2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben de bugün kontrole gittim kızlar artık haftada 1 çağırıyor doktor geçen hafta da gitmiştim ve henüz bir sancı fln yoktu nst'de. Bugun 37+1dik yine bisey çıkmadı. Vajinal muayene yapmıyor tabi dogum başlatır diye sanırım ama 2 hafta daha gelmezse vajinal muayene yapariz dedi. Ultrasonda da bisey görmeyince gerek duymuyor. Şimdilik Bi hareketlilik yok yani. Bakalım ne zaman gelmek isterse o zaman. Adet sancısı gibi sancim var 2 gündür aslında ama hocaya da söylemedim düzenli değil çünkü. Muhtemelen vücut yavaş yavaş kendini hazırlıyor. Hepimiz kolaylıkla ve sağlıkla alalım kucağımıza insallah

Kolestazda tok karna safra asitlerine bakiyolar diye biliyorum. Ast alt karaciğer yaglanmasini elemek için sanırım.
Onu Bir sorayım acmi tok mu sağlık ocağı nda hep aç karınla verdim ben
Ama ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum terleyince kaşınıyor vücudum kolestaz olsa sürekli olurdu kızarıklıklar olurdu illa

Ama ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum terleyince kaşınıyor vücudum kolestaz olsa sürekli olurdu kızarıklıklar olurdu illa
Aç karna da bakiyo olabilirler ama yanıltıcı sonuç cikabiliyomus aç olduğunda. Ama tabii doktor daha iyi anlar başka semptomları da olabiliyomus mesela koyu renk idrar falan gibi.

Benimde öyle oluyor çok değişik bir ağrı özelikle bebek baskı yapinca çok fena oluyorum

Kolestazda tok karna safra asitlerine bakiyolar diye biliyorum. Ast alt karaciğer yaglanmasini elemek için sanırım.

Şimdi baktım ben de hepsine bakılıyormuş.ast alt/bilirubin ve safra enzimleri
Safra asidi en önemlisi tabi ama çoğu kolestazda karaciğer enzimleri de yükseliyor alt ast Alp bilirubin vs sağlık ocağında düzenli baktirmak lazım. Kasıntı deyip geçmeyin yani. Bizim son haftalar artık ama gebeligin sonunda da olabiliyor genelde son 3 ayda çıkıyor ve takip edilmesi gereken ciddi bir şey. Benim doktorum rahattır mesela ama kaşıntım olduğunda hemen kan ister. rojbininannesi 39+1 oluyor bu hafta sonu insallah cumartesi olacak doğum

Kızlar bende sabahları idrar rengi koyu oluyo sonrakiler normale dönüyor.En son enfeksiyon çıkmıştı ama ilaç vermedi bol su iç dedi.Yanma ağrı vs yok böyle bişi olan var mı acaba?Bol su içiyorum ama terliyorum da tabi nasıl geçecek bu

Kızlar mideniz yanıyor mu ? Benim 9 aydır bir kez bile yanmadı acaba diyorum kel mi doğucak çocuk ben de eşim de sarışınız çünkü ama ilgisi var mı deneyimli anneler
Bundan çok çekiyorum geceli gündüzlü 1 haftadır Ben saçla alakalı olduğunu düşünmüyorum bu arada eğer öyle olursa benim bebeğimin omzuna kadar falsn saçlı olması lazım ya da tüm vücut kıl falan

Sağ salim kucağına al inşallah canım randevun niye öyle geç verdi doktor acaba kaşinti var ya sıcak birde havalar bu hafta kan vereyim tekrar inşallah bir sıkıntı çıkmaz

Sabah çıktığınız idrar birikmiş idrsr olduğu için koyu çıkıyordur gün içinde takip edin bence. Bende olduğunda bu şekilde gözlemlemiştim

Kızlar mideniz yanıyor mu ? Benim 9 aydır bir kez bile yanmadı acaba diyorum kel mi doğucak çocuk ben de eşim de sarışınız çünkü ama ilgisi var mı deneyimli anneler
Ben başindan beri çekiyorum ya şuan bile var benim kızım tan beş ayliken başladı doğuma kadar doğduğunda anlindan bacaklara kadar kıl sırtı omzu hepsi ablam.ogluna hamileyken üç ayliken başlamış doğuma kadar oğlu doğdu sadece kafasında iki tel vardı bunlar Batil inanc muhtemel yediklerinden kaynaklı

Sabah çıktığınız idrar birikmiş idrsr olduğu için koyu çıkıyordur gün içinde takip edin bence. Bende olduğunda bu şekilde gözlemlemiştim
Evet ben hiç gece idrara kalkmıyorum.Sanırım bundan sonra kalkmaya çalışcam belki ondan idrar yolu enfeksiyonu da oluyorumdur.

Evet ben hiç gece idrara kalkmıyorum.Sanırım bundan sonra kalkmaya çalışcam belki ondan idrar yolu enfeksiyonu da oluyorumdur.
Canım gece ben 5 kere kalkıyorum ona rağmen sabahki yine koyu renkli, ki her kalktığımda su içiyorum nedense aşırı susuyorum bence sorun yoktur ama, ben öyle hisseder gibi olduğumda 1 bardak suya karbonat atıyorum çok az annemden duymuştum iyi geliyormuş temizliyormuş diye ahah artık ne kadar etkili bilemem bir de burda test çubukları var Türkiyede varmı bilmiyorum idrara iki sn batırıyorsun bi sürü renk var ona göre bakıyorsun zaten beyazsa sorun yok demek diye hep öyle bakıyorlar

O zaman bekleyip görelim kızlar hurafe mi değil mi cidden ben de merak ediyorum genelde midesi yanan kuzenleriimin baya saçlı kaşlı doğdu ama

Baktım varmış trendyolda en azından enfeksiyon olup olmadığına bakarım alıcam valla başımdan beri peşimi bırakmıyor.Bizim burda sağlık ocağında da bakılmıyor.Allah razı olsun senden

O zaman bekleyip görelim kızlar hurafe mi değil mi cidden ben de merak ediyorum genelde midesi yanan kuzenleriimin baya saçlı kaşlı doğdu ama
Benim bu haftaya kadar 1 kere bile yanmamıştı midem ama 2 gün önce inanılmaz bi mide yanması ekşimesi çektim, hep böyle olsaydı napardım bilmem
Benim ablamın hiç yanmadı ama çocuk saçlı doğdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…