2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Alttan muayene tetikler mi bilmiyorum ama ciğer geliştirici iğneyi 17 gün önce filan vurulmustum şuan sıkıntı yok gebeliğin normal ağırlığı var sadece erken doğum riskim olduğu için vurulmustum ozaman da

Uslu bebiş erkenden yolunu bulmuş ne güzel

Allahım inşallah döner benimki de ya şimdi bunun stresine girdim
Aman aman girmeyin. Artık son haftalardayız. Tadını çıkarın. Yakında bebişlerimizle aynı bedenden ayrılacağız. Bambaşka bir serüven bizi bekliyor. O güne kadar her saatin tadını çıkarın. Ben öyle yapmaya çalışıyorum.

Kizlar cati muayenesi aci veriyomu. Kanama felan oluyo ben 33 haftadayim kacinci haftada yaptilar bide yaptirmak zorundamiyiz bunu ya
Çok acıtmıyor bence canim benim doktorum 37 de yaptı kanama da olmadı ama olabilir korkma dedi. Yapmak zorundalar eğer norma
Doğum düşünüyorsan rahim
Ağzına da ordan bakıyor.

Kızlar bebek bir noktada sanki nefes alıp veriyormuş gibi hareket ediyor karnımın bir tarafı hafif hafif oynuyor ritmik şekilde hıçkırık değil sanki nefes alış veriS hareketi gibi sizin de oluyor mu ?

Size iğnenin etkisi olmuş muydu bende halsizlik karin agrisi yaptı biraz 3 gun oldu yapılalı

37 38 de bile dönen bebekler var bence strese girme
İnşallah ya valla ne biliyim o kadar bekletmez inşallah
Gerçekten öyle olmalı aslında, aynı bedende olmanın tarifi yok bunun bitiyor olması bile insanı hüzünlendiriyor ama kavuşucak olmanın da heyecanı bambaşka inşallah son zamanlarımızı keyifle geçiririz dediğiniz gibi

İğnelerin bebeğe hiçbir zararı yok aksine faydası var canım erken doğumu falan da tetiklemiyor, için rahat olsun

Kizlar cati muayenesi aci veriyomu. Kanama felan oluyo ben 33 haftadayim kacinci haftada yaptilar bide yaptirmak zorundamiyiz bunu ya
Çok kısa sürüyor anlamıyorsun bile, hafif bir sızı. Doktorum bana lekelenme olabilir demişti ama mesela bende olmadı ki ben Serklajlıyım

Hyr cnm iğnenin etkisi yok ben ilk gebelikte oğlumda erken doğum tehlikem vardı 25 haftada hastaneye yattım 2 doz yaptılar 17 gün hastanede yattım ve oğlum 41+6 da normal gelmeyince sezeryan ile doğum oldu

Normal doğum düşünüyorsaniz evet çünkü catiniz dar ise bebek ve size stres olmasın diye doktor sezeryana alır

Merhaba. İlk cocugumda 29.haftada ciğer geliştirici iğneleri oldum kanamam vardı cunku ve sürekli alttan muayene, vajinal ultrason vs hepsini de defalarca yaptı doktor. 38.haftada kendisi doğdu korkmayın birsey olmaz sağlıkla gelsin

Ben de hastane cantasi için bayramda herseyi yıkayıp ütülemeyi bitirmiştim ama aradan 1 ay geçti çanta yerleştirmeye elim gitmiyor kızlar. Sanki cantayi yapınca ertesi gün doğacakmış gibi geliyor :) bir de instagramda hastane cantasi reelsleri yuzunden kafam o kadar karışık ki sanki bu 3.cocuk değilmişcesine ne koyacağımı sasirdim o reelslar yüzünden:) bu gibi sebeplerle çanta hazır değil ama sanırım artık bugün yarın hazırlamam lazım, pazartesi 36+0 oluyoruz çünkü. Hazırlayanlar ne koydunuz ne çıkardınız ne zaman hazırladınız yazın bize :)

Kizlar hastane cantanizi hazirladiz mi hazirladiysaniz neler koydunuz?
Bir küçük el hurcuna bebeğin hastane çıkışı tulumu bebek bezi eldiven ve çorap bir de Müslin örtü koydum 400₺ de para koydum minik bir poşete giydiren kişi için ve bir not. Kızım Ece den ilk giydiren kişi için. Kendime depend lohusa pijaması . Havlu vs koyarım . Pamuk ıslatıp altını silmek için. Mama alıp koyacağım ve emzik koydum. Biberon koydum. Bebek için 3 takım. Toplam 3 müslin örtü var. Kendime de iki pijama takımı koyacağım toplamda. Süt sağma makinemi koyacağım. Lansinoh krem koyarım

Sezeryan olacak arkadaşlar doğumunuz kaçıncı haftaya planlandı ?
38+2 olarak belirledik
42 i beklemez inşallah ben de 34. Hafta gittim sonraki randevu 37. Normalde son haftalarda her hafta çağırırız. Ama problem yoksa her hafta gelmene gerek yok dedi.
Kizlar hastane cantanizi hazirladiz mi hazirladiysaniz neler koydunuz?
Gelecek hafta hazırlayacağım. Bebe için (4tane) ve benim için (2 tane) giyecekler. Müslim örtüler bebek bezi kremi. Sağma makinesi. Pet, biberon, emzik, mamayı hastanede veriyorlar almayacağım. İnşallah 1 gece kalıp sabah erkenden hastaneden çıkmayı planlıyorum. ilk gebelikte öyle olmuştu. O yüzden çok eşya götürmeyeceğim.

Benimde dördüncü canım herşeyi hazır ama elim çanta hazırlamaya varmıyor sen gibi yarın doğurucam zannediyorum hazirlarsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…