2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Ben uyanık halde sezeryan olayım diyerek girmiştim. Hiç araştırmamıştım. Belden aşağı uyuşuk olan demekse benim o
memnunmuydun tam o mu bende bilmiorum epidural gqliba agri kesicide veriyo sanirim spinalde daha hizli uyusmani sagliyomus galiba okadar anlamadum ki farklarini falan

Spinal oldm ben. Bu sefer spinal epidural dusunuyorm. Ya genel anestezi mi alsam diyorm bir yandan
uff bende genel anesteziyi versinler kafam rahat etsin istiyorum bi yandan bi yandan esimde giricek o bana destek olur diyorum ama migren cok korkutuyo beni ya spinalde bas agrisi oluyomus ya

memnunmuydun tam o mu bende bilmiorum epidural gqliba agri kesicide veriyo sanirim spinalde daha hizli uyusmani sagliyomus galiba okadar anlamadum ki farklarini falan
Doğumhanede belimden bir iğne vurdular sedyede yattım 10 15 dk sonra uyuşmuş oldu. Belki daha kısa sürmüş de olabilir. Heyecandan tansiyonum düşmüştüDoğumdan sonra ağrı kesiciyi 6 saatte bir iğne olarak yaptılar. Ben daha erken yapın diye yalvarmıştım yapmadılar. Ama serumun içinde de ağrı kesici var demişlerdi.

benim ilk doğumun erken oldu 8 aylıktı ama kontrole gidip doğuma girmiştim. Belirtilik bir durum yoktu yani bende o yüzden bilemiyorum

uf benim migrenkm var ikisininde yan etkisi bas agrisi ama sipinalin yan etkisi daha agir basiyo kararsiz kaldim ya
Ameliyattan çıkar çıkmaz hemşireler bana sade kahve vermişti arka arkaya 2 tane falan içtim yanılmıyorsam sonra da ağrı kesici veriyorlar zaten serumla. Ben hiç baş ağrısı yaşamadım. En büyük etkisi de kahve

Kizlar hastane ciksii yaptiran var mi. Erken mia caba.bir sayfada 600 tl ye inmis. Fiyatlar nedir acaba
Ben 10lu isimli set yaptıracaktım yaptıracağım satıcı gereksiz olduğunu anı olarak kalacağını bir sonraki çocuğun da kullanamayacağını söyledi. Onun yerine adam tulum şapka eldiven yaptı isimli o şekilde aldım 3lü set harici 10lu normal set aldım

Kızlar cuma günü şeker yüklemesi randevum var hala kararsızım açlık glukoz 95 çıkmıştı ama önceki gece tatlı vs yemiştim yaptırsam mı emin değilim? Yüksek çıkarsa diyet mi veriliyor sanırım ilaç yazılmıyor

geçmiş olsun bir türlü vakit bulamadım nasıl oldun? önemli bir konu ikiniz için de en doğrusu dr tavsiyesi ben kaç antibiyotik içtim unuttum her ilaç illa zarar vermiyor mecburuz bazen

kizlar etrafinizda yada kendiniz spinal epidural sezeryan olaniniz var mi
ben oldum sanırım yine olcam. bence her doğumun kendi içinde artı eksi yönleri var. Benim normal doğum olacaktı suyum geldi hastaneye gittik sancılardan korktum ilk saat epidural takıldı zaten normal doğumu da epidural ile istiyordum. saatler geçti açılmam çok yavaşti ilerlemedi.oglen 2-3 gibi gittik gece 11-12 ye kadar bekledik. o süre içinde hep ilaç gitti tabi sonra sezeryana alındım. sonrasinda aşırı bir sinirlilik oldu (lohusaliktan olabilir) ve bel ağrısi çektim. bu ilacı fazla aldığımdan da olabilir bilmiyorum. 6 ay sonra bel ağrısi bitti. lohusalik depresyonu biraz uzun sürdü. hep en güzel anım bu an olmalıydı neden böyledi diye sorguladım anksiyete yaşadım fazlaca. şükür hersey duzeliyormus

bu arada doğumla ilgili ayrıca plansız sezeryan olduğu için gündüz 2-3ten gece 12 ye nolur nolmaz diye şu icirtmemislerdi tabi. öncesinde de çok içmemişim sanırım hatırlayamıyorum ameliyattan sonra yalvardım bir bardak su diye hiç öyle susuzluk cekmemistim efor da harcadığım için.yasakti tabi hemen sonra izin vermediler. anneme yalvarmisim eşim de odada yokken tam 2 lt soluksuz içtim. cok uzun süre susuzluk çektim sirf o yüzden bile planlı sezeryan istiyorum

İkisinin farkı ne acaba
benim anladigim genelde combin yapiyolar cunku biri birinin eksigini tamamliyo gibi bisey
epidural 15 - 20 dk ya uyusturuyo ve cikarttirtana kadar agri kesici takviyesi yaptirmanida sagliyo sanirim spinalde takildigi an 2 3 dk icinde uyusuyosun ama ameliyat bittiginde cikartiliyo agri kesme ozelligi yok ama spinal sonrasi seni kahveye yonlendiriyolarmis bas agrisi cok fazla oluyomus ama epiduralede bas agrisi yapiyo diyolar ama sanirim spinale gore daha cekilebilir migreni olanlara doktorunuzla mutlaka konusun migreniniz oldugunu diyolar ama dun doktora soyledim cok umursamadi migreni genelde combine yapiyoruz dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…