2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Öyleymiş güya ne kadar inanabilirsek artık. Güvenimiz kalmadı ki. Şey dedi 11-13 hafta olan dönemde oluşan kanama düşük riskini tetikleyen kanama. Bu dönemde dikkatli olmalıyız
Benim doktorum da tam tersini söyledi. 11 inci haftadan sonra düşükle kaybetmezsin. Düşük riski kalkıyor. 9 ay kanamayla doğum yapan hastam var. O yüzden korkma dedi. Yaşayacağı varsa bu kadar kanamaya rağmen yaşar dedi.

Ay canım yaaa. Ooof gerçekten bıktırdılar bizi yaa kedi fare misali olduk. Bende gebeliğimin başındaydım hcg değerim kese görünecek kadar değildi ani bi kasık ağrısıyla bulantıyla yine böyle kadın doğum acile gittim hemen vajinal muayene etti tabi kese bebek görünmedi Hcg 539 daha bana şey dedi sen hamile fln değilsin kanaman olursa bu adet kanaması onun için buraya gelme. İlaçta kullanabilirsin ağrın için fln dedi ama ben hamileyim. O kadar ağladım ki ve bunu birsürü kişinin içinde dedi herkesin gözü bende. Tamam ben daha yolun başındayım ama yıllardır bebek deneyip olumsuz sonuç alanlar var insanların yaşam hikayeleri dinlemeden bu ne ağır bir konuşma. Nasıl ciddi bir hayal kırıklığı. Herşeyin bi üslubu konuşma tarzı var.

İşte diyorum ya gerçekten artık doktor bulmak çok zor. Bulup inanmak daha zor. Bak mesela sabah kendi doktorum sorun yok dedi bu hastaneye yatman gerek dedi birsürü dil döktüm yatmamak için en son bana eğer düşük yaşanırsa sorumluluğun hastaneye ait olmadığını tamamen benden kaynaklı olduğunu tedaviyi reddettiğimi belirten kağıt imzalatıp gönderdi. Şimdi ben hangi doktora inanayım bugün gittiğime mi yoksa dün gittiğime mi

Canım snein ne zaman kontrolun ne durumdasın sağlığın nasıl?

Kanamada lekede düşük riski her zaman vardır herşey yolunda demesi bebeğin kalp atışı olup kese bozulmadığı için seni yatırmak isteyen kağıt imzalatan hastane doğruyu sana ileten cnaım lekede dahi olsa gebelikte hiç bir kanama normal kabul edilmez 6 haftadır leke geliyor benden 6 haftadır düşük riskim var hastaneye yatırmak istedi kabul etmedin evde yattım

Yok 2 ustune de cıkmıyorum zaten mide bulantilari falan var sigaradan da tiksiniyorum ama dedigim gibi en fazla max 2 tane oda içiyorum bile denmez ama brakmam lazm gunde 1 tane bile icmesem daha iyi olur
Hazir mide bulantilari baslamis firsat bu firsat birak gitsin ne yararini gorduk sanki bu zamana kadar

Allah hepsine vicdan merhamet versin gerçekten

Canım snein ne zaman kontrolun ne durumdasın sağlığın nasıl?
23 ünde kontrolüm canım. Ama kanamam devam ediyor, kanama durunca kahve leke. Kısır döngü. Ama karnımda çok ağrı var iki gündür. Sanki kasıklarımdan aşağı bir şey baskı yapıyor. Bir şey fırlayacak gibi. Dehşet haksizlik ve bulantım var. Şimdi jester arkadaşımızın da böyle olunca çok üzüldüm. Kafamda deli sorular. Pazartesi devlet hastanesine buldum randevu oraya bi gideyim diyorum.

İnş atlatırız. Düne kadar zaten kanama lekelenme fln yoktu o yüzden herşey yolundaydı zaten bu durum muayeneden sonra akşam eve geldik öyle başladı bugün yazdım hiç çağırmadı bile beni gel tekrar bakalım yada ilaç önerisinde bulunup artarsa kullan fln gibi hiç bir yönlendirmesi olmadı. Yolunda sorun yok yoğun kanama olursa gel dedi sadece. Ne diyim ki Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Kizima hamileyken aynisi basima geldi adetten 3 gun gecti kendi doktrum o gun calismadigi icin devlet hastanesine gittim karindan utrasonla bakti birsey yok dedi sen hamile degilsin testleri gosterdim 2 cizgi var kan bile almadilar istedigin kadar test yap sen hamile degilsin dedi ustune bana folik asit gunde 2 defa yazdi Orda doktorla tartistim cikinca kendi doktorumu aradim manyakmi nasil 2 defa 1 defa ic haftaya yanima gel dedi kizimi daha 3 hafta icindeyken ogrenmisim haftasina gitigimde 4 kusur haftalikti sadece keseyi gorduk nekadar acimasiz isini bilmeyen doktorlar var

Git canım için rahatlar herkesin süreci bir gidecek değil canım kendini üzme Allah onada sağlıkla bir gebelik nasip etsin inşallah bizlerede aynı şekilde allah hepimizin yardımcısı olsun bugün benimde pek keyfim yok ne kadar korksakda elimizden bişey gelmiyor sabır ve beklemekten başka.

Arkadaşlar ben size bir şey danisacagim. Ben iki gündür tırnak kenarlarimda ve avcumun içinde sararma göruyorum. Bölge bölge sararmalar var, bütünsel değil. Az önce iyice dikkatimi çekti. Hiç böyle bir şey basina gelen var mı?

Sıkma canını çocuğumuz haftalardır yaşıyoruz bu durumu sağlıklı bir gebelik se kanamayla da olsa bebek doğuyor inan can sıkıcı bi durum insanı üzüyor evet ama sabırdan başka çaremiz yok inan 6 haftadır bekliyorum geçsin artık diye.

Ben kafeinsiz decaf kahveye geçiş yaptım.
Ben de kafeinsiz nescafe aldım ama bi türlü gönül rahatlığıyla içemiyorum. Kimyasal bi şey mi içiyorum kafein içsem daha mı az zararlıdır gibi kafamı kurcalıyor hep. Kafein üzerine bi sürü makale okudum yine de içimi rahat ettiremedim. Kahve olayım hiç yok 6 bardak çok açık çay içiyorum ama yine de bazen vicdan yapıyorum.

Evet canım doğru söylemiş. Kızkardeşimin 9 ay boyunca kanaması vardı. Yeğenim sapasağlam doğdu. Rabbim isterse her şey olur. Iyi düşünelim iyi olsun inşallah

İnş en kısa sürede geçer. Ben ikigündür böyleyim sen 6 haftadır. Allahım en kısa sürede geçirip sağlıklı gebeliğin tadını çıkartmayı nasip etsin inş hepimize

İnş en kısa sürede geçer. Ben ikigündür böyleyim sen 6 haftadır. Allahım en kısa sürede geçirip sağlıklı gebeliğin tadını çıkartmayı nasip etsin inş hepimize
Amin canım inşallah, stres yapma kendine bende yaşadım aynısını , geçiyor Allah'ın izniyle. Bol dua ve ilaçlarını aksatma :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…