2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Çok teşekkür ederim 🙏☺️ evet doktorlar da beklemenin bir anlamı yok riske atmayalım dediler ama beklemiyordum böyle birşey. Bebekte baya aşağıdaymış açılman da 1 2 parmak kadar dedi suni sancıya gerek olmasa daha iyi olucak
Ay inşallah suni sancı vermezler ya ya gebelik zehirlenmesinde zaten fazla bekletmiyorlar ne zaman alicaklar doğuma inşallah o zamana kadar açılma daha çok olur ya

Ben türkiyedeyim ve benim doktorum da aşırı rahaat, bi kere olsun kilomu sormadı bu konuda yorum yapmadı. 28.haftadan beri kasılmalarım olduğu halde nst ye gerek duymadı, en son 34 haftalıkken gittim kontrole ve 3 hafta sonra gel dedi 38 haftanın içinde olucam yani o zamana kadar doğurcam diye korkuyorum valla 😅 ama bu rahatlığını seviyorum ben insanı kasmıyor ne gerekiyorsa onu uyguluyor başından beri gereksiz hiçbir müdahelemiz olmadı
Benim de doktorum aynen seninki gibi.Çok kilolu hamile kaldım hiç konusunu açmadı ben de az kilo aldım.Ama sürekli uyarsa inadına yerdim🤣🤣diğer konularda da aynı bazen fazla rahat geliyor ama seviyorum😆
Çok teşekkür ederim 🙏☺️ evet doktorlar da beklemenin bir anlamı yok riske atmayalım dediler ama beklemiyordum böyle birşey. Bebekte baya aşağıdaymış açılman da 1 2 parmak kadar dedi suni sancıya gerek olmasa daha iyi olucak
Ne güzel kavusuyorsun bebişine.Sağlıkla kolaylıkla gelsin🙏

2 hafta öncesinde tarih veriliyor mu yoksa daha yakın bir zamanda mı veriliyor
Evet. İlk gebeliğimde 37 de tarih vermişti. Bu gebeliğimde aynı Dr um 34 te tarih verdi. İki gebeliğimde 38 sonrası için tarih seçmiş olduk.
Bizimki prematüre ya canım korkuyoruz ya ama yarın kontrolde sorcam çok teşekkür ederim
Hırıltısı varsa burnu tıkanıyor olabilir. Ben yapmaya korkardım Dr Bi kere yapıp göstereyim dedi, sonrasında hep onun gibi yaptım. Ama 2 aylıktı. Biraz büyümüştü.
Askılı, yarım kollu, kısa kollu hep bazen alt Giydiriyorum bazen de çorap. Klima açık olmasına rağmen o kadar sıcak ki, uzun şeyleri aldığıma çok pişmanım🙈
Hastanede ne giydi, hastane odasında üşür diye uzun kollu, patikli alt ve müslin örtü götüreceğim. Ameliyathame soğuk olur diye bunların yanında bir de ince uzun kollu üst vereyim diyorum. Çok mu olur🙄

Evet. İlk gebeliğimde 37 de tarih vermişti. Bu gebeliğimde aynı Dr um 34 te tarih verdi. İki gebeliğimde 38 sonrası için tarih seçmiş olduk.

Hırıltısı varsa burnu tıkanıyor olabilir. Ben yapmaya korkardım Dr Bi kere yapıp göstereyim dedi, sonrasında hep onun gibi yaptım. Ama 2 aylıktı. Biraz büyümüştü.

Hastanede ne giydi, hastane odasında üşür diye uzun kollu, patikli alt ve müslin örtü götüreceğim. Ameliyathame soğuk olur diye bunların yanında bir de ince uzun kollu üst vereyim diyorum. Çok mu olur🙄
Benimki kuvöze girdiği için bir şey giyemedi ama bence hastanede ilk etapta uzun gerekir. Ama gene de kısa kollu Zıbın yedeğinde olsun bence oda falan sıcak olursa hiç pişmesine gerek yok.
Hastane çıkışı uzun kollu içine bodysi bence mükemmel.

Ay inşallah suni sancı vermezler ya ya gebelik zehirlenmesinde zaten fazla bekletmiyorlar ne zaman alicaklar doğuma inşallah o zamana kadar açılma daha çok olur ya
Perşembe günü 8:30 da yatışımı yapıcaklar 48 saat içerisinde doğum gerçekleşmezse öyle sezeryana alacaklarını söylediler. Çatı kontrolünde 2 doktorda çok kolay olucak gibi konuştu ama belli olmaz tabi

Benimki kuvöze girdiği için bir şey giyemedi ama bence hastanede ilk etapta uzun gerekir. Ama gene de kısa kollu Zıbın yedeğinde olsun bence oda falan sıcak olursa hiç pişmesine gerek yok
Haklısın. Ben de tahmin edemiyorum. Yaz bebeği zor geliyor. Teşekkür ederim

Kızlar ben bide gribim geceleri nerdeyse hiç nefes alamıyorum havalarda çok ısındı burda kaç gündür uykusuzluktan zombi gibi geziyorum perşembeye de doğum planlandı nasıl toparlicam ben ne yaparsam yapayım uyuyamıyorum

Ben onu hiç duymadım ama karaciğer enzimleri için test vermiştim 15 gün önce falan temiz çıkmış sadece kaşınıyor ama kırmızı leke falan yok çok az var bende sıcaktan dir diye düşünüyorum
Canım bende tam olarak şu an ondan uyandım benim de çok kaşıntım oluyoe çözüm yolu bulursak birbirimize haber verelim 🥹

Ben onu hiç duymadım ama karaciğer enzimleri için test vermiştim 15 gün önce falan temiz çıkmış sadece kaşınıyor ama kırmızı leke falan yok çok az var bende sıcaktan dir diye düşünüyorum
15 gün önce olmaya bilir belki yeni yükselmiştir bence tekrarlatım bu kadar kaşınmanız da normal değil

Ay onlar bende de var ne zamandır ama cuma kontrolde rahim ağzı kapalı görüldüğü için benimkiler için yalancı sancı dedi. 🤦🏼‍♀️
Bende de açıklık var ama ilerleme Yok onu napcaz hiç bilmiyorum 😅 artık olsaydı bi an önce çok iyi olacaktı vücudumu hiç taşıyamıyorum resmen yürüyen topa dönüştüm ya 🥵😂

X