2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben devlette tüp bebek yaptirdim sırası gelen girerdi. Ama sadece tahlil yapılacaksa falan aynı anda 2 kişi falan girilirdi. Muayne varken yasaktı
Ben devlet hastanesinde çalışıyorum bizim hastanede de sırası gelen giriyo aynı anda birkaç kişi alındığını ancak ortopedi gibi bölümlerde gördüm kadın doğumda yok öyle bir şey. Eş girmesini istemiyolar genel olarak

Benim bu sabah yine lekelenmem oldu ya bayadır olmuyodu çok üzgünüm regl olma zamanımdı ondan diye kendimi avutuyorum şu an sizce ondan olabilir mi

Gerçekten mi aynı anda bir kaç hasta mı alınıyor içeri bunu bilmiyordum...

Ya bu da çok saçma değil mi? Sıra ya göre alsınlar eslerle girsinler
Günde 90 hasta bakılıyor hastalar da kapının önünde beklemek istemiyor onun için hızlı olmaları gerekiyor. Ben gittiğimde de 2 kişi almış oluyo ama herkesle tek tek ilgileniyo. Sadece ultrason bakılırken uzanıp üstümüzü düzelttiğimiz süreyi değerlendiriyo.

Benim bu sabah yine lekelenmem oldu ya bayadır olmuyodu çok üzgünüm regl olma zamanımdı ondan diye kendimi avutuyorum şu an sizce ondan olabilir mi
Olabilir bence. Ama damar yapısıyla da alakası olabilir. Annenin de doğuma kadar kanama yaşadığını söylemiştin sanki.

Aha kızım olcak o zaman , gerçeklik payı var mı acaba ?

İlk trimesterda nefes darlığı yaşamak normal mi?
O nefes darlığı değil mide rahatsizligindan öyle hissediyorsun. Bende öyleyim hep derin nefes alıyorum çünkü mide bulantım var sürekli öyle hissediyorum. Oksijen ölçer varsa olc veya ölçtür. Eğer normal ama nefesin azmis gibi hissediyorsan benim dediğimdir.

Kızlar ben bulantıdan doğru düzgün su içemiyorum ben gibi olan varmı aranızda
Ah canım şuan yaşayamıyormus gibiyim. Sürekli bulantı sabah akşam gece uyanınca...Dün fark ettim çok az su içiyorum ama suyu iki yudumdan fazla alsam midem iyice karışıyor

Olabilir bence. Ama damar yapısıyla da alakası olabilir. Annenin de doğuma kadar kanama yaşadığını söylemiştin sanki.
Kanaması olmuyomuş ama hep düşük riski varmış progestan kullanıyomuş inşallah bir sorun yoktur cumartesi normalde kontrolüm ne yapsam bilemedim doktora söyleyeyim mi

Sebep olarak ne gösterdi canım onu sormak istedim su mu azaldı veya başka bişey mi?
Canım karnımda öleli 10 gün olmuş otopsiye falan göndermediler doktor kanın pıhtılaşmasından olduğunu söyledi oğlumda coraspin kan sulandırıcı progestan ve farklı ilaçlar kullandırdı başkada bişey demediler

Benim ilk hamileligimde biooil ve lierac kullandım küçücük belimde bir çatlak vardı sadece oraya süremedim heralde ama geçen gün baktım yoktu. Bu seferde biooil için kötü yorum çok görünce içime sinmedi ve hindistan cevizi yağı aldım onu kullanıyo rum 3 aydan sonra da lierac alaçam yine inşallah bu seferde çatlak olmadan atlatırım. Bu arada genetik diyenler için söyleyeyim annemde az ablamda çok çatlak var yani ailede var. Benim doktorumun önerisi bunlar sende sor istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…