2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bugün ayak tırnaklarımı kesmeye çalıştım , sanırım son başarılı seferimdi , kesmek için ecüş bücüş oldum 😂

Eklentiler

• IMG_2235.jpeg
    IMG_2235.jpeg
    88 KB · Görüntüleme: 73
Erken doğum tehliken yoksa bir şey olmaz. Zaten erken doğum vs tehlikeli bir durumun varsa doktor istirahat et yat falan derdi. Ben hep eskiden tarlada son ana kadar çalışıyorlarmış diyorum 😁 Şimdi de ağır spor yapan gebeler var bir şey olmuyor sonuçta
Ya bugün resmen içimde hopladigini hissettim de korktum :) bazen aşırı su içeriz guluk guluk olur ya öyle oldu sanki :)

göğüs pompası şart gerçekten listenin başlarında gelir benim için. bebek istediği kadar emsin yine de göğüste birikiyor süt sertleşiyor ve sonuç mastit ve 39 derece ateş maalesef. sağmak gerekiyor sürekli
Göğüs pompası olarak şu giyilenler hakkında ne dusunuyorsunuz bayağı ovuluyor

Ben de bayramdan önce muayene olmuştum tam 31+0 ken, karın çevresi 29+6 çıkmıştı. Doktora 1-2 hafta önemli değildi dimi demiştim hemen evet hiç önemli değil dedi protein ağırlıklı beslenmekten de bahsetmedi ama burada okuyunca ben de biraz buruldum şimdi:/ üzerine tatilde sırf karbonhidrat yemiştim çünkü😅 suyu kan akışı vs iyi olduğunu söylemişti ama bi sıkıntı olmaz inşallah bebişlerimizde
ayh aynisini demis of sen burulma ben rahatliyim esas ya bebislerimiz az kaldi geldi gelcek artik sorunsuz olsun su surec amin ya

Bugün ayak tırnaklarımı kesmeye çalıştım , sanırım son başarılı seferimdi , kesmek için ecüş bücüş oldum 😂
yaa ben esas dogumda kil tuy olayini nasil halledicem ayip oyle gitmek ama agirlasinca yapamazsam diye korkuyorum agda yapamam kasiliyorum esim yardim ederim ben sana diyo ama onada boyle bi hale sokmak istemiyorum oof

Daha önce yazın doğum yapmış tecrübeli anneler 0 3 ay ve 3 6 ay kaç parça kısa kollu beyaz zibin lazım olur acaba şimdi düzenliyorum da eksik varsa sipariş vereceğim 😃

yaa ben esas dogumda kil tuy olayini nasil halledicem ayip oyle gitmek ama agirlasinca yapamazsam diye korkuyorum agda yapamam kasiliyorum esim yardim ederim ben sana diyo ama onada boyle bi hale sokmak istemiyorum oof
Canım ben ağdaya gitcem sanırım eşime yaptıramam utanırım ya en iyisi kuaför hiç
Gitmedim utanıyorum hep kendim ağdayla yapıyordum şimdi yapamıyorum göbekten 😅

Göğüs pompası olarak şu giyilenler hakkında ne dusunuyorsunuz bayağı ovuluyor
giyilen etrafımda kullanan kimse yok ben de hiç iyi ya da kötü bir yorum duymadım açıkçası. benimkini atayım ikinci çocuğu da düşünenler için sapasağlam duruyor hala çekim gücünden de çok memnundum yara da yapmadı

Eklentiler

• IMG_7955.jpeg
    IMG_7955.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 67
Direnç detaylı ultasonda çıktı 20. hafta, AC değeri 31. hafta geriden gelmeye başladı. Karın çevresi durumu genelde 30. haftalardan sonra ortaya çıkıyormuş, ona göre sezeryan yada normal doğum kararı verebiliyor doktor
Benimde bu hafta 31 oluyo,çarsambada kontrolüm var bakalim

Dün kısa programda bebeğin kıyafetlerini yıkadım. Tulumlardan birinin boyası doğumdan sonra giydireceğim hastane çıkışına akmış mürekkep gibi. Çok moralim bozuldu aynısı da yoktu malesef. Başka bi tane sipariş vermek zorunda kaldım. Sinir oldum.

Bu arada göğüs pompası aldınız mı? Ben almayacaktım bebeğin ve benim ihtiyacıma göre doğumdan sonra bakarım diyordum ama insanlar uyumak için sağıp bebeği başkasının beslemesine izin veriyormuş. Şuan emin olamadım. Mesela 5 saat kesintisiz uyumak için önceden sağıp eşine verenler varmış.
İlk zamanlar gogüsler çok şisiyo ,bebek az içiyo ,o yüzden sagip boşaltmak gerekiyo,yoksa cok aciyo tas gibi oluyo goguslerin,mastitte olabiliyosun,ben ilk cocukta o yuzden almistim

Kızlar 32+3 deyim çok yoğun akıntım oluyor özellikle fitil kullandıysam. En son muayenede bebeğin suyu sınırda demişti doktor. Böyle bir şey yaşayanınız var mı?

Ben de alayım o zaman kart ekstrem kesilsin de :) Almayacaktım evde olacağım 1 sene diyordum ama alayım yine de doğru söylüyorsun mastit riski var. Sağmam da gerekebilir belki akşam çıkacağım ya da uyumak isteyeceğim başkaları bakarken
Memeden keserken de gerekiyormuş süt sağma makinesi

Kızlar buzluk hazırlığı yapan var mı?Yaptıysa ne yaptınız
Hiç yapmayacağım. Ağustos sonunda kış için hazırlık yaparım inşallah.
Kızlar oğluşun 2 yaşına kadar giycek ayakkabıları hazır 🤣 evde bizden çok ayakkabısı olan kişi kendisi flo outlet varsa yakınlarınızda kaçırmayın 4 ayakkabıyı 200 TL'ye aldık 1 alana 1 bedava vardı 50 ye geldi tanesi marka takıntınız yoksa ki benim yok tavsiye ederim ışıklı ayakkabının bile 50 tl olması bu devirde zor bulunan bişey
Eki Görüntüle 3443268
Risk almışsın umarım ileride ayağına olur. Ayakkabı seçimi çok zor oluyor. Benim bebemin ayakları büyük 25 giyerken aynı yaş 21 giyebiliyor.
Kızlar biz nstye ne zaman gircez acaba
32 den sonra başlıyor. Benim Dr randevuma göre nst 34 e denk geliyor
Kızlar 31.haftadayım ve henüz bebeğimin ismini netleştirmedik.Aklımızda olan isimlerden eleye eleye bir karara vardık sayılır aslında ama cihan mı cihangir mi ikisi arasında kaldık.Sizlerin de fikrini almak istedim😊
Cihan :)

kızlar hastane çantasına süt pompası da koyuyor musunuz?kolestrumu çeker mi ev tipi pompalar
Ben daha önce de koymuştum yine koyacağım canım. Lansinoh manuel ve baby me tekli elektrikli olanı kullanmıştım yine onlara devam edeceğim gayet memnun kaldım. Ben ilk doğumda erken doğum olduğu için 1 hafta ayrı kalmıştım oğlumdan küvezde yatıyordu. Evde bol bol sağıp götürmüştük hep hastaneye hiç sorun yaşamadım

X