2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benim olaylardan bağımsız Bi sorum var :) biz bu kadar bulantı kusma kanama vs dertleri yaşarken Bi de bizi anlamayan eşler var.. Eşlerinizle aranız nasıl bu süreçte? Yardımcı oluyorlar mı size?
Eşimden yana sıkıntım yok hem çalışıyor hem bana yardımcı oluyor hamile değilken de her zaman destek olur bana sağolsun canım benim. Sadece benim eşim pimpirikli ve sabırsız oldupum zamanlarda kızıyor ama yine de beni anlamaya çalışır

Kese göründükten sonra hcg nin bi önemi yokmuş. Benimde 6+3 karından baktı kese var bebek henüz yok dedi. Muhtelemen daha küçük olduğu için. 2 hafta sonra gel bakalım demişti. Nasıl sana 1 hafta sonra gel görünmezse temizleyelim diyebiliyor ya başka doktora git görünmezse bile bekle 8. Haftaya kadar ben burda doktor hatası yüzünden bebeğinden olanları da gördüm. Allah korusun, sağlıkla büyürler inşallah

Canım Allah şifa versin alınacak birşey yok yanlış anlama söylediklerimi.
Benim olaylardan bağımsız Bi sorum var :) biz bu kadar bulantı kusma kanama vs dertleri yaşarken Bi de bizi anlamayan eşler var.. Eşlerinizle aranız nasıl bu süreçte? Yardımcı oluyorlar mı size?
Canım ben çalışıyorum kamuda.Evde iki çocuk. Büyüdüler ama 10 yaşında ki cocukda arkasında bir sürü şey bırakıyor. 1 haftadır sürekli yatıyorum birşey yiyemiyorum kusuyorum. Her iş eşimde diyebilirim tuvaletleri yıkadı ütüleri yaptı evi süpürdü.tabi ki becerileri bunlarla sınırlı makinaya düzgün atamıyor bulasiklari onlar bana bakıyor ama zaten evde hiçbir isim duzenli yürümüyor

Canım betan çok güzel atmış benimde seninki gibi artmıştı. Doktor kafayı yemiş heralde. Geç döllenme bence senin ki batdan kaç gün sonra yeni 150 olmuş. Benim bata 5 gün kala 37ydi bat günüm geldiginde 1000lere yaklaşmıştı. Sen şuan aslında 5. Haftalarında gibisin. Bu ne saçmalık ya bana da 5+2 de doktor sadece keseyi görüyorum olumsuz gibi cart curt demişti burda yazmıştım.Nasil ağladım kaç gün kafamda bitirdim ama 2 gün önce bı gittim minicik kalbini dinledim.Daha çok erken o doktora gitme bir daha

Kızlar bana yardım edin ya
Dünden ber yemekten kokulardan kedilerimden iğreniyorum hiç birsey yiyemiyorum ekmek ve su hariç çok kötü iğreniyorum
Bulantım yok ama birşey yiyemiyorum
Tecrübeli anneler bana yardım edin
Kedilerim dün komşuma bıraktık çok severim normalde onlar benim kızlarım da vermek zorunda kaldım ve arkalarımdan ağladım ya

Ev işi konusunda söylediğimde yapar beni zorlamaz yani neden yapmadın demez çok şükür ama duygusal anlamda düşüncesizdir ruh halinden anlamaz hatta somuttur kızar falan hepsini aynı anda beklemek imkansız heralde

Ben öğrenmeden önce kasigim çok ağrıyor ov falan demiştim ya senin hep kasigin ağrıyor diyip bana sırtını ovdurmustu yoruldum diyip. Ay ne uzulmustum. 2 gün sonra hamilelik haberi alınca burnundan getirdim adamın sırtımı ov demeye yüzü yok. Benimkide sizinki gibi gerekirse kendi yapar, hatta evde çok yardımcıdır. Ama böyle konularda çok duygularını belli edemiyorlar bence. En azından benim eşim böyle. Hamilelik haberi alınca ağlayan adamlar var, benimki sadece inanamadi çok sevindim anne bana olcaz dedi sarıldı mesela. Onlar mı abartı bizimkiler mi öküz bilemiyorum Bide duygusallık bulantı vs. Anlamıyorlar. Anliyorlarda anlayabildikleri kadar

Al benimkini vur seninkine bence duygusallık eksik empati bir de.. benimkide çok şaşırdı çok sevindi ama bence küçüklükten gelme erkekleri ruhsuz buyurtuyorlar, ağlama sesli gülme ağılbaşı ol falan o yüzden ne kendi duygularını biliyorlar ne de bizimkileri

Bence onların duyguları yok :) yoksa nasıl böyle stabil kalabiliyolar ben anlamıyorum.. Ya da biz fazla inceliyoruz herşeyi.. Duygularım alt üst bugün biraz gerginim de.. Biliyorsunuz bu süreçte neler yaşadım ve kolay değildi anlaşılmayı bekledim fazla beklenti insanı üzüyomuş..

