2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Doğum konusunda çok bilgisizim maalesef nrte bakmak istemiyorum burdan sizin yazdıklarınızı takip ediyordum cevremde doğum yapan çok var ama sanki hepsinin burnu havada insan oturup konuşmaya korkuyor.
Haklisin cnm. Burasi cogu arkadstan samimi bir yer. Ben de burayi baz aliyorm benm bir sezaryenim var bir de normal ama o kucktu daha bes aylikti o yuzden epidural sezaryeni merak ediyorm etrafimda hep spinal. bakalm sirayla gorecez ama elimde olsa normal yapardm benm yapimdan heralde sezaryen sonrasi zorlanmistm. Kuzenimn cok rahatti ikinci gun ayaktaydi

Dogumdan korkma canm en kotusu bile geciyor sonucta oyle dusun. Hem cok rahat atlatan yakinlarm var. Dogum seklini kararlastrdnz mi

Cnm benm kaybettgm bebegm 5 aylikti 6 aylik bile olsa sansi olabilirdi dedi doktorum. Ama ikj ay yogun tedaviye ragmen tutamadik. Yani kekse dogsaydi da 6 aylik minnacik olsaydi ben ona bakar buyutrdum zaten. Cok sukur sen bayagi ilerledin . Riskli haftalari gectin. Bebegin bir ayda toparlar. O kadr hizli buyuyuyorlar ki hafta hafta sasiracaksin. Rabbim saglkla kavustursun

Evet ben de artık bu taraftan bakmaya çalışıyorum zaten şükürler olsun ki hiç göremeyeceğimiz haftalari gördük

Valla cnm ben de epiduralin bel agrisi iki uc hafta kaldi ama spinal 2 yil falan kaldi. Ama evet epidural ignesi spinalden kalin ama ikisi de oyle cok agriyan seyler deil igne olarak.

Âmin inşallah gerçekten onca korku dolu günden sonra yarın daha hafif geliyor bana

Valla cnm ben de epiduralin bel agrisi iki uc hafta kaldi ama spinal 2 yil falan kaldi. Ama evet epidural ignesi spinalden kalin ama ikisi de oyle cok agriyan seyler deil igne olarak.
Ben vallahi hiç detaylıca araştırmadım araştırmayacağım da zaten doktorlara güveniyorum artık onlar ne derse o, herkeste bambaşka tepkiler çünkü

İnanır mısın ebe bana söyleyene kadar sancım olduğunu anlamamıştım. Yanıma gelip bana ağrım olup olmadığını sordu yok hafif belim ağrıyor dedim, senin şu sancının yarısını çekiyor yandaki gebe seslerini duyuyor musun demişti şok olmuştum keşke normal doğum yapabilseydim diyorum hep

Kızlar şu nst ile alakalı bişey sorucam ben 3 haftadır giriyorum ilk girdiğimde ekranda 25 i geçmedi genel olarak ama son iki sefer girdiğimde 40 50 hatta 60 lara kadar yükseldiği oluyo tabi düzenli değil ama her seferinde ebe normal gayet güzel diyo o kadar anlamadım yani sancım var mı yok mu çocuğun hareketleride etkiliyo mu nst yi ? Çünkü genelde hareketleriyle birlikte kasılma hissediyorum

Evet kızlar nur topu gibi covidim var ne yapılır ne iyi gelir başından geçenler yardımcı olabilir mi acaba ?

Eklentiler

• IMG_7087.jpeg
    58,7 KB · Görüntüleme: 61
Hiç korkma canım bi bakıyorsun kucağında. Bazen bazı şeyleri bilmemek en güzeli Ben defneyi 37 de doğurdum imza verdim. Şimdi ki bilgim olsa ya küveze girerse diye 40 kez düşünürdüm.

Ben vallahi hiç detaylıca araştırmadım araştırmayacağım da zaten doktorlara güveniyorum artık onlar ne derse o, herkeste bambaşka tepkiler çünkü
Sağlıkla kucağına alacaksın inşallah canım dualarımız kalbimiz seninle sen hiç bir şeye kulak asma kendine ve bebeğine odaklan gerisi boş sağlıkla dışarda kucağında koynunda büyüyecwk inşallah

İnşallah canım kesinlikle öyle kendimi pozitif tutmaya çalışıyorum çünkü çok önemli bebek için biliyorum

Evet kızlar nur topu gibi covidim var ne yapılır ne iyi gelir başından geçenler yardımcı olabilir mi acaba ?
Canım ben 20. haftalarda covid geçirdim. Ama mümkün mertebe ilaç kullanmamaya çalıştım, ateş olduğu için parol içtim ateşi kontrol altına almaya çalıştım. Bal+limon+ılık su yaptım içtim, dut kurusu kaynattım onu içtim. Bitkisel öksürük şurubu vermişti doktorum, onu içtim öksürük olduğu zaman. Bol limonlu karabiberli ıhlamur yaptım. Boğazımı yumuşak tutmaya çalıştım öksürük olmasın diye. Ateşine dikkat et en önemlisi o. Çok geçmiş olsun

Şu an 34+3deyim canım ben 1 hafta istirahat ettim. Yemek yaptım sadece o 1 hafta 2.hafta itibariyle dışarı çıkmaya başladım markete falan
Anladım canım bende hep evdeydim sadece bahçeye çıktım elimden geldiğince oturdum yattım ama yetmedi neyse vardır bunda da bir hayır
Doktorunun normal karşılaşmasına sevindim umarım benimkide bir sonraki kontrolde normal karşılar çıkan sancıları
Banada doktor sancın var senin dediğinde psikolojik sanırım o kadar hafif bir regl sancısı hissettim saniyelik ama nstde gram birşey hissetmedim senin sancın kaç çıkıyordu canım ebenim bahsettiği o sancı kaçmış acaba merak ettim benimde ağrı eşiğim yüksektir ama ilk gebelik olunca sanciyada Fransız kaldım
40 ve üzeri en az 3 sancı olursa sancı diyorlar geçen sefer 40 üzeri bir tane çıkmıştı doktor umursamadı ama bugün 60 Lara varan 4-5 sancı olunca sancı olarak değerlendirdi. Benimde hareketi ile cihaz ötüyor ama kasilmalarda bebiş zaten kendini kasıyor karnım taş gibi oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…