2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
yaa insallah bisey cikmaz kalbe giden damarlarda akis iyi dedi suyunda iyi dedi tek sorun gobek
Bende de aynı şekilde şimdilik bi sorun çıkmadı inşallah bişey çıkmaz ikimizde de. Kilo alımı durmadığı sürece de sorun olmuyo sanırım ama benim doktorum her ihtimale karşı tekrar kontrol edicek bi sorun oluşursa doğumu başlatabileceğini söylemişti

Dirençte 30 muymuş riskli hafta canım? Benim de var iki damarda da, normalde önden ve karın bölgesinden iri gidiyordu ama korkuyorum 30 u geçtim gerilik olur mu kilosun da diye yarın kontrolüm var bakalım
30 riskli hafta değil de eğer gerileme durumu varsa ortalama 30-32. haftalarda çıkıyormuş canım. Benim 30. hafta önden gidiyordu bebek ama 10 gün sonra kontrole gittiğimde gerilemeye başlamıştı. Bebek büyüdüğü için artık besin yetmiyor ne yazık ki. Korkulacak bir durum yok ama takip gerektiriyor, bebek riske girmesin diye de uygun gördükleri haftalarda alıyorlar bebeği, erken doğmuş oluyor biraz.

Kızlar oğluşun 2 yaşına kadar giycek ayakkabıları hazır evde bizden çok ayakkabısı olan kişi kendisi flo outlet varsa yakınlarınızda kaçırmayın 4 ayakkabıyı 200 TL'ye aldık 1 alana 1 bedava vardı 50 ye geldi tanesi marka takıntınız yoksa ki benim yok tavsiye ederim ışıklı ayakkabının bile 50 tl olması bu devirde zor bulunan bişey

Yaaaa bunları bilmiyordum inşallah öyle bişe yaşamayız ya, benim de önden gidiyor diyordu ama dediğin gibi bundan sonrası önemli sanırım, şimdi 31 haftalığım

Yaaaa bunları bilmiyordum inşallah öyle bişe yaşamayız ya, benim de önden gidiyor diyordu ama dediğin gibi bundan sonrası önemli sanırım, şimdi 31 haftalığım
Belki olmaz sende olumsuz düşünme, benim en başından beri direnç çoktu hatta kan sulandırıcı kullanmama rağmen besin akışı az. Yani insan tedirgin oluyor ama doktor farkettiği an önlem almaya başlıyor zaten, korkulacak birşey yok. Çok tombik bir bebiş doğmaz, ortalama ağırlıkta bir bebiş olur maksimum, sağlıklı olsun gerisi çok problem değil

Yalancı sancılarınız var mı kızlar? Benim kız bugün beni çok korkutuyor, sürekli karnım sertleşiyor kasılıyor ve bi de buna kasığıma giren sancı eklendi. Yani karnım sertleştiği anda kasığıma sancı giriyo ve çok sık oluyor bugün, evde tekim eşim bugün işten geç gelicek, ağladım az önce erken mi doğurucam diye acaba doktora gitsem mi yoksa yarını beklesem mi bilemedim. Benim gibi olan var mı merak ettim

Dakika tutun ağrınız belden mi geliyor takip edin sıklaşırsa gidin

Dün kısa programda bebeğin kıyafetlerini yıkadım. Tulumlardan birinin boyası doğumdan sonra giydireceğim hastane çıkışına akmış mürekkep gibi. Çok moralim bozuldu aynısı da yoktu malesef. Başka bi tane sipariş vermek zorunda kaldım. Sinir oldum.

Bu arada göğüs pompası aldınız mı? Ben almayacaktım bebeğin ve benim ihtiyacıma göre doğumdan sonra bakarım diyordum ama insanlar uyumak için sağıp bebeği başkasının beslemesine izin veriyormuş. Şuan emin olamadım. Mesela 5 saat kesintisiz uyumak için önceden sağıp eşine verenler varmış.

Bende de pıhtılaşma sorunu fazla, en son direnç iyi demişti ama iğne günde iki tane, hap bir tane alıyorum, sağlıklı olsun da zayıf olsa da olur sorub değil

bende dedimki bu gobek gelisiminin geriden gelmesi bebegin gelisim geriligimi dedim tek basina degil yaninda baska baska seylerde olmali dedi sende onlar yok kan akimi normal suyun normal dedi protein agirlikli beslen dedi geri kalan olcumlerde sorun cikmadi sanirim cunku bi yorun yapmadi bende peki olaki bi sonraki gelisimde toparlamazsa ne olcak dedim gun ayarlayip doguma aliriz dedi disarda buyur dedi 2 hafta sonraya randovu verdi ayh cok uzuldum onu duyunca bi anda ilk doktoruma yazdim dedim boyle boyle bi tek gobek dusuk gidiyo oda dediki yanlis olcume musait bi yer gobek dedi tek basina bisey degil birde femur boyu onemli o kisa kalmiyosa sorun yok dedi rahatladim biraz daha

Ben aldım canım ama işe geri döneceğim için ve mastit olmamak için sağım yapmak adına aldım. Eşimin biberonla beslemesini istemem sanırım bu seferde meme reddi olur diye. Ama ilk günler kullanmak için kaşık biberon aldım memeyi tutamazsa diyr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…