2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar aranızda hamileyken yurt dışına çıkan ya da çıkacak olan var mı. Haftaya yurt dışına çıkacağız da

Slm kızlar birşey sormak istiyorum size fitil kullananlar affedersiniz ama vajinada şişlik oldumu çok rahatsız ediyor artık zorla yerleştiriyorum.Artık yukarı çıksada bebelerimiz kurtulsak fitilden
Günde 1 defa yatarken kullanıyorum. Şişlik oldu ama yerleştirirken zorluk yaşamıyorum. Yerleştirdikten sonra yattığımda yanma gibi hafif ağrı olmaya başladı. İlk gebelikte 20.haftaya kadar kullandırmıştı. Şimdi 17+4. Haftaya randevum var inşallah bırak der diye dua ediyorum. Hamileliğin yolunu yarıladık sayılır az kaldı sabır :)
Merhaba kızlar bikaç gündür ev temizliği ile uğraşıyorum ama yürüyünce ben de kasık ağrısı ve çatı ağrısı oluyor normal mi acaba sizde de oluyor mu çığlık atıyorum o ağrıdan
Uzun süre ayakta olunca benim de ağrıyor. Kasık ve bel ağrısı. Dinlenince geçiyor. Yemek yap bulasık kaldır masa sil yerden eğilip 5 10 bişe kaldır. O akşam hep ağrı.. Bence normal.

günaydın herkese iyi haftasonları:)
cinsiyet durumu beni de şaşırttı, kız senesi derken erkek bebişler almış başını gidiyor:)
bizim evde maalesef isim tartışması var, anne-baba karar veremezken bizim 2 çocuk da dahil oldu olaya.
bir türlü isim konusunda uzlaşamıyoruz. neyse böyle tatlı telaşlar olsun hep.
bir de detaylı stresi var herkes gibi bende de. dilerim hepimiz güzel haberlerle çıkarız detaylıdan.
yolu yarıladık, ben şimdiden rüyalarımda doğumu görüyorum sürekli. son haftaları düşünmek bile istemiyorum doğum stresi ile geçecek gibi bundan sonrası.
sağlıkla alalım kucaklarımıza bebeklerimizi inşallah.
Ay bizim de fena bu konu :) artık isim netleşsin istiyorum ben çok Selim istedim babası istemedi sonra Alp dedik şimdi Egemen diyoruz artık net bi şekilde karar vermek istiyorum sıkıldım bu konudan😂

Kızlar selam, ilk bebeğimizde down sendromu ve kalpte sorunlar göründüğü için sonlandırmıştık. Doktorum dün bizi çağırdı kalbe detaylı bakmak için. Gittik her şey çok güzel dedi çok şükür. Kalp oluşmuş şekli damarların çıkışı vs normal. Böbreklerde genişleme yok. Daha bir sürü şeye baktı. Zaten fetal dna yaptırmıştık çok şükür o da temiz. Ama gelin görün ki kalpte beyaz bir nokta vardı onu gösterip bu önemli değil eskidenn bunun down sendromlu bebeklerde olduğu söylenirdi bu tezi yalanladılar daha sonra böyle olmadığı ortaya çıktı diye bana anlattı ve bana bak stres ol diye söylemiyorum önemli değil sana gördüklerimi anlatıyorum sende görüyorsun diye dedi benimde tepemde ekran var ya bende görüyorum çünkü neyse ben takılmadım o an buna iki hafta sonra detaylıya randevu alabilirsin dedi çıktık. Eve geldim araştırayım dedim aman tanrım neler yazıyor kalpteki beyaz lekeyle ilgili. Ben şimdi öyle kafaya takıyorum ki başına gelen ya da duyan var mı? Fetal dna temiz olmasına rağmen rahat edemiyorum detaylı ultrasyon kaygısı yaşıyorum
Canım konu hakkında hiçbir fikrim yok. En doğrusunu perinatolog söyler diye düşünüyorum. İyi bir cihazı olan başka bir doktora gitmeni öneririm 🙏🏻 içini ferah tut

