2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Tecrübeli hanımlar ve az çok bilgi sahibi olan hanımlar erken doğum nasıl bir şey yani nasıl kendini belli ettirir eşim bayramda tatile gidecek kendi panik olduğı gibi benide bu düşünce ile panik ettiriyor daha 28+3deyim cumartesi doktor kontrolüm var devlet çok bilgi vermiyor bebeğe dair sanırım doğuma kadar özele gideceğim kontrollere🤔🤔🤔🤔🤔
Bilemeyiz canım kendini de belli ettirmez . Bir bakıyorsun erken doğum için riskli gebe 40’a kadar doğurmuyor, bir bakıyorsun herşeyi yolunda olanın erkenden suyu gelebiliyor .. nasip artık

Bilemeyiz canım kendini de belli ettirmez . Bir bakıyorsun erken doğum için riskli gebe 40’a kadar doğurmuyor, bir bakıyorsun herşeyi yolunda olanın erkenden suyu gelebiliyor .. nasip artık
Peki bunu herkesin yaşama ihtimali yüksek mi ? Yani çok acayip gibi gelebilir soru bilemedim tam nasıl anlatıp soracağımı

Arkadaşlar bebeğim uzun zamandır baş aşağıda bacaklar yukarıda duruyor. Ben hareketleri hep göbek deliği altında hissediyorum bacakların olduğu yerde hissetmiyorum yani hep aşağıda aslında a bacak hareketleri daha çok hissedilmez mi?
Bacakları aslında kafasının orada da ondan canım. Yani iki büklüm durduğu için bacakları kolları ben de genelde sağ altta hissediyorum süzülüp dönerse poposu sırtını ancak o zaman üstte hissediyorum

Hamileler günde 7,5 saatten fazla çalıştırılamaz diye madde var. Bende kullanmıyorum iznim yaklaştı diye ama dilekçe ile talep edilebilir.
Zaten kamuda çalışma saatleri buna uygun ki sadece yarım saat erken çıkarsınız bu madde ile. Birde bahsi geçen madde işçilerde geçerli ne yazıkki 657 ye uygun değil. Ama güzel bir uygulama onda hemfikirim ☺️ yarım saat yarım saattir ☺️

Son düzenleme:
Kizlar hastane ciksii yaptiran var mi. Erken mia caba.bir sayfada 600 tl ye inmis. Fiyatlar nedir acaba

Benim sezaryan olcak 15 20 ağustos arasi inşalla🥰 benim 3. Bebegim olcak ama 16 sene sonra olmasindan dolayi sanırım bende korkuyorum kafamda deli sorular😃😃
Peki diğerleri de sezeryan mıydı? Benim ilk doğum ve daha doğum şeklini doktor ile görüşmedik ama kafam çok karışık 🙈

Peki bunu herkesin yaşama ihtimali yüksek mi ? Yani çok acayip gibi gelebilir soru bilemedim tam nasıl anlatıp soracağımı
Yaşama ihtimalimiz tabi ki düşük, yüksek ihtimalli olan 37-40 arası bebişlerin gelmesi . O yüzden bu haftalarda , aman doğum başlar deyip tetikte yaşamak ya da pinpiriklenmek doğru değil

Yaşama ihtimalimiz tabi ki düşük, yüksek ihtimalli olan 37-40 arası bebişlerin gelmesi . O yüzden bu haftalarda , aman doğum başlar deyip tetikte yaşamak ya da pinpiriklenmek doğru değil
Ahhh bunu birde eşime anlatabilsem kendi hali yetmiyor aklımda olmayan şeyi aklıma iteliyor resmen 🥴

bence boyle dusunup kendini sartlama cunku bunun olabilitesini dusunmen bile stres kaynagi cok merak ediyosan dogum nasil baslari arastir ama erkenmis suymus buymus hic o psikolojiye girme derim

Kızlar kordon kanı bankası için fiyat alan var mı?
Bu ne demek diye sorabilirmiyim 🤦🏻‍♀️
Türkiye'de her 10 bebekten 1'i prematüre doğuyomuş onların da %90'ı 32-36. haftalar arası doğuyomuş. Yani yüksek ihtimalle erken doğmaz 🙏
Çok teşekkür ederim 🌹
bence boyle dusunup kendini sartlama cunku bunun olabilitesini dusunmen bile stres kaynagi cok merak ediyosan dogum nasil baslari arastir ama erkenmis suymus buymus hic o psikolojiye girme derim
Eş kaynaklı canım ben gayet sakin süreç yaşamak istiyorum
kizlar etrafinizda yada kendiniz spinal epidural sezeryan olaniniz var mi
Eltim ve büyük gelinimiz belden uyuşturma yaptı biri pişman biri değil karışık bir yaşam biçi mi gibi adeta durum

Bu ne demek diye sorabilirmiyim🤦🏻‍♀️
Tabiki canım ☺️ kordon kanı Allah korusun ama ileride ortaya çıkabilecek kimi hastalıklarda kullanılmak üzere saklanıyor( doğumda kordondan çıkan kanı gelen kit ile hastane saklayıp firmaya gönderiyor) lösemi gibi çeşitli hastalıklarda dondurulan kanı donör ihtiyacı olmadan çocuğun sifalanmasi için kullanılıyor. Hatta ileride kardeşleri olursa onlarda da uyumlu olması halinde kullanılabiliyormuş. Biraz masraflı ancak oda gibi bazı ihtiyaçlarından feragat edip saklatmayi düşünüyorum.

Bu ne demek diye sorabilirmiyim 🤦🏻‍♀️

Çok teşekkür ederim 🌹

Eş kaynaklı canım ben gayet sakin süreç yaşamak istiyorum

Eltim ve büyük gelinimiz belden uyuşturma yaptı biri pişman biri değil karışık bir yaşam biçi mi gibi adeta durum
uf benim migrenkm var ikisininde yan etkisi bas agrisi ama sipinalin yan etkisi daha agir basiyo kararsiz kaldim ya

X