2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Arkadaşlar aranızda çok belirti yaşayan varmı
Ben 5+3 teyim bugün
Bilmesem hamileyim demem
Çok hafif bi göğüs hassasiyeti dışında hiç bişeyim yok
Böyle oluncada korkuyorum:/
Benim de öyle. Bir de bazen kısa süreli bulantı oluyor ama psikolojik mi acaba diyorum. Ara ara ben de tedirgin oluyorum belirtim niye az diye. 🥲 umarım sağlıklı gebelikler geçirip, mutlulukla kavuşuruz yavrularımıza 🥰

Peki evde iş yapıyormusunuz yani süpürge gibi veya eğilip kalkmalı bişeyler ?
Yani fazla eğilip kalkmalı işleri yapmıyor ağır kaldırmıyorum fazla ayakta durmuyor uzak mesafe yurumuyorum daha yeni başında olduğum ve önceden kaybım olduğu için çok dikkat ediyorum . Normalde sağlıklı bir gebelikte bunları yapmakta asla sakınca yok çünkü bebek öyle kolay kolay düşmez sağlıklı bir gebelikte çok iyi yer edinir ve saglamlastirir yerini ben biraz pimpirikli davranıyorum ama yine de ilk 3 Ay dikkat edilmeli 🌼

Çok ağır kaldırmıyorum 16 kilo oglum hariç🙈🙈 bir de çok yüksek yerlere uzanmıyorum ve zıplamıyorum 😂😂 onun dışında hiç hareketimi kesmedim ben
Yani fazla eğilip kalkmalı işleri yapmıyor ağır kaldırmıyorum fazla ayakta durmuyor uzak mesafe yurumuyorum daha yeni başında olduğum ve önceden kaybım olduğu için çok dikkat ediyorum . Normalde sağlıklı bir gebelikte bunları yapmakta asla sakınca yok çünkü bebek öyle kolay kolay düşmez sağlıklı bir gebelikte çok iyi yer edinir ve saglamlastirir yerini ben biraz pimpirikli davranıyorum ama yine de ilk 3 Ay dikkat edilmeli 🌼
Bende uzanma tarzı şeylerden kaçınıyorum ama güçlü bi süpürgeyle ittirip çekme zararlımıdır onu düşündüm zira evim artık b.k görmeye başlıcak üstten üstten yapmaktan 😂

Bende uzanma tarzı şeylerden kaçınıyorum ama güçlü bi süpürgeyle ittirip çekme zararlımıdır onu düşündüm zira evim artık b.k görmeye başlıcak üstten üstten yapmaktan 😂
Zaten yorma kendini boşver evi çocuk doğunca daha çok b.k götürecek merak etme🤣🤣🤣

Peki evde iş yapıyormusunuz yani süpürge gibi veya eğilip kalkmalı bişeyler ?
Normal ev işimi düzenli olarak yapıyorum sil süpür fln tarzı. Ağır eşya kaldırmıyorum. Bir ara sancılanıyordum kasık ağrılarım çok oluyordu o süre korktum birşey mi var diye 2-3 gün pek birşey yapmadım uzandım. Bu son bir kaç gündür de kokulardan etkileniyorum sık mide bulantısı yaşıyorum ama bulanıyor devamı gelmiyor ☺️ Devamı olsa en azından rahatların

Ay ben de resmen, hicbir belirtim yok bilmesem hamile sanmam kendimi yazmaya gelmistim. Sadece sabahlari uyandigimda midemin boslugundan dolayi biraz kendimi kotu hissediyorum ve biraz istahsizim eski zamanlara gore. Ama onunda disinda vucumda bir sey hissetmiyorum ozellikle karin/kasik agrilarim baya kesildi. 4, 5 haftalikken cok olurdu, endiselenirdim, simdi olmuyor yine endiseleniyorum :KK70: Canim bu arada sen emin misin 5+3 olduguna 5+6 olmayasin? cunku benim dogum 06.07 olarak hesapladiginda beni 6+2 olarak gosteriyor uygulama

Bir gün hiç hamileyim diyip eşime evi temizletip bulaşık yikatamadim.Gozumde kalacak.😀Kendim yapıyorum yine

Kızlar doktordan şimdi çıktım :))) sat göre 5+6 yım ama ultrason ile 6+4 ölçtü doktorum. Şuan karından ultrason ile hem kalp atışını gördük hem de duyduk Kalp atışlarını net bir ahenk ile duyamıyor ama doktor gayet iyi dedi vajinal olarak baksam gayet net çıkar belli dedi ama vajinal bakmaya gerek duymadı Bebeğim 7 mm şuan.Allahım hepinize güzel haberler aldırsın :)))
Ohh maşallah 🧿 Gözümüz aydın ❤️🙌🏼

X