2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben 4 gun cektm perisan oldm annem kardeslerm arada geldi esim falan ilgilendi oglmla. Ama ilac kullanmadm.ates ve yogun oksuruge donmedi cunku. Ben aksam yemege gittik geldk bir iki saat sonra bogaz agrm basladi sabahi zaten kalkamadm. Hemen dut aldm sabah aksam kurunu yaptm . Portakal mandalina nar suyu sktm ictim her gun. Bir de balli sut. Bir de devamli uzandm. Cok agrm olunca parol aldm. Gozlerimin ici ve basim cok agriodu. Cok sukur 3. Gun iyi gibiydi bugun tam kalktm. Umarm rahatca atlatirsn

Dut kürü nasıl oluyor acaba? Bu saat oldu burun geniz ve göz akıntısından uyuyamadim anlatabilir misiniz acaba ?

Aynı durumdayım gerçekten okadar dikkat ediyorum dışarı bile çıkmıyorum iki hafta önce grip olmuştum serum yedim iyi geldi bir günde ayağa kalktım şimdi dünden beri yine aynıyım bu sefer halsizlik falan yok ama boğaz ağrısı ve burnum aşırı tıkalı birşeyde kullanamıyorum ateş falan yok diye gitmedim bu sefer. Ağrı olunca parol kullan günde 3 defa dedi doktorum. Sürekli çorba limonlu ballı şeyler ve dut aldım bir haftadan beri günden bir kez kaynatıp içiyorum enfeksiyon kalmasın diye

Gümüş kapakları ne zaman kullanmaya başladınız?
Benim de kızım da çok yara olmustu.Kabusumdur halao yüzden ben de alıcam sanırım

2023 agustos annesı olarak kızlar sıze bır ıkı tuyo vermeye geldım.
1. Dogdugunda yatırdık ları oda sıcak oluyor ve usur dıye muslın ortuyle bebeklerı sarıyorlar sarmayın. Bızde sıvı kaybı oldugu için cok cektık bu yuzden.
Doktorumuz 22 derece olan kuvezde bız bebeklerı cıplak tutuyoruz. Suan bu ortam 30 derece nerdeyse neden bu bebege bu kadar sardılar hatta dıyıp ebelere kızmıslıgı var.
Muslın takım yeterlı.
2. Uzun kollu yenıdogan zıbını ve uzun patikli tek altt yada takım yeterlı. Oda en fazla ıkı tane
Bol bol kısa zıbın alın uzunlar elınızde kalıcak
3. Mama ocu degıl. Ebeler verdırmek ıstemıycek ama sıcak havada sut arttmayınca 1,2 gun takıvıye verın bu konuda ınatcı olmayın. Yaz bebesı sıvı kaybı ve ates olur anlamassınız.
Mama yontemı 1 meme 15 dakka 2 meme 15 dakka emdıkten sonra kucuk biberona yapılıp verılcek. Yenıdogan zaten ac degılse ıcnez. Ac ıse ıçebıldıgı kadar içiyor.
Basımıza geldı ve kac bebek sarılık atlattı. Bız bu yontemle cok sukur yakalanmadık.
4. Harveys mom ma surup asırı sut arttırıyor. Dogurur dogurmaz için. Doktor onaylı kullndık tavsiyesi uzerıne zararı yok.
Hepınıze guzl mutlu hamılelıkler sormak ıstedıgızn olırsa seve seve yardımcı olırız

Ya gerçekten ben de 15 günde bir hastayım dün yine grip oldum boğazım ağrıyor halsizim. Ben de kendimce şey düşündüm acaba hamilelikten mi bünye yenik düşüyor bu kadar.

Benim de kızım da çok yara olmustu.Kabusumdur halao yüzden ben de alıcam sanırım
Zeytınyagı surup poset kapattım oyle gectı yaralar.
Benım kuruluk yarası degıl damaklama yarası oldugu için gumus kapak kar etmedı emerken damaklayıp cekıyordu.

Günaydın kızlar anca yazabiliyorum en sdn 6. cı haftada gitmiştik cumartesi şükür gittik fetal dnamızıda verdik ense ve anala baktı şükür normal ölçülerde görünüyordu doktor erkek dedi ama kesin sonuç fetal dnada çıkar dedi sonucu bekliyoruz 11+4 dü gittiğimde bugün 11+6 yım yine 5 hafta sonra gel dedi yakında direk ddğuma gel dicek diye korkuyorum 5 hafta zor geçti bi sıkıntı varmı yaşıyormu oradamı düşüncelerle umarım sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almak nasip olur

kızımda kullandım canım doğum yaptım emzirmeye başladığım an kulllandım sonrasında hep takıyordum hem süt sızması olmuyordu hem nemlendiriyordu kremde almıştım ne kadar organik denilsede bebeğime bişi olur korkusuyla hiç kullanmadım kremi ama gümüş plak mükemmel bişi şimdi gelinimiz kullanıyor benimkini o da çok memnun kaldı

Ya gerçekten ben de 15 günde bir hastayım dün yine grip oldum boğazım ağrıyor halsizim. Ben de kendimce şey düşündüm acaba hamilelikten mi bünye yenik düşüyor bu kadar.
Kızlar maske kullanın mutlaka ortak alanlara girerken ben iş yerinde takıyorum asansörlerde marketlerde AVM’ler de hiç maskesiz gezmiyorum. Tavsiye ederim.

Bi

Bir arkadaşım chicco next2me önerdi fikriniz var mı ?
evet canım çook araştırdım bende bu beşikten alıcam. Her yere çok rahat tasıyabiliyorsun. Çantası var bir yere giderken bile katla götür. Odalara rahat taşınıyor tekerlekli falan hem de her kaplamıyor.

Eklentiler

• 111.png
    563,5 KB · Görüntüleme: 62
Ya doktor bana hamilelikte bağışıklık düşer ve enfeksiyona daha yatkın olursunuz demişti. Böyle sürekli hasta olunca kendimi de kötü hissediyorum birşey olacak diye korkuyorum çok dikkat ediyorum dışarı bile çıkmıyorum ama anlamadım

Kesinlikle ilgisi var. Valla ben dw bu süreçte çok asosyalim ama oturduğum yerde hasta oluyorum

Kesinlikle ilgisi var. Valla ben dw bu süreçte çok asosyalim ama oturduğum yerde hasta oluyorum
Evet kendi kendime kızıyorum işin kötüsü şuan bir şeyim yok ama burnum 3 gündür tıkalı ve burun spreyi vermiyorlar ne yaptıysam yok açılmıyor sadece okyanus suyu veriyolar o zaten var işe yaramıyor

Halettim yatak isini canm sagol yine de biraz erken alisverise basladim ama subat indirimlerini kacirmiyim dedim chicco da her urun %30 indirimli
Benim diğer çocuklardan herşeyim vardı zaten eksik olanları da e bebek şubat indirimlerinden aldım bende erken başlamış oldum alışverişe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…