Bence bizim duygularimizda bu dönemde çok değişiyor. Aslında herkes gibi böyle birazcık pohpohlanalim biz arastirdigimiz kadar onlar araştırsın, onlarda endişe etsin, üstümüze dussunler istiyoruz. Zaten dikkat ederseniz bence anne- baba bile farklı tepki veriyor. Kaynanam telefonda ağlarken kayinpederim sadece iyi hayırlı olsun dedi gıcık olmuştum annem hep doğuran bilir içinde büyütmeyi der.
Bizim gibi hissedemiyorlar, yada bazen hissettiklerimizin çok abartı olduğunu düşünüyorlar.
En basiti doktora 10 gün sonra gitcez iste modundalar, biz o arada 10 gün içinde 10 kere doguruyoruz.
Kucagina alana kadar annenin hissettiğini asla bilmiyorlar bence.
He noluyor doğur büyüt gitsin 2 gün sonra babaaaam diye yapissin çocuklarda babasına
Biz evhaminiz üzüntümüz zorlu donemlerinizde cektiklerimizle kalalım.
Tek değil bence genel olarak herkesin kocası böyle
Instagramdaki instababalar bindebir.

Çocuğun olunca agliycan mi len diyorum, çocuğum oldu diye niye agliyim manyakmiyim kızım diyor. Ben saldim o yüzden yani. Kesinlikle katılıyorum erkekler kapatılsın bence hatta

Seninki gene sarılmış kız ben ilk hamile kaldığımda çift çizgi çıktı git bir daha al şimdi ben uyuyamam dedim akşam akşam beni eczaneye gönderiyorsun diye kavga çıkarmıştı ve ben bunun gibi birini ikinci kez baba yapıyorum çocuk sevgime dua etsin

Ay şaka gibiymiş seninki de zaten koca için çocuk doğurulmaz sadece kullanıyoruz onları

Doktorlar ilaç yazıyor ama ben hiç denemedim.Bu böyle bir süreç hemen geçmiyor maalesef.Elinden geldiğince az az sık sık ye. 2-3 saate bir ekmek peynir yoğurt işte tiksinmedigin ne varsa onlardan ye ama azar azar ye.Onun dışında ayakta kalma yorulma, yorulursan artıyor. İnan kökten çözümü yok sabretcez

Benim eşim ilk oglumuzda böyle çok içten hissedememisti.Yinede 6 aylıkken sancım gelince gözlerinin dolduğunu görmüştüm. Ama kucağına alınca birden baba oldu. Erkekler bizim gibi hissedemiyorlar özellikle ilk cocugunuzsa duygusuz davranmaları çok doğal.Ne zaman doğuyor ve kucağına alıyor bian da tüm duyguları çalışıyor.Suan eşim baba olmayı bildiği için ve daha önceki kayıplarımız dan dolayı benim gibi hissediyor herşeyi.İki gün önce aradım kalp atışını duydum dedim sesindeki o rahatlama ve sevinç çok belliydi. Ultrasonu fotosuna bakmak istedi hemen. Çünkü o babalığı biliyor idrak edebiliyor. İlk haliyle şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var.

Öncelikle merhaba herkese ben de 8+3 günlük hamileyim. 2.gebeliğim. Bunda bulantım çok. Prilam dr diye bir ilaç kullanıyorum canım şuanda bulantı için akşamları üç tane içiyorum. Doktorum verdi. Sen de bir sor ve kullan bence. Ayrıca hamileliğimin başlarında ateşli hastalık geçirdim ben influenza. Ben gibi olan var mı bebeğime bir şey olduysa diye içimde bir kurt var. Doktorum olmuş olsa muhtemelen kaybederdik dedi ama inş başka bir etkisi de olmamıştır

Ya düne kadar iyiydim daha bugün ne olduysa
Pilav yiyebildim 2 kaşık 1 kasık yoğurt
Bir elma
Ama bu sefer daha da tiksindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…