Kızlar selam, ilk bebeğimizde down sendromu ve kalpte sorunlar göründüğü için sonlandırmıştık. Doktorum dün bizi çağırdı kalbe detaylı bakmak için. Gittik her şey çok güzel dedi çok şükür. Kalp oluşmuş şekli damarların çıkışı vs normal. Böbreklerde genişleme yok. Daha bir sürü şeye baktı. Zaten fetal dna yaptırmıştık çok şükür o da temiz. Ama gelin görün ki kalpte beyaz bir nokta vardı onu gösterip bu önemli değil eskidenn bunun down sendromlu bebeklerde olduğu söylenirdi bu tezi yalanladılar daha sonra böyle olmadığı ortaya çıktı diye bana anlattı ve bana bak stres ol diye söylemiyorum önemli değil sana gördüklerimi anlatıyorum sende görüyorsun diye dedi benimde tepemde ekran var ya bende görüyorum çünkü neyse ben takılmadım o an buna iki hafta sonra detaylıya randevu alabilirsin dedi çıktık. Eve geldim araştırayım dedim aman tanrım neler yazıyor kalpteki beyaz lekeyle ilgili. Ben şimdi öyle kafaya takıyorum ki başına gelen ya da duyan var mı? Fetal dna temiz olmasına rağmen rahat edemiyorum detaylı ultrasyon kaygısı yaşıyorum
Canım hemen korkma çok zor biliyorum çünkü geçen hafta bende korkulu günler geçirdim.. öncelikle iyi bi perinatolog bul onun değerlendirmesinden geç detaylı ultrasonda çoğu şey korktuğumuz gibi olmuyor

Ben sleepy hiç beğenmedim hep sızdırma yapıyordu sonra molfix e gectim sızdırma hic olmadi diyebilirim çok fazla dolarsa tada bez kayarsa sızdırma oluyo pişik filan yaşamadık biz ama hiçbirinde babyturco da denemiştim oda aynı sleepy gibiydi prima da kullandım oda güzel ama kalıpları küçük molfixin kalıpları da gayet büyük yani molfix beni en rahat ettireni canim
Verdiğin bilgi icinn teşekkür ederim canım bez konusunda bilgim yok bebeğimi rahat ettirecek bez kullanmak istiyorum saoll

ben ankara bilkent sehir hastanesinden aldim radyoloji bolumunden aldirttilar radyolog bakiyomus orda
Bende bugün gittim çok şükür herşey yolunda bebebeğim de yukarı çıkmış artık fitile gerek yok dedi detaylıyıda kendi doktorum yapacakmış devlete gitmeye de gerek kalmadı inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alırız

Ay bizim de fena bu konu :) artık isim netleşsin istiyorum ben çok Selim istedim babası istemedi sonra Alp dedik şimdi Egemen diyoruz artık net bi şekilde karar vermek istiyorum sıkıldım bu konudan😂
selim ismini ben de çok severim ama eşim sıcak bakmadı. alp ismini kardeşlerim çok bastırıyor. nolur alp olsun diye:)
alp ismi olacaksa yanına bir isim istiyor sanki ama ben de iki isim sevmem.
egemen de güzel, ben ege ismini de çok severim bu arada.
kız ismi çok var da beğendiğim ama erkek ismi bulamıyorum ya.
neyse daha vakit var düşünelim biraz daha :)

Günde 1 defa yatarken kullanıyorum. Şişlik oldu ama yerleştirirken zorluk yaşamıyorum. Yerleştirdikten sonra yattığımda yanma gibi hafif ağrı olmaya başladı. İlk gebelikte 20.haftaya kadar kullandırmıştı. Şimdi 17+4. Haftaya randevum var inşallah bırak der diye dua ediyorum. Hamileliğin yolunu yarıladık sayılır az kaldı sabır
Bende günde bir defa kullanıyordum bugün doktora gittim çok şükür yukarı çıkmış kullanma dedi kurtuldum fitilden inşallah sizinki de çıkmıştır şu an bende 18+1 oldum 2defadır da hissettim sanki harekletirini doktorda onayladı odur hissedersin artık diye

X