2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ohoo canım buraya kaç kez yazdım acile gittim iki kez bu yüzden karnım taş gibi oluyor bazen yürüyemeyecek derecede düşün, kasıgıma ağrı giriyor sonrasında nst ye girdin mi hiç nstye gir korkma eşin gelince bi acile gidersin için rahatlar. Magnezyum iç bide

sanirim 34 te basliyo yada uygun gorurse 34 sonrasida baslatabiliyolar erken bakmaya gerek yoksa bana doktorum 34 dedi
Ben 3 kere girdim nst ye, AC değeri geriden gelince her hafta kontrol + nst şeklinde devam ediyoruz. Kasılma veya bebeğin gelişiminin geriden gelmesi şeklinde durumlar yok ise 34 veya 35. haftadan sonra başlıyor nst

Ben de bayramdan önce muayene olmuştum tam 31+0 ken, karın çevresi 29+6 çıkmıştı. Doktora 1-2 hafta önemli değildi dimi demiştim hemen evet hiç önemli değil dedi protein ağırlıklı beslenmekten de bahsetmedi ama burada okuyunca ben de biraz buruldum şimdi:/ üzerine tatilde sırf karbonhidrat yemiştim çünkü suyu kan akışı vs iyi olduğunu söylemişti ama bi sıkıntı olmaz inşallah bebişlerimizde

merhaba kızlar 32+1 olduk dün dr kontrolüm vardı tansiyonum 14/9 çıktı akşam ölçtürdüm yine öyle. dr tansiyon aleti almam gerektiğini söyledi. ayrıca sabahları uyandığımda ayaklarımın altı ağrıyor mg desteği verdi. bir de kan sulandırıcı kullanıyorum.1 ay sonra gel ddedi ama tansiyon beni korkutuyor. idrar kan verdim idrarda protein +1 çıkmış yarın başka hastanede göstereceğim

Almanya'da ebeler mi muayene ediyo yoksa doktor da bakıyo mu? Bazı ülkelerde doktorlar çok az bakıyomuş hamilelere
ben şimdiye kadar hep doktora muayene oldum, ebeler hastane sürecinde devreye girecek galiba . Tecrübe edince güncellerim :) Doğum sonrası eve gelip bizimle ilgilenecek ebe ile görüşmemiz oldu ama herhangi bir şekilde muayene söz konusu değildi. Daha çok anksiyetelerimi yatıştırıyor

Kızlar 31.haftadayım ve henüz bebeğimin ismini netleştirmedik.Aklımızda olan isimlerden eleye eleye bir karara vardık sayılır aslında ama cihan mı cihangir mi ikisi arasında kaldık.Sizlerin de fikrini almak istedim

Bende ilk duyduğumda kafama taktım ama çok kişinin başına geliyomuş zaten. O yüzden sende çok kafana takmamaya çalış. Ben bizim yediklerimizle de alakalı olduğunu sanmıyorum 9 ay boyunca kusanlar var sonuçta ama bebekleri sapasağlam doğuyo. Sadece daha yakından takip ediyorlar ki bi sorun oluşursa erken müdahale edelim diye ben öyle düşünüyorum çünkü doktorum hem her hafta nst istedi bir de hareketlerini takip et azalma olduğunu hissedersen hemen kontrole gel dedi. İşte randevum var perşembe günü 3 hafta oluyo o zaman netleşmiş olucak herşey hastaneye de yaptırabiliriz demişti

Canım bana vajinal ultrason değil de elle muayene etti o çatı muayenesi mi oluyor elle olan ? Ultrason olsa korkmazdım da el muayenesi olunca korktum
neye baktı ki elle çatı muayenesidir muhtemelen ilk gebelikte bir kez bakmıştı öyle bana dr ama erken doğuma sebep olmadı. normal doğuma uygun mu diye bakmıştı

göğüs pompası şart gerçekten listenin başlarında gelir benim için. bebek istediği kadar emsin yine de göğüste birikiyor süt sertleşiyor ve sonuç mastit ve 39 derece ateş maalesef. sağmak gerekiyor sürekli

Kızlar araba sarsıntısı kasislerden falan geçiyoruz ya bebeğe bir zararı olur mu bu haftalarda aklıma taktım ben bunu da.

Kızlar araba sarsıntısı kasislerden falan geçiyoruz ya bebeğe bir zararı olur mu bu haftalarda aklıma taktım ben bunu da.
Erken doğum tehliken yoksa bir şey olmaz. Zaten erken doğum vs tehlikeli bir durumun varsa doktor istirahat et yat falan derdi. Ben hep eskiden tarlada son ana kadar çalışıyorlarmış diyorum Şimdi de ağır spor yapan gebeler var bir şey olmuyor sonuçta

Ben de alayım o zaman kart ekstrem kesilsin de :) Almayacaktım evde olacağım 1 sene diyordum ama alayım yine de doğru söylüyorsun mastit riski var. Sağmam da gerekebilir belki akşam çıkacağım ya da uyumak isteyeceğim başkaları bakarken

aynen canm

Benimki çok hareketliydi şimdi azaldı 32 +5 hem büyüyorlar hem de tatilde çok yoruldum ondan oldu bence Benim de bebek iri yerleri kalmamış olabilir
Kızlar benim dizlerim eklemlerin ağrıyor ya sizde var mı öyle şeyler çömelirken falan dizler kopuyor hele aksama dogru
Yaşlı insanlar gibiyim hayatımda ilk defa dizlerim ağrıyor Ne zaman geçecek acaba son bir aydır böyleyim
Cihan Çünkü herkes Cihangir koyuyor bu aralar

Benimki çok hareketliydi şimdi azaldı 32 +5 hem büyüyorlar hem de tatilde çok yoruldum ondan oldu bence Benim de bebek iri yerleri kalmamış olabilir
Kızlar benim dizlerim eklemlerin ağrıyor ya sizde var mı öyle şeyler çömelirken falan dizler kopuyor hele aksama dogru
Yaşlı insanlar gibiyim hayatımda ilk defa dizlerim ağrıyor Ne zaman geçecek acaba son bir aydır böyleyim
Cihan Çünkü herkes Cihangir koyuyor bu aralar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…