de oluyor mu çığlık atıyorum o ağrıdan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…