2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben aslında yorumlarına baktım çoğu 1 yaşına kadar kullanmış bir de mama sandalyesi ana kucağı ve reflü yatağı almaya gerek kalmıyo bu alındığı zaman bir de kolayca her yere taşınıyo. 1 yaşına kadar idare etse iyi 1 yaşından sonra odasında uyur artık
Canım çocuklar 8 aylıkta ayaklanıyorlar. Benim oğlum sepet beşikte yattı 8 aylıktı yatak kenarında dikelmeye başladı. Ondan 8 aydan sonra yatıramadım

Kizlar selamlar iyi haftalar herkese :)
Bizde 10+0 da cumartesi gunu gittik doktorumuza cok sukur her sey yolundaymis. Kanama alanim bitmis o kahverengi akintilar ile kalanlar gelmistir dedi doktorum. Olcumde 10+2 cikti normal gayet dedi 2 haftada bir cagirdi, progestani da gunde 1 olarak 2 hafta daha devam edeli yeterli dedi.
Gelelim ultrason goruntusune anlayan var mi :)))

Eklentiler

• 7d764f09-6bc5-4aac-aba8-c6dab49a1ad6.jpg
    7d764f09-6bc5-4aac-aba8-c6dab49a1ad6.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 69
Evet kendi kendime kızıyorum 🤗 işin kötüsü şuan bir şeyim yok ama burnum 3 gündür tıkalı ve burun spreyi vermiyorlar ne yaptıysam yok açılmıyor sadece okyanus suyu veriyolar o zaten var işe yaramıyor
Tuzlu su belki yardımcı olabilir ben de tuzlu su ile gargara yapıyorum. Elma portakal limon kaynatıp içiyorum başka yapcak bişey yok 😊

Ya işte hepsini ayrı alıp yer kaplasın da istemiyorum evi değiştirmeyi düşünüyoruz ama şuanlık ev küçük baktım bitanesiyle idare edemiyorum diğerlerini de alırım ama 6 aya kadarki ana kucağı anne yanı vs hepsinde kullanım kolaylığı sağlıyo 6 aydan sonra bu modeldeki gibi hem mama sandalyesi için bide evin içinde onda oturur
Mama sandalyesi olarak kaç kilo taşıyor. Mama sandalyeleri baya uzun gidiyor. Çok pahalıysa ayrı ayrı alman daha iyi olur gibi. Hepsi uzun ömürlü olur en azından.

Kızlar benim ilk bebeğim neler almalıyım şuan ya birsey almadım daha anne yani ki beşik mi emzik biberon falan sizler neler aldınız herkes şubat indirimi diyor

Ya doktor bana hamilelikte bağışıklık düşer ve enfeksiyona daha yatkın olursunuz demişti. Böyle sürekli hasta olunca kendimi de kötü hissediyorum birşey olacak diye korkuyorum çok dikkat ediyorum dışarı bile çıkmıyorum ama anlamadım
Sürekli hasta olunca kendimi çok kötü hissediyorum napcağımı sapıttım ilac yok tedavi yok. Kendi kendine iyileş diyince daha çok fenalasiyorum ilk iki gebeligimde de bu kadar sık hastalandigimi bilmem bu hamilelikte bu hastalıklar beni mahvetti ya daha birini toparlamadan baska bi hastalığa yakalanıyorum artık psikolojikman çöktüm burnum yara oldu silmekten silmesem de sürekli akıyor en son hasta olduğumda 15 gün once hastaneye yatırıldm 11 tane serum yedim tam düzeldim diyorum hop bidaha hasta oluyorum kısır bir döngüye sıkışmış gibiyim çok kötü bir durum ya

Kızlar selamm :) gruptaki herkes çıtır maşallah kilo verenler bile var tebriks :) ben 14. haftamdayım +3 kilo ile devamdım en son ama tartılmadım bir daha kesin almışımdır. Benim boğazım çok açık ve sürekli açım midem gurulduyor :KK70:
1 sonraki kontrolüm 1 ay sonra beklemedeyim :) yavaş yavaş cinsiyetler de çıkıyor tebrik ederim herkesi :)

yok yok magazada bakiyorum yiaaaniii priam 12.9 kilo mamas papas 13.5 kilo 600 gr lik bi fark var aslinda bide mamas papas bana ahir gelmedi ya yani begendigim diger arabalarla ayni geldi yani extra agirmis gibi olmadi cok hafifleride ben sevmedim acikcasi saseleri guven vermedi 🤷‍♀️ bu opera guvenilir biyermi bende dun orda gordumde emin olmadim bide tercihim aslinda ankarada bi yer olmasiki bi sorun yasarsam magzaya gotururum hemen diye
Canım ben ilkinde mamas papas almistim 4 yil tepe tepe kullandim her yerde dagta tasta sehirde cok cok memnun kaldim eskittim simdi de ayni marka yeni almak istiyorum nasipse
agir olmayanlar bence tas zeminde vs dayanıklı olmaz bunlar kadar bilmiyorum tecrube etmedim gerci ama bunda cok rahatti 4 yas dahil kullandik
Bi

Bir arkadaşım chicco next2me önerdi fikriniz var mı ?
Benim yegenime almistik 2017 de chicco nexttome cok memnun kaldilar 6 aya kadar onda idi, sonra aynisini biz kullandik oglum 5-6 aya kadar onda idi hep. Simdi de kullanirim bence imkan varsa cok pratik yatak yanına sabitleniyor gece yatakta bebek nerede ezdim mi aman bir sey olur mu olmuyor biz memnun kalmistik cok.
Progestan kullanan kızlar yazarsanız çok sevinirim kanamanız bitince yada kanama alanı küçülünce Dr fitili kesiyor mu yoksa tedbir amaçlı 9 ay boyunca kullanacak mıyız ?
Benim doktorum 13 haftaya kadar kullanacagiz sonra kesecegiz dedi doktorunuza sorun mutlaka sizde

Kızlar selamm :) gruptaki herkes çıtır maşallah kilo verenler bile var tebriks :) ben 14. haftamdayım +3 kilo ile devamdım en son ama tartılmadım bir daha kesin almışımdır. Benim boğazım çok açık ve sürekli açım midem gurulduyor :KK70:
1 sonraki kontrolüm 1 ay sonra beklemedeyim :) yavaş yavaş cinsiyetler de çıkıyor tebrik ederim herkesi :)
Yani bende 11. haftadayim ama 1 kg almisim hic vermemistim zaten. Canim her seyi istiyor tuzlu genelde yiyorum da bakalim sonumuz hayrolsun. Ilkinde 9 kg ile doguma gitmistim toplam bunda ne olacak nasip

Yani bende 11. haftadayim ama 1 kg almisim hic vermemistim zaten. Canim her seyi istiyor tuzlu genelde yiyorum da bakalim sonumuz hayrolsun. Ilkinde 9 kg ile doguma gitmistim toplam bunda ne olacak nasip
9 çok iyi bence :) ben 15i geçerim gibi zaten zar zor vermiştim doğumdan sonra yine diyetli günler başlar bana :KK70:

Ne kadar güzeel maşallah darısı bizlere olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah 😄
Amin inşallah. O kadar hastane işi, iğneler ilaçlar denemeler.. Allah kolaylık versin. Benim dondurulmuş embriyoda vardı ama 2 3 sene beklemeye karar vermiştik. Stres sıkıntı olmaz ise olabileceğini de gördük. Allah büyük. Darısı sizlere olsun inşallah 💐

Mama sandalyesi olarak kaç kilo taşıyor. Mama sandalyeleri baya uzun gidiyor. Çok pahalıysa ayrı ayrı alman daha iyi olur gibi. Hepsi uzun ömürlü olur en azından.
Sitelerinde ana kucağı ve mama sandalyesi 36 aya kadar kullanılabilir yazıyo anne yanı da 6 ay çok pahalı değil aslında normal bir anne yanı beşiği alsam da bu fiyatlar aralarında çok fazla oynamıyo